Šta je novo?

OSX El Capitan

Meni (relativno do vrlo često) zna da zabode i da ne radi Viber prilikom instalacije nove verzije. Kad kažem zabode i ne radi, mislim na to da ili nema kontakata, ili nema slika ili nema poruka. Obzirom da nikad ne "gazim" novom instalacijom staru, već prvo obrišem .app iz Applications, pa onda prekopiram novu verziju tamo, uvijek mogu da se vratim na tada staru verziju i ona radi, dok za neko vrijeme ne izbace novu podverziju i onda sve radi ok.

Tako da možete koristiti ovu soluciju kao "workaround" u situacijama kada Viber ne radi kako treba nakon instalacije nove verzije.
 
El Capitain ili Yosemite? Trenutno sam na 10.10.5 i deluje mi nekako stabilnije nego El Capitan, ali bih opet hteo da cujem i vase misljenje iz svakodnevnog iskustva :D
 
El Capitan 10.11.6 radi rock stable kod mene na iMac 2011 27" i Macbook Pro 13" 2015.
 
El Capitain ili Yosemite? Trenutno sam na 10.10.5 i deluje mi nekako stabilnije nego El Capitan, ali bih opet hteo da cujem i vase misljenje iz svakodnevnog iskustva :D

Ako si na Hackintoshu i voziš tu navedenu 7750HD AMD karticu, moja preporuka bi bila da ostaneš do daljnjeg na Yosemite-u. Gotovo sve AMD kartice iz serije R i HD imaju problem u PM delu pod Kapetanom, dok NVidia fercera propisno... Postoji kao neko rešenje sa dodatnim kablom ali to izgleda radi samo u kombinaciji sa 4k monitorima... Navodno propust je u drajverima koji su napravljeni sa Apple-ove strane (namerno ili slučajno kviz je pitanje).

Premda... hmm... ja sam evo još uvek na Yosemite-u, pa iako mogu da se prešaltam na Kapetana kad god mi dune, ne pada mi na pamet da to radim ili barem ne dok Apple ne napravi nešto pismeno. Sve ovo što su prikazali u zadnjih par godina iz mog ugla gledano je teška boranija, tako da prešaltavanje na Kapetana uopšte nije neophodno praviti. A ako ćemo pošteno neće biti nešto posebno ni na Sierru, jer je tamo koliko vidim najveća inovacija 5 godina stari Siri.

Sad, ako se neko baš prži na to da ćaska na engleskom jeziku sa svojim računarom, onda vala neka mu ga... ,)
 
Poslednja izmena:
Ako si na Hackintoshu i voziš tu navedenu 7750HD AMD karticu, moja preporuka bi bila da ostaneš do daljnjeg na Yosemite-u. Gotovo sve AMD kartice iz serije R i HD imaju problem u PM delu pod Kapetanom, dok NVidia fercera propisno... Postoji kao neko rešenje sa dodatnim kablom ali to izgleda radi samo u kombinaciji sa 4k monitorima... Navodno propust je u drajverima koji su napravljeni sa Apple-ove strane (namerno ili slučajno kviz je pitanje).

Premda... hmm... ja sam evo još uvek na Yosemite-u, pa iako mogu da se prešaltam na Kapetana kad god mi dune, ne pada mi na pamet da to radim ili barem ne dok Apple ne napravi nešto pismeno. Sve ovo što su prikazali u zadnjih par godina iz mog ugla gledano je teška boranija, tako da prešaltavanje na Kapetana uopšte nije neophodno praviti. A ako ćemo pošteno neće biti nešto posebno ni na Sierru, jer je tamo koliko vidim najveća inovacija 5 godina stari Siri.

Sad, ako se neko baš prži na to da ćaska na engleskom jeziku sa svojim računarom, onda vala neka mu ga... ,)

Nah, pitam generalno za laptop. Od AMD masine sam odustao jer je namestiti zvuk skoro nemoguce zbog statike a za VIA 1708 ne postoje krsteni drajveri kao ni za Xonar DG. Generalno vise sam za to da postoji stabilnost, i ako nudi neko poboljsanje u brzini onda ok, to opravdava upgrade, a ako nema razlike onda ostati na vec stabilnoj verziji do izlaska neceg sto opravdava.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko iz Beograda instalacioni USB ili DVD El Capitan na zajam za jedan dan?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno