Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Kad ce bre vise da krene prodaja, ubise u pojam vise sa cekanjem i WM10 i ovih dovih 950-ica..
 
Pa pustiće za one koji su u insider programu i za kupce novih telefona. Za ostale od decembra na dalje...
 
Rekose za 12. novembar ide RTM, videcemo.
 
Rekose za 12. novembar ide RTM, videcemo.

To je datum za pc i obične korisnike. Za telefon verovatno isti build ali prvo ide za insidere I na nove uređaje i daje se proizvođačima i operaterima na testiranje.

Možda i danas izađe 10586 za telefone. Obično ga puste u 19h po našem vremenu.
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]uHW-PvdNiHU[/YOUTUBE]
 
Ufff ovo je mnogo dobro, samo su mnogo nablatili kameru od g4 koja je super a kapiram da je stabilizacija odlicna na 950, ali onaj wb i dinamicki raspon na g4 je prosto meh...

Ako failuje z6 od Sonya, npr nema vecu bateriju i ksten ois, svakako prelazim na 950 opet ako W10 postane stabilnija platforma sa app koje su kao na ios, droid, znaci app ne glupe igrice i 3rd party pokusaji.
 
Poslednja izmena:
Gledam snimak iznad i razmisljam kakve su realne sanse da neko u skorijoj buducnosti ubaci kameru u telefon koja snima 60 FPS u 4k ?
 
Za to je potreban i cipset koji moze da ''izgura'' takvo snimanje, naravno i senzor koji podrzava 60 fps/4k. Za sada nema nista od toga, u 2016. je vec moguce, mislim da je OmniVision vec najavio jedan takav senzor (1/2.4'') za smartfone..
 
Poslednja izmena:
Za to je potreban i cipset koji moze da ''izgura'' takvo snimanje, naravno i senzor koji podrzava 60 fps/4k. Za sada nema nista od toga, u 2016. je vec moguce, mislim da je OmniVision vec najavio jedan takav senzor (1/2.4'') za smartfone..

Da ali nista od toga ni u 2016. gotovo sigurno..
 
Prema ovom videu gore...g4 ima bolji dinamicki opseg, a 950 ima bolji auto balans bele...e sad, balans bele mozes da promenis, a dinamicki opseg i ne mozes bas da povecas... :D
 
Kamera je zaista sjajna, stvarno su se potrudili oko iste, sigurno telefon sa najboljom kamerom. Nadam se da kad cena padne da ću zameniti 640 XL,sa ovim čudom.
 
Bice u rangu najboljih Androida, mozda malo bolji u nekim situacijama ali stize S7, LG G5... konkurencija nije spavala zadnje 2 godine. Dakle nikako telefoni koji se kupuju zbog kamere.
Tako da Microsoft sa ovim senzorima ne moze mnogo bolje, proslo je vreme kad su 808/1020 objasnjavali kako se to radi i bili van konkurencije.
 
[YOUTUBE]SMdW22fgXYw[/YOUTUBE]
 
Ma nije... 4895skr je oko 500€, a dole još piše da daju dock besplatno uz njega... Jedino što nisam provalio je dali taj dock ima u sebi wifi charger... Dakle... Slušalice, kabl, punjač i dock idu u kompletu... Kod tre.se
Prodaću ženinu L925, njoj ću dati moju L1020... I onda kupujem L950... Moram samo sačekati da vidim dali je zaključana na tre mrežu... Ili da sve prodam i njoj da kupim neku lumiu... Ne znam... Videću...
Čekam da dobiju u tre prodavnici da je vidim prvo... I ona mozo kožna futrola... Braon...
Edit: 4895kr je za keš... Bez ugovorne obaveze...
 
Poslednja izmena:
Cija je ovo valuta? Ne mogu da provalim.
 
Švedska kruna - SEK je oznaka, ne SKR.
 
Hvala, pretpostavljao sam ali me je ovo SKR zbunjivalo.
 
Ja sam zato o dodao s ispred kr...
U pitanju su Švedske krune...
U toj ceni je uključen docking... Tako bar piše na sajtu..., a i operater mi je potvrdio...
 
Moram da primetim da slican HW u LG G3 32GB kosta oko 320E...

Naravno nije sve u HW ALI prosto mi je krivo sto korisnik ne moze da se instalira OS koji mu odgovara Android i/ili WP...

Mozete li zamisliti koliko bi starih androdid telefona dozivelo svoju novu mladost pod WP OS-om...
 
Jel možeš ti da zamisliš koliko bi korporacije izgubile kad bi to moglo?
Eto ti odgovora zašto ne može :)
 
@ChobbyNS
Ta varijanta ne mora da bude zvanicna... hakere bas zabole za korporacije...

Kao primer toga koliko hakere zabole za kompanije uzmi PC, Wii, PSx...

A kad smo vec kod komentarisanja sto ne prokomentarisa da se kod drugih firmi slican HW nudi za 50% para koje treba izdvojiti za novi MS L950...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno