Šta je novo?

Fractal Design Define R4 front fan ne radi!!

louderick

Slavan
Učlanjen(a)
10.04.2008
Poruke
210
Poena
320
sasvim slucajno sam primetio da mi prednji fan na Fractal Design Define R4 ne radi! da li je moguce da sam vadeci prednji filter na neki nacin diskonektovao taj ventilator? dosta je zavuceno tamo iza, do ploce, pa ne mogu proceniti gde je i da li ima prekida.... da ne pominjem da se ne usudjujem da mnogo cackam tamo iza... neki savet, pomoc?
 
I ja sam to sje*ao,pa sam namestio..Verovatno kad si premestao kuciste otkacio ti se front panel od ostatka kucista.I samim tim si otkacio ventilatore od fan controlora.On ti se nalazi na vrhu kucista tamo gde su ti front usb i power dugme.
Uzmi laganao odvoj koji cm front panel uzmi neke spicangle i prikljuci kablic ako se otkacio(101% jeste).Mozes probati i prstima ali ja sa mojim cevapima nisam uspeo:d.
 
sredio. sve si bio u pravu! s tim sto je kod mene bila dupla greska: ne samo sto se gore otkacio kontroler, vec dok sam vukao kablic napolje otkacio sam i dole, cini mi se 4pinsku, konekciju. gore kod power tastera cini mi se da je jos par stvari otkaceno, da li prva dva usb i slusalice, moram da to proverim............ u svakom slucaju hvala na pomoci! :)
 
Nema na cemu vazno da je sredjeno.I ja sam tako bio otkacio sve zivo:d
 
prva dva USB do power tastera mi rade, druga dva ne.... ali zadrzacu situaciju za sad ovakvu, da ne napravim vecu stetu. :) oni se i razlikuju, zar ne? prva dva od druga dva...
 
Da, USB 3.0 su plavi, moraš da uključiš taj kabl na odgovarajuće mesto na ploči da bi ti radili.
 
da otkacen je bio i taj kabl od usb 2.... sredih i to..... ali izgleda da sluske ne mogu nikako da nabodem.... i one su bile otkacene.... :)
 
ako si drito da ne nosis u servis i/ili da zoves pomoc prijatelja,uzmi lepo menjual u sake,pristavi kahvu,i lagano,sve ce ti se kaze samo.
 
Nazad
Vrh Dno