Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Posle gomile promenjenih telefona, sto androida, sto wp, resio sam da se skrasim na 950 xl. Toliko mi se svideo tel, da sam nakraju kupio jos jednu, dual sim, koju cu da koristim, dok cu single sim da prodam.
Aplikacije koje ja koristim - viber, wa, fb, instagram i browser rade kako treba, tel mi ne baguje...Kamera odlicna, a cak ni velicina nije problem.
 
@imbaqq
Izvini druže, sad tek vidim da sam pogrešio. Tako je to kad ne "citiram"...
 
Jos nijesam cuo od nekog odgovor koliko pojede posto preko noci ako je ukljucen wifi,mobile data, gps i bt.
 
Jbs... Ja je ostavim uvek na punjaču, ali... Jednom sam je ostavio ovako, 4G+ i wifi... Mislim da je bilo oko 5%, samo nisam siguran...
Bolje ovako... Juče u 05:30 skinuta sa punjača. Koristio sam je malo uveče, surf i facebook, insta..., žena me jednom zvala... Nisam se javio, jer nisam bio "tute" Dakle, od juče u 05:30 do danas u 18:35, sa 100% je pala na 50%.
Stavi mu i sliku, pa ćeš po procenjenom vremenu (preostalom) videti da je malo korišćena...
 
Ma odlicno, 5 % preko noci je super ;-)
 
wp_ss_20161024_0001.png


wp_ss_20161025_0001.png


Evo, po datumu screen kalendar vidiš u koje vreme sam je koristio, a pre toga nisam, stajala, i ostalo kao što sam opisao... Dakle, sad se igraj matematikom...
 
Znači, 37 sati, sa svim upaljenim servisima, osim nfc i bluetooth.
I korišćenjem 1h surf, facebook, instagram... Sledeći dan jedno zvanje na koje se nisam javio... Par sms poruka, i ostala obaveštenja koja primam, viber, messenger, facebook...
 
Kako vam radi fb na 950-ici ? Jel ima pucanja aplikacije ? Jel moze da drzi non stop face i messenger kesirane, spremne da izlete u prvi plan i da se nastavi tamo gde se stalo kod prethodnog koriscenja ?
 
Može, a pucanja nema, puca na L550 i to posle 6-7 video klipa... Inače ne puca ni na njoj...
 
@imbaqq
Izvini druže, sad tek vidim da sam pogrešio. Tako je to kad ne "citiram"...

Brige bez, ljudi smo i pricamo normalno :)

@dejan87dex meni je stalno ukljucen net (nikad celluar data i wifi istovremeno jer nema poente), gps skajp i wechat i za mojih 4-5h sna ode svega par procenata.
 
Kako vam radi fb na 950-ici ? Jel ima pucanja aplikacije ? Jel moze da drzi non stop face i messenger kesirane, spremne da izlete u prvi plan i da se nastavi tamo gde se stalo kod prethodnog koriscenja ?






Drži ih keširane i pokretanje je gotovo momentalno. Ipak, jednom u nedelju dana fb aplikacija mora da zablokira i jedini lek je restart telefona. Ume takođe da se krešuje nasumično možda jednom u dan-dva. Twitter aplikacija se krešuje barem 2x dnevno, takođe update novih postova ne radi baš najbolje. Npr, aplikacija he radila u pozadini, pokreneš je opet i pokaže ti šta je bilo do pre sat-dva. Ti klikneš na neki tvit i tad le da počne ažurira i prikazaće ti tvit koji bi bio na tom mestu na kojem je bio stari, što nervira za medalju.






Što se tiče autonomije kod mene baš i nije tako sjajno. Sa uključenim wifi preko noći (i ništa drugo) potroši oko 5-15% za nekih 8 sati. Pošto telefon uglavnom koristim za surfovanje itd, meni jedva izgura do uveče na 20% kad sa pali battery saver.
Ali evo ti današnji primer, sinoć je bio na 100% oko 2AM, jedva da sam ga koristio danas i sad je na 73%.

Update:
Posle 50 minuta surfovanja sad je na 54%.
 
Poslednja izmena:
Miskonius, iako je sa ovim oktobarskim patch-om to prilicno redukovano Edge i dalje znacajno jede bateriju. Takodje, razne preceste sinhronizacije umeju da budu teske po bateriju pa mozda da proveris to.
 
Meni je onaj .545 pre-AU patch sjebao potrošnju načisto. Posle njega potrošnja je povećana za barem 20% na istim podešavanjima. Radio čak i HR, ne pomaže.
 
Sta mislite, da li da uzmem za 240e 930 ili za 300e 950xl? Kod 930 mi se svidja build quality, a 950 mi izgledaju kao da nisu flagship telefoni... Jel se vidi razlika u brzini u svakodnevnom radu, igre ne igram nesto...?
 
Naravno da je bolje da kupis 950 za 300e - brzi soc, vise rama, bolja kamera, bolji ekran itd a sto je najbitnije dosta veca baterija.

950/XL za oko 300e su "kradja" bukvalno, za win fanove, pa kilava L650 u mnogim prodavnicama i dalje kosta ~230e :)

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Sta mislite, da li da uzmem za 240e 930 ili za 300e 950xl? Kod 930 mi se svidja build quality, a 950 mi izgledaju kao da nisu flagship telefoni... Jel se vidi razlika u brzini u svakodnevnom radu, igre ne igram nesto...?


Uzimaj 950xl i ne razmišljaj. :)
 
A zasto xl? Sta ga toliko cini boljim od obicne 950?!
 
veci ekran, baterija, snazniji soc. nuff for me :)
 
Cek dal me zaebavas 810 ti je minimalno jaci od 808 to i ptice na grani znaju. Znaci samo veci ekran, beterija isto minimalno jaca dovoljno da "veci" ekran podmiri ...
 
Dex, iwcham je napisao da je nasao XL verziju za 300e, zato svi pisu da je to daleko bolja kupovina od 930.

A S810 (XL) kakav god da je opet je bolji-brzi soc od 808 (stock 950)

Kupovina L930 za 240e prosto nema smisla pored cena obe L950 :)

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Hvala ljudi na odgovoru. Videcu ipak da li 950. xl je mozda i prevelik fon.. A za 300e ima na forumu prodaje covek. Za 320e ima na kp novi par kom.

Sent from my 8070 using Tapatalk
 
Naravno,cene su im sad bas povoljne,uskoro ih nece ni biti,ko razmislja o l950/l950xl,treba da pozuri.U Telenoru ih vise nemaju.
Sto ih nece biti? Da su povoljne cene, jesu. Ja sam se druzio par dana sa 930 i stvarno mi se svideo fon, narocito displek i vibrantnost. pretpostavljam da je to kod 950 xl jos bolje. Iskreno, moram da prelomim jer koristim dugo vremena ios.. Znam da apps hoce da zafale, ali ja u susrini ne koristim mnogo osim core apps. nedostajao bi mi recimo WoW armory najvise :)
 
Vise se ne proizvode i prodaju se zalihe,vidim da i mts taj xl model izgleda ima jos u malim kolicinama.Bice ih polovnih,naravno ali novih ne.Ceka se da Microsoft izbaci surface phone.
 
Taj SP nece malte ne niko na ovom forumu imati, losa im je strategija sto gase lumie, mesto da srede sistem i da to bude to oni se bahate opet..
Generalno nije zamerka nikad bila na Lumie nego na softver, hw od lumia je uvek bio solidan.
Meni ne pada na pamet da pazarim Alcatel ili neki HP zna se ko bi to uzeo..
 
Poslednja izmena:
A zasto xl? Sta ga toliko cini boljim od obicne 950?!

Imao XL, sada sam na obicnoj 950.
Kratko i jasno, bolji je XL i vredi razlike u ceni. Jedino sto je preglomazan...Ja sam zato presao na manji.
Radi tecnije, bolji je ekran minimalno, cak mi se cini i da je kamera bolje optimizovana, bolji zvuk, baterija duze traje
 
Nazad
Vrh Dno