Šta je novo?

FX procesori

Cisto presera...e da ne kazem. Teraju te da kupujes novo iako nemas potrebu za tim.
 
Odavno se videlo da je 2/2 inkompetentan. Nevezano za set instrukcija.

Na FX 4300 moze dosta stvari da se igra prakticno glatko(npr. Fortnite i Overwatch) dok na 2/2 Overwatch nece ni da cuje za stabilan rad.
 

:d
 
Pozz ljudi, planiram da stavim FX 8300(potrosnja 95w) procesor na plocu 760gm-p21 (fx). U specifikacijama sam nasao da ploca podrzava am2+,am3 i am3+ procesore. Trenutno na plocu imam Phenom ll x4 955(potrosnja 125w). Nisam siguran da bi to besprekorno funkcionisalo pa rekoh da pitam za savet.
 
Slabašna ploče, neće baš da explodira ali zaboravi i na malecki OC.
 
kao što reče grof mika, radiće, ploča ga podržava, ali smanji cpu napon u biosu (vcore) na 1.3v
(većina ploča ga automatski postavlja na 1.4v, što je previše i može da izazove nestabilnost).

svaki overklok zaboravi.
 
Zvanicno podrzava FX8300, tako da ne bi trebalo da bude problema. Samo obrati paznju da stavis novi bios ukoliko nemas.
 
Ma samo iskljuci turbo i napon ce biti okej :)
 
nema razloga da ne vidi koliko će čip hteti na tih 1.3v ali nisam baš siguran da ima uopšte to podešavanje u biosu.sa overdrive-om može da čačne ako nema u biosu ali sve je to ćorav pos'o na toj ploči.
 
Da li bi bolja opcija bila FX 6300 na ovoj ploci ili je svejedno?
 
Ploča je deklarisana i za 8350 u teoriji možeš i da ga klokuješ

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk
 
imao sam tu ploču,kuvala se i sa 4100 čim pređe 1,3v.mislim da nećeš ništa dobiti sa slabijom procevima,idi na 83xx,gledaj da ga ograničiš najbolje što može na 1,3v pa koliko čip dopusti.

dobra stvar je što je htela i ram i nb i ht da klokne fino,što je bitnije za fx nego razlika u 200-300mhz koje bi dobio ceđenjem voltaže na tim pločama.pa bože zdravlja negde posle pteđi na sabertooth,crosshair,ud7 i sl klokerske ploče.
 
Zdravo svima. Imam jednu nedoumicu oko upgrade racunara. Mislio sam da zamenim phenom II x4 960t za fx 8350 pa ne znam dali bi to bio razuman potez?
Moja trenutna masina pored pomenutog procesora sadrzi sledece komponente: Asus M5A97pro ver1, 12 gb ram memorije (2x2gb +2x4 gb kingston hyperX 1600), Gigabyte Geforce gtx 960 4gb, samsung 850 ssd 250gb , Thermaltake smart 630w.
Fx 8350 se moze naci za 65 evra, a moje recimo da prodam za 15 tako da bi me ceo upgrade kostao oko 50 evra. Druga varijanta je da da predjem na ryzen ali bi me to kostalo samo za procesor, maticnu i ram oko 500 evra (malo manje ako prodam postojece komponente). Graficku ne bih menjao.
Da li bi mi ovaj fx bio dovoljan za da igram igrice u naredne 2 godine. Bar da mogu da igram na 1080p na srednjem nivou detalja. Recimo sad ne mogu da pokrenem AC Origin, a volim ovu fransizu, igrao sam sve prethodne delove.
 
Bi. Fx ima većinu aktuelnih instrukcija (i ohoho proprijetarnih) tako da podržava većinu modernih programa/igara koje fenom ne podržava.
 
Ekvivalent Fx 8350 je verovatno najslabiji Ryzen,u svakom slučaju jedan od jeftinijih oko 120evra,ploča 70-80,8gb rama oko 60 tako jda je to dosta manje od 500jura
 
Pa kad bi prelazio na ryzen onda bi to bio 2600, b450 i 2x8gb. Ali ne mogu sad da toliko ulozim, ali ovaj fx 8350 bi mi bio jeftino prelazno resenje dok ne predjem na ryzen. Vazno mi je da podrzava instrukcije da pokrenem igrice tipa COD, Hitman, Assassins Creed, Batlefield itd.
 
Sto se igara tice, R3 od 70e deklasira bilo koji FX, ukljucujuci 8350. Gomila tog mid-range(sada i low-end) hardvera mi je prosla kroz ruke. FX 4300, 6300, 8320, 8350, Haswell i5 i sada R3. Gaming performanse R3 i Haswell i5 su dve klase iznad FX-a. Da bi FX bio dobar u igrama moraju sve kockice da se poklope(debelo klokovan CPU, debelo klokovan NB, klokovan ram, napajanje, ploca i hladjenje da sve to isprate), cak i tada ce performanse biti solidne samo u igrama koje skaliraju dobro sa 6+ threadova, i tako klokovan zaostaje za R3 i i5 u skoro svim titlovima.

R3, B450 ploca i 8GB memorije su oko 200e, 250e ako zelis 16GB memorije(nepotrebno uz R3 i GTX 960 svakako). Uz prodaju svojih delova bi imao doplatu mozda 40-50e vecu u odnosu na prelazak na FX 8350, imao bi neuporedivo bolje gaming performanse, sve novo i zivu platformu.

Ne bih ni razmisljao o nadogradnji na FX.
 
Poslednja izmena:
Sto se igara tice, R3 od 70e deklasira bilo koji FX, ukljucujuci 8350. Gomila tog mid-range(sada i low-end) hardvera mi je prosla kroz ruke. FX 4300, 6300, 8320, 8350, Haswell i5 i sada R3. Gaming performanse R3 i Haswell i5 su dve klase iznad FX-a. Da bi FX bio dobar u igrama moraju sve kockice da se poklope(debelo klokovan CPU, debelo klokovan NB, klokovan ram, napajanje, ploca i hladjenje da sve to isprate), cak i tada ce performanse biti solidne samo u igrama koje skaliraju dobro sa 6+ threadova, i tako klokovan zaostaje za R3 i i5 u skoro svim titlovima.

R3, B450 ploca i 8GB memorije su oko 200e, 250e ako zelis 16GB memorije(nepotrebno uz R3 i GTX 960 svakako). Uz prodaju svojih delova bi imao doplatu mozda 40-50e vecu u odnosu na prelazak na FX 8350, imao bi neuporedivo bolje gaming performanse, sve novo i zivu platformu.

Ne bih ni razmisljao o nadogradnji na FX.
Može li predlog komponenti za 200 evra. Za ove pare jedino kod Mađara. Ja retko menjam konfiguraciju, ali obično kupim dobru konfiguraciju koja onda teram po 5 godina. Zato sam razmišljao o ryzen 5 2600(uskoro izlazi ryzen 3000), msi tomahawk b450 i 2x8gb 3200-3600 ddr4. Slabije nisam ni razmatrao, a ovo je dosta skuplje. Zato me je privukao ovaj upgrade 40-50evra naspram 400-500evra.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
R3 1200 na oglasima, AsRock B450m Pro4 na oglasima i 2x4GB Samsung 2400MHz u domacoj radnji.

Procesoru u startu podignes klok na 3.7GHz, napon na 1.3v, to su dva klika u biosu i imas sasvim pristojnu gaming polukonfu. Mozes cak i GPU da zamenis, RX 570 sada ima u domacoj radnji nova za ~170e, ukupno 370e(minus prodaja tvojih delova), eto prakticno novog racunara za ispod 300e doplate, a bilo bi za dve klase bolje nego trenutno :)
 
Ja sam skoro pazario 8320. Procesor je za te smesne pare jako dobar, ali ga vreme lagano gazi. Dodushe, ja sam sve igre stavljao na FHD sa max detalja gde se i pored 1060 gusio u igrama. Deluje kao poluzavrsen proizvod. Odlican, al ipak ne valja :)
Sreca pa sam se nekako naterao da sve rasprodam i pazarim Ryzen 2600 bez X. Najbolji potez od kad znam za sebe. Kako sam sastavio novi komp, sve je proradilo iz prve, i dalje radi bez i jedne trzavice, zezancije i sl.
Ne pamtim da sam imao ovako stabilan i siguran sistem.
 
Gusi FX i RX 470, u Gta V koji je CPU intenzivan dobro klokovan FX 6300(4.56GHz cpu, 2400MHz NB, 1900MHz ram) gusi RX 470, sa Haswell i5/R3 je daleko bolja situacija.
 
Gledao sam i ja malo oglase i došao di cifre oko 240evra ali to je otprilike to. Nego uvek sam išao na nešto u sredini. R3 1200 je entry level ali kapiram da je za moju grafiku ili eventualno rx 570 odličan izbor pošto je u pitanju 1080p gaming.
Videću kako stoje stvari narednih meseci s obzirom da je ryzen 2nd gen. na pomolu pa će i cene ići dole.
Sasvim slučajno sam počeo da razmišljam na ovu temu zbog igre AC Origin. videh na netu da fx 8350 košta 65 evra pa mi se učini da je jeftin upgrade za neko vreme.
Treba i prodati postojeće komponente. Preprodavcu plaćaju malo, a teško je naći kupca a da ne poklonim.
Na ryzen sam mislio da pređem iduće godine. Planiram da izdvojim više novca ali da budem miran par godina.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ryzen 1200 ima za 70e, B450m Pro4 za 80e i u domacoj radnji za 53-4e 2x4GB memorije, izadje oko 200e.
 
razmisljam da kupim rx570 8gb i da uparim sa svojim fx8300 ali me brine hoce li biti Bottlenecka? Jel ko pokusao da upari to dvoje?
 
Bottleneck je zastareo pojam. Radiće sve što može CPU ili GPU.
 
Poslednja izmena:
I tad je preslab, osim u ponekim novijim igrama.
 
U vecini igara moze da prodje. Ali kao sto rekoh odavno, njima je GTX960/1050Ti max karta.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno