Šta je novo?

FX procesori

Bradivko

Cenjen
Učlanjen(a)
15.02.2013
Poruke
48
Poena
160
Ljudi, treba mi pomoć što je pre moguće.
Dvoumim se između dva procesora, u pitanju su FX 6300 i FX 8300.
Po onome što sam ja gledao FX 6300 je malo brži ali FX 8300 ima 2 jezgra više tako da ne znam koji od ova dva je bolji, a cena im je slična...
Zanima me vaše mišljenje ako ga imate?
 
8300 naravno. Mozes da ga overclockujes prilicno uz pristojnu plocu i neki aftermarket cooler.
 
Imam msi 970a-g46 i alpenfohn triglav... Hladnjak je super a i napajanje nije loše (cooler master 550w gx power)
 
Uzmi onda 8300 bez razmisljanja.
 
Idi na 8300 normalno ipak 8 jezgra su 8 jezgra :)
 
Mislite da su ta dva jezgra bitnija nego frekvencija na kojoj rade? Pitam jer ne znam da li igrice iskorišćavaju 6 jezgra, ako iskorišćavaju onda verovatno FX 8300
 
Vecina igara koristi samo 4 jezgra. Ali to ce sve da se promeni sa win10 i DX12.

Svakako ti mozes doticni fx-8300 da overclockujes na 4.5ghz sa adekvatnim hladjenjem, a dosta primeraka ide i na 4.7ghz+.

S obzirom na budzet cooler, mislim da je realno da ocekujes nekih 4.2ghz za svaki dan.
 
Trebalo bi da se promeni, ne znamo da li će sigurno biti tako.
 
Predložite i vi neki FX procesor koji bi ste vi uzeli
 
Pa 8300 je apsolutno bestbuy, nista osim toga se ni ne isplati.

@Vorlon
Nije pod znakom pitanja, promenice se sigurno, sve DX12 igre ce imati podrsku za koliko god jezgara bude moguce da se iskoristi.
 
Ako mislis tako najbolje je da uzmes i5, ima 4 jezgra i pravi sve lom od amd procesore a ima samo 4, tako da ne mora da znaci da ces ti 2 jezgra iskoristiti ima nekoliko slucajeva kade pentium 2 jezgeni radi bolje od taj amd
Evo taj video
https://youtu.be/KEEuXQf29Z4
 
Koliko sam ja čitao o tome AMD prestaje da pravi FX procesore, biće samo APU procesori, zato bih uzeo sada neki solidan proc do 15.000 jer ću kasnije morati i ploču da menjam, ovo je poslednja generacija FX procesora koju je AMD izbacio
 
Ako vec nemas neku dobru plocu za FX, tj ako kupujes novo sada, onda nista od ta dva. Idi na Intel. U suprotnom FX 8300
 
videcemo kako ce amd zvati performance cpu-eve bez grafickog dela,nesto ne verujem da ce fx brending i marketing tek tako baciti niz reku,ali sto se tice am3+ on je mrtav.zakljucno sa eventualno ovim apgrejdom to je to sto se tice te platforme.
 
Umart, šta ti misliš koji da kupim? :)
Predloži neki koji bi ti uzeo
 
ja licno sta god naleti od 83xx polovno najpovoljnije,ili bih prodao sve i zickao 2xxx/3xxx i5 kompletic ako je jaca grafa i ako ces da vrtis ovih nekoliko cpu bound igara.sve zavisi od zelja mogucnosti i potreba,zato uvek ovakve nedoumice resavajte na "sta da kupim.." podforumu,nabrojite budzet,ostatak komponenti,rezoluciju,sta bi ste vrteli od igara softvera i em sto tako dovijate najrelevantnije informacije,em ih dobijate u najkracem roku.
 
deksi10 evo ja imam 8300 i mislim da je odlican procesor,pre ovoga sam imao p2 955 i razlika u gamingu u odnosu ta dva npr u dying light je oko 10-15fps.Takodje kad renderingujem video vreme potrebno za to je daleko krace.Mozda ti to sad nije bitno,ko ni meni sto nije bilo,ali mi dunulo pa reko aj da se igram malo i sa tim.
A to sto kazu za i5 da dere fx 8XXX i nije istina,mozes pogledati dosta videa na yt gde je totalno suprotna prica(zavisi od igre do i igre)..Bar sto se tice rendera tu je bolji fx 8xxx..Naravno i cena igra svoju ulogu npr 8300 mozes naci za 15000 dok 4690k za 29000....Pametnom i komarac muzika;).Uglavnom i da ga dere i5(a nije tako) to je u nekim igrama i za koji fps..Pa ti sad odluci da li ti je vredno 14000 ili skoro dupla cena da das.
Sto se tice 6300 i 8300 razlika je 2000 za mene je to laka odluka koji od ta dva da uzmes;)
 
Poslednja izmena:
4690K je svetlosnu godinu ispred FX 8300 u gamingu...
 
Poslednja izmena:
jel' jedan od tih videa teksyndicate-ov od pre 100 ziliona godina?dzbe ti sva prica ako njega nisi okacio.
 
Slazem se, ako je neko budzetom ogranicen treba da uzme fx 8300 kao daleko bolji odnos cena/performanse.
Razlika nije dovoljno velika u korist 4690k da bi toliko cena bila visa za duplo.

Naravno ako neko igra vecinom MMO igre koje su uglavnom krsh optimizovane za 2-4 jezgra, intel je u ogromnoj prednosti.
 
realitycheck: isplati se samo ako vec imate pristojnu am3+ plojku.pisali smo zilion puta.sad da u am3+ krcate 100+e na cpu,60+ e na plocu,25e na kuler ( i to je minimum) da bi ga lepo poterali je ludost.sve i da bajka sa dx12 se obistini.fx je igracka za klokere,gejmeri neka uklapaju po naslovima koje bi vrteli i budzetu,prosto je.
 
Kazem ok 4690k je malo bolji u gamingu,ali ne moze mi niko opravdati skoro duplo vecu cenu.

Apsolutno se slazem.
Ali zapravo, cak je i obicni i5-4440 "malo bolji u gamingu". A on ne moze da se overclockuje pa ide u kombinaciji sa jeftinim H81/B85 plocama i tako dolazi na slicnu ili manju cenu nego FX+ploca+cooler. :)


Rezime:
i5 je kidalica za gaming, FX-8 (dobra jeftina alternativa za i7) za ozbiljnije poslice.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja guglao malo, taj i5 je stvarno bolji za gejming ali slažem se da ne vredi te pare, to je moje mišljenje... A što se tiče FX 8300 on zadovoljava moje potrebe uz neku r9 270(x), jedino što ne verujem da stok kuler može da ga ohladi ali ja već imam solidan kuler tako da me to ne brine :)
 
Vredi te pare i5 ako se ima normalno ako se ide na budjet varijanta onda je amd na izbor
 
Nisam siguran u to, po testovima on je bolji ali ne mnogo, a skuplji je 50 %
Nisam imao intel nikada tako da ne znam kakav je, ali sigurno da je dobar čim toliko košta
Koliko para toliko muzike :)
Uvek bilo
 
A skuplji je 50%(pre ce biti oko 90-95% skuplji).Da je 50% to bi vec bilo razumno
 
Nazad
Vrh Dno