Šta je novo?

OSX El Capitan

Sinoc sam odradio updejt na el capitan, koji je prosao ok, no bilo je nekih lagovanja. Onda sam restartovao imac 27 2013, i prilikom bootovanja dodje do pola, i onda se ugasi . Prilikom bootovanja u verbose modu, bio je neki problem sa prosesorom, nisam stigao da provitam tacno sta. Onda sam nekako uspeo uz nekoliko gasenja i palenja imaca, da podignem sistem, ponovo skinem el capitan, i napravim bootabilni usb stick, i odradim clean instalaciju, koja je prosla dosta brzo, i sad sve radi ok, nema gasenja imac-a prilikom boota, sve je odlicno
 
Meni je 9.0 na El Capitanu i sve radi normalno i na MBP i na iMacu... ali mi daje update Safarija, verovatno je to 9.01...
 
Hmmm...ja sam juče uradio update Safarija (doduše, još uvek "vozim" Yosemite) i meni pokazuje v.9.0
Takodje 9.0 na El Capitanu doduse :)


Meni je 9.0 na El Capitanu i sve radi normalno i na MBP i na iMacu... ali mi daje update Safarija, verovatno je to 9.01...
Meni stalno daje iPhotos da update, ali onda...
8xiyp3.png


pa ok, pa:
14vmovt.jpg


Moracu da nadjem na netu sta je problem :d
 
Ne radi baš sve glatko, dešava mi se da se zaglupavi na nekim običnim stvarima, tipa search, ili move iz jednog u drugi folder, itd. Ono što mi se čini kao veliki napredak je optimizacija potrošnje baterije. Mislim da sam dobio oko 1h u odnosu na yosemite.
 
@n1tro obrisi iphotos. Kako mu je photos preuzeo mesto nema vise sta da trazi na kompu.
 
Jel mi verujes da sam totalno smetnuo sa uma tu cinjenicu :)
 
Ma nema frke :) vazno je da se da resiti.
 
Hehe, opusteno. I kako Vam se svidja kapetan? Ne razumem bas ovaj split screen. Na mnostvo programa kad hocu podeljeni ekran, pise no full screen i ne mogu da stavim prozor jedan pored drugog.
 
Verovatno ce za pocetak raditi samo na "by house" aplikacijama odnosno onima koje potpisuje Apple.

Sto se tice tvog pitanja, primetio sam nekoliko stvari kako pozitivnih tako i negativnih:

Pozitivno, valjda kao i uvek kad "podignem" nov sistem (nisam radio clean ovog puta), sve mi je nekako fluidno, cini mi se da se zaista vidi fin skok u brzini manipulisanja prozorima, aplikacijama... Dosta su poradili na tome definitivno, a taj upravo pomenuti "split screen" mi je definitivno najveci highlight ovog OS X-a. Sve ostalo sto su poubacivali je super samo da proradi.

Tu izmedju ostalog krecem sa negativnim utiscima odnosno najvise zabadanju Safarija koji mi je zamrzao 10+ puta za nepunih 10 sati konstantnog koriscenja. Nije bitno da li su bila 2 taba u pitanju, jedan ili 10, imao je svoje bubice, zasto - ne znam?
Koliko sam citao i on bi trebao da ima nekih silnih prevashodno kozmetickih poboljsanja i funkcionalnosti, ali nista od toga za sada jer zamrzava kao besan. Nadam se da ce to da se ispegla pogotovo sto vidim da neki spomenuse da su vec dobili 9.01, kod mene je 9.0 kao i kod @ringeraja.

Za sad toliko, zaglavio sam se sa nekim prevodjenjem i dokumentacijom tako da ostatak nisam uspeo detaljno da istestiram, i na aerodromu sam vec 6 sati na punjacu tako da ni o bateriji nemam za sada misljenje.

:wave:
 
Sta je 9.0.1, a sta 9.0?
 
verzija novog safarija ali mislim da je u pitanju bila permutacija i da jos uvek nije izasla 9.0.1 verzija. kod mene je takodje 9.0 nakon clean instalacije El Capitan-a.
 
I ja sam imao problem sa safarijem, dok je bio samo updejt na el capitan, kad sam odradio clean install, sad tih problema nema, ne zabada vise.
 
Da li neko ima problem sa instaliranjem aplikacija sa App store-a?

Instalirao sam par aplikacija ali caffeine nikako. Probao sam da ocistim kes pomocu "open $TMPDIR../C/" i u safari ali uve isto.
 

Prilozi

  • Untitled3.jpg
    Untitled3.jpg
    26.6 KB · Pregleda: 110
Ja koristim Caffeine i instalirao sam ga najnormalnije sa App Store-a.
 
Meni ovo prijavljuje od kada sam presao na kapitana.
 
Ja imam identican problem, ostale App-ove sa App Store-a mi bez problema instalira.

00000234.png
 
Prilikom preuzimanja prijavi "A server with the specified hostname could not be found."
 
OK je EC, drugačiji fontovi, drugačiji prikaz, malo osveženja pošto meni dosadi kada gledam u jedno isto mesecima. I najbitnije rešen problem sa 1080 videom na YT pošto je uvek seckao, kočio i dizao temperaturu. Sada radi "ladno" :D
 
Na kojo masini ti se to desavalo? Ja na rMBP 13 2012 i iMac retina 290x nisam imao takve probleme nikad...
 
Ni meni nece Caffeine da radi a u medjuvremenu sam uradio Clean Install.
Posluzice ovaj drugi lekic :)

Inace, na El Capitan prvi put nije potreban USB prilikom instalacije Windowsa preko Boot Campa. Pravi sam "osxrecovery" particiju i na nju smesta sve podatke koji su mu neophodni.

:wave:
 
Evo ako nekoga interesuje bilo je mnogo priče oko nekompatibilnosti office-a 2016 i kapetana to je rešeno apdejtom teškim 530 mb dok je ceo office težak 1.1 gb i sad sve radi kako treba. Isti je kao na windowsu dok je outlook u odnosu na onaj na windowsu dosta siromašniji i izgleda baš jeftino. Ikonice aplikacija su iste kao na windowsu. To mi se ne sviđa. One stare su bili nekako apple like.
 
Poslednja izmena:
Nisam primetio nikakve probleme sa office i el capitan. Koristio sam isti dan word kada sam updateovao el capitan.
 
Nije radio office 2016 beta sa ElCapitan odmah posle update-a, ali je u roku od dan dva stigao update za office posle koga radi sve normalno.
 
Poslednja izmena:
Nije ni meni radio Office 2016 final dok ga nisam apdejtovo. Ušao sam u word iz petog puta pošto se četri puta pre toga krašovao.
 
Čudi me da do sada niko nije pomenuo SIP i probleme vezane za isti. Jel neko koristi mašinu za web razvoj, problemi sa apache posle update-a?
 
Da li prilikom reinstalacije ostaje user folder netaknut? Ili bolje da formatiram ceo disk? El Capitan radi dosta losije od Yosemitea.
 
Nazad
Vrh Dno