Šta je novo?

FX procesori

Lazni Kazanaova..Aj ako mozes samo ss tokom testiranja(bar jedan krug)cisto da vidim koje su temperature?Ako mislis na napon zasto varira,ako si uzeo istu plocu kao ja stavi llc na medium i ima da ti zakuca napon na taj koji si zadao i nece da varira.
Takodje probaj 4.3ghz ja sa tim naponom guram na istoj ploci isti procesor na toj brzini.
 
Proc: 21*200 @1.33750V
HT LINK&NORTH @2200
LLC: MEDIUM.
RAM: [email protected]
AO pokaze 24.1c thermal margin.
HW MONITOR PACKAGE 53C
Klima je na 25c i otvorena su mi vrata od sobe.
Mislio sam na Gflops-e u Linxu :)
Šta beše TMPIN0-1-2?
 
Poslednja izmena:
TMPIN0 = Motherboard
TMPIN1 = CPU
TMPIN2 = Northbridge

Mene zanima na koliko ti NB ide stepeni (ako imas istu maticnu) kad je pod load.

Evo sad mi dunulo da ga testiram sa passmark dobio sam ukupni skor 3300 a za cpu mark 9917.Pa cisto da uporedim ako si testirao da znam gde sam.Posto nema nas bas puno sa ovim modelom:)
 
pass.jpg

Bez klime, u sobi ima mislim 30 :D
Easy tune upaljen.
 
Poslednja izmena:
Ok skoro su isti rezultati za cpu mark,meni malo vise ali to je zbog ovih 100mhz vise.Ali tebi je nb temp bolja za skoro 10+c,posto sam ja menjao pastu na nb pa i sa tim me tu deres..Jos tokom testa sam sledio sobu klimom:d.Bem ga izgleda cu ovih dana da malo bolje provetrim kuciste,planiram da dodam 3 nova 14cm venta,valjda ce lepo da pripomogne.

Cek jel su ti to temperature tokom passmarka ili linx?Sad cu ja da vidim kakve su sa passmarkom temperature.

Evo ponovo sam testirao da vidim temperature

2hi704p.png
 
Poslednja izmena:
Bolja je temp a nemam bolji kuler, samo je top down. Izvadio sam iz imalina grdosiju koja lapovana
sa dva Titan Kukrija.

1.jpg
2.jpg

WP_20150614_13_37_33_Pro[1].jpg
Moj komp:D
 
Njegove temperature NB-a su bolje jer je top down hladnjak u pitanju. On direktno duva na memoriju, naponsku i NB te su samim tim nize temp. Hyper 212+ ne duva nikako na NB, a 46C za NB uopste nije visoka temperatura. Na mojoj staroj MSI 870-C45 je NB isao do 70C, dok nisam stavio mali vent od 40mm na njega i skinuo celih 30C u kucistu sa nepostojecim protokom vazduha ( neki kinez iz 2001. godine :d ). Samo super lepak i jedan mali vent 40-60mm zalepis na NB i miran si, mada nema potrebe :D
 
Bolja je temp a nemam bolji kuler, samo je top down. Izvadio sam iz imalina grdosiju koja lapovana
sa dva Titan Kukrija.

Pogledajte prilog 172544
Pogledajte prilog 172545

Pogledajte prilog 172546
Moj komp:D

Dobar ti je ovaj hladnjak jer hladi istovremeno i naponsku sto je i najbitnije za oc-ovanje, ja sam kod mene namontirao 12icu iznad naponske, napravio od plastike drzac, mada imam vodeno pa ima i dosta mesta za vent, naponska hladna ko spricer i prime-u jedva dotakne 60c na 4.6ghz a sve tiho... Evo ga moj bench bench.png
 
Da, ostavio sam 4.4. Imam skoro 10000 sad u tom testu.
Kad se oba vrte na 2400rpm mislim da ce odleti kuciste XD
 
Dal bi moglo da se stavi ventilator neki za hdd na nb?Samo nisam bas siguran kako bi to stajalo kad bi uspravio racunar
 
Moze da se osmisli, nanizes 2-3 6ice spojis ih super lepkom, da zahvati ceo hladnjak naponske, NB ne moras da hladis...
 
