Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Interesuje me samo objektivna procena. Iskreno čisto sumnjam da će neko da mi ovde kaže da košta više nego što jeste. :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Windows 11 arm (pravi) na Lumia 950.
Može da se instalira, ali ne baš i da se koristi, pošto 950 ima 30GB storage, i Windows kad se instalira zauzme bukvalno sve (ostane par stotina MB slobodno)

IMG_20220128_072414__01.jpg
 
Šteta što nisu opstali.
Msm logično je zašto nisu, ipak u M$ sve debili rade. A WP je imao potencijala da bude top platforma.
 
Nije tu MS samo kriv, krivi su i Developeri koji nisu hteli da razvijaju aplikacije, a ogroman uticaj na njih je imao i Google koji je odbio Windows kao platformu na kojoj će plasirati svoje aplikacije. Kao što sam pisao i ranije, Google je znao da bi tim potezom sam sebi pucao u noge. Zato što je Windows u to vreme bio daleko stabilniji i fluidniji OS od Androida. I vrlo verovatno bi ogroman broj korisnika prešao na Windows, i tako smanjio tržišni udeo Androida, pogotovo što je Windows tada imao sjajne uređaje u svim segmentima, od 10 do 80 hiljada dinara i svaki je radio podjednako dobro.
 
Bolovao je on od "dečijih bolesti" i stalnog laganja Ms. (evo tek što nije, ovo ono, bla bla bla). Meni je WP bio najbolji OS za telefone, ali uništio ga je sam Ms. Kao da nisu znali da li žele da rade na njemu ili ne.
 
Ja sam koristio L735. Bio je fantastičan telefon, čak je imao i odlične alternative za aplikacije poput instagrama (6tag) koje su radile 10x bolje od onih na androidu (i dalje je buđav iako je prošlo brdo godina). Sve je bilo super dok nisu izbacili win10, ono nije moglo da se koristi koliko je bagovalo pa sam ga prodao i prešao na G4.
Šteta za OS stvarno je mogao da bude savršen.
 
Nazad
Vrh Dno