Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Jeste nauka, a i cini mi se da je te male i brze dronove teze kontrolisati od velikih (u prevodu - nije za nas matore).
 
Quadcopteri (u prevodu: dronovi) za snimanje iz vazduha

Slazem se. [emoji4]
Meni je jako zabavno ali ni za decu nije jer moras stalno da korigujes visinu . Mislio sam da ovo cudo kad podignes na odredjenu visinu da on tu kako da kazem stoji i posle ga samo vozas. Medjutim nije tako. I za decu je bas komplikovano. Pritom trazimo propelere po kuci pola sata. :) Napolju nema sanse da bi ih našli.
 
Poslednja izmena:
Taj dron nema hold altitude tj održanje visine. Sada tu funkciju ima i većina jeftinih dronova, ali i njima trebaju male korekcije.

Bolje ti je dok učiš da to radiš napolju jer je veći prostor. Mali dronovi su izdržljivi ne moraš se brinuti za njih, više se brini za stvari po kući. Meni se nećak potpisao dronom po televizoru, i sada imam oko 30 mrtvih piksela na ekranu ...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mislio sam da ovo cudo kad podignes na odredjenu visinu da on tu kako da kazem stoji i posle ga samo vozas. Medjutim nije tako. I za decu je bas komplikovano.
Prilikom skretanja gubi potisak, pa mora da mu se doda gas da bi odrzao istu visinu.
 
Svi Dji dronovi imaju RTH ( return to home) opciju i vraćaju se na mesto uzletanja ili mesto gde se nalazi RC kontroler. Ova druga opcija se koristi ako se nalazite u čamcu koji se kreće, ili jednostavno ako želite da se dron vrati na vašu lokaciju. (recimo ako skijate a dron vas prati)
 
Da li neki od ~1000e dronova ima failsafe da kad ostane bez signala ili je recimo na 15% baterije, da se vrati ka "daljincu"?
Danas poceo da citam oko ovog malog DJI Spark, ali on samo stane na mestu i sputi se. Inace mi se svidja, devica sam oko dronova.
Uzeo danas neku "igracku" MS CX-40 i krenuo napolje da ga vrtim malo i nakon nekog vremenai kada sam ga propeo na nekih 20m, ai bio je mozda pred kraj baterije, 2 min.. odnese ga vetar visoko i van vidika, rip

DJI Spark se vraca kuci, i to se prvo digne na predefinisanu visinu pa dodje iznad H(ome) tacke. Sve vreme vodi racuna o preprekama, mada je to naravno daleko od 100% sigurnog.
Radi odlicno, upravo mi se malopre ispraznila baterija na telefonu u momentu kada je dron bio na 30% baterije RTH se automatski aktivirao
Siguran sam da se vraca i Mavic i Phantom.
 
Jel ima ovde negde spark povoljno - u US je cesto poslednjih dana $399.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel ima ovde negde spark povoljno - u US je cesto poslednjih dana $399.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Najjeftinije je na KP. 500 jura klot. 600 i kusur (40-50) sa daljinskim. 700 sa daljinskim, dodatnom baterijom i jos nekim dodacima (izguglaj fly more combo). Ima njih par koji prodaju refresh care, ako te zanima, al bolje bi bilo da to radi neko od predstavnika. To je sto je.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 
Da se javim posle 20 dana klinja vozi drona po kuci sve sa okretanjem i snima sve na SD karticu odusevljen je igrackom hvala ljudi na savetima.... Ja nema sanse da naucim ja sam iz 20 veka. ;)
 
E, sad znas kako su ti se osecali ukucani kad si bio jedini koji je znao da isprogramira kanale na televizoru i VCR.
 
