Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Da li neko ima problema sa sinhronizacijom Edge favorites-a između PCa i Lumie 950? Sve sam probao ali jednostavno ne funkcioniše (MSN account aktivan na oba, sync svuda na ON)...
 
Da li kupiti 950 xl na kupujem prodajem ili čekati Surface telefon ?

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Surface je za sada najoptimisticnije ocekivati sredinom naredne godine kada SD835 postane i zvanicno dostupan a vrlo verovatno da ce se pojaviti i kasnije. I kostace puno. Ako smatras da ti kupovina telefona kao uredjaja koji ces aktivno koristiti narednih godinu dana po ceni od ~300e predstavlja dobru investiciju onda je Lumia 950XL svakako jedna od preporuka. Ako se odlucis za 950XL onda ne uzimaj bez pismene garancije kao sto ne bi trebao da uzimas i bilo koji drugi telefon/uredjaj. To ne znaci da je 950XL falican, naprotiv, ali da ti budes bezbedan za svaki slucaj. Tu smo da pomognemo ako imas ikakvih pitanja vezanih za windows ili konkretno ovaj model.
 
Da li kupiti 950 xl na kupujem prodajem ili čekati Surface telefon ?

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

Surface phone moze biti jos veci fail od 950 ili 950Xl ... ne zato sto su to losi telefoni po pitanju hardware-a , nego zato sto MS ne popravlja Store koji je najuzasniji kako na telefonima tako i na PC-u pa njegovo pokretanje prvo traje i po 10 sekundi...nema whish list-a , polje predvidjeno za reviziju tj verziju app, kada je zadnji x updateovana ... Onda aplikacije, mrtvi projekat Astoria itd itd ... sta vise reci kada je fb i messenger portovan sa ios-a , to bre niko normalan ne koristi, na 950 otvara fb 10 sekundi , umobolno, a sama app zahteva 2 GB rama po navodima "developera" stara ms fb app radi posao ali je siromasna sto se tice opcija, kao da je obican web wrapper... :trust:
Vlazne price o Sufrace telefonu ne mogu biti zanimljive masi, nego samo poslovnim korisnicima ...

Zvanican support za W10 telefone je jos 12 meseci , sto je ipak dovoljno da se uzme u obzir ako neko sada odluci da pazari 950, 650 ili 550 ..
 
Poslednja izmena:
Surface fon moras cekati jos bar godinu dana. Dok on izadje (tesko pre septembra) i dok se pojavi kod nas bice bar novembar. Sa cenom od blizu 1000e na datumu objave. Ako hoces windows onda je najbolje da uzmes 950xl za oko 300e i uzivas pa ako ti odgovara surface kad izadje onda zamenis i izgubis 100-ak €. Cekati neki fon godinu dana se ne isplati
 
Fali ti apps/market u opisu, L950 5/10 :d, Z2 9.5/10, to je ono sto pravi najvecu razliku :)
 
[emoji3]

Kamera?
Store?!

Pa tu nemam reci sta bi MSu napisao za tu bruku, kako na kompu tako i na telefonu, mada to je uwp ista sramota, univerzalna.

Kamera :) kamera je super, tu nema sta nisu zabrljali.
Detalji su i dalje na strani monstruma 808 i 909 ali sto se tice auto moda ja sam odusevljen sa 950 svaka im cast, mana je jedino sto nema rgb senzor i pdaf ali ipak koristi Sony senzor i bas ga dobto koristi :)
 
Ok, tnx.

A baterija?
3 dana :-D

Salim se ali drzao sam ga skoro tri dana bez sim kartice cackao povremeno app i zezao se sa kamerom.
Nikako da predjem sa z2 na 950, fali samo sms poruke da preselim i app da setujem..

Drndao sam ga par dana lepo radi ne vuce u stanby-u kao z2, ali malo krace traje bat nego na z2, to zaista nije lose, ceo dan drdanja izdrzi opusteno.
Verujem da nekome i dva dana povuce.
Jeeini drain koji sam provalio je Lock screen, to ga nesto win hello zezao tj iris, pa sam ugasio i smirilo se... Valjda sam trebao jedan HReset da mu odradim [emoji23] ko zna...

Ovu krljavu kameru na z2 vise i ne koristim :-D
 
Poslednja izmena:
Hoce li madjari praviti korekciju cena ?
 
Ja koliko videh najjeftinija 950xl single sim je 274fr a to je oko 250€ sto je svakako extra cena
 
Pustite vi Svicu, bitno je koliko kosta telefon ovde kod nas
 
Surface je za sada najoptimisticnije ocekivati sredinom naredne godine kada SD835 postane i zvanicno dostupan a vrlo verovatno da ce se pojaviti i kasnije. I kostace puno. Ako smatras da ti kupovina telefona kao uredjaja koji ces aktivno koristiti narednih godinu dana po ceni od ~300e predstavlja dobru investiciju onda je Lumia 950XL svakako jedna od preporuka. Ako se odlucis za 950XL onda ne uzimaj bez pismene garancije kao sto ne bi trebao da uzimas i bilo koji drugi telefon/uredjaj. To ne znaci da je 950XL falican, naprotiv, ali da ti budes bezbedan za svaki slucaj. Tu smo da pomognemo ako imas ikakvih pitanja vezanih za windows ili konkretno ovaj model.

