Šta je novo?

Potrebna preporuka za jednostavan konverter (resize videa za tablet)

Gadjan

Slavan
Učlanjen(a)
01.05.2006
Poruke
2,372
Poena
390
U pitanju je ovaj neki bezveze tablet sa rezolucijom 800x600
https://www.computershopegypt.com/en/nextbook-tablet-premium-8-t8p12-130-159-00002
vlasnik je malo dete :) i teba da gleda crtaće i tako to, treba do srede da spremim dosta sati materijala pa nemam vremena sad da se bakćem i isprobavam konvertere.
Treba mi preporuka koji je proveren i jednostavan, da radi bez pogovora sa bilo čim što mu ubaciš, znači ne bih da me smara nešto sa opcijama i da mi traži enkodere i slično, već samo da ubacim neki hd rip ili neki avc sa youtube, zadam rezoluciju, format i da piči. Nekad davno sam koristo onaj Super c za takvu namenu, ne znam valja li to sada...
I ako neko zna, koja bi bila optimalna rezolucija videa za ovaj tablet?
 
Poslednja izmena:
Ja sam koristio Handbrake za slicnu namenu i nije mi pravio problem, podrzava svasta.
 
Handbrake ili VidCoder bi trebali da završe posao. Jednostavni su za podešavanje, podržavaju dosta ulaznih formata, podržavaju profile sa podešavanjima a output su im MKV i MP4. Video output kodeci su H.264 (regualran i QuickSync enkoder), H.264, MPEG-4, MPEG-2, Theora i VP8. Audio output može da bude MP3, LC-AAC, HE-AAC, AC3, FLAC. Mogu da nalepe titlove ili samo da ih upakuje u isti fajl sa audio i video strimom.

Ako ideš na H.264/AAC kombinaciju koja bi trebala da ti da najbolji kvalitet za određenu veličinu falja (H.265 verovatno ne bi radio na tom tabletu) onda samo treba da ubodeš da li tablet podržava High, Main ili Basic profil. U stvari, Basic će da radi. Pitanje je da li će da rade Main i High da bi izvukao još malo kvaliteta ili uštedeo na prostoru.
 
Poslednja izmena:
Hvala ljudi, onda će biti handbrake. Znam njega već, koristio sam ga ranije nego sam mislio za ovo nešto još jednostavnije ako ima (samo drag & drop i bukvalno par stavki da podesim :)) da ne podešavam handbrake sad svašta znam da ima dosta opcija i detalja a malo sam pozaboravljao.
Za profil to je i fora što ću tek sutra da uzmem tablet u ruke pa ne znam da li će da radi to što trebam večeras da iskompresujem da bih sutra nabacio na njega. Onda će biti basic, dobro da si mi napomenuo to. Nije bitan toliko max kvalitet (samo da bude bolje od yt 480x360) a biće, jer ću sa hd ripova da rekompresujem. Bitnija je veličina izlaznih fajlova od kvaliteta. Zapravo ni to nije bitno, najvažnije je da radi :) i brzina kompresije jer imam matori e7200. Sad ću ga kloknem, baš da vidim ima li razlike.
 
Nazad
Vrh Dno