Šta je novo?

FX procesori

I poslednja slika
Ashampoo_Snap_2015.07.01_14h24m34s_001_AIDA64 Cache - Memory Benchmark.png
 
Ako ce se koristiti za gaming, naravno. Prakticno bilo koji i5 od druge generacije pa na ovamo...
 
Koji kuler preporucujete uz i5-2500k za oc, imam cm tx3 evo al ne znam kolko bi on dobro hladio 2500k kad bi ga oc na 4ghz+
 
Sasvim dovoljan,naravno ako primerak nije bas neki akrep...
 
Hladio je fx6300 na 4Ghz i nije se najbolje pokazao, sa otvorenim kucistem sam imao temperaturu 69c posle sat vremena igranja gta 5
 
do koliko bi mogao da "odvrnem", tj. zapravo overklokujem fx8320 sa lc power cosmo cool 120 kulerom, napajanje je sharkoonovo nemačko od 750 vati. ploča nije sjajna, msi 970a-g46.. da li je potrebno postaviti kuler na mosfet-u(vljda se tako zove, googlajući sam naleteo) i kakav? hvala
 
4.3 giga bez problema , sve dalje zavisi od primerka .

fx 8300 - 4.5ghz , -//-
 
Jel su velike razlike izmedju fx 6300 i fx8320e u gaming-u? Kakva su vam iskustva? Prodao bih svoj fx 4300 u garanciji je do 2018 pri kraju te godine tako da mogu izvuci solidnu cenu i onda dodati za neka od ova dva. Kanije bih uzeo r9 380 4gb i nadam se da par godina ne bih imao problema sa igricama, sta mi savetujete?
 
Poslednja izmena:
Jel su velike razlike izmedju fx 6300 i fx8320e u gaming-u? Kakva su vam iskustva? Prodao bih svoj fx 4300 u garanciji je do 2018 pri kraju te godine tako da mogu izvuci solidnu cenu i onda dodati za neka od ova dva. Kanije bih uzeo r9 380 4gb i nadam se da par godina ne bih imao problema sa igricama, sta mi savetujete?
Sacekaj novi FX. Bice na jesen valjda, pa to lepo sve prodaj i uzmi Zen. Tako cu i ja da uradim.
40% povecenje u performansama u odnsu na Visheru, malo li je
 
Sacekaj novi FX. Bice na jesen valjda, pa to lepo sve prodaj i uzmi Zen. Tako cu i ja da uradim.
40% povecenje u performansama u odnsu na Visheru, malo li je

Bas sam sada prrocitao par tekstova o njima kazu da ce biti uz rame intelu. Vrh je prica,moracu da menjam i novu maticnu, ne znam koliko moze da kosta ta koja ce podrzavati njih? uzeo bih neku polovnu sigurno nije to toliko bitno. Samo da bude korektna cena :)
 
Poslednja izmena:
Imam GA970A-DS3 rev 3.0 plocu i FX6300 na 4.22ghz vec 3-4 godine,pa me zanima da li da uzimam neki 8xxx procesor,ili idem na 9xxx seriju uz kupovinu druge ploce,ili da cekam "Zen" koji ce verovatno krajem 2017 biti aktuelan kod nas po svoj prilici?Gaming,recording i rendering je u pitanju,to je razlog zasto bih nesto upgrade-ovao. :) Max sto ova ploca izvlaci je 8370E procesor,a ovo "E" nikada nisam voleo :)))
P.S. Hladi se sa CM 212evo prilicno dobro.
 
Poslednja izmena:
Imam GA970A-DS3 rev 3.0 plocu i FX6300 na 4.22ghz vec 3-4 godine,pa me zanima da li da uzimam neki 8xxx procesor,ili idem na 9xxx seriju uz kupovinu druge ploce,ili da cekam "Zen" koji ce verovatno krajem 2017 biti aktuelan kod nas po svoj prilici?Gaming,recording i rendering je u pitanju,to je razlog zasto bih nesto upgrade-ovao. :) Max sto ova ploca izvlaci je 8370E procesor,a ovo "E" nikada nisam voleo :)))
P.S. Hladi se sa CM 212evo prilicno dobro.


Ma kakvi 9xxx, to su spodobe koje nikad nisu smele da postoje, ulagati u to i neku besnu plocu da bi to radilo ce iskostati maltene kao i5 6600k i dobra plojka, verovatno slicno kao i zen sa nekom prosecnom plocom po mojoj nekoj proceni, posto se cena za Zen josuvek ne zna.

Ako mozes taj tvoj da prodas i pazaris fx 8300 za neku razliku do 15e jedino tad bih ti preporucio da menjas bilo sta, mozda cak ne i tad.

Zasto? Dobitak postoji, ali nije nesto posebno veliki. Uskoro izlazi Zen i za neku osetniju promenu na tvom mestu bih cekao to ili iso na neki i5 6600k eventualno i7 6700k ako ti bas treba cpu power.

Sto se tice gaminga izmedju 6xxx i 8xxx serije ti je mala razlika, mislim da je za gaming apsolutno nepotrebno prelaziti sa fx 6300 na neki 8xxx.
Sad za rendering i recording, tu dobijes 2 "jezgra" tj 1 modul vise, i tu bi osetio vecu razliku nego u gamingu.
Opet, po meni neisplivo akanje za nekih 15-20% razlike u vrh glave i to iskljucivo kod aplikacija koje koriste svih 8 threada.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Vazi,hvala na iscrpnom odgovoru :) Videcu ako uspem da zamenim uz doplatu za 8300 i da ga kloknem malo(ako ne bude velika cenovna razlika) samo zbog video obrade mi treba neko jezgro vise,nista dalje,sto se igara tice nemam problema(Do sada,osim u Mafia III koja kolje graficku,procesor gura lepo) :) Onda ce se cekati Zen,koji ako bude kao sto pricaju,bice i po ceni kao Intel. Ili da jurim graficku bolju,posto sada one i snimaju gameplay a i renderuju preko kodeka kojekakvih(Vegas,Premiere).
 
Vazi,hvala na iscrpnom odgovoru :) Videcu ako uspem da zamenim uz doplatu za 8300 i da ga kloknem malo(ako ne bude velika cenovna razlika) samo zbog video obrade mi treba neko jezgro vise,nista dalje,sto se igara tice nemam problema(Do sada,osim u Mafia III koja kolje graficku,procesor gura lepo) :) Onda ce se cekati Zen,koji ako bude kao sto pricaju,bice i po ceni kao Intel. Ili da jurim graficku bolju,posto sada one i snimaju gameplay a i renderuju preko kodeka kojekakvih(Vegas,Premiere).

Nema na cemu druze.
Samo nemoj da doplacujes mnogo, razlika u ceni fx 6300 i fx 8300 je oko 20e kad ih kupujes nove, toliko optrilike i vredi. Sto ga vise kloknes osecaces sve vecu i vecu razliku po kloku zbog vise jezgara.
Ipak moj savet da ako mozes da se manes od toga pa cekas zaneki veci upgrade. Licno volim da upgradeam nesto u pc-ju samo ako imas neki malo veci gain.
 
Je suis d'accord.
Dobitak u igrama između fx6 i fx8 ne postoji. U renderu je 20 posto. Sačekaj zen i onda menjaj platformu,ako baš treba.
 
Slažem se da treba sačekati Zen. Razlika između 6xxx i 8xxx u igrama obično ne postoji,sem u BF1 i u Rainbow 6 Siege. Imam tri desktopa, sa 6300, 8300 i 8370e respektivno i 2 thread-a više baš se osete sa istim grafikama(R9 380X).
 
Pozdrav ljudi, imam AMD FX 8150 i ploču ASUS M5A97 R2.0 , interesuje me da li će LC Power CC 95 kuler moći da hladi ovaj procesor? i da li sa ovom pločom i tim kulerom mogu dizati frekvenciju? , barem na 4.2. Unapred Hvala
 
Buldožer se prilčno greje. Uzmi bolje lc-cc-120.
 
Poslednja izmena:
Odlicna i jeftina zamena za CM 212 EVO koji ja koristim,ortaku sam sklopio FX8350 i CC-120,hladi ekstra :)
 
A zna li neko kakav je ovaj kuler da li je u klasi cc120 ili je lošiji? Thermaltake Big Typ 120 je u pitanju
 
Dakle interesuje me da li ova dva kulera mogu biti dobro rešenje za FX8150? AC Alpine 64 AMD i Thermaltake Big Typ 120?
 
Mogu. Ukoliko staviš pastu.
 
Za FX 6XXX stoji u gotovo svim programima za bench ( Cinebench 15R) 3 cora-6Threta tako da je Koki u pravu, ja sam zamisljao da ima 3 threta a 6 cora
 
Kratka najava Computing AMD Apokalipse, instalirajte Win 10 ako imate osnovni AMD chipset i jacu kartu non GCN arhitekture ( moj primer) uzmite CPU po mogucnosti FX 6XXX sa navodnom potrosnjom
TDP 95 W, stavite poslednje drivere AMD za radeon 6XXX, pa sedite i cudite se sta Vas je snaslo ( ne radi Open CL ne radi Open GL, AMD Vam je kartu pretvorio u gomilu
nepotrebnog gvozdja u kucistu) a "snazan" AMD FX 6XXX sve odradjuje greje sve oko sebe jer jadnik postade i GPU, svaka cast AMD na obesmisljavanju
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno