Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Da dodam samo da kod Mavic Mini postoji hardverska razlika u FCC i CE verziji. Ako kupi dron u US, dobiće FCC verziju sa većim dometom. A ako kupi kod nas, dobiće CE verziju sa kraćim dometom. Tu mu GPS Spoof neće pomoći.
 
A da li je isto kod Mini 2?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ne nalazim taj podatak, ali je vrlo moguće, jer postoji hardverska razlika i kod drugih, novijih modela poput Mavic Air 2.

Reklamiranje izvan podforuma za oglase je zabranjeno. Ko bude bio zainteresovan, pogledaće taj deo foruma. Post obrisan.
 
Poslednja izmena:
Ali ako fcc verziju koristi u van USA bice mu ogranicena jacina signala.
 
Ako dobro razumeh komentare na DJI forumu, neće, jer FCC verzija nema CE sertifikat. Prikazaće mu se samo upozorenje. Ovo važi samo za Mavic Mini.

Ja sam svakako pre za kupovinu kod nas, u domaćim prodavnicama, zbog garancije. Nego samo diskutujemo, jer je neobičan slučaj kod MA modela.
 
Koliko je maksimalna visina mavic mini za verziju kupljenu legalno kod nas?
 
Mislim da je za sve 500 m

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ako dobro razumeh komentare na DJI forumu, neće, jer FCC verzija nema CE sertifikat. Prikazaće mu se samo upozorenje. Ovo važi samo za Mavic Mini.

Ja sam svakako pre za kupovinu kod nas, u domaćim prodavnicama, zbog garancije. Nego samo diskutujemo, jer je neobičan slučaj kod MA modela.
Hoce. Ovde sam se raspitivao za drugara. Imao je kombinaciju iz USA da mu donesu. Ovde se raspitao i cuo da ce imati veci domet. Kupio ga je,ali ne moze vise od 500m da ode u daljinu i oko 100m u visinu. Nisu krivi ljudi na forumu *mjau**mjau**mjau*,ni oni nisu znali.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Hm. Ta ograničenja koja si naveo jesu CE ograničenja. Interesantno. Jel na dronu postoje CE i FCC oznake?
Ja sa Mavic Pro u CE modu mogu da odem oko 450m od trenutne lokacije u daljinu i do 120m u visinu. Mada su ovo ograničenja koja sam iskusio u urbanoj sredini, u okviru No Fly Zone. :)
 
Ne znam na sta mislis. Svakako nije dron kod mene ali model drona i kontrolera se poklapa sa onim sa interneta

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Moj Mini je isao bez problema na 120m, ne secam se da sam probao vise, ali vise od 400 metara gubi signal.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel to na otvorenom prostoru 400m ili u naseljenom mestu?
Gledam, jel možda bolje pazariti xiaomi fimi x8se, umesto dji mini 2? Mozda neko is DE da mi donese. Preko Banggood-a mogu poslati iz skladišta u Spaniji, tada ver nema carine i poreza.
 
Poslednja izmena:
Ja ga vozio na izletu, malo polje, malo suma i sl.

Cim ode iza sume, vrlo blizu gubi signal.

Inace dron je super. Vozio sam ga malo po kuci i naravno tresnuo u orman, pao na parket sa 1,5 metara, i nista. Ali iznad sume na oko 100 m prijavljivao mi gresku motora, za tu gresku treba propelere promeniti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posto sam prodao moj tello u procesu sam kupovine veceg drona, da li ima nesto bolje od mavic mini u tom cenovnom rangu?
 
Mislim da nema ništa bolje u tom cenovnom rangu. Odličan je Mavic Mini.

Ja sam juče odradio FCC hack na svom Mavic Pro. Nisam stigao da ga isprobam u letu, ali videh odmah da je signal jači, što je odlično. Nije mi do dometa, nego do eliminacije smetnji na tih ~450m udaljenosti u urbanom području.

Inače, 120m u visini je bilo ograničenje u podešavanjima. Može više, mada je pitanje ima li uopšte potrebe.
 
Dizao ja Mini-a i na 450m... :) Tu vec gubi signal konstantamente...

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Da li vredi dodati pare i uzeti mavic air u odnosu na mavic mini? Moze da se nadje za oko 500eur -+ 10% u oglasima fly more...
Ili sta uzeti za max 500eur?
 
Mini nisam koristio, air 1 imam već godinu i nešto dana i vrlo sam zadovoljan. Sem što je bučan tj zvuči kao roj ljutih pčela odličan dron.
Obavezno da ga prebaciš u FCC mod ako ga kupiš. U CE modu je osetno slabiji signal i domet.
Da se vratim na tvoje pitanje, ja sad da biram izmedju minija i air-a, uzeo bih air-a bez razmišljanja sem ako ti je baš bitno da je dron što manji...


Sent from my EVR-N29 using Tapatalk
 
Nasao sam mavic mini fly more combo, nov kod nas, na nekom popustu je 55 000din. Ne znam da li je to pristojna cena?
 
Ja sam uzeo na KP nov Dji Mini 2, neotpakovan. 445e, nije fly more combo. Svakako ako se dvoumite izmedju Dji Mavic mini i Dji Mini 2, moja preporuka je Dji Mini 2, najpre zbog kamere koja moze da snima u 4K. Takodje je znatno tisi u odnosu na Dji Mavic Mini a i brzi.
 
Razlika u dometu?

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Najveća prednost Mini 2 u odnosu na Mini je OcuSync, kamera i sve ostalo ide nakon toga.
 
Pitanje moderatorima, da li moze ovde ili u sekciji fotografije da se napravi tema gde bi ljudi kačili slike slikane dronovima?Moze biti interesantno a i od dodatne pomoci da ljudi odluce sta da kupe naravno pored brdo recenzija sa YT.
 
Dodatno pitanje a vezano za Mini 2 i njegovu tezinu od 249 grama i max brzinu od 16m/s, a sve vezano za propise oko upravljanja bespilotnom letelicom. Pravilnik o bespilotnim vazduhoplovima se ne primenjuje na dronove lakse od 250 grama i na one koji su sporiji od 18m/s, ali moje pitanje je onda koje obaveze imaju svi oni koji zele da koriste mini dron? Gde mogu da nadjem informacije oko zabrane/dozvole snimanja u gušće naseljenim sredinama kao i snimanje kulturnih objekata.
Siguran sam da svi stranci koji snimaju klipove o Beogradu na YT i koji snimaju Beograd iz drona nisu pribavljali dozvole, mozda gresim, ali eto ne bi bilo loše da ljudi koji su razradili ovu temu da nam daju najnovije informacije.
 
Hvala Smith,
Znam za ovo. I dalje nisam siguran gde potpada dron od 249 grama, a procedura oko snimanja..blago receno jako ozbiljna stvar.
 
Ograničenja vezano za naseljna mesta je isti za sve, samo je pitanje ko kako tumači i dozivljava zakon.
Sa tih dronom ti ne treba dozvola ni registracija leta(za sada), ali opet ne možeš da letiš iznad ljudi, iznad mesta gde je zabranjeo i slično.
U principu ne bi trbalo da imaš probleme, ali ako te neko prijavi možeš da ih imaš ih i u slučaju da imaš sve ( registrovan dron, dozvolu i regristrovan let).
Dok god ne remetiš nečiju privatnost, ne bi trebalo da bude problema
Imam Air 2, izbegavam grad, samo se po parkovima muvam :D
 
Nazad
Vrh Dno