Šta je novo?

FX procesori

Sad sam se bacio na razmisljanje.. i5 3470 (ne k) je oko 90-100e isto koliko je i neki fx 8xxx, a posto nije k nema onda OC pa mogu uzeti slabiju plocu ili ipak moze OC uz dobru plocu?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
ne može oc, ali je jak procesor generalno, ima jako jezgro što je bitno za gaming. možeš sutra da ga upariš sa rx 480/gtx1060/gtx1070 bez problema.
 
Poslednja izmena:
Ako može da ga nađe za manje para, zašto da ne. Pri tom, nisam siguran ni da je slabiji. U 3DS maxu bi trebalo da je brži, u MATLAB-u zavisi od namene (da li koristi opcije za paralelizaciju), a u igrama je povuci-potegni. Koliko vidim, u novim igrama se FX drži relativno dobro, tako da ne bih rekao ni da tu zaključan IB ima prednost u odnosu na FX koji ima ~30% veći klok. A s obzirom na to da gleda da odradi upgrade za 20-30€, sumnjam da će u skorije vreme kupovati grafičku od 300-400€. Zapravo, ako i dalje koristi R7 260, u igrama i neće primetiti razliku u odnosu na trenutni Phenom, bilo koji CPU da uzme.
 
Poslednja izmena:
Ne zna šta da ti kažem, mnogo puta je prežvakana fx vs i5 tema na forumu.. Svakako uz trenutnu grafu mu je i fx ok.
 
Sad sam se bacio na razmisljanje.. i5 3470 (ne k) je oko 90-100e isto koliko je i neki fx 8xxx, a posto nije k nema onda OC pa mogu uzeti slabiju plocu ili ipak moze OC uz dobru plocu?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Nije oko 90-100 evra, nego je 65-75. ;)
Ne moze klasicno da se overclockuje, ali na Z77 plocama (koje su na oglasima precenjene) moze da se postavi na +400Mhz iznad turbo frekvencije. Odnosno da radi na 4Ghz.
(valjda moze i na Z68 plocama)


Znaci imas dve opcije:

1) Nadjes i5 3450/3470 i H61/B75 plocu za ukupno max 110 evra (ne bacati pare na i5 3570)
2) Nadjes neki FX 83xx za max 90 evra


U tvojoj situaciji bih isao na opciju dva, samo zato sto vec posedujes plocu i znas kako je koriscena i prvi si joj vlasnik. Ipak je sigurnije.
Da ti je gaming primarna namena, onda bi naravno opcija 1 bila daleko bolja i isplativija jer FX moze da se takmici sa njima tek kada je na 4.5+Ghz.
 
Poslednja izmena:
Nije oko 90-100 evra, nego je 65-75. ;)
Ne moze klasicno da se overclockuje, ali na Z77 plocama (koje su na oglasima precenjene) moze da se postavi na +400Mhz iznad turbo frekvencije. Odnosno da radi na 4Ghz.
(valjda moze i na Z68 plocama)


Znaci imas dve opcije:

1) Nadjes i5 3450/3470 i H61/B75 plocu za ukupno max 110 evra (ne bacati pare na i5 3570)
2) Nadjes neki FX 83xx za max 90 evra


U tvojoj situaciji bih isao na opciju dva, samo zato sto vec posedujes plocu i znas kako je koriscena i prvi si joj vlasnik. Ipak je sigurnije.
Da ti je gaming primarna namena, onda bi naravno opcija 1 bila daleko bolja i isplativija jer FX moze da se takmici sa njima tek kada je na 4.5+Ghz.
Nisam video ni jedan oglas za 65-75e

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nisi dobro gledao ili ih standardni prodavci iz Smedereva, Zajecara, Leskovca trenutno nemaju u ponudi.
 
Poslednja izmena:
Rekao bih da ih nemaju u ponudi

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Taman dok cekas da ih ponovo bude, mozda nadjes i na neki FX po normalnoj ceni...
 
