Šta je novo?

FX procesori

Smanjuje se jer raste temperatura i samim tim se smanjuje njena udaljenost od maksimalne tempetature?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Dobro da znam, nego kako se ona.smanjuje kad ja pokrenem test? A speccy i hw se posle nekoliko minuta ubaguju i pokazuju 200+

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока

70 - trenutna temp u aod = temp procesora (jezgra)

Koristi AOD , testiraj kako radi speccy :D aod je best off , ali lakse je kad koristis open hw monitor itd da te ne buni margina XD
 
Aaa haha to znači u aod što je više to je bolje,ako sam dobro razumeo uprosceno gledano? :D I da jel to dobra temp za fx ili ne?

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Dobra je temperatura, za optimalnu temperaturu margina ne treba ici ispod 10, imas jos 2p+ stepeni dotle, nemas brige.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Aha dobro da znam da li moram ili ne da menjam kuler kad tad,po ovome ne moram,e sad da li moze jos malo clock da ode gore sad je na 4.0 ,barem koliko moze da se izvuce iz ove ploce
 
4.0 je dovoljno ako ne i previse za tu plocu i za to budzeno napajanje :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
hahahah dobro znam verujem ,cim nabavim neko napajanje mozemo probamo malo vise,i da jel moguce da podignem clock na ramu sad ja mislim da radi na 1333 ,pokusao sam na 1600-1800 nije hteo da se upali komp ?
 
Ako ploca podrzava 1600, mozes da probas.

Nisam pri kompu da mogu da nadjem, guglaj tacnu oznaku ploce i videces, verovatno podrzava, ali proveri.

Ako je memorija deklarisana na 1333, trebace joj veci tajminzi za 1600, mozda i napon, ako ce uopste hteti da radi na 1600.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
evo da javim i ja rezultate nakon ugradnje lc-cc-120.. veoma sam zadovoljan nisam se nadao da ce ovoliko razlike biti u temperaturama :cigar:

stock amd kuler
st.jpg

lc-cc-120
novi.png
 
Eh sad i ja mogu kloknuti procesor a da ne pocne goriti :D hahahaha
 
Definitivno se ovde nesto baguje zesce :D eo Capture.jpg
 
Nisam probao da pipnem da li je vreo ali vrv da nije msm da je ta temp odavno bi on otišao, zanima me jel senzor u procu ili ploči?

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Eh sa novim coolerom sam digao na 4.0ghz i napon 1.3v probao prime i nakon par minuta je zakocio racunar temp je bila 43c digao sam napon na 1.35v i odradio test i rezultat je sljedeci:

1.35v @4ghz.png

Jel ovo ok ovako? Sta bih sljedece jos mogao uraditi? memorija mi je fury x 8gb 1600mhz single channel.. Jel se moze tu sta poraditi jer sam ostavio sve na auto u biosu osim sto sam napon i multiplier digao..
 
Ako ti je LLC ugasen u Biosu, po svoj prilici obara napon ispod podesene vrednosti.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa namesti na enabled i vrati na 1.3 i probaj, ako crashuje, dizi napon.

Llc dosta pomaze ali se i temperatura povecava.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa namesti na enabled i vrati na 1.3 i probaj, ako crashuje, dizi napon.

Llc dosta pomaze ali se i temperatura povecava.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

evo vratio na 1.3v LLC enabled na 4.0ghz 30min prime95 i racunar nije zaledio.. sad planiram da dignem mozda na 4.2ghz sa ovim naponom i llc-om enabled ili da nadjem neki stabilan napon za 4.2ghz bez llc-a

4.0 1.3v llc enabled.png
 
Poslednja izmena:
Bez llc-a je nestabilan napon, llc je napravljen da bi isporucio stabilan napon pri klokovanju.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Evo digao na 4.2ghz napon 1.3v LLC ukljucen prime 30min odradio bez problema :happy: jel safe da ovako ostavim sad 24/7 i jel imate jos neki savjet?

4.2 1.3v llc enabled.png
 
Fx je bezbedan do 1.5v, za svakodnevnu upotrebu na vazduhu i sa tim hladnjakom idi do 1.41-1.42 ili neku slicnu vrednost, dok god ti temperature pod stres testom ne idu preko 56-7c, naravno uz sto je moguce manji napon za zeljeni klok.

Kod mene je na 4.5ghz sa 1.4v i dobre su temperature, ali nije svaki chip isti.

Ako neces dalje da klokujes, ili kada dodjes do kloka od kog neces dalje, pusti ga bar nekoliko sati u prime95 blend da bi testirao stabilnost.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stavi ga na 4.3 i 1.31v i biće leden. Oslabi cc 120 vremenom i plus dolazi toplo vreme.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ne slabi vremenom vec treba da se cisti od prasine, kad se nakupi prasina rastu temperature iz licnog iskustva sa hladnjakom, kad se ocisti razlika bude bar nekoliko stepeni.

Ako je u sobi temperatura oko 15-20, na leto nek bude 31-2stepena, izdrzace ako ne 1.4v onda 1.38v, u zavisnosti od provetrenosti kucista. Cilj je da se izvuce sto veci klok sa hladnjakom ako vec ostatak masine moze to da isprati, ne da procesor bude hladan.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma ovo je meni dovoljno :) necu da ga guram na granicu... a kuciste ima dobar protok zraka (nadam se) naprijed 1x 120mm uvlaci, na gornjoj strani 1x 120mm izbacuje i na zadnjoj strani 1x 120mm izbacuje hladnjak
 
Ne slabi vremenom vec treba da se cisti od prasine, kad se nakupi prasina rastu temperature iz licnog iskustva sa hladnjakom, kad se ocisti razlika bude bar nekoliko stepeni.

Ako je u sobi temperatura oko 15-20, na leto nek bude 31-2stepena, izdrzace ako ne 1.4v onda 1.38v, u zavisnosti od provetrenosti kucista. Cilj je da se izvuce sto veci klok sa hladnjakom ako vec ostatak masine moze to da isprati, ne da procesor bude hladan.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Odlican cilj jer je inače velika razlika dal radi na 4.3 ili 4.5 ;)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ako radi na 1.31v na 4.3 ghz radice na 1.35v na 4.5ghz, mozda 1.36v.

Razlika je nesto niza od 5%, tako da u slucajevima kada se ima 57-58 fps ce dobiti 60, tako da ima par fps-a razlike za otprilike 6-7 stepena vise.

Naravno u vecini slucajeva ce mu malo znaciti, ali stvarno ne vidim zasto ne bi izvukao 200-300mhz vise, ako vec moze.

Na njegovom mestu bih probao, pa ako su lose temperature, neka vrati na 4.3.

Zasto ljudi klokuju Kaby Lake i5 i i7 na 5ghz, jer im na 4.8ghz lose radi? Ne, vec zato sto imaju mogucnosti da tako nesto urade..

Edit:

@DangerousB

Ako si ti zadovoljan sa 4.2 ili 4.3ghz, ostavi ga tako i nemas sta dalje da razmisljas.
Tako sam i ja vozio na 4.2ghz neko vreme i onda podizao polako po 100mhz jednom u par nedelja jer mi je bilo dosadno :D
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Netacno. Na visim frekvencijama pocinje mnogo brze da raste potrebna voltaza. Razlika u fps 4.5 i 4.3 npr je i manja od tih 5%, a procesor se nepotrebno aka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno