Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Obistinilo se sto sam znao i pisao. Nazalost, Nokia ostaje neprikosnovena po dizajnu i nedostizna za mnoge. Kazem nazalost jer vise necemo moci da uzivamo u istim uredjajima.

Nokia je krenula sa dizajnom 1520 koji je po meni umetnost za takvu velicinu ekrana. Ovo je ocajan pokusaj da se napravi nesto drugacije, a iz neznanja i nemoci korak unazad.
 
Da, na osnovu ovih slika bas moze da se sudi o dizajnu..
 
Gluposti... Slika i telefon uživo, u ruci... Druga priča... Sačekajmo još malo... Meni najviše ide na k... Microsoft... Više bi volio da su stavili Lumia...
 
CNvVH_zWwAEBuSz.jpg:large

Ricciolo ‏@Ricciolo1 19h19 hours ago

CITYMAN in White..so so..but still FAR Better than the HORRENDOUS TALKMAN ! NOKIA DESIGN TEAM we are MISSING you.. ;(
 
ajde realno, Lumia serija su jedni od ruznijih telefona inace... Inace, slazem se da je ovo prikazano bezveze. Uopste ne kapiram zasto logo MS-a nije onaj pod uglom. Takodje ovo sabansko "Microsoft" sa prednje strane je nesto sto ocekujem od *****a iz Samsunga... Steta. Mislim, kupicu je sigurno u nekom momentu jer mi je WinM za sad najugodnije iskustvo za telefon sa brutalnom kamerom, ali nisam odusevljen. Sacekacu i novi Nexus telefon pa cu da se bacim u (nepotrebnu) dilemu :D
 
ajde realno, Lumia serija su jedni od ruznijih telefona inace...

A meni je Lumia serija jedna od najboljih sto se tice dizajna telefona :) Uz to su i prepoznatljivi, sve lumie od najjeftinijih do 1520/930. Klasican primer uspesnog dizajna (a i izrade).
 
Poslednja izmena:
O ukusima se ne raspravlja ali da su upadljivi svakako jesu. Mislim na drečave boje i do sada nevidjen UI.

Ovo na slici je ružno ali ja i ne shvatam toliko dramljenje oko toga kako će izgledati, šta će moći, koja će specifikacija biti is., iz razloga što se to kod nas neće kupovati barem ne u prvih 6 mjeseci . Da je apple našlo bi se publike ali ovako pa još na benchu, pa tu se gleda svaki dinar.
 
Pa svaka od novijih lumia vise klase izgleda 5x bolje od iphone 6 :)
 
Meni na lumijama najvise smetaju veliki bezeli.
 
Navodno će Lumia 640/650 i 640XL/650XL dolaziti sa dodatnom opremom vrednom 200 evra. Glasine kažu da bi u paketu bili Bežični punjač,slušalice ili bežični zvučnici, priključak za Continuum, a možda i sa novim Treasure tagom. Cena bi bila visoka, ali navodno niža od IP6s. Razmatraju se i dve opcije dobijanja opreme.Prva je da dolaze zajedno sa uređajem,što je po meni logičnije,a druga da se uz uređaj dobija kupon.

Izvor:Nokiamob
 
Daj Boze da bude tako ali mislim da od toga nece biti nista. Ili ako vec tako bude da bude u ponudi i standardna varijanta bez te dodatne opreme ali recimo 100€ ne mora 200. Nekome jednostavno ne treba oprema i hoce da plati manje. Cene bi po meni trebalo da budu 550 odnosno 600€ za XL model. Imamo jos 2 nedelje do predstavljanja pa videcemo...
 
Izašle navodne cene Lumije 940/950 i 940XL/950XL
aa.jpg
U prošlom postu sam napisao 640/650 umesto 940/950.Izvinjavam se za grešku
 
Skapirali smo o kome modelu pricas :) Cene malo vise od mog ocekivanha pogotovo za XL model. Mislio sam da ce biti 600/650 $ €
 
Lg ili Huawei? Ja nagadjam samo da ce Lg oko 450€, a Huawei oko 600€. Mada to su samo neke moje odokativne procebe
 
mozda i budu u startu visoke cene al do njihovog bozica, posle strmoglavi pad na dole i bez opreme. MS dolazi iz kompjuterskog sveta, znate kako su naduvane cene "novih" ultra mega giga grafickih kartica. Sto se tice dizajna MS je kupio nokiu a samim tim i njihov dizajnerski tim jedino ako ga ovi bojkotuju :)
 
Ako moze huawei da prodaje onaj mate S za 700e i to je skoro svima ok, Samsung poceo da downgrade-uje hardverski telefone i to je ok po ceni od 800e, a lumia od 650 je skupa.. ma jeste...Plus sto niko iz Srbije koliko ja znam nije platio full cenu za neku lumiu, ili su stigle u duplom dnu ili su ispale iz kamiona ili su sa pretplate..
 
Rekoh generalno da su skupi telefoni a nikad vise nestabilnosti na aplikacijfma i sistemu(bilo kom).
 
Spominjete Samsung, LG, Huawei u vezi cena a Iphone što je najskuplji to nema veze to vam je OK? Pa ovaj telefon je pravljen da bude u vrhu i rangu sa ostalim skupljim ovo nije low budget telefon hello o čemu se ovde radi? Što se tiče cene verovatno će biti high end kao i sam telefon ali još je rano donositi zaključke o opravdanosti takve cene. Moj predlog sačekajmo da se telefon prvo pojavi u prodaji pa onda sa komentarima tog tipa.
 
Nije lose samo je 2k rez prevara.. 3gb rama na win telefonu. :)
 
Izgledaju dosta jeftino za flagship modele u 2015/2016-oj.
I dalje cekam naslednika 1020, sve ostalo mi je nezanimljivo.
 
Nazad
Vrh Dno