Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Na ovim slikama izgleda kao da je ram od alu a ne od plastike ? Koja je tu fora ?
 
Slozio bih se da su oba telefona lepsi u beloj. Isto se slazem i za logo :)

Event od juce im je bio stvarno ekstra odradjen, sve je bilo profi, a bilo je bas mnogo prikazanih stvari. Sto se tice telefona mogli su malo vise o kameri jer se ipak odavno ocekuje neka ultra dobra kamera (mozda nije tako dobra :p). U svakom slucaju ako continuum radi onako dobro kao sto je bilo na prezentaciji onda oba telefona imaju veliki plus za kupovinu...
 
Pa nema razloga da ne radi kao na prezentaciji, ne verujem da ce tu biti nekih problema, bar sa 950 i 950xl hardverom.
Sve je ovo vrh, odlepio sam na onaj laptop, steta sto je najjaca verzija od 16Gb rama oko $2500.
Kod telefona me i dalje odbija Windows Mobile i aplikacije iako su hardverski vrh i prelepo izgledaju, verujem da je i kvalitet izrade odlican.
Kao Android i Google services user kazem svaka cast Microsoft.
 
ma nisu puno pricali o telefonima jer su predstavljali sve uređaje ;)
ja mislim da ce napraviti posebno jos jednom prezentaciju Lumije 950/950XL i onda ce biti price o svemu

a sto se tice kamere.... 20MP Pureview Zeiss kamera sa trostrukom bljeskalicom i optičkom stabilizacijom (pete generacije) naj naprednijom trenutno na planeti
Rekli su na prezentaciji nema mrdanja slike i pomućenih fotografija sa ovom tehnologijom 5.te generacije
 
Ne znam gde da stavim,ali evo ovde ću:
@evleaks objavio je sliku nesuđenog Nokia McLaren uređaja,navodnog naslednika modela 1020:
Lumia-McLaren-evleaks.jpg
Presudite sami koji je lepši ovaj ili 950.
 
Poslednja izmena:
Definitivno treba da naprave metalne flagship da idu uz Surface Book.
 
Najbolja flagship kamera u najavi :)

Na papiru je kompletan hw kamere vrhunski.. senzor je verovatno IMX230, OIS poslednje generacije, verovatno i najbolji led blic.. sve to + dobar PV softver = vrhunska kamera (za smartfon standarde naravno).

Nadam se samo da nece omanuti sa bojama/wb i dinamikom, kao sto je do sada bio slucaj sa vecinom PV Lumia u prvih nekoliko meseci prodaje (a kod nekih su ti problemi i ostali).
 
Definitivno je moj cim stigne kod nas, XL naravno. . Jos mi se i poklapa istek ugovora sa pocetkom prodaje.. Njami.. :) Cudo da nema nijedan review onako brzinski kroz sam OS, funcije, sta ima, sta nema, ipak je na njemu finalna verzija WM10, cisto da vidimo da li su i ovaj put zakinuli za neke normalne stvari ili ipak cepaju napred..
 
ne znam da li su ljudi dobili prv. modele na testiranje. verovatno nisu pa zato i nema nekih ozbiljnijih testova. moracemo da se strpimo do novembra izgleda :D
 
Gledam malo pre neki video, jedan od onih kad su novinari imali priliku da probaju telefone i kada je jedan od njih usao u About phone, valjda se tako i dalje zove, pise da je insider preview verzija na njemu... Znaci nije finalna verzija jos uvek na njima i verovatno im zbog toga nisu dali..
 
Oni koji su ga imali u rukama tvrde da je build 546!
 
Pa svi su na klipovima rekli da to nije ni blizu finalnog win 10 builda. Znaci reviewi verovatno kada izadje mob u slobodnu prodaju
 
Lumia 950XL vs Samsug Galaxy S6. Ova kvalitetnija pripada Lumiji 950 XL ,):smash:
950-vs-s6.png
 
Nije na njima finalna verzija, nju imaju još dosta da dorađuju. A ovo nema šanse da je slikano sa S6, suviše je loše.
 
Ovo je valjda u low light slikano pa zumirano skroz .
 
Tesko i onda da je to S6... Ili su nekako nacinculirali da ispadne bzvz.
 
ma nebitno da li je S6 ili ne... Lumia je i dalje broj 1 sto se tice kamere
 
Neko od urednika ovog dela foruma mogao bi razdvoji teme, nisu isti telefoni u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ako nije podvala ona poredjenja kamere sa s6 i onih semplova mogu reci da je ms odradio extra posao. Obrada slike je vrhunski uradjena na onako malom senzoru. Jeste da velicina pobedjuje ali ovo je apsolutno fenomenalno. Samo da ne bude opet fora kao sa nokijom i dslr videom koji su podvalili u reklami.
 
Tesko i onda da je to S6... Ili su nekako nacinculirali da ispadne bzvz.

Pa moze da bude S6 kao i bilo koji drugi fon - npr na L950 koriste manual mod sa podesavanjima SS i ISO 50/100 a na S6 npr okinu u auto modu sa iso 1600+ i brzim SS i onda cropuju i eto te razlike.
 
Ako nije podvala ona poredjenja kamere sa s6 i onih semplova mogu reci da je ms odradio extra posao. Obrada slike je vrhunski uradjena na onako malom senzoru. Jeste da velicina pobedjuje ali ovo je apsolutno fenomenalno. Samo da ne bude opet fora kao sa nokijom i dslr videom koji su podvalili u reklami.
Vreme ce pokazati, a i flickr ;-)
 
Pa moze da bude S6 kao i bilo koji drugi fon - npr na L950 koriste manual mod sa podesavanjima SS i ISO 50/100 a na S6 npr okinu u auto modu sa iso 1600+ i brzim SS i onda cropuju i eto te razlike.

Pazi,jasno da je low light u pitanju i ss 1/10 i iso 2000 na s6. Da bi onako izgledala fotka na 950 xl mora da ide iso min 400 i ss 0.5s. Al videcemo jos. Mozda sam ih prerano pohvalio :)
 
Ako neko od forumasa ima neki kontakt u telenoru, zanima me da li ce se telenor uopste imati 950/XL u svojoj ponudi . . sad mi istice ugovor pa da znam da li da cekam ili ne, tako da je svako info od koristi : )
 
Ako neko od forumasa ima neki kontakt u telenoru, zanima me da li ce se telenor uopste imati 950/XL u svojoj ponudi . . sad mi istice ugovor pa da znam da li da cekam ili ne, tako da je svako info od koristi : )

Ako prodaja ovog telefona krene u novembru 2015, onda je redosled pojavljivanja ovakav, prvo USA,...Vijetnam... Evropa, ali ne cela... Znači kod nas u najboljem slučaju u februaru, legalno. :D
Slična je prognoza i za prelazak na W10 za starije modele. :D
 
moj poslednji telefon uzet u telenoru (galaxy note 3) se pojavio 25.septembra 2013 u svetu (predstavljen 4.og septembra), a ja sam ga iz telenora dobio 17.oktobra, dakle nepunih mesec dana nakon izlaska, tako da se nadam da mogu opet da budu azurni : )
 
Nazad
Vrh Dno