Šta je novo?

FX procesori

Ma znam, ali tu vidiš ST performanse najbolje, a i temperaturu. Zagreje procesor solidno više od Prime95. Inače, igrivo je dok je negde iznad 10 FPS-a. Sama igra koristi 1 glavni thread i 1 pomoćni koliko sam video.
 
99$ FX 8350 na newegg, sto je 83e.

Ode mast u propast :D
 
Video sam ponudu 8350+ MB za 150e, sve novo sa garancijom.
 
Koja ploca, iskreno za FX 8XXX samo 990 chipset ( zbog HT linka etc.), uzgred koji PSU imas i koji GPU ?
 
jel vredi ici sa fx6300 na 8300 ili 8350!?
 
Sve zavisi po kojoj ceni, ako je mala doplata onda što da ne.
 
Zavisi za sta i koja je doplata.
 
Pozdrav drugari :D nisam dugo bio i evo tu sam ponovo da smaram pojedine ljude koji su radi da pomognu ako je moguce haha, pre neki dan sam kupio gtx 1050 ti konacno posle toliko dugo vremena sam presao sa quadro graficke na nesto malo normalnije,i jos onda kad sam nesto klokovao procesor sacuvao sam taj setup na maticnoj pre neki dan sam ga pustio u rad ,komp radi normalno ne gasi se itd,al sam zapazio da u nekim igrica zakuca na 100% ,e sad jel dobro ovo sve ovako kako stoji ,i da li je moguce da promenim nesto da bude bolje ,hvala unapred <3
XnqZfAe.png
 
Poslednja izmena:
Bez dizanja napona itd?
 
Probaj oc cpu nb do 2400MHz, bez podizanja napona, ili uz minimum dodavanja. I nabavi jos jedan stap ram radi dual channel, i probaj ram da nateras na 1866MHz. Sa tom plocom ne moze nista vise
 
oće to na 760g 3+1 ploči, ali sjutra.

može na defaultu, uz 1.35v na 4.0 GHz , i sve ostalo na auto, i to ako mu se posreći. sve ostalo, samo ako ima baš želju žarku da spali konfiguraciju.
 
Nema vise krstenih ploca za kupiti kod nas.
 
Bilo je bogato moj bato. MSI Kratit 970 sad sto se nudi je anemicna za tu zanimaciju.
 
^
Nema greske s ovom plocom, samo bih ja lepo razmislio pre takvog ulaganja u FX, za taj novac je bolje da predje na Haswell i5 i jeftiniju plocu.
 
Ево да поделим моје искуство с овом платформом. Значи, све из потписа, процесор клокован на 4.3 гигахерца. До скора сам држао и укључене power saving опције, међутим, тестирања су показала да нема готово никакве разлике у температурама када су укључене и када нису. Степен до два нижа темпереатура како у idle тако и у load!

Иако већи део времена комп служи за сурф, понеки клип и нешто, ја и клиња га оптеретимо са по неколико сати играња дневно (stalker CoP, XCOM 2, CS Go, PES 2018...). Температуре ретко прелазе 50 степени, а без оптерећења иду 36-38 Ц. Летос су температуре ишле до 5 степени, у просеку, нагоре.

Проверавао ово и преко АОД-а и тамо стоји да је термална маргина око 47 степени у просеку, а када сам се зезао са Prime 95, та маргина падне на 10 степени и ту стоји (уз мања одступања горе, доле).

Додуше и кућиште је одлично проветрено. Три четрнаестице убацују ваздух у кућиште, а по једна четрнаестица и дванаестица избацују исти (први слот за вент на плафону кућишта сам оставио празан).

Што се тиче напонске секције на матичној, просечна температура је око 32 степена, а никада нисам видео да иде изнад 36. Иначе, температуре проверавам преко јутилити програмчића који је дошао уз матичну, затим HW Info и АОД-а. Такође, поставио сам један малецки вент преко хладњака на напонској, али више форе ради јер нема разлике у темп.

У глобалу, за оно с чим се "бавим" на компу свакодневно, и више сам него задовољан!
 
Back to FX :D

Dobio sam na pozajmicu 8320, M5A78L LE i 2x4GB, dok mi se resi reklamacija za X370 Krait koja je odapela..

Jedina igra koju trenutno igram, Overwatch, radi bolje na stock FX 8320 sa ugasenim turbom, nego sto je radila na 4570 i na R3 na 3.9GHz.
Nekim patchom su pokvarili fps na vecini procesora, za divno cudo to nije uticalo na FX :D
 
Ma jok, cpu-z skor za MT FX 8320 1350, utegnut R3 1300X 1750 :D

A znam da su ubili nekim patchem kad je pao average sa 200+ na manje od 100, a nista nisu promenilim
 
FX 8320 pod punim opterecenjem sa stock kulerom ne prelazi 47-48C i to na "Silent" podesavanju( brunda i na silent :D mrzelo me da montiram LC..), naravno turbo iskljucen, fiksiran napon.

@Bya-Bya-sama
Nije problem MSI, problem je konkretno ovaj model, dok drugi isti po specifikacijama(X370 Sli Plus) radi kao sat kod druga, nema bagova koje sam ja imao i memorija u dva klika na 3K..
Ako mi odobre zamenu za drugi brend, bice najverovatnije AsRock Killer Sli X370 [emoji4]
Citao sam pre kupovine, Krait je po recenzijama i svemu ostalom skroz ok ploca, mozda je meni zapao neki felerican model, mada svakako ne bih uzeo istu opet..
 
 
Da pitam ovde.....
Imam povoljnu ponudu za nov FX 8350 koji bih ubacio na masinu iz potpisa i u skorije vreme dodao jos 8GB RAM-a. Racunar nije namenjen gamingu (ok, povremeno neka igrica, nista zahtevno), koristi ga student koji u svakom trenutku ima otvoren veci broj programa i tabova na browseru i potrebno je da sve to dovoljno brzo radi - dakle akcenat je na multitaskingu. Interesuje me da li bi ova grafika (AMD HD 7770) u nekom trenutku ovde mogla predstavljati usko grlo, kao i na koliko bih na ovoj ploci moga klokovati 8350 i sa kojim aftermarket coolerom?
 
Graficka usko grlo moze biti jedino za gaming.
Ta ploca moze cpu da potera i na 4.7GHz, ali je potrebno hladiti vrm sa obe strane ploce. Da bi se to izbeglo: fiksiraj rucno 4000-4200MHz, ugasi turboboost i powersaving opcije, obori malo napon. U takvom slucaju moze i stock coolera biti dovoljno. Inace kao i uvek ovde preporuka je za lc cc 120.
p.s. za fx mnogo je bitnije odraditi oc cpu nb do 2400-2600 i ram do 1866-2133 (ali to vise vazi za gaming)
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru. Mislim da ce za navedene potrebe taj procesor sasvim lepo raditi i na 4.0GHz, narocito kada dobije jos RAM-a, a ako bude trebalo bitno mi je da znam da moze i sasvim lepo da se klokne, tako da ce narednih nekoliko godina raditi posao.
I jos jedno pitanje - Da li samo da dodam 8 GB RAM-a 1333MHz ili da sve zamenim nekom brzom memorijom i kojom?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno