Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Sa kamerom samo polako, isprobavaj, menjaj, kombinuj. Ako vec nisi, upoznaj se sa tehnickim osnovama fotografije pa testiraj sam sebi duze vreme ekspozicije, white balance itd. jer automatika radi OK posao ali kad uzmes kontrolu pod svoje onda tek shvatis kakvu zver od kamere imas. I ono najbitnije, ne razmisljaj dvaput da li da fotkas ili ne.

''Zver od kamere'' sa 1/2.3'' senzorcicem? Ajd' razumem da ste odlepili za M$/Windowsom ali dajte malo realnosti sunce mu, ipak smo na benchu a ne na bureky :)
 
Poslednja izmena:
I na delu smo foruma koji se tice mobilnih telefona koji, sa svojim ogranicenim gabaritom, tesko da mogu da iskoriste veci senzor na bolji nacin a da ne izgube na tom gabaritu. Stoga, zver od kamere se odnosi na formu u kojoj ta kamera dolazi a to je kuciste spakovano u 8mm debljine i kao takva sagledava se samo i iskljucivo u toj formi - kao kamera mobilnog telefona i poredi se samo sa drugim kamerama uredjaja iste kategorije a od njih je svakako mnogo, mnogo bolja. Da, ovo je benchmark forum ali vi koji dolazite sa bureka, masnih prstiju, ste ga srozali na nivo kante za smece koja je inace logo za jedan poznat i opste koriscen OS mobilnih uredjaja. Aj pa tako.
 
''Zver od kamere'' sa 1/2.3'' senzorcicem? Ajd' razumem da ste odlepili za M$/Windowsom ali dajte malo realnosti sunce mu, ipak smo na benchu a ne na bureky :)

Koja je kamera trenutno bolja od aktuelnih modela? Mozda samo cm1 sa gigantskim senzorom, kojeg i nema u prodaji bar u Evropi
 
I na delu smo foruma koji se tice mobilnih telefona koji, sa svojim ogranicenim gabaritom, tesko da mogu da iskoriste veci senzor na bolji nacin a da ne izgube na tom gabaritu. Stoga, zver od kamere se odnosi na formu u kojoj ta kamera dolazi a to je kuciste spakovano u 8mm debljine i kao takva sagledava se samo i iskljucivo u toj formi - kao kamera mobilnog telefona i poredi se samo sa drugim kamerama uredjaja iste kategorije a od njih je svakako mnogo, mnogo bolja. Da, ovo je benchmark forum ali vi koji dolazite sa bureka, masnih prstiju, ste ga srozali na nivo kante za smece koja je inace logo za jedan poznat i opste koriscen OS mobilnih uredjaja. Aj pa tako.

Mnogo, mnogo bolja??? Daj uozbilji se
 
Baš smarate, taman krenem da čitam utiske i krenu vaša srahnja "bolja... gora..." Treba vam stručna pomoć, a ova tema svakako nije mesto da je potražite...
Mene interesujem mišljene nekog ko je kao ja koristio L1020 i sad koristi L950...
Tako, ako nemate nešto pametno upisati, idite na youtube ili uzmite pročitati neku knjigu.
 
I na delu smo foruma koji se tice mobilnih telefona koji, sa svojim ogranicenim gabaritom, tesko da mogu da iskoriste veci senzor na bolji nacin a da ne izgube na tom gabaritu. Stoga, zver od kamere se odnosi na formu u kojoj ta kamera dolazi a to je kuciste spakovano u 8mm debljine i kao takva sagledava se samo i iskljucivo u toj formi - kao kamera mobilnog telefona i poredi se samo sa drugim kamerama uredjaja iste kategorije a od njih je svakako mnogo, mnogo bolja. Da, ovo je benchmark forum ali vi koji dolazite sa bureka, masnih prstiju, ste ga srozali na nivo kante za smece koja je inace logo za jedan poznat i opste koriscen OS mobilnih uredjaja. Aj pa tako.

Dobro, ocigledno ne shvatamo pojam ''zver od kamere'' na isti nacin :)

Htedoh da kazem da su nekada zveri bile (i ostale) PV808 i 1020 koje su se stvarno izdvajale PV tehnologijom u kombinaciji sa ubedljivo najvecim senzorima i generalno najboljim hardverom kamera dok danas 1/2.3'' senzore imaju cak i kineski telefoni od 200$ a snimaju fotografije koje su samo malo losije od L950 :)

Inace obe 950-ice stvarno imaju odlicne kamere i u top 5 na trzistu, to je ocigledno ali su stvarno male razlike u tom vrhu da je malo glupo pricati o nekakvoj ''dominaciji'' bilo koje kamere, nebitno da li je Lumia, Pixel, S7/e u pitanju.

On sigurno misli da je pixel kamera zver...

Ne, vec da su egal otprilike ali Pixel ima hdr+ koji je i dalje prednost u odnosu na konkurenciju :)
 
Poslednja izmena:

ima, lepo radi, koliko sam video pre neki mesec su to tek ubacili, dtts nije na celom ekranu / logicno zbog plocica, nego kliknes 2x dole na navigation bar.





Samo sto je double tap to sleep bas funkcija u w10m , dok za DTTW je potreban firmware.


Nego ljudi pre je sat koliko se secam setao na Glancu, zasto je sada u mestu :D ili sam ja to nesto pomesao sa N9 :beat:
 
Poslednja izmena:
Da da, ja sam za zaključavanje koristio One touch lock.

Glance šetao.
 
u svakom slucaju sadrzaj na Glance ekranu mora da seta, dovoljno je da za jedan pixel se pomeri sat na 1 minut il koliko vec da nebi doziveo burn>in.
 
u svakom slucaju sadrzaj na Glance ekranu mora da seta, dovoljno je da za jedan pixel se pomeri sat na 1 minut il koliko vec da nebi doziveo burn>in.

E sad me vec zbunjujete!
Zar se sat ne seta samo ako je glance 24x7?
meni je setovano da se gasi nakon 5 minuta...
Dalje zar se telefon ne zakljucava duplim tap-om na navigacionu traku?

Inace DTTW sam prvi put video na LG G3...

Dopuna...
Tek sad pogledah youtube i tamo je bas tako i pokazano... bas kao sto si ti i rekao par postova iznad...
 
Poslednja izmena:
Ono što mene nervira je što i dalje nisu dodali funkciju koja je ranije bila u Lock screen (Screen times out -> Never). Ne znam koliko mi su puta desilo da ili čitam nešto ili gledam neki klip i da se lock screen posle 5 minuta od zadnjeg dodira aktivira.

Ni Cast to Device (TV) nisu popravili...
Sigh...


Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Sat se pomera na glance samo kad se postavi da je non stop aktivan .

Sent from mTalk
 
Sat se pomera na glance samo kad se postavi da je non stop aktivan .

Sent from mTalk

A pa da to je vec logicno, ali ja koristim ono na peek, 30s to mi je najbolje :)
Kazi mi molim te, kako koristis taj mTalk , uzas od appp :D
 
Ja koristim mtalk i ok je koje problemi su u pitanju, pratim nekoliko foruma i za sad kretanje između njih funkcioniše, kao i postovanje komentara i editovanje istih. Jedino primećujem da već neko vreme ne rade puš notifikacije, možda je to do Windowsa ali to ne mogu da tvrdim.

Soilent Green is People
 
Pa jel imam izbora :D meni jedino ne rade notifikacije ,ovako sljaka ok , oce nekad da pukne al sta je tu je :)

Sent from mTalk

Jbt bila je tapatalk pre , zar su zvanicno odustali od wm platforme?
Moze da se side-loaduje ona stara apk sa wp8 - tapatalk?

Bas je bila dobra secam se jos na 1020 sam je koristio...

Tapatalk_Screens.jpg
 
Skinuo sam je pre jedno dva meseca,i nisam mogao da se ulogujem i obrisao sam je ,a sad je vise nema na store ,tone wm polako al sigurno .

Sent from mTalk
 
Odlicna cena!
Cek, pa pise dole da nema na lageru?
 
Poslednja izmena:
Ma to je neka greška (koje nema na lageru).

Ista takva, bela, je 397, a XL 497fr.
 
Kada se klikne na to, izadje lista u kojim prodavnicama ima na lageru :) Svejedno, malo ih jos ima, svega par prodavnica...koga sad uloviti u Svajcarskoj? :)
 
180€ je smešna para.
Rock ako ima ti javi dam ti 200 odma [emoji12] .
 
Pise da ce biti na lageru od 16.12. A to je akcija samo za crnu dual sim. Ostale su skuplje
 
A 16.12. će pisati nestalo. Prosto ne verujem da je razlika u ceni sa belom veća nego cena crnog (397 i 197) Jedino ako im paket crnih nije bio poplavljen. Ili sam ja totalni duduk za ekonomiju.
 
Hoću i ja jednu crnu 950 xl dual. Ajde poruči pa ti šaljem pare.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Ovo je cena samo za obicnu L950. XL je skuplja i nema je po radnjama ovde ispod 300e
 
Nazad
Vrh Dno