Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Pozdrav ljudi. Interesuje me, da li je neko pazario DJI Refresh Care i da li zna proceduru oko toga? Slao sam mejl korisnickoj sluzbi i oni mi kazu da je za Evropu najbolje da se kupi preko nemacke stranice. E sad, da li sam to ovde procit'o ili na nekom drugom mestu, u slucaju slanja drona na popravku/zamenu, kako "srediti" da se ponovo ne obracunava carina+porez (ili bar jedno od njih) i da li je to uopste moguce? Svaka informacija je dobrodosla.
 
Koliko sam gledao iskustva ljudi po youtube, vrlo je zjbano. Tj sve je to teorijski lepo, ali izgleda ne mozes ocekivati tek tako full refunt "no matter what"

Prvo, moras da prodjes zeznutu proceduru dostavljanja svih log-ova zasto je doslo do problema, popunjavanja formulara, placanje slanja itd
Cekaces dosta da donesu odluku
Vrlo retko ces dobiti refund ili nov proizvod tek tako. Tipa, mogu ti ponuditi 30% popusta za kupovinu novog uredjaja, umesto da ti ga komplet zamene.
 
Quadcopteri (u prevodu: dronovi) za snimanje iz vazduha

^Ti si, dečko, neki pogrešan youtube gledao...

Evo iskustva iz prve ruke:

Mavic letos upao u slanu vodu, usled čega mu je sva elektronika zajedno sa baterijom riknula.
1. Otvara se case na njihovom sajtu ( 5 min posla ) i u roku od nekoliko sati stiže UPS Label na mail (unapred plaćena poštarina do njihovog servisnog centra u Holandiji i nazad)
2. Kad im stigne dron, svaki oštećeni deo se slika i dobija se detaljan opis
3. Zaključak i ispostavljanje računa: ukoliko je popravka skuplja od 100€, dobijate adresu PayPal-a na koju uplaćujete 99€ i šalju vam novi uredjaj, ukoliko je popravka jeftinija od 100€, plaćate popravku.

Dron sam slao iz HR, jer bi u suprotnom morao da platim carinske dažbine.

Sve u svemu seamless iskustvo kad je u pitanju DJI Care. Jedina mana je što posle isteka prve godine ne postoji mogućnost obnavljanja servisa...

I da, dron je kupljen u Kini, a DJI Care u evropi, online.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mene zanima sta si uradio pa je zavrsio u moru? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Puštanje iz ruke sa čamca, dok je more uzburkano, a drugar koji ga pušta nije bio baš iskusan, pa mu je dron iskliznuo iz ruke dok je kontrirao “propadanju” kroz vazduh...Konfuzno, al poredim to sa jednim klipom na YT gde su neki momci radili gašenje i paljenje drona na visini od 100-150 metara. Kad se upali i skonta da gubi visinu, dron dodaje gas kako bi se zaustavio...To se i ovde desilo, samo što ga je on do pola zadržao, taman toliko da se ovaj iskrivi i izgubi stabilnost...
Shit happens :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
https://m.banggood.com/Eachine-E56-...187787.html?rmmds=home-middle-browsinghistory

Valja li ovo nečemu, deluje interesantno i po snimcima koliko-toliko kvalitetno.

Uzeo bih nešto ne tako preterano skupo, ništa profesionalno i što zahteva dozvolu, ali da mi omogući kvalitetno snimanje odozgo.

Primarno bih ga iskoristio za snimanje svadbene kolone (drug mi se ženi pa imamo ideju za video snimak) a i pade mi na pamet da mogu da čekiram krovna oštećenja (crepove) usled planirane krovne rekonstrukcije naredne godine.

Dostiže li ovo željenu visinu ili je više neki selfi dron u nivou očiju?

P. S. Totalni sam laik za ove stvari ako je bitno napomenuti.
 
Poslednja izmena:
Verovatno može dostići visinu od cca 20 metara kao i ostali mali dronovi, ali ovo je više igrača za decu nećeš dobiti upotrebljiv snimak. Kamera je 1 megapiksel i nema stabilizciju slike

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li da onda recimo improvizujem sa nekom igračkom dronom i na njega privezem mobilni ili neku nezavisnu ali kvalitetniju kameru, ili imate neku preporuku za neki dron za moje potrebe?
 
^Ti si, dečko, neki pogrešan youtube gledao...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Normalna garancija, "fly more combo" paket, od starta mi ne radi charging hub...kontaktirao ih, posalji o svom trosku u holandiju, pa ce vidimo....za manje pare od slanja narucim bolji hub sa aliexpress

Ti si izgleda imao srece da naletis na ql lika koji je overavao predmet :) Al` budimo realni "no-matter-what" garancija, gde dobijas novi uredjaj iako je sve tvoja greska...krastavac, davno bih je kupio :)
 
@marko_84

Ne pricamo ovde o regularnoj garanciji. Ovde je predmet diskusije DJI Care Refresh, znaci dodadna garancija, da ne kazem osiguranje..


Pozdrav ljudi. Interesuje me, da li je neko pazario DJI Refresh Care i da li zna proceduru oko toga? Slao sam mejl korisnickoj sluzbi i oni mi kazu da je za Evropu najbolje da se kupi preko nemacke stranice. E sad, da li sam to ovde procit'o ili na nekom drugom mestu, u slucaju slanja drona na popravku/zamenu, kako "srediti" da se ponovo ne obracunava carina+porez (ili bar jedno od njih) i da li je to uopste moguce? Svaka informacija je dobrodosla.
 
Da li neki od ~1000e dronova ima failsafe da kad ostane bez signala ili je recimo na 15% baterije, da se vrati ka "daljincu"?
Danas poceo da citam oko ovog malog DJI Spark, ali on samo stane na mestu i sputi se. Inace mi se svidja, devica sam oko dronova.
Uzeo danas neku "igracku" MS CX-40 i krenuo napolje da ga vrtim malo i nakon nekog vremenai kada sam ga propeo na nekih 20m, ai bio je mozda pred kraj baterije, 2 min.. odnese ga vetar visoko i van vidika, rip
 
Poslednja izmena:
Maltene svi DJI dronovi imaju opciju "back home" (taj fazon) koju podesavas pre leta (home je mesto uzletanja). Nisam siguran za opciju vracanja do upravljaca, al cini mi se da neki i to imaju.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 
Da li ta backhome opcija radi i kada se prekine link izmedju drona i daljinca/telefona/mesta uzletanja..?
 
Poslednja izmena:
Da li ta backhome opcija radi i kada se prekine link izmedju drona i daljinca/telefona..?
Da, bilo koji vid prekida (bilo zbog nestanka baterije ili izlaska izvan dometa)...mada, to je u teoriji tako, u praksi ponekad i ne bude (ima nekih snimaka na YT o tome) ali mislim da je pozitivan procenat sasvim zadovoljavajuci.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 
Ako cediš bateriju do maksimuma i prekineš auto povratak kući, što je moguće, dron će leteti dok može a jednog trenutka će sleteti tamo gde je pošto jednostavno nema snage, tj struje da se vrati nazad. Program je pametno napisan, dron kreće nazad kada izračuna da ima baterije dovoljno. Na YT naravno ima ekstremnih primera, na jakom kontra vetru, dronu će trebati više nego što je on mislio i ostaće bez baterije i sleteće ko Bgda gde, zato treba i razmišljati.

I naravno, to je samo software, program koji zna da se zaglupi, u telefonu na primer a i u dronu, što da ne.

Sent from my AGS-L09 using Tapatalk
 
Meni se desilo nekoliko puta da ostane bez signala. Pomalo stresno, al uvek se vraćao kući, poput Lesija :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel ima neko na forumu ko se profesionalno bavi dronovima, barem 2-3 godine unazad? Ne, ne treba mi snimak svadbe i slično, pa nema potrebe da se javljate ako se bavite time.

Naravno, ako znate nekog, prosledite mi kontakt, ili prosledite njemu/njoj, pa neka mi se javi.
 
Da se pohvalim da sam položio. [emoji23]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Samo da javim da sam kupio Dji Mavic pro-a :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
@cage hvala, hvala :)
Neka služi i 15 godina pa sam zadovoljan :D

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ispit? Komplikovano? :)

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
Pa nije ni jednostavno. Drugar mi je pao. Imao sam 32 tačna odgovora od 40 postavljenih. Ima nelogičnosti, pravilnik o bespilotnim letelicama ima osam strana ali u uputstvu za polaganje su i pitanja kojih nema u istom nego su izvučena iz ko zna kojeg pravilnika o aerodromima itd, polaže se na računaru ali su pitanja na susednim računarima promešana i teško je "savetovati" se sa kolegom a i dečko je bio strog kada sam pošao za pitanjima koje sam imao odštampane, zapretio mi je sa godinu dana zabrane polaganja. :)

Čestitke za Mavic-a ! :)

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
@liverpoll hvala ti!

Kad je sledeće polaganje ispita?
Gde se prijavljuje?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Da li Mavic Pro za eu tržište ima različit maksimalni fps, kao što neke kamere imaju? Za usa 30 fps, za eu 25 fps.

Trebalo bi da za 4k ima izbor 24, 25 ili 30 fps.
 
Quadcopteri (u prevodu: dronovi) za snimanje iz vazduha

Kupio sam igracku sinu Hubsan nano Q4. Jel moze neko da mi objasni kako se vozi ova prokletinja . [emoji4]
Da bih ja klinju naucio. Nista mi nije jasno. Kad ga pokrenem leti ko lud ne moze da leti u mestu. Samo piči napred i gore. Neko kratko uputstvo. Trazio sam po netu ali headless i trim , flip? i tako neki termini nije mi jasno sta je to? Provalio bih to vremenom ali ne smem da ga njakam puno bojim se da ga ne polomim pre nego sto naucimo da letimo. Postoji li neki mod za pocetnike?
 
Poslednja izmena:
Hvala puno. Nisam znao da je ovo cela nauka.;) Više se tata igra nego dete.
 
Nazad
Vrh Dno