Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Meni to stoji na automatici i mislim da mi inače on sam odabere 5.8 GHz.
Još se nisam igrao sa tim da biram i podešavam, ali planiram :)
 
Ta Sandisk Extreme V30 A1 se čak nalazi na spisku na ovom gore linku u specifikacijama za Mavic Mini kao jedna od preporučenih :)
Evo gledam, ovde kod mene ta od 32 GB je 25€ a od 64 GB je 40 €.
Ja sam našao neku Kingston od 64 GB za 20 €.

Da li bi mogla ova Kingston Canvas 64gb? Pise V30
Pitam jer garancija je 10 godina a cena povoljna
1265_1.jpg
8614381-2.jpg

Tip: MicroSDXC Kapacitet: 64GB Protok: do 45MB/s (upis), do 90MB/s (čitanje) Klasa: 10, UHS-I U3
 
Poslednja izmena:
U mom Mavic Miniju je trenutno jedna takva od 32GB, ni jedan problem nisam imao.
 
Pozdrav svima .Juce mi je stigao Mavic Mini , ali moj telefon ne podrzava Dji fly app , probao sam Dji go 4 ,ali na njemu nevidim da mogu da izaberem Mavic Mini. Ima li neka druga opcija ili moram da menjam telefon?Potpuno sam nov u svetu dronova pa bi mi pomoc dobrodosla.Hvala
 
Odlican!

Nabacicu i ja onda Kravice, samo da upload-ujem na YT.

P.S. Jeste bili i na raftingu Limom?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Da se javim i ja. Pre par nedelja sam pisao za savet oko Dji mavic mini-a i pročitao savet da mi je bolje da uzmem USA verziju (ako postoji mogucnost) jer ima stabilniji signal i veci domet. Istrazivao sam malo i zaista je bilo tako. Dron je stigao i leteli smo par puta i nikako nisam uspevao da prebacim 500 metara. Iako sam sve limite skinuo,pomerio,povecao i razno opet ništa. Juče uzmem malo da istražujem i nadjem sledece. FCC verzija poseduje SAMO 5.8 gHz frek. i ne može se menjati na 2.4 (koja je stabilnija (po iskustvu drugih)) okej ne može da se menja. Ali ukoliko je FCC u CE regionu (Srbija u mom slučaju) onda može maksimalno 500 metara u daljinu i oko 50 u visinu. A vala kad sam to pročitao smorio sam se samo tako...
Ima li saveta sad nekog kako ,,zeznuti" sistem? Gledao sam preko nekog FakeGPSa pa reko da vidim da li radi to i dalje?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne možeš da zezneš jer se hardverski razlikuju. Možeš preki fake gps da prebaciš na FCC ali opet je slab signal.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Pff. Znači ništa od letenja preko 500m

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Iskreno i ne treba ti. Meni je prve dve godine bilo zanimljivo da ga cepam sto dalje, ali sada nemam nikakve potrebe da idem preko 300-500m. Juce sam bas snimao nesto i gomilu materijala sam napravio na maks 300m od mene.
 
Ma jasno je meni to. Zadovoljava i ovako ali rekoh da ga pročepim malo [emoji3]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Treba mi jedna mala pomoc ili savjet, radi se o Inspire 1 v2 . Imam problem sto svako malo gubi konekciju , podignem ga u vazduh odjednom zacrni slika i na controler pocrveni lampica da je izgubio konekciju pa leti ok pa onda posle 1-2-3m random opet ista stvar . Pokusavao sam juce da ga prebacim u FCC mode , ubio se pokusavajuci sa fake gps i svim upustvima koja sam nasao al trt nisam uspio , jednostavno nece da se prebaci . Kasnije cak dzabe mi je bio i fake gps, prebbaci lokaciju u USA a posle par sekundi samo u aplikaciji DJI Go locira na pravu lokaciju.


nekako mi je nerealno da mogu da dopuste za ovako ozbiljan (ako je ozbiljan) dron da ima ovakvih problema . Da napomenem da je zadnji FW i na kontroler i na dron, kamera je na njega zenmuse x5r
 
Imao sam sličan problem sa Phantom 3 standard. Leti neko vreme i gubi konekciju, koja se vraća na par sekundi, pa opet isto. Problem je bio u matičnoj ploči drona, koja kada se zagreje pravi problem i prestaje transmisija. Ne mora da znači da je i kod tebe, samo sam naveo svoje iskustvo sa sličnim problemom.
 
Vec duze vremena razmisljam o dronu, prevashodno za voznju po gradu u Crnoj Gori, i po prirodi. Sad uopste nisam neko ko se bavi fotografijom, a sa videom sam pomalo se bavio dok sam koristio gopro na skijanju/ronjenju.

Sad vidim da je dji mavic mini neki entry level, ali vidim isto tako da ga ne preporucuju pocetnicima kao sto preporucuju air 2, koji mi se opasno svidja ali isto vidim da je fly more combo oko 1000e. E sad frka mi je sa obzirom da sam pocetnik da ga ne udarim negdje? Kolko ste vi imali problema sa tim stvarima, padovima, lomom, itd.
Kolko su oni takodje opasni po okolinu ako se voze po gradu, obali?
Vidim non stop komentare da je ta voznja po gradu, negdje cak i zabranjena ili je kolko tolko u sivoj zoni zakona, s obzirom da ne smijete da letite iznad ljudi, cesta itd?

Vidim da je i dosta ljudi imalo anskioznost dok je letjelo njim, bas zbog nekih navedenih stvari gore. E sad me zanima da li ste imali vi problema sa tim, i da li je dron po vama nesto, sto ljudi koji se na bave profesionalno ovim ili ne ulaze da zarade od toga, stvar koja vrlo brzo dosadi ili ne?
 
Ljudi, pomoć. Uspeo sam posle tri dana da zeznem DJi Tello. Pregazao mi automobil jedan motor. Radi, ali zeza. Postoji li servis za Dronove. Gde je i rade li Tello, pošto je jeftiniji model. Video sam na Aliju motore za nabavku, ali dok naručim proći će mesec dana, plus nemam pojma da radim lemljenje i sl.
 
[emoji3516] Koptershop bela crkva

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Hvala, već dobio preporuku za isti. Više nego korektni i ljubazni.
 
Kad je predstavljen Mavic Mini 2, neko probao? Iskustva?
 
Trenutno imam Tello dron, ali planiram da prodam i kupim nesto bolje.
Izbor je pao na Mavic mini, e sad vidim da je izaslo i Mavic mini 2, da li vredi cekati ako je bolji ili mozda bude i pad cene za Mavic mini?
 
Imaš već Mini 2, malo je veća cena od prvog modela ali je razlika nebo i zemlja.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
NIsam video da ima u prodaju Mini 2. Znaci ako kupujem, mini 2 je dosta bolji?
 
Da. Imaš veći domet drona prema specifikaciji do 10km i 4k kameru. Navodno je stabilniji na vetru.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Da. Imaš veći domet drona prema specifikaciji do 10km i 4k kameru. Navodno je stabilniji na vetru.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

I occusync - mnogo stabilnija konekcija sa dronom i zoom 2x
Mnogo je bolji od prvog minija
Ali da te ispravim ike1 - 10km domet je za americki model, 5km za evropski model
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se, da tako je. Mada može da prebaci na američku frekvenciju pa opet ima.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Kako može da se prebaci na US frekvenciju?
 
Imaš objašnjenja na yt. Moraš da lažiraš GPS lokaciju.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Aha. Mislio sam da postoji drugi način osim GPS spoof-a. Hvala u svakom slučaju.
 
Iskreno sumnjam da je potrebno 10 km jer ova baterija teško da može da dobaci i do 5 km.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno