Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Koristim WhatsApp svaki dan i nikad nisam imao problem sa njim. Sa viberom sam imao u početku, samo ne sa obavešenjima, već sa pločicom, koja je uvek pokazivala da imam ne pročitanu poruku.
 
I meni je sve radilo super, do nekog insider builda. Ne volim da resetujem telefon, zato sam i bio ekstra zadovoljam sa l920. Sad mi se nekako ne vraca na wp, kako da se odviknem od aplikacija:)
 
I meni je sve radilo super, do nekog insider builda. Ne volim da resetujem telefon, zato sam i bio ekstra zadovoljam sa l920. Sad mi se nekako ne vraca na wp, kako da se odviknem od aplikacija:)

Lepo kako sam se ja posle 20 meseci na droidu opet vratio na WP :) i sada mi je main 950 :) zaboravio sam da imam Z2.

Ko zna kada ce izaci taj Surface phone, ali verovatno cu posle 950 opet na droid, pa ako bude Surface cool onda se vracam opet na Win platformu, krastavac ja se relativno lako privikavam :)
 
Ja sam se poprilicno razocarao, jedna od stavki mi je bila i continuum, ali se ni tu nisu bog zna koliko pokazali sa aplikacijama. Sve sam se nadao da ce surface biti sa x86 kompatibilnim procesorom, ali na kraju ni od toga izgleda nista. Mislim da lumia ide u oglase, na moju veliku zalost...
 
Poterali su windows na ARMu tako da sva prica o x86 procesoru pada u vodu. Lepo su rekli da ce se fokusirati na ARM ali izgleda da niko od nas to nije razumeo na pravi nacin. Sto se tice continuuma, ne znam koja su bila tvoja ocekivanja ali moja su prilicno zadovoljena i da kucnem u drvo :) nadam se da ce tako i ostati ubuduce. Naravno da moze bolje ali tu su najveci problem programeri koji continuum uglavnom i ne uzimaju u obzir. Neke aplikacije koje postoje dugo vremena, nakon ko zna koliko revizija samo za w10, i dalje nemaju podrsku za continuum. Ljudi su jednostavno lenji, nema drugog objasnjenja. Pitaj sebe sta tacno ocekujes da dobijes prelaskom na neku drugu platformu i vidi u kojoj meri ce se osetiti taj dobitak u odnosu na ono sto trenutno imas. Ako te continuum nije zadovoljio, a bio ti je bitna stavka prilikom kupovine, znaj da konkurencija nema ni priblizno dobro/lose resenje kao zamenu pa je i ovakav kakav god da je ipak nesto sto diferencira windows i omogucuje jedan drugi nivo produktivnosti. Oni kojima continuum ne znaci nista nemaju nikakvog razloga da razmatraju windows prilikom kupovine osim ako im sam UI/nacin rada ne predstavlja razliku.
 
Jedna od stavki za continuum je bila da ne nosim lap top na put, za filmove net i slicno. Radi, ali mi je na kraju ispalo bolje da nosim 13" laptop i jedan kabal. Sto se aplikacija tice, izbacili su here za android, ofis takodje, a viber i vocap rade dosta bolje. Uzo sam 950 cim je izasla jer sam bio izuzetno zadovoljan l920, ali je daleko ispod ocekivanog ispalo...
 
Koristio si windows 10 u najgorem periodu, svaka ti cast da si izdrzao :) Ako se ozbiljno razmisljas da predjes na nesto drugo, moj savet bi ti bio da ipak sacekas mart jer ce na MWC biti predstavljeni novi modeli pa bi i cene trenutnih trebalo da odu bar malo dole, ko zna mozda ti se i neki od predstavljenih modela bude svideo a i ocekuje nas creators update za windows pa bi i tu moglo da bude nekih iznenadjenja. Ako si ovoliko izdrzao onda ti jos mesec ipo nece znaciti nista :)
 
Nisam izdrzao :) Os septembra koristim G3, 950 skuplja prasinu. Vervatno ne bih prelazio da mi g3 nije uleteo za dz.
 
Napisao si da ti fon radi sporije od Lumie, sad je jasno i zasto.. Batali taj G3, L950 je dosta bolji uredjaj ali ako vec prelazis na android onda se otarasi tog G3 i kupi neki provereno dobar 'droid..
 
Sto posto G3 radi sporije od 950 :)
 
Lepo kako sam se ja posle 20 meseci na droidu opet vratio na WP :) i sada mi je main 950 :) zaboravio sam da imam Z2.

Ko zna kada ce izaci taj Surface phone, ali verovatno cu posle 950 opet na droid, pa ako bude Surface cool onda se vracam opet na Win platformu, krastavac ja se relativno lako privikavam :)

Microsoft patentirao savitljivi tablet-telefon (Surface Phone?) http://www.windowsnovosti.com/2017/01/microsoft-patentirao-savitljivi-tablet.html

Sent from mTalk
 
Kada sam prvi put pročitao naslov, pomislio sam da je ekran stvarno savitljiv kao papir, na primer. Ovo je zglobno otvaranje-zatvaranje, kao knjiga koliko vidim.
Meni je to već viđeno u nekom grubljem obliku.
 
Poslednja izmena:
To je koncept, teško će to da zaživi. Nije praktičan.

Sent from mTalk
 
Ostaje da vidimo. Pa i nema smisla pokretati win32 programe na telefonu od 5" :) tako da mi ovo deluje kao zanimljivo rešenje.

Sent from mTalk
 
Sve to ide u prilog tvrdnji da MS više neće praviti mobilne telefone ni nalik aktuelnim, da kažem standardnim uređajima. Sigurno to neće biti aparati za klince i uopšte populaciju kojoj je prioritet Viber, WA, FB, Tweeter... A ima i još jedna stvar sa tim Continuumom, posao mi je takav da 8h dnevno buljim u računar sa win 10 i koristim word, file explorer i mozilu. I zamislite nakon svega toga uključim mob a ono isto sve. Isti interface, iste app, ista vremenska prognoza, mtalk, mail... Kao da nisam ni izašao sa posla. Obrise toga vidim i sad i malo iritira, gde god pogledam sve isto. Nek ubace i na tv interface i na veš mašinu...

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
 
microsoft-surface-phone-concept.jpg

Ovo mi je najlepše rešenje.
 
Izbacio je LG frizidere sa windows 10 :) Kad ti je rodjendan da ti kupimo jedan ? :D
 
Koji je to uredjaj 'win10 continum carl zeis 265gb Grand storage'?

Sent from TT
 
Lumia 532 dual sim, ali mu ja tepam[emoji3] Mala parodija... A frizider ci uzeti dumb, mnogo dugo se updateuje win 10 i HR traje dugo, pa instalacija app... Ako ogladnim moram u kafanu jer ne mogu da koristim frižider dok se ne ažurira sistem[emoji3]

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
 
:) :) :) Stigla Lumia 950 !!! :) :) :)

Telefon je u perfektnom stanju osim one ogrebotine na Al oklopu oko kamere. Ekran perfektan bez ikakvih mikro risova i zaslonskih anomalija... Jednom rečju sve je odlično.
Telefon ima nepunh 32H life timer. Svi zvučnici i mikrofini funkcionišu savršeno kao i džek za slušalice, punjač i USB kabl...
Jednom rečju ekstra!
Sam model ima malo škriputavu poleđinu na pojedinim mestima ali tako je-kako je.
Sutra mu stiže Nillkin Frosted i folija i nema više da škripuće. Viva La Lumia 950 (ekran od 5.2" izmišljen za u džep (marginalna granica po meni)!

cheers
 
Ljudi treba mi nilkin staklo za 950 da uzimam preko ali-a ili ima negde u Bgu?!

-----------------------------------------------------------------------------------------

Sto se tice aktivacije led-a na 950 / xl ...

Pogledajte prilog 218662
Potrebna mi je pomoć, pa ako se ikako sećaš da pomogneš :)
Nikako ne mogu da nađem temu/post gde je okačen YT link za aktivacviju LED diode na L735. Nisam sačuvao link a voleo bih to, pa ako ti znaš ili neko drugi nejka okači ponovo.
Bio bih zahvalan :)
tnx
 
Potrebna mi je pomoć, pa ako se ikako sećaš da pomogneš :)
Nikako ne mogu da nađem temu/post gde je okačen YT link za aktivacviju LED diode na L735. Nisam sačuvao link a voleo bih to, pa ako ti znaš ili neko drugi nejka okači ponovo.
Bio bih zahvalan :)
tnx

Neka te lepo sluzi 950 :)


evo link

https://forum.xda-developers.com/windows-10-mobile/trick-enable-led-notification-supported-t3504969

loooooooooooool ti si pijan XD postavio si ovde > https://forum.benchmark.rs/showthread.php?344830-Windows-(phone)-10&p=4957784&viewfull=1#post4957784
 
Poslednja izmena:
Ljudi treba mi nilkin staklo za 950 da uzimam preko ali-a ili ima negde u Bgu?!

-----------------------------------------------------------------------------------------

Sto se tice aktivacije led-a na 950 / xl ...

Pogledajte prilog 218662
:) još jednom da te citiram :)

Pokušaću u toku dana aktivaciju LED diode na L950.
Ako je dioda IR, onda se njeno blinkanje svakako ne može videti golim okom... Međutim, postoji crvena LED koja svetli prilikom skeniranja oka i koja se jasno vidi i ogromna je. Možda ona bude problinkala! :d
Javiću ishode. Nemam šta da izgubim.

Negooo, pitanjce jedno.
Da li se meni čini ili ovaj M$ punjač ne ulazi do kraja u soket za punjenje i nekako mi je malo klimav/labav (radi svakako)?

tnx
 
Poslednja izmena:
:) još jednom da te citiram :)

Pokušaću u toku dana aktivaciju LED diode na L950.
Ako je dioda IR, onda se njeno blinkanje svakako ne može videti golim okom... Međutim, postoji crvena LED koja svetli prilikom skeniranja oka i koja se jasno vidi i ogromna je. Možda ona bude problinkala! :d
Javiću ishode. Nemam šta da izgubim.

Negooo, pitanjce jedno.
Da li se meni čini ili ovaj M$ punjač ne ulazi do kraja u soket za punjenje i nekako mi je malo klimav/labav (radi svakako)?

tnx

Gurni ga dokle ide, nemoj na silu nista :beat:

Ja ne punim tim, posto bas se zagreje fon kada se puni tim ... izbegavam, imam Aukey qc2 puni od 0 - 100 % za nekih 1.5h

Sada sam na insajderu, cini mi se da ne radi cq2 ... puni duze oko 2H
 
Ma klikne punjač u soket ali je sve to labavo i ima tendenciju da se izvuče... A da se greje, greje se. Ko ga *ebe :d
Pokušao sam LED unlock ali sve što mi je radilo na L735 vamo zeza. Odnosno aplikacija Interop Tools ne dozvoljava mi da uključim gornja dva klizača (odmah ih isključi) i tu se cela priča završava. Probao sam da importujem reg fajl LED950 sa xda ali bezuspešno... :(
Postovaću tamo pitanje pa da vidimo.

Sent from mTalk@Windows Phone
 
Batalio sam LED unlocking.
Ne mogu valjano da odradim Interop Unlock pa LED unlocking :(
Kada malo bolje razmislim, i koji će mi vrag. Kod ljudi koji su otključali, negde svitka Ir dioda, negde Iris LED i u glavnom se ne isplati jer Iris LED je ogromna i jako bljeska a Ir se, 'pak, ne vidi golim okom a ima i slučajeva gde nakon unlockinga, non stop bljeska... U ostalom, tu mi je Glance i .
Quit Off.

Nabacio sam na fon Nillkin Frosted Black Bumper+Nillkin Screen Protector i nema više da škripne+prelepo izgleda (po meni).

Ella vivió Lumia 950!
 
Nazad
Vrh Dno