Šta je novo?

FX procesori

Ne amd-u, nego mikrosoftu.
 
Sta ima MS sa AMD drajverima? pa ne rade ih oni.
A stari drajveri rade, i sta sad? da zahvalimo MS za to?
 
Tako je Vuče nije sigurno do mikrosofta !

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
To radi najnormalnije na win7 i 8. Tako da jeste do win10.

Radio je i na win10 jer je whql. Dok ms nije izbacio apdejt i sahranio ga. Toliko o ms-u.
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim, on je sam instalirao najnovije drajvere koji ne podržavaju njegovu karticu. Tako da ovo najviše liči na grešku korisnika (neka me ispravi ako grešim, i ako je Win 10 pregazio drajvere)
 
Instalirao sam poslednje Legacy, ato da ne rade dobro na 5XXX i 6XXX je pun net, to jest ne radi Open Cl
 
Koji ti treba za ?
 
Ne znam mozda 15.2 a jedini krsteni za 5XX i 6XXX su bili 14 nesto Omega, al naravno ne rade pod Win 10
 
Probao sam ( 16.2 Catalyst i 15.3 driveri) ali mozda nisam bio precizan, to sve radi i sa 16.1 ali ne kako treba ne verujem ni da tvom drugu radi kako trba, nek upali GPU z
i videce da OpenCL nije stikliran isto je i sa Aida 64 GPGPU Testom, i sa Browserima, u laksem 3D i 2 D modu sve radi CPU, nek pusti neki film
YouTube ili FlashPlayer i videce da Mhz na grafici stoji zakovan na 250 Mhz, jednom recju u Win 10 5XXXHD i 6XXXHD postadose sidro u kucistu
( nicemu ne sluze) zahvaljujuci AMD driverima i Win 10
 
LKokan - Open CL jako pomaze u PS i LR, vidljivo golim okom... mozda mu za to treba!?
 
Znaci menjam sistem, kartu sam kupio pre 2 godine i nista joj ne fali...
( Ne razumem odbranu AMD koji ne moze da napravi krstene drajvere za non GCN karte, sta nije u redu sa tim clanovima, kao nije bitno sto ti ne radi Open CL a ne radi ni Open GL svaka cast AMD u pa jos ima obraza da ih nazove Legacy, Win 7 64 bita i Catalyst 14 Omega i Raus)
 
Poslednja izmena:
kapitalizam dowla, kao dx12 ne može da radi na w7 , a mantle/vulkan mogu.
terascale grafike nisu dx12 cert., a fermi jesu...

e pa ko to proguta, nek ga muzu. ti lepo instaliraj w8.1 i nema problema (a ni w10 bagova, kojih je još uvek tušta i tama).
 
Poslednja izmena:
Ma jok vracam se na 7 SP1 mada i na 8.1 zver ce biti zver, sto no deca kazu
 
Poslednja izmena:
90% ovde "gejmerskih" masina kada bi preneli na auto sport, izgledaju kao kante koje voze Ozzi, ulupano nabudzeno i skarabudzeno, sto bi rekli "nacionalna klasa fiat 750 abarth" a sve je to zbog krize, kako u zemlji tako i hardwerskoj, kupuju se prepakovane "odlicne" 128 bitne karte koje su mnogo "bolje" od predhodnih 256 i 384 bitnih ( GTX960, R260 etc) razumem ja potrosnju struje, gorenje uglja itd al zasto tolko sugestija i hipnoze, za te karte traze u radnji Srpski minimalac pa dokle...
 
Da li se isplati prelazak sa phenom II 955 na fx 8xxx ili mozda ipak na intel i5 2-3 generacije? Ali to je ipak malo veci trosak. Racunar se koristi za simulacije u matlabu, malo labview i 3dsmax i po koja igra.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Samo i5 2*** pa na dalje.
Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Isplati se ako nadjes koriscen(polovan) FX,po razumnoj ceni
 
To da, ima dobru ploču.. Može i da proda ploču i proc za 70-80e, uzme i5 2400 za 60 i ploču za 30 40... minimalno ulaganje (podjednako kao za fx).
 
A koja je to razumna cena za polovan fx-8xxx ? Imam Xigmatek Gaia, koliko je on dobar za hladjenje OC fx ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
A koja je to razumna cena za polovan fx-8xxx ? Imam Xigmatek Gaia, koliko je on dobar za hladjenje OC fx ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
FX8300 negde do stotinak Evra ako nađeš, Ta Gaia, samo do 95W processori bez nekog OC-a ima neku šansu.
 
Bacanje para je fx za 100e. i5 3470/3570 su slični kao ovaj moj haswell i5 4460 a ne koštaju puno i sasvim su dovoljni za 99 % operacija, još neka ploča, ram već imaš.
 
Poslednja izmena:
Gledaj neku noviju proizvodnju sa 95W TDP-om (8300, 8310, 8320E, 8370E). U suštini svi FX-83xx su manje više isti. Svaki će moći bez problema da radi na 4.2-4.3 GHz (sva jezgra) sa ~125W TDP-a. Vidi koliko možeš da dobiješ za svoj procesor i dodaj još 30-ak €. Izguraće Gaia to bez problema, mislim da u specifikaciji stoji 130W.
 
Poslednja izmena:
Koliki je TDP kod FX8370, a koliki kod FX8370E. Imam plocu ASUS M5 A97 EVO R2.0.....da li je neki od ova dva procesora dobro resenje za tu plocu?
 
Sve to imaš na guglu....

125w i 95w(verzija sa e)
 
Nazad
Vrh Dno