Garancija bez znacaja, na lomove iovako ne vazi, baterije i punjaci 6 meseci, na sta onda, na software. Sa win moze svako....
 
Pustite vi Svicu, bitno je koliko kosta telefon ovde kod nas

Sto da pustimo Svicu? Pa mozemo i da razmenjujemo iskustva o cenama ko ne zivi u Srbiji. Ovo je forum za ljude iz sve delova sveta:)
Cene u Srbiji u normalnim radnjama koje daju full garancije su sve samo ne realne. Halapljivost prodavaca prevazilazi sve granice
 
Cene u Srbiji u normalnim radnjama koje daju full garancije su sve samo ne realne. Halapljivost prodavaca prevazilazi sve granice
Daleko smo mi ne samo od Svajcarske vec i od ostalih normalnih i uredjenih zemalja,trgovina je samo jedan od bezbroj segmenata koji nece skoro funkcionisati kao tamo.
 
Slazem se. Ovde nisu bas jeftini telefoni kad se pojave. Ali se vremenom uvek pojavi neka super akcija na kojoj mozes super da prodjes.
 
Pa ti budi drug pa organizuj akciju donošenja za nas koji ne živimo u normalnoj zemlji [emoji3] .
 
Ja kad dodjem u Srbiju uvek ponesem nekom drugaru ako naleti nesto na akciji. Cvoruga obavesticu te kad budem dolazio pa ako bude bilo tebi nesto zanimljivo javi :) Sad je npr mate s gold 128gb 260-70€. Samo meni ruzna boja, i L950xl 250€ mozda ima po nesto sto sam propustio. Samo ovde IP nikad nije na akciji :)
 
Čim sam video cenu za XL model vidiš da sam postavio pitanje u temi o 10ki [emoji3] .

Stvarno dobra cena, ne znam koliko je glomazan, a?
 
Nije puno. Ja sam pre L950xl imao 1520 koji je bio cigla i zato mi je ovaj posle njega izgledao mali. Meni je jako prihvatljivih dimenzija. Ne volim iovako telefone ispod 5.5"
 
Meni je 950xl bas glomazan, ne znam zato i ne volim te phablete, 950 mi je bas legla , dimenzije su bukvalmo iste kao kod Z2 :)
 
Da se ponovo vratim na ove nase trgovce koje Rock pomenu da su preterali s cenama...malopre mi se drugarica pohvalila,kupio joj otac u Win win-u neki prckavac prestigio telefon(izvinjavam se ali nikad nisam cuo za tu marku) i platio ga 7000 din.U startu se vidi da nije ni za sta,kad se klikne na ikonicu,deset sekundi se nista ne desava pa covek ne zna da li je lepo kliknuo,koliko je "kvalitetan" taj model...Ne mogu da verujem da prodaju tako nesto i da ljudi kupuju i to za ne male pare.Strasno.
 
Da se ponovo vratim na ove nase trgovce koje Rock pomenu da su preterali s cenama...malopre mi se drugarica pohvalila,kupio joj otac u Win win-u neki prckavac prestigio telefon(izvinjavam se ali nikad nisam cuo za tu marku) i platio ga 7000 din.U startu se vidi da nije ni za sta,kad se klikne na ikonicu,deset sekundi se nista ne desava pa covek ne zna da li je lepo kliknuo,koliko je "kvalitetan" taj model...Ne mogu da verujem da prodaju tako nesto i da ljudi kupuju i to za ne male pare.Strasno.

Ima tako isto ljudi koji opljuju npr 950 zato sto je Store spor i zato sto im se FB aplikacija startuje 10s ... bruka i uzas, to su cinjenice a 99% mladih pa i starijih ce danas drzati facebook i messenger. Nece se obradovati po tom pitanju.
I nece shvatiti da je Facebook tu krivac, nego upravo MS.
 
Ja kad dodjem u Srbiju uvek ponesem nekom drugaru ako naleti nesto na akciji. Cvoruga obavesticu te kad budem dolazio pa ako bude bilo tebi nesto zanimljivo javi :) Sad je npr mate s gold 128gb 260-70€. Samo meni ruzna boja, i L950xl 250€ mozda ima po nesto sto sam propustio. Samo ovde IP nikad nije na akciji :)

Kad se nadje L950XL Dual za tu cenu, zovi, organizovacu ja nesto :) Taman se pitam da li u Moskvu ili Bazel, sto ne oba :)
 
Nazalost trenutno na akciji je samo single sim. Dual sim kosta oko 300€
 
Nazad
Vrh Dno