Pozdrav ljudi ! Evo i ja da pitam nesto :) Pazario bih ovo :
- ASROCK 970M Pro3
- fx-8320e
- Cooler Master Seidon 120V
- Kingston HyperX Fury DDR3 8GB 1866MHz
a imam gtx 660 gigabajtov, i Thermaltake Smart SE 630w napajanje.
Sta mislite kako se sve to uklapa. krastavac nemam kesa da kupujem neke ludnice, anekako mi amd po ceni do jaja. Pa bih vas zamolio za mislenje. Unapred hvala !
 
Super ce da radi, samo promjeni tu grafu.
Ako vec nisi rob brendovima i tražiš omjer ulozeno dobijeno.
 
Bjezi od Asrocka pogotovo te jeftinije plocu lose su puno za OC jedino ako neces Oc onda moze proci!
 
A Seidon da bleji? :d

Ako je gaming namena, za isti novac moze bolja opcija - i5 komplet.
 
Pa fora je u tome sto sve ovo hocu da smestim u Thermaltake Core V1, pa mi treba matx ploca, a ovu sam jedinu nasao da podrzava jacu memoriju i ima sata 3 ( sinuo bih neki ssd kasnije ) i pihvata fx seriju. A koji i5 ja gledao cene intela oni nisu normalni bre, za sve ono gore navedeno bi mi trebalo 40500 dindzi. I da komp mi je za gaming.
 
Uzmes obicni i5 (koji ne moze da se overclockuje) i jeftinu plocu (koja inace i nije predvidjena za overclock). Fabricki cooler odlicno radi posao, pa ga ne bi morao menjati.
 
8320E na 4.5ghz

2I9vdAD.jpg

CPU LLC ultra high 120%
CPU/NB LLC high 110%
VCORE 1.3375v
CPU/NB 1.2v
Temperature sam zaboravio da slikam ali u stress testu ide do 72C cpu 62C core package :) u benchtestovima ne prelazi 48 stepeni.

ZqveFD8.jpg


0fGXxWA.jpg


Vk82e2I.jpg

YfGLxPp.jpg
 
Poslednja izmena:
Fino... Koliko stepeni je u igrama obicno? I jel to sa tom plocom?

Btw ako je komp za igranje sa ne tako specijalnom plocom moze i FX6300 klokovan na 4,6+ ..to je jos jeftinije a radi :d (mada kako kome, ja se samo igram ponekad i to je to).
 
Poslednja izmena:
Da ASUS M5A97Evo R2.0, super je, veoma sam zadovoljan.
Ne znam zasto mislis da je ovo losa ploca za FX-8xxx. Po meni uzimati sabljarke i slicno je opravdano samo ako bi uzimao FX-9590 i slicne procesore ili ako bi imao odlicna vodena hladjenja pa jurio 5ghz i slicno.
Ovako procesor od ~100e ide ok uz ovu plocu. Power delivery joj je super 6+2 digiVRM radi kao zmaj :)

Bootovao i benchovao sam na 4.6ghz i 4.7ghz bez problema ali na tim frekvencijama mi je problem hladjenje a po meni su neprakticne uzimajuci u obzir da vcore mora MNOGO da se dize preko 1.4 u mom slucaju za 4.6ghz. To odmah znaci da mora pod vodu da se stavlja i ozbiljnije hladjenje da se napravi za VRM itd itd:)

U igrama temperature zavise od igre do igre.
Najzahtevnije sto trenutno igram je mechwarrior online (nista spec zahtevna igra cry engine obican). CPU ne prelazi 42-44C core na 36-40C

Komp nije samo za igre, na njemu imam dva servera (media i ftp), i nekoliko VBM-ova.

