Šta je novo?

FX procesori

Pa ne znam tačno, ali znam da je dosta skuplji...
Ovaj FX 8300 je sasvim Okej za moje potrebe (neki solidan gaming)
 
A skuplji je 50%(pre ce biti oko 90-95% skuplji).Da je 50% to bi vec bilo razumno

FX 8300 + najjeftinija ploca za njega MSI 970 G43 = 23680 din

Intel i5 4440 + najjeftinija ploca MSI H81 P33 = 27280 din

I sta je tu 90-95% skuplje? Ne gleda se nikad cena samo procesora, vec cena celog kompleta. Dodaj na to da ces morati za AMD da kupis i neki aftermarket kuler, da ne bi ogluveo od njegovog boxa. Pa kad i to uneses u racunicu cena ispadne maltene ista.

Testove sa neta necu da kacim, ima ih dovoljno po drugim temama da mozete da se uverite da u svakoj novoj igri (a i staroj) ovaj i5 kida AMD i uzduz i popreko.
 
Poslednja izmena:
Da, da... Razumem ja šta hoćeš da kažeš, ali ja već imam ploču i hladnjak
 
Da, kod tebe je drugacija situacija, tu ima smisla ici na FX 8300 kao sto sam i rekao u prvom postu. Ali kupovati novo to sve sada, nema smisla ni malo.
 
Deksi ja pricam u njegovom konkretnom slucaju.Takodje vecina ljudi ne radi totalni upgarade.
Pricam u situaciji da kupujes samo procesor da je razlika u ceni 90-95% za 5-15% dobiti.
Takodje je tek nebuloza ako neko ima am3+ plocu da sve menja..
A o testovima....pa mislim da sam ih okacio dovoljno i da nije bas tako ko sto zboris na tim testovima.
 
Na svim testovima i5 od generacije 2 pa do 4 mlate amd kao malu decu
 
Deksi ja pricam u njegovom konkretnom slucaju.Takodje vecina ljudi ne radi totalni upgarade.
Pricam u situaciji da kupujes samo procesor da je razlika u ceni 90-95% za 5-15% dobiti.
Takodje je tek nebuloza ako neko ima am3+ plocu da sve menja..
A o testovima....pa mislim da sam ih okacio dovoljno i da nije bas tako ko sto zboris na tim testovima.
Takodje u video editing..... 8300 ga dere
 
A koju kartu uz taj procesor? Ne bih uzimao kartu koja troši više od 150w(trenutno imam R7 260x)
 
index.php

ako imas love,970gtx,tih par w vise ne igra ulogu.inace 270 bez x je idealan par.
 
sa fx 8300 možeš komotno da upariš 7950 (aka r9 280) , ako je nađeš sa garancijom . okruglo je duplo bolja od 260x , a apgrejd može da te izađe vrlo jeVtino .
 
Plašim se da napajanje neće moći da izdrži (cooler master 550w gx power 80 plus)
Biće stalno 100% opterećeno
 
varas se.singl rejl sa 44a na +12v,mozes komotno i da cedis 290x.samo nem'res dvoglave i vecinu sli/cf kombinacija.
 
FX 8300 + najjeftinija ploca za njega MSI 970 G43 = 23680 din

Intel i5 4440 + najjeftinija ploca MSI H81 P33 = 27280 din

I sta je tu 90-95% skuplje? Ne gleda se nikad cena samo procesora, vec cena celog kompleta. Dodaj na to da ces morati za AMD da kupis i neki aftermarket kuler, da ne bi ogluveo od njegovog boxa. Pa kad i to uneses u racunicu cena ispadne maltene ista.

Testove sa neta necu da kacim, ima ih dovoljno po drugim temama da mozete da se uverite da u svakoj novoj igri (a i staroj) ovaj i5 kida AMD i uzduz i popreko.

Taj FX-8300 moze da se overclockuje u kom slucaju ce u svim igrama koje koriste 6+ jezgra pojesti taj i5. U igrama koje koriste svih 8 se kolje sa 4670k na istom clocku, a cesto i dobija.
Cak i da nema DX12-ice koja izlazi i omogucava daleko bolju paralelizaciju jezgara, bolji bi bio izbor 8300.

Nasa komparacija je bila sa 4670k u ceni, jer se na istom clocku u optimizovanim igrama biju bas fino. Tu zakljucani cpu-ovi nemaju sta da traze.
 
Taj FX-8300 moze da se overclockuje u kom slucaju ce u svim igrama koje koriste 6+ jezgra pojesti taj i5. U igrama koje koriste svih 8 se kolje sa 4670k na istom clocku, a cesto i dobija.
Cak i da nema DX12-ice koja izlazi i omogucava daleko bolju paralelizaciju jezgara, bolji bi bio izbor 8300.

Nasa komparacija je bila sa 4670k u ceni, jer se na istom clocku u optimizovanim igrama biju bas fino. Tu zakljucani cpu-ovi nemaju sta da traze.
What ?
 
Plašim se da napajanje neće moći da izdrži (cooler master 550w gx power 80 plus)
Biće stalno 100% opterećeno

Mozes slobodno 7950 uz to napajanje, Ja imam Corsair VX550 koje je negde slicno po jacini kao i to tvoje, i sve to radi bez ikakvih problema.
 
Sad sam računao, sa tom kartom i procesorm komp bi trošio 355w...moje napajanje ne verujem da ima pravih 550w
Ipak mislite da bi to sve radilo kako treba?
Napajanje je staro 1,5 godinu
 
ako si toliko paranoican,ti lepo kupi kilovat napajanje. :)
 

In the butt.


@umart
Mislim da nema potrebe za prevelikim objasnjavanjem. Cim se na istom kloku(4.7ghz) u nekim igrama ponasa isto/bolje od 4670k, znaci da tu 4440 nema sta da trazi.
 
Haha ovaj skroz odlepio, a ono sto amd ima 8 jezgra a radi ko da ima 2 ?
 
Da imas makar osnovni nivo znanja o hardware-u, objasnio bih ti. Ovako cbfa.
 
Sta treba da znam da fx 8000 je bolji izbor od i5 3570K ?
 
Aj procitaj opet sta sam napisao... A bolji je izbor definitivno po odnosu cena/performanse.
 
Znam ja sta si napisao, ali da kazes da fx bolji izbor od i5 onda nez, a u cene i performanse moze da se slozimo ;) ali da je bolja kupovina to ne bas, eto postavio sam i video gde fx 8350 mlate ga ko malo dete i to od pentuma dual core ;)
 
Pa zasto onda uopste pominjes 3570k koji nigde nisam ni spomenuo? Odlican video, prvi gameplay je World of Tanks.
Mene bi bila sramota da pravim poredjenje na toj igri koja koristi 1 CPU jezgro, i 1 CPU jezgro za physics. Posterboy za djubre od engine-a.

A na 2. strani sam napisao:
Naravno ako neko igra vecinom MMO igre koje su uglavnom krsh optimizovane za 2-4 jezgra, intel je u ogromnoj prednosti.
 
ima potrebe,sem par bencheva krize pre peceva nisam video da 83xx narocito ne na istok kloku sije 4 haski jezgra,pa i na manjem,zato te lepo pitam da okacis par svezih benchmarka da nam razbjes iluziju.ono sto ja mogu iz svog primera sa skokom sa 8350 na 4,6ghz na 4770 na 3,9ghz (i to ne svi threadovi) da posvedocim je da nema cpu bound igre gde je fx i blizu.
 
Nista Erik, kad je AMD tako dobar aj se menjamo. Ja ti dam moj komplet, ti meni tvoj :D
 
Pa zasto onda uopste pominjes 3570k koji nigde nisam ni spomenuo? Odlican video, prvi gameplay je World of Tanks.
Mene bi bila sramota da pravim poredjenje na toj igri koja koristi 1 CPU jezgro, i 1 CPU jezgro za physics. Posterboy za djubre od engine-a.

A na 2. strani sam napisao:
Uzeo sam ga kao primjer, da uzmemo u obzir da ivy i Haswell nisu bas raspolozene za overcklock kao kaj sandy koje se klokaju do 5.1 ghz kao od sale, ono oko igre sta ima veze dali je super mario igra ili nije bitno da je od skoro sve igre amd pokazao kao smesan cpu koji nosi 8 jezgra
Ja se slazem da je amd fx 8xxx dobra kupovina budjet ali ako je se ima para zna se na sta se ide osobeno oko gejminga kade amd se gubi isred igranja nasprema i5 i i7 nije sve do giga mega herca i jezgra najbitnija je arhiktetura a amd tu zaostaje jedno 10 godina :)
 
@Umart
U vec okacenom videu: https://www.youtube.com/watch?v=YZN64tKL1e8

Sleeping dogs (koji koristi samo 6 jezgara): isti manje vise, ili mizerna razlika u korist 4670k.
Far Cry 4: kolju se.
CoD: AW: fx ima solidnu prednost.
Watch Dogs: tu negde su, mozda mala prednost na i5.


Sigurno ih ima jos ali mrzi me da lovim. Sigurno da ce i5 raditi bolje u vecini naslova zbog losije optimizacije za vise od 4 jezgra u vecini igara.
Naravno nece biti tako doveka, tj. jos ove godine. Vec od sledece ce tu biti drugacije.

@deksi
Pakujem ga ;)

@Krale
Sve ima veze do igre i engine-a, zato nema svrhe da nastavljamo diskusiju, jer ti ne razumes ni osnove kako to radi.
FX zaostaje dosta po IPC (upola slabiji), ali ima duplo vise jezgara cime to nadomescuje u svemu sto moze da iskoristi sva jezgra.
 
Poslednja izmena:
buraz,nemo' zameris,ali stvarno mislis da je yt link nekih poljaka neki ozbiljan dokaz?znam da si ozbiljniji momak od toga.ako te mrzi da dokazujes bombasticne izjave da u stvari fx octa je bolje resenje od 44x0 ne kapiram sto si zapravo i izjavljivao ista.
 
Nazad
Vrh Dno