Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Jel zna neko nesto o ovim telefonima sa kupujem prodajem koji su kupljeni u telenoru.

Npr on mi da njegovu garanciju i to sve ali da li ja mogu bez njega da ostvarim tu garanciju kasnje samo sa fiskalnim racunom i mojom licnom kartom?

krastavac u telenoru ovaj tel je 96000 din preko TB. Meni bi to bilo ok mesecno malo manje od 4000din i full garancija.

Ali na kp ima prodaje decko za 58000 din za kes, kupljena u telenoru ima tu garanciju itd.
 
Al su ga nacrnili u komentraima za ovo fake liquid cooling :D

Ja ne znam šta su oni očekivali, da će kada iseku deo za hlađenje, da krene da "šiklja" voda.. E pa nije im to bojler, sam MS je naglasio više puta šta se misli pod tim "Liquid Cooling".
 
Poslednja izmena:
Sta se misli pod liquid cooling?

Ma to je samo pomenuto kao liquid cooling ustvari je heat pipe ;) nešto što je preduzeto da se obuzda sd 810 . Nikakve veze nema sa tešnošću već sa odvođenjem toplote . Evo ti gore na snimku kako izgleda , isto valjda ima i Sony Z3 ili koji već .


113781d1444204880t-liquid-cooled-smartphone.jpg
 
Poslednja izmena:
Ma to je samo pomenuto kao liquid cooling ustvari je heat pipe ;) nešto što je preduzeto da se obuzda sd 810 . Nikakve veze nema sa tešnošću već sa odvođenjem toplote . Evo ti gore na snimku kako izgleda , isto valjda ima i Sony Z3 ili koji već .


113781d1444204880t-liquid-cooled-smartphone.jpg


Ima unutra neku jako brzo isparivu tecnost. Naravno minimalnu kolicinu. Koja se greje isparava ide ka drugom kraju cevi hladi se i vraca se nazad.

Da nema nista unutra ne bi imali potrebe da prave cevcicu vec bi bila puna bakarna ploca.
 
Verovatno slično kao kod mog Surface Pro 3, samo bez ventilatora. Ovde su nešto objašnjavali...
 
Da, ali sa "malom" razlikom što u tom objašnjenju piše da "SP3 had a horseshoe-shaped copper heat pipe filled with water", dok se iz gornjeg klipa jasno vidi da u bakarnoj cevčici kod 950XL nema ama baš ničega.
Nije teško pretpostaviti zbog čega na stranici o Lumiji 950XL u svojoj prodavnici više i ne pominju toliko hajpovani "liquid" cooling...
 