Zanemarite pitanje, nisam ovca ipak, ovo je preskupo.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Stigao Mavic pro :)
8a3773fe3e0646bf27c18bdd579e993c.jpg
52cc98b4bf1d738ec0abdb7a5af57299.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Čestitke i ovde. Jesi li ga slao po klopu? :D
 
Ne treba da znaju dok ih snimaš :D
 
Pozdrav svima drugari , pocelo i mene da interesuje sve ovo oko letenja , e sad...imam nekoliko dilema :)

Nikada do sada nisam imao ove letelice sa daljincem , a deluju izuzetno zanimljivo , jednog dana bih naravno voleo da to bude nesto malo ozbiljnije sa mogucnoscu snimanja , okidanja fotografija i slicno , vidim da DJI pravi najozbiljnije masine i to , ali ne bih da rizikujem pa da ucim na njima , sta mislite da je najbolje da steknem osecaj za to sve , da li uzeti neki mali dron ( iako mi nisu zanimljivi toliko ) ili uciti se na necemu velicine Syme X5C i slicno ?
Procitao sam celu temu u prethodnih par dana pa me zanimaju poslednja iskustva sa narucivanjem sa GB , Ali-ja , da li je bilo nekih problema sa carinom i tim svim ? Ako bih se odlucio na primer za Symu koja je vec malo vecih dimenzija za "igracku" i malo boljih dometa i to sve ? Da li moraju ponovo ljudi da se cimaju za sve one dozvole od ministarstva i to sve da bi samo dosli do svojih igracaka , pre bilo kakvog koriscenja ?

Hvala unapred :) evo nesto sto sam video dok sam cesljao temu pa se razmisljam da porucim ili vi predlozite nesto sto mislite da je ok za pocetnika :) za one mini dronove ne bih dao preko 20-30$ na primer , dok za nesto poput Syme budzet mi je nekako do 100$ recimo...

Evo sta mi je zapalo za oko...na vasu preporuku od tih manjih nesto ovako :
Eachine H8 Mini Headless Mode ili EACHINE E010 Mini UFO Quadcopter Drone kao i ovaj Cheerson CX

Od vecih su mi zanimljivi ovi :

Blade Nano QX Quadcopter RTF Mode 2 BLH7600C

Syma X5C-1

Yizhan Tarantula X6 New Version Yizhan Tarantula X6

KAIDENG K70C High Hold Sky Warrior Quadcopter

JJRC H37 ELFIE Foldable Mini RC Selfie Drone

E sad , mozda sam i ja pogresio pa postoje manji , srednji i veci , ali u svakom slucaju se nadam da ste me razumeli i da mozete da mi pomognete sa izborom i savetom :)
 
Poslednja izmena:
Moja preporuka je Syma x5c, odličan dron za učenje, i ja sam krenuo sa njim. Ako ti se svidi uzmeš kasnije nešto ozbiljnije.

Sent from my ONEPLUS 5T using Tapatalk
 
To sam i ja mislio , bas tako nesto da uzmem , kako si ga porucio ? Mene samo zanima da nemam cimanja sa mtt i slicno , platicu pdv i carinu , ali ne bih sad bas da jurim potvrde pa da saljem i nosim i slicno , nek mi donesu na kucu , ja cu da platim ili eventualno da odem da preuzmem...
 
Nisam ni ja hteo da se cimam sa svima pa sam uzeo na KP. To mi je bilo najjednostavnije i najbrže.

Sent from my ONEPLUS 5T using Tapatalk
 
Pogledacu i ja tako neku opciju ili neka prodavnica kod nas , ali da imaju te neke amaterske dronove da tako kazem , za ucenje :D
 
Mislim da su te Syme 5, 8 na listi dozvoljenih, da nema potrebe za dodatnim papirima. Ne mogu sada samo da tražim taj spisak.

Ja sam prošao sve te droniće, ti mali su zanimljivi za vožnju, ovi sa GPS već su onako. Idu gde im kažeš i nema uzbuđenja. Ali ima dobre slike. Jedna jesenja. :)

Sent from my MI 5s using Tapatalk
7a7ece81c102ea9669048d6eedd42b8c.jpg
 
Poslednja izmena:
liverpoll , postoji lista neka dozvoljenih ? Mislio sam na malim da ucim da "letim" pa onda nesto za nijansu ozbiljnije za neke ozbiljnije stvari :)

Slika je odlicna :) cekam odgovor kao i Dzobi :)

Inace zapalo mi za oko sad i ovako nesto https://www.youtube.com/watch?v=0owtWeyXlQA :)
 
^ mislim da su svi ispod 400g dozvoljeni.
 
Nazad
Vrh Dno