Šta je novo?

FX procesori

Ako si sve vreme mislio na 4690K, tim gore. :)

Na osnovu iskustva sa MSI H81M-P33 pločom si napisao da je krš? Ja bih rekao da je to tvoje subjektivno mišljenje. ;)
 
DX12 bi trebao da donese optimizaciju za slabije procesore,(teret pada na gpu rasteretice se cpu) tu se moze ocekivati da Fx procesori profitiraju, konkrentno ova tema se svodi na FX procesore i sta se moze ocekivati od njih, ono sto ja mogu reci Fx8300 ili Fx8320€ jos su odlicna kupovina s obzirom na performance/price sa Dx12 u igrama bi mogli da profitiraju vise nego i5 44xx procesor, kazem mogli bi jer jos se ne zna sta DX12 donosi, sve se svodi na spekulacije/pretpostavke.

Mnogi ce reci jaci procesor je uvjek jaci ja se slazem sa time, ali kad se uposli 8 jezgri na FX 8300 i tu jos doda OC procesor postaje sila, kloknut Fx 8300 ili 8320€ uz OC i kad se uposli svi 8 jezgri ide u klasu iznad i5 4430 ili 4460 procesora iako svi znamo koje su cjene pomenuti procesora.

Moram da editujem post:
Slazem sa sa @KOLOS-om kad pisete o i5 procesorima navedite modele nije isto sigurno i5 2400s(ne znam koji je najslabiji i5 mislim da nema slabiji sandy) i i5 4690K i to jos kloknut razlika je velika.

sve to stoji samo sta ti znaci klasa iznad tih i5 haswela ?
 
Kolos ja u tim citiranim porukama par na 3 mesta vidim da pominjem 4690k.Kao i u ostalim porukama.
Krs ploci i dalje stojim iza toga..Tu nisam primetio sta nisi razumeo?Ovaj model sto je neko stavio Msi p33 je krs ploca(za nju sam rekao da je krs)
Volim da klokujem,a na 4.3 je jer ovaj moj kuler nije sposoban za dalje,cim budem imao para uzimam jaci kuler pa se igramo dalje.

Ploca nije krs, vec jednostavno nije namenjena za overclockerske K procesore.
 
Poslednja izmena:
Fx procesori ce daleko vise benefita dobiti od DX12 zbog toga sto ce paralelizacija jezgara biti 5x bolja. I igre ce koristiti svih 8 jezgara.
Sve igre su vec optimizovane za 4 jezgra, zato Intel i tera samo 4core procesore u consumer segmentu i boli ih patka. Tako da ce i5/i7 procesori dobiti mnogo manje od ovoga.

Sve te non overclocking ploce jesu "krsh", jer koriste najjeftinije komponente i ocajnu VRM sekciju.
 
Poslednja izmena:
Sve te non overclocking ploce jesu "krsh", jer koriste najjeftinije komponente i ocajnu VRM sekciju.

Ta recenica automatski znaci da je svaka ploca za Intel, od 40 do 80 evra, krs.
A hvala Bogu, Intel (non K) procesori nemaju veliku potrosnju/zagrevanje/TDP kao AMD pa logicno da nemaju ni potrebu za pro VRM sekcijama. Zar ne? :)
"Ocajne" su sasvim ok.
 
Poslednja izmena:
Fx procesori ce daleko vise benefita dobiti od DX12 zbog toga sto ce paralelizacija jezgara biti 5x bolja. I igre ce koristiti svih 8 jezgara.
Sve igre su vec optimizovane za 4 jezgra, zato Intel i tera samo 4core procesore u consumer segmentu i boli ih patka. Tako da ce i5/i7 procesori dobiti mnogo manje od ovoga.

Sve te non overclocking ploce jesu "krsh", jer koriste najjeftinije komponente i ocajnu VRM sekciju.
Opet trolovanje,nema veze aj nek bude tako :)
 
Fx procesori ce daleko vise benefita dobiti od DX12 zbog toga sto ce paralelizacija jezgara biti 5x bolja. I igre ce koristiti svih 8 jezgara.
Sve igre su vec optimizovane za 4 jezgra, zato Intel i tera samo 4core procesore u consumer segmentu i boli ih patka. Tako da ce i5/i7 procesori dobiti mnogo manje od ovoga.

Sve te non overclocking ploce jesu "krsh", jer koriste najjeftinije komponente i ocajnu VRM sekciju.

Ako sam nesto naucio za ovih 15 godina koliko sam u IT svetu to je da ne postoji sutra, vec samo danas. Bitno je samo kako nesto danas radi, a to sta ce biti za 6 meseci, to vise ne moze ni baba Vanga da ti kaze! Mozda ce biti tako kako kazes, a mozda i nece. I mislis li da ce kompanija kao Intel sedeti skrstenih ruku i dozvoliti da ih neki tamo directX 12 porazi!?

A to da su sve non OC ploce 'krsh', sa tim si pobedio..
 
i pare koje si ulozio rastu dalje.p33 nije krs ploca,znam licno za bar 3 komaTa koje nisu juce kupljene koje rade savrseno (jedna sa kloknutim g3258 baj d vej).a jos ni cuo nisam da se negde nekoj nesto desilo,sto nem'rem reci za mnogo mnogo skuplje ploce i renomirane brendove.

svima vama treba rijaliti cek,previse ste se zavukli u virtuelne stavove i branjenje sopstvenog izbora.nije greh kupiti krs hardver i baciti pare,svima se to desava,greh je biti zadrt i biti slep pored ociju za pravo stanje stvari.za vakta dx11tice IPC je kralj,a kad vidimo nesto od dx12 sem besmislenih draw call testova ce se razglaba dalje,tako da je to sad potpuno nebitna prica.postoje scenariji gde cak i danas fx 83xx nije glupost,ali su retki i nisu pravilo,vec izuzetci od pravila da je to promasena investicija.naravno,sutra kad bi mi neko darivao fx-a naravno da ga ne bih bacio u kantu za smece,niko to i ne govori,ali ta prica da na kraju za hardkor gejming zapravo fx je bolji izbor je teska iluzija.milion puta crtano u najmanji detalj sve,izlizali zu se ti linkovi i postovi,i opet dzaba.

nije smisao zivota dobijanje rasprave na internetu.
 
FX je best for buck, 8300,8320E i 8370E, za igre uvek ima bolje, ali bolje ne za cene i5 ili i7, imao opel insigniju ili bentli sve jedno je i jedno i drugo vozilo cete odvesti od tacke A do tacke B, samo opsti utisak je drugaciji ( a kod nas ogranicenje na auto putu 120 km\h, pa imao i kauntacha), tako da Intel i5 a i 7 nije toliko bolji koliko je skuplji bar sto se tice igara, :smash:,()
 
Poslednja izmena:
Ta recenica automatski znaci da je svaka ploca za Intel, od 40 do 80 evra, krs.
A hvala Bogu, Intel (non K) procesori nemaju veliku potrosnju/zagrevanje/TDP kao AMD pa logicno da nemaju ni potrebu za pro VRM sekcijama. Zar ne? :)
"Ocajne" su sasvim ok.

Naravno, u tome je i poenta. Mogu da stave kakve hoces naponske i to radi sjajno jer sami procesori trose mizerno malo. Ne moraju da trose na hladnjake itd pa samim time i dobijes tu nisku cenu.
Meni su u firmi je 1 H61 ploca naprosto uginula nakon 3 godine office rada. Mada to nista ne znaci. Poenta je da su "krsh" ne zato sto ce da crknu sutra, vec zato sto su na njima najjeftinije komponente jer mogu da teraju te procesore.

Opet trolovanje,nema veze aj nek bude tako :)
Krale, za 10-ak godina kad sakupis nesto znanja pricacemo.


Ako sam nesto naucio za ovih 15 godina koliko sam u IT svetu to je da ne postoji sutra, vec samo danas. Bitno je samo kako nesto danas radi, a to sta ce biti za 6 meseci, to vise ne moze ni baba Vanga da ti kaze! Mozda ce biti tako kako kazes, a mozda i nece. I mislis li da ce kompanija kao Intel sedeti skrstenih ruku i dozvoliti da ih neki tamo directX 12 porazi!?

A to da su sve non OC ploce 'krsh', sa tim si pobedio..

Bas naprotiv, uvek kada kupujes nesto gledas da to potraje sto je duze moguce, i zato gledas napred. Ako bi svi gledali danas, nikad ne bi imali napretka.
Nije kao da je pod mozda, ne izvlacim mogucnosti iz dupeta i nadam se necemu. Jednostavno low lvl api radi na tom principu i to je tako. A nije ni za 6 meseci, vec za mesec dana izlazi retail verzija win 10 sa DX12.

Nece njih poraziti DX12. Mislis da gigant kao Intel ne moze da nam da 30% IPC boost kad bi hteli? Mogu, zadnjih 4 godine daju na kasicicu po 5% jer im se moze, skidaju kajmak, nemaju konkurenciju.
S druge strane ladno mogu da izbace 6 core u consumer segment i kazu opet vladamo. Nekoliko nacina da ostanu na vrhu.
 
Poslednja izmena:
Al si preopsiran, dobro nisi citirao sve postove ;) (mada su pomenuta dvojica iritanti, bas su te nanervirali)

A sto se OS-a od strane omrazenog mi MS a tice nadam se da prisustvujemo poslednjem klasicnom OS u od strane MS a,

browseri ce postati OS za PC a serveri ce raditi na nekim verzijama Linux a, tako da baj baj Emilija momci su na obali...;)
 
Poslednja izmena:
Citam ovo i slatko se smejem :)
Znate na koga mi licite AMD vs INTEL??? Na ove iz skupstine Srbije,samo oni primaju platu za raspravu a vi...:D
 
sve to stoji samo sta ti znaci klasa iznad tih i5 haswela ?

Pa mislim kad je nesto 15-20% bolje da je klasa iznad znaci jedna stepenica iznad da preciziram blize recimo R9 290 u odnosu na R9 280X neka klasa iznad tako isto mislim i za Fx8300 OC vs I5 44xx jos cu jednom napisati kao i u predhodnom postu misljenje iznosim u onim situacijama kad se uposle sva jezgra tj svi 8 jezgri do maksimuma na FX 8300 procesoru, jednostavno u tim aplikacijama koje mogu da iskoriste svi 8 kloknuti jezgri na Fx8300 procesoru, taj procesor je bolji od i5 44xx u takvim situacijama (naravno tu ne spadaju igre da se razumijemo, nema igri koje iskoristavaju do maksimuma 8 jezgri)
Ja govorim dakle o sirovoj snazi procesora FX8300 OC na neki 4.4-4.5ghz u prosjeku mogu toliko, ide iznad i5 4440 ili 5 4460, ako se govori samo o gamingu onda je obrnuto, ali ne koristi bas svako proceosore samo za igre, ima tu gomila stvari koje se rade na Pc-u a da nisu igrice.
 
stoji da je octa fx lep jeftin render proc i jos stosta,ali kao sto smo videli mislim da je bilo nas fazon petorica najvise koji smo zapravo ikad i ukljucili bilo sta drugo sem sintetike i igara na fx-evima. :) ali opet tu,ko se ozbiljno bavi su tijem stvarima lako ce da izdvoji za i7,budimo realni.cak i jucjub vonabijevi.
 
Prva klasa, druga klasa, radnička klasa (voz). To su bile klase. Ovo sa procesorima su samo manja ili veća poboljšanja od jednog do drugog stepena i od voza do voza (Intel ili AMD).
 
Poslednja izmena:
ja samo znam jedno ne treba tek tako olako odbacati FX procesore mislim na ove jeftine modele FX 8300 i 8320e to su uz OC super procesori za svaku namjenu s obzirom na cjenu, ja uvjek bilo koju komponentu posmatram kroz performance/price, logicno je da ima i brze i bolje, ali istovremeno i skuplje i da ljudi donose sami odluku na osnovu svoji potreba, ali jos jednom kazem s obzirom na cjenu i ono sto pruza super procesori.
 
Fx procesori ce daleko vise benefita dobiti od DX12 zbog toga sto ce paralelizacija jezgara biti 5x bolja. I igre ce koristiti svih 8 jezgara.
Sve igre su vec optimizovane za 4 jezgra, zato Intel i tera samo 4core procesore u consumer segmentu i boli ih patka. Tako da ce i5/i7 procesori dobiti mnogo manje od ovoga.

Sve te non overclocking ploce jesu "krsh", jer koriste najjeftinije komponente i ocajnu VRM sekciju.

ako prostudiras mantle testove videces da nije bas tako ... dx12 je jako slican mantle API-ju
 
Kad sam prošle godine kupovao računar, jedva sam izdržao da ne kupim FX 6300, s obzirom na cenu koju je imao. Na kraju sam svesno uzeo lošiji CPU, iz prostog razloga što mi bolje ne treba.
 
jesi zadovoljan kaverijem ?
 
Jesam. Šteta što se HSA ne koristi više. Radio sam test A10-7850K + Libreoffice Calc (ukupna cena ~140€) vs i5-4570 + MS Excel (~300€), i naravno A10 sa Calc-om je bio brži :D To je jedan od razloga zašto sam išao na APU, umesto na FX ili i3/i5 - iako znam da nema mnogo programa koji će iskoristiti ovu arhitekturu, iz principa neću da dajem pare na hardver samo zato što developere mrzi da optimiziju kôd :D
 
gadjaj 4.5 - 4.7 maksimum :)

Jesam. Šteta što se HSA ne koristi više. Radio sam test A10-7850K + Libreoffice Calc (ukupna cena ~140€) vs i5-4570 + MS Excel (~300€), i naravno A10 sa Calc-om je bio brži :D To je jedan od razloga zašto sam išao na APU, umesto na FX ili i3/i5 - iako znam da nema mnogo programa koji će iskoristiti ovu arhitekturu, iz principa neću da dajem pare na hardver samo zato što developere mrzi da optimiziju kôd :D

a ovako od igara jel rokas nesto
 
Poslednja izmena:
IGP mi je usko grlo, pa sve što on može da izvuče, procesor će bez problema podržati. Prošao sam Tomb Raider, Hitman:Absolution, Sniper Elite 3, sad uglavnom samo CS:GO

Još jedan od razloga zašto sam odabrao APU u odnosu na FX/i3 je zbog najave (doduše, tada je bilo samo nadanje) da će novi 3D API u potpunosti iskoristiti IGP+GPU kombinaciju (što je već bio slučaj u nekim openCL aplikacijama).

Još ako DX12 stvarno smanji uticaj CPU-a na FPS, onda ću da pevam, kao i vlasnici FX procesora. Ne očekujem naravno da AM3+/FM2+ procesori budu bolji od intelovih za igre, ali svakako da razlika bude manja, i da mogu lepo da izguraju jače karte.
 
Nek DX12 donese ravomjerno iskoristavanje jezgri a ne da mi 1 i 3 jezgra rade na 70-80 a ostale bleje ne smeta mi sto ce intel biti bolji naravno bolji procesor ostaje bolji, ali nek i FX dobro radi u gamingu i svi zadovoljni procesori realno imaju vise snage nego sto to pokazuju sadasnje igre.
 
Kazanova evo i ja guram 8300 na istoj ploci,odlicna je ploca a male pare.Ako mozes objavi koliko ti se greje NB ako budes oc procesor.Da znam jel to kod mene samo problem ili generalno ploca je takva.
 
Poslednja izmena:
Retko koja ploca sa 990 i 970 cipsetom nema "problem" sa grejanjem NB ili naponske.
 
Nazad
Vrh Dno