Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Slicno Lily ali mnogo manje je Nixie za sada jos prototip mozda i bude nesto od toga + ova Jelena je "nasa".



 
Da li je neko porucivao Syma x5c-1 sa AliExpress-a? Koliko su vas odrali na carini? Da li treba da prijavim carini nesto, ili samo da cekam kao za bilo koju stvar porucenu sa Alija? Pitam jer sam video u temi da su ljudi privodjeni zbog (uvoza?) drona.
Hteo bih za sebe da uzmem nekog drona cisto da ucim da vozim, a kasnije bih presao na nesto ozbiljnije. Vidim da svi preporucuju ovaj model, a I cena je skroz korektna.
 
Krajem prošle godine mi je stigla jedna Syma uz neku simboličnu carinu,tipa 500-700 din.
Ali znaš i sam da je to velika lutrija...prolazi sigurno samo je pitanje cifre.
 
Krajem prošle godine mi je stigla jedna Syma uz neku simboličnu carinu,tipa 500-700 din.
Ali znaš i sam da je to velika lutrija...prolazi sigurno samo je pitanje cifre.
OK, hvala ti. Da li vredi da dodam 10ak dolara da uzmem verziju sa kamerom? Porucicu x5c-1 pocetkom avgusta, pa javljam utiske otom potom.
 
Naravno da vredi,kada savladas osnove upravljanja bice zabavno praviti sto ludje snimke sa njom.
 
^ I šta kažu, hoće Amazon da dostavlja pakete dronovima???

Ovde se trebaju postaviti ozbiljna ograničenja, npr. do 20m visine i radijus kretanja od xxx metara,

Štaviše, prilično sam siguran da će dronovi biti zabranjeni za civile u bliskoj budućnosti nakon nekog velikog belaja koji će napraviti teroristi, i ostati dostupan za profesionalnu upotrebu uz posebne dozvole, softverska ograničenja, pa čak i registraciju kod nadležnog državnog organa (nešto nalik oružnom listu).
 
Skoro sigurno, pitanje je samo trenutka kada ce se teroristi dosetiti ovoga - iskren da budem, cudi me da jos uvek nisu.
 
^
^^

i ja da imam quad copter pravio bih svaki dan komsiji chemtrail svaki dan iznad staje da mu crkne krava.

...
da ne duzim: ne budite naivni i ne gledajte sve iz jednog ugla. koliko je minusa, toliko je i pluseva ali na kraju samo je jedna konstanta a to je promena.

hteli to neki ili ne ali quadcopteri (vazduplohovi) su tu.

isto je i za oruzje i za 3D printere (ukucaj Cody Wilson u pretargu na benchu):
mozes doneti milion zakona ali ako nekome das razlog da stavi antrax :)d) u quad copter i da se zakuca npr. u skupstinski restoran onda se zapitaj da li je problem u onome ko je to uradio sa quad copterom ili je problem u onome ko mu je dao razlog da tako nesto uradi (a to sigurno nije mala stvar ako je neko spreman da zrtvuje svoj zivot!)!
 
Poslednja izmena:
Nije problem ovaj klip, bice problem kad se nesto slicno zaista desi. Nisam ja zagovornik kontrole, ali pitanje je trenutka kada ce dronovi postati teroristicko oruzje.
 
lol!

1435089637758

http://www.branit.com/branit-blog/2015/6/23/drone-hits-airliner

Nije problem ovaj klip, bice problem kad se nesto slicno zaista desi. Nisam ja zagovornik kontrole, ali pitanje je trenutka kada ce dronovi postati teroristicko oruzje.

upravo je to problem, tj. taj klip je problem jer svako ko pogleda taj MONTIRAN klip ce traziti da "dronovi budu zabranjeni za civile" ali istovremeno da budu dozvoljeni za miliciju, policiju, vojsku... a sve to cilju borbe protiv terorista (jos samo da definisemo sta je terorista? svako ce postati terorista kada ga dovoljno priteraju u cosak: danas muslimani, sutra gradjani sopstvene zemlje).
 
Kad se vladat1 vrati iz Tunisa, ti ga priupitaj sta su zapravo teroristi.
 
Da, kad je sleteo na kancelariju premijera Japana...

Nezavisno od onog montiranog klipa sa avionom (ionako dronovi nisu velika pretnja za bezbednost avio saobraćaja), i dalje sam siguran da će biti zabranjeni za civile u bliskoj budućnosti. Ovi ISISovci će napraviti neki veliki belaj.
 
Mozes ti da branis letilice koliko hoces, ali njih je toliko jednostavno napraviti. Onaj ko hoce da iskoristi za kriminal ili napad, on ce bez problema napraviti svoj model.
Hajde na stranu nasa neobrazovana i neinformisana vlast, ali ovo nije nista drugacije od vatrenog oruzja. Ameri su jos vise paranoicni pa je oruzje i dalje svima dostupno.
 
pa dobro, tek postaje pristupacno sirokoj populaciji i prepoznali su da im zakon tu manjka. Nema tu nista cudno. Verovatno ce im trebati malo vremena da to ispeglaju. mada je i pitanje koliko ce uticaja imati takav zakon. Pretpostavljam da ce zavrsiti na osnovnim zakonima o bezbednosti i zastite privatnosti. Ako preteraju, ispasce da niko ne sme da ima drona, a u suprotnom su dzabe donosili zakon. Granice su vrlo male.

Samo se nadam da na zakonima nece raditi ista neinformisana bagra kao kod nas :D
 
evo ga jos jedan mali i jeftin sa kamerom:



pitanje je koliko je upotrebljiv?
 
Poslednja izmena:
Problem sa ovim ekstremno malim, tj. lakim jeste osetljivost na udare vetra.
 
Odličan je, već su skupili 776 000 $
Mada mislim da je glavna namena ovakvih dronova fotografisanje, stoga je kamera trebala da bude daleko bolja, ili bar da stave opciju za neku bolju, što ne znači da neće napraviti bolji modul kamere, pa je samo zameniš ako hoćeš...
 
svasta nesto... "5 Must Have Camera Drones":

 
Nije bas za ovu temu, ali je dosta srodno
 
^
^^

umesto pistolja treba samo da stave nesto "a la" Cody Wilson printed gun - moze da bude mnogo efikasnije a i vise u duhu novih tehnologija.
 
Nazad
Vrh Dno