Virtualizacija izaziva nestabilnost pri overklokovanju?

Na 4.3ghz i 1.35 voltazom sve radi normalno i igre i testovi, kad upalim virtualizaciju koja mi treba ponekad za fax da dignem virtualni xp, obara klok, secka i uopste nije stabilno.
 
Dodaj jos malo napona...

Sent from my Redmi 4 prime
 
Ma to koristim retko, jednom u par nedelja na par sati pa ugasim brzo. Ovako prolazi sve testove i u igrama se normalno ponasa, ali sa virtualizacijom trazi jos voltaze izgleda.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
"voltaža" je odavno zabranjen termin na benč forumu.
 
Forgive me Kokan for i have sinned.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
oprošteno ti je, dijete. idi sad i ne greši više.
 
Virtualizacija izaziva nestabilnost pri overklokovanju?

Na 4.3ghz i 1.35 voltazom sve radi normalno i igre i testovi, kad upalim virtualizaciju koja mi treba ponekad za fax da dignem virtualni xp, obara klok, secka i uopste nije stabilno.

Ma to koristim retko, jednom u par nedelja na par sati pa ugasim brzo. Ovako prolazi sve testove i u igrama se normalno ponasa, ali sa virtualizacijom trazi jos voltaze izgleda.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Probaj sa jos malo voltaze, meni je na fx 6300 na 4.2 sve u fulu radilo. Mozda i nije do procesora - proveri na koji si disk instalirao VM, pa promeni.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Daj VM-u više jezgara i memorije da ne "napada " samo jedno jezgro i tako diže potrošnju.
U WmWare, Virtual player, 3 jezgra i 4GB memorije, XP radi na raketni pogon i još lagano ostaje dovoljno za host system.
 
Hvala na savetima. Sledeci put kada mi bude trebalo da koristim VM probacu sve navedeno.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Daj VM-u više jezgara i memorije da ne "napada " samo jedno jezgro i tako diže potrošnju.
U WmWare, Virtual player, 3 jezgra i 4GB memorije, XP radi na raketni pogon i još lagano ostaje dovoljno za host system.

Hvala na savetima. Sledeci put kada mi bude trebalo da koristim VM probacu sve navedeno.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Mislim da bi i sa 2 jezgra sve u fullu radilo.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Mene interesuje kako pokrenuti neku staru igru u punom ekranu preko win xp vmware.Igrao bi starcraft broodwar preko battlenet servera.
 
Danas sam ubacio FX 8350 u moj komp. Kada otvorim properties, piše AMD FX 8350 Eight-Core Processor 4.02GHz? Zašto 4.02GHz?
Imam Gigabyte GA-990FXA-UD5 (Rev 3.0) ploču, sa zadnjim FC BIOSom, vratio sam na prvi BIOS, isto, flash ponovo na zadnji i ništa se nije promenilo. Optimized settings, i dalje sve isto. Ne znam do čega je.
 
Normalno je to, uzivaj.
Meni je fx 6300 3.52 pisalo kad sam ga bocnuo.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Reinstalirao sistem, sve je ok. Sad piše 4.0GHz, nije nešto lepo video Windows.
Jel bi mogao on da radi na 4.4GHz bez izmena voltaže, samo multiplier da podignem?
 
Druze to se promeni kad ugasis turbo ili neku opciju u biosu, i to je skroz normalno, ne znam zasto si se mlatio :D

Mozes da probas, po 100 mhz pa test stabilnosti(sintetika+igre/programi i koriscenje windowsa)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Reinstalirao sistem, sve je ok. Sad piše 4.0GHz, nije nešto lepo video Windows.
Jel bi mogao on da radi na 4.4GHz bez izmena voltaže, samo multiplier da podignem?

Samo rokaj ''voltažu''... što više ''voltaže'' to bolje.
 
mislim da je za pominjanje tog nesrećnog kalambura odavno bilo namenjeno streljanje kao kazna.
 
Nazad
Vrh Dno