Sto se tice FX-6300 pre dve godine je bio best buy i mnogima sam ga preporucivao kao ok alternativnu ivy bridge I3 itd, ali trenutno po mom misljenju kod AMD-a FX-8300 ili FX-8320E su daleko bolje kupovine(ako vec mora da se ide na AMD jer je objektivno intel bolja kupovina u svakom segmentu preko 100e).
NPR ja sam krajem prosle godine uzeo(neplanirano) ovaj FX-8320E za 13999din, FX-6300 u istoj radnji sada kosta 12500din, ovog mog FX-8320E nema vise ali ima ovaj FX-8300 za 15000din i pored toga mislim da je bolja kupovina.
Razlika od 10evra (10% visa cena) po meni apsolutno vredi ta dva jezgra. Uzimajuci u obzir da im je isti TDP.
 
Poslednja izmena:
Moje druzenje sa FX 8320e govori da ga igre ne mogu nikako zagrijat nikad cpu usage nije zakucan samim time procesor najvise radi sa 50-60% snage tako da i ne trosi mnogo niti se zagrijava, automatski naponska manje trpi, manje se zagrijava ploca, manje ostale komponente itd, kad se vrti neki stres test pakao je u svakom slucaju :D
 
Ma da, kod mene u normalnom radu ce pre RAM biti problem nego CPU usage.
Strimujem 10gb film sa transcodingom na TV za ukucane , dok igram igru i dva browsera upaljena na drugom monitoru sa po 30tak tabova svaki i gledam na jednom youtube flash 1080p i ne prelazi 40% CPU usage :) ali zato tuce 7.5gb od 8gb RAMA, veliku gresku sam napravio sto nisam uzeo jos 8 gb dok je ovaj moj ram bio 3300 din :/

Ko je maltretirao ove modernije procesore (i5 fx-8xxx i jace) zna da cak i na 100% usage sistem usability je i dalje odlican ne oseca se usporavanje itd.
 
Poslednja izmena:
Inace nisam ja mislio na tvoju plocu da nije nesto za 8xxx nego sam komentarisao da Golisavi sto hoce AMD komp prvenstveno za igranje da moze sa prosecnom plocom i 6300 da se klokuje mozda 100-200MHz vise jer se ne greje toliko kao 83xx. Btw imam i ja veoma slicnu plocu M5A97 Pro i to je sasvim ok za prosecan OC..
A to za 6300 jeste da je bio isplativiji nekad, sad ga uzeti mozda i nije toliko pametno, jedino kad bi se nasao za 70-75evra mozda. Intel je pametnije resenje ali ja cu verovatno u nekom momentu preci ipak na neki FX jer ne moram plocu menjati ;).
 
Moj FX 8350 je malo brži od tvoga. Dobar je taj tvoj na E.
ashampoosnap2015062811h4.png
 
Poslednja izmena:
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png
Screenshot_4.png
Screenshot_5.png

Cek sad cu ostatak u sledecoj,aj ako te ne mrzi okaci isto ovo.Bas me zanima gde se moj cpu na istom kloku nalazi naspram 8350.
 
Screenshot_6.png
Screenshot_7.png
Screenshot_8.png

Aj pa ako mozes i kad stignes okaci i ti i ostali koji hoce.Bas me zanima klok za klok da li ima ikakve razlike izmecu modela.
 
Ne bi smjelo biti razlike na istom taktu mora biti sve isto ;)
Ja vas ne mogu pratiti :p treba dobra ploca i hladjenje za 4.7ghz
 
Tek sada vidim post. Očigledno je da nov procesor novija tehnologija bolje performanse za dlaku od starog FX 8350
prvi.pngdrugi.pngtri.pngcetiri.pngAshampoo_Snap_2015.07.01_14h02m33s_001_.png
 
Nazad
Vrh Dno