Šta je novo?

FX procesori

Kokane moraces i njemu da oprostis, ne zna sta je uradio, nije on kriv :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Opraštam mu, mlad je. Mladi ljudi bauljaju u tami neznanja.
 
Voltage, Voltaža može da bude samo električni Napon, ima i drigih "Napona" pa ako neko hoće da bude baš korektan onda mora da kaže celu stvar "Električni Napon". Da neko ne pomisli na Površinski napon ili napon (opterećenje) na konopcu, sajli ili žici i sl.
 
napon snage ...
 
Napon ili ti lazni optimizam, pojava zbog koje ujutru imas hladne noge.
 
Poslednja izmena:
Jeste, ali je ubrzo opet i otiso :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
OC sam FX 6100 na 4.1414 Ghz i stabilno je sve, juce posle dva sata igranja Call of Duty Infinite Warfare pogledah Temperature kad ono CPU 69 C, probah druhacije da OC ujem
limitiram na 1.44 V ali on nista to ne konstatuje samo ponekad kad dodje na 1.44 trotluje na 3.231 Mhz, inace drzi 1.47 V, vratih na na Auto i onda je opet stabilan ali u idlu je 45 C,
nije bolje ni kad nije OC ovan, opet ga OC i igram 30 minuta nocas cim sam izasao 72 C, imam malo jaci kuler sa malo vise pipa od originala, sta raditi dok se ne kupi neki kuler i koji, hvala
( sta raditi sa LLC a ACC sam otkljucao na manual advence core calibration i stavio per core svih 6)
 
Poslednja izmena:
A naponska na ploči gola? Visok je to napon.
 
Gola da joj ne bude vruce :) 3+1 DiGi Asus M5A78L-M LX V2 i ne hebe da ocita BIOS, CPU radi kako hoce to me najvise plasi, sve kontra od Athlona II X4 640 a njega sam mogao da OC ujem kako hocu i dokle hocu i stizao sam ovaj poluproizvod bio je negde izmedju 6100 i 6200 od prilike kao FX 6120 OCovan a ovi ne ocovani jb al sam napravio posao, al rekoh ista potrosnja na papiru pa sto da ne al i na tarabi pise a nije. ( sreca da je PSU ok al se greje u igrama sto pre nije bio slucaj)
 
Poslednja izmena:
dovlagenja, čisto da te obavestim 3+1 je najslabija naponska koju je trenutno moguće naći za AM3+.

namesti cpu napon na 1.35v , ugasi turbo, LLC stavi na auto, i cpu podesi na 4 GHz. Više nikako, inače će da trotluje zbog pregrevanja.
 
Znam al DiGi, problem je sto ne slusa BIOS, zato sam ga i updejtovao na zadnji, a po Asus u za 6100 treba staviti BIOS 0402, problem je sto kroz EZ flesh ne mozes da ides unazad sa BIOS
verzijama, ima neki program pa kroz Win, i to sam probao ali taj 0402 je toliko star BIOS da nece da prepozna CPU pa na pola posla pukne, dobro je sto ne krene u stavljanje istog, sto znaci da bi morao da stavim neki stariji CPU da bih stavio taj preporuceni BIOS, inace ni 1602 ni sad ovogodosnji po nazivu al pravljen za Novu godinu kad ga stavis i probas nesto preko njega nema rezultata, hteo sam napon CPU da ogranicim na 1.44 i nista, ponekad se pojavi u BIOS u opcij C 6 State odmah ispod ili iznad QnQ a ponekad je nema, ubi me to sto podesavanja u BIOS u nista ne urade, napon sad skace i na 1.52 V pa nazad na 1.035, CPU sam kupio od nekog decka koji kaze da mu je CPU ubio SATA na ploci isti chip ko moj samo je ploca MSI tu mi je, da l staviti Semi 140 pa probati da l ce s njim uspeti flesh na taj bajni 0402 BIOS, inace probacu pa javljam al sam pesimista ne hebe BIOS ich ( probacu Kokijev savet nemam zivce za downgrejd BIOS a)
FX-6100.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala Koki-Kole, smirio se dobih 5 C manje sad je u idlu 40 C i sa surfom 41-42 C, ali pri testovima trotluje kad dodje do 4 Ghz na sekund spusti na 3 Ghz i onda je napon postavljeni 1.35 V, da l ce to imati impakta na igre videcu inace OC dizanjem mnozioca na 20 a kolicnik 200 ostao 200
 
smanji na 1.32v . ne sme da trotluje.

bios ne diraj.
 
Poslednja izmena:
Pa zar ne trotluje od manjka napona ? Samo Aida stres test i stres CPU z posle par sekundi trotluje i vrati na 3 Ghz i onda stoji 1.35 V.
 
Poslednja izmena:
Hvala Koki sasvim ok 1.35 zavrsih COD zadnji, zadnja trecina je vredela muke, samo ne znam sto je toliko CPU intensv igra, svima sve najbolje sto no rekli and the rest all the best
 
trotluje zbog temperature, ne zbog manjka napona.

u novijim procesorima temperaturna sonda automatski obara takt da procesor ne bi pregoreo. za to se i gleda "thermal margin" u AMD overdrive programu.

namesti sve u biosu kako si naumio (ugasi turbo, cool and quiet, llc stavi na auto, namesti napon za cpu i malo podigni cpu-nb voltage)
posle, u windowsu pokreni AMD overdrive , stability test (ili već nešto u tom fazonu)
pratiš thermal margine, idealno ne bi smelo da padne ispod 10c pod opterećenjem. Ako ode ispod nule, imaš trotl, a to nam ne treba.
 
Sve sam to uradio, ali dzaba,kao i da nisam, jedino sam dobio stabilan napon, a hercaza setka, kad nista ne radim itd, pod testom drzi 3999 Mhz pa odjednom pane na 2999, a temp ne ode vise od 10 C, kada sam malo drugacije OC ova na 4.14 Ghz podigao sam kolicnik sa 200 na 218 Mhz i mnozio sa 19 i podigao voltazu na 1.45 sve je bilo stabilno samo kada sam izasao iz COD bila Aida upaljena i pokazala jednom 69 C a jednom 72 C, nije ova ploca za AM3+ iako pise da jeste, okacih SS koji BIOS preporucuju bas za 6100, nema logike, isto mi ostade misterija gde se dede C6 state, skinuo sam AMD overdrive, hebe mi sve, zadovoljan sam kad sam stavio novi BIOS na kartu, svejedno je da l ces fleshkom il CD om, imam napravljen "program" za stavljanje BIOS a na kartu samo izbacih BIOS od 6950 extenzija ROM i stavih BIOS od 270X, 005 ver, odma vraca na normalu ne ostavlja state 2 mem do kraja a jezgro 450, predivna karta 270X ni da stucne a opet nista epohalno nema dropova 200 fps pa 50 fps, drzi negde 80-60 fps na FullHD zadnji COD, lakse radi ceo sistem od kad izvadih 6950, ode nadam se, ceo upgrejd sa AM3 na AM3+ mi ispade 30 jura, mada je to last upgrejd, zbog toga volim AMD, laksi je za samogradnju, je l se secas pre petnaestak godina, "Koji komp imas , o odgovor Pa imam hp il Compaq il Dell, a ovi "nefirmirani" beahu Imam nekog Taiwanca" sretna vremena,
da mi nije malog bate i zene sa kojom u to vreme beah a koja je statisticar nikad se ne bih vratio u svet kompova, posle Spectruma, tada su nas zvali gumicari oni sto imahu Comodore, imali su i kasetofon, a ti se muci sa walkmenima, dok sam igrao igre komsije su se skupljale ispod prozora i navijali ( ziveo sam tada u prizemlju), golden age it s been.
Omiljena igra mi je bila "Fred", ides kroz lavirint koji je u piramidi, extra 2D grafika, igra je bas za Spectrum imao sam 48K, sad pegla ima vise memorije, jedva sam zavrsio srednju skolu od Spectruma.
 
Poslednja izmena:
Ta ploca nije za overclock napravljena, dobro je i ako drzi par stotina mhz vise od stock..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ispade da je tako, mada ne radi kako sam navikao ni na idlu, a nema logike, ako trosi isto kao X4 640 a to je 95 W, zasto ne moze da se OC uje, 640 sam OC ovao 25%.

Oko OC ovanja, meni je fora da kupis sve low (sem napajanja) i da OC ujes, drugacije nema smisla, ako dadnem 100 jura za plojku, cemu sve to, onda lepo by-nes Intel
 
Sa ovim nacinom OC ovanja down Voltage nista se ne dobija, isti rezultati u benchmarcima kao ibez OC, samo Voltaza gore na 4.141 Mhz sam dobio preko 20 % u performansama, mora znaci bolje hladjenje makar samo CPU ( trenutno imam neki hladnjak AMD ov sa 5 pipa bakarnih al malim ventom 7 cm pa se dere na 5 soma RPM), u svakom slucaju hvala Kokanu
 
Isto imam pitanje, zasto po testovima ispade da je FX 6100 ocajan cpu, u poredjenju sa ostalim FX ovima, jedino je bolji od FX 4100 a ostali sa ili bez ta dva jezgra ga siju,
Da l to dolazi od loseg jednog jezgra i zasto i po cemu su mu toliko losa i ukupna snaga ?
I zbog cega ga sada ima u radnjama i to ne samo kod nas kad je mator a npr nema ili nisu toliko zastupljeni ostali derivat "six" corova AMD ?
 
6100 nije vishera vec starije jezgro i generalno losije od vishere(4300-6300-8300).

Ima ga kod nas iz ne znam kog razloga, nerasprodat lager verovatno. Nisam siguran za ovo, ali mislim da se oni losije klokuju od vishera procesora.



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Isto imam pitanje, zasto po testovima ispade da je FX 6100 ocajan cpu, u poredjenju sa ostalim FX ovima, jedino je bolji od FX 4100 a ostali sa ili bez ta dva jezgra ga siju,
Da l to dolazi od loseg jednog jezgra i zasto i po cemu su mu toliko losa i ukupna snaga ?
I zbog cega ga sada ima u radnjama i to ne samo kod nas kad je mator a npr nema ili nisu toliko zastupljeni ostali derivat "six" corova AMD ?
Vishera vs. Bulldozer = no contest.
 
Vidim i nesporim, pitanje je zasto i kako? ( Posto ne vidim razliku u arhitekturi samog procesora, a sama konstatacija mi nista ne pomaze da razumem sta to ima Vishera sto nema Buldozer)

Jedino po meni logicno objasnjenje je lose performanse samog jezgra u modulu, a moduli cine procesor, valjda, od prilike 3Core/6 Threat a (sto je vec pomenuto)

Mada kad gledam sta napisah, pade mi na pamet rec tlapnja, to jest i dalje ne razumem, ista im je arhitektura i Buldozeru i Visheri, ne vidim razliku, dok u testovima

ispade 20% u korist Vishere, pa dodjem onda do paradoksa sto predjoh sa AM3 na Buldozer, zasta imam odgovor, nema se para, i upgrejd sa X4 640 platih 700 din

ili ti 6 eura, a da li i toliko vredi, na nekoj 970 ili 990 da ali na 960 (780,785 to jest 760) NE.

Uzgred za prijatelja Grofa savet, menjaj grafiku pod hitno, a i pitanje kako se pokazao 260 u novim naslovima, skeptican sam posto sam imao 7790 Bonaire jezgro

ali tada tek izaslo i sa losim drajverima bese glavobolja prava.
 
Poslednja izmena:
Isključi cool and quiet, c1 state i c6 state, ako nećeš da ti obara takt.
U windowsu, pod power options, izaberi high performance.
 
Vidim i nesporim, pitanje je zasto i kako? ( Posto ne vidim razliku u arhitekturi samog procesora, a sama konstatacija mi nista ne pomaze da razumem sta to ima Vishera sto nema Buldozer)

Jedino po meni logicno objasnjenje je lose performanse samog jezgra u modulu, a moduli cine procesor, valjda, od prilike 3Core/6 Threat a (sto je vec pomenuto)

Mada kad gledam sta napisah, pade mi na pamet rec tlapnja, to jest i dalje ne razumem, ista im je arhitektura i Buldozeru i Visheri, ne vidim razliku, dok u testovima

ispade 20% u korist Vishere, pa dodjem onda do paradoksa sto predjoh sa AM3 na Buldozer, zasta imam odgovor, nema se para, i upgrejd sa X4 640 platih 700 din

ili ti 6 eura, a da li i toliko vredi, na nekoj 970 ili 990 da ali na 960 (780,785 to jest 760) NE.

Uzgred za prijatelja Grofa savet, menjaj grafiku pod hitno, a i pitanje kako se pokazao 260 u novim naslovima, skeptican sam posto sam imao 7790 Bonaire jezgro

ali tada tek izaslo i sa losim drajverima bese glavobolja prava.
Usavršili su proces na Višeri mada je arhitectura ista, manje greajanja i struje pa je prodisao koliko može. 9590 po najviše mada je furunče al' nema veze, dalje od toga teško da bi išta moglo.
Za razliku od HD kartica R7 imaju bolji i brži 2D a igrice mi baš nisu na meniju. Dobih novu novcatu MSI R7 260 za 60E pre dve godine a skok mi je bio sa HD 3850 pa je to bilo više nego dovoljno.
Za sada čekam Ryzena pa da vidim šta može IGPU, dotle ovo radi posao na 4.8GHz. Kada sam dobro prolazio sa Ph2 965Be može i ovo sada još mažda godinu dana. Nikada ne kupujem verziju 1.0 ičega.
 
bombaš

Kad OC ujem vidi se u Rakovici i Cukarici, riknjavaju zamrzivaci, a ponekad utihne i ulicna rasveta.... :)

Kad me vide komsije imaju tendeciju ka kamenovanju, " O ne ako pocne da se igra ode prase otopice se friz, j . te komsija , pedeset godina zdr. u dupe i igra se

konj"

za Kokija

Sve je davno iskljuceno, kad se pojavi imam samo C6 State, a ponekad ga nema odma pored Q N Q koji sam isto iskljucio i turbo-mod iskljuc,

al ne slusa BIOS prokleti, probacu sa vise napona, vidimo se u Bg hronici il na Studiju B, ako iznenada nema struje, Rakovica-Cukarica, znaj te da je to vas drug...)
 
Poslednja izmena:
bombas

Pa od tebe su ugrozeni Sabac-Obrenovac, pa ti mili trosis struju na kilo :), nego reci mi lim te mo , koje su te 2 i po, da znam sta da opravim, doduse jos nisam stigo na KiloWate (KW)
{od tebe mili strepi TENT i onaj Supermen sto ga brani, a sve zbog prokletih igara}
 
Nazad
Vrh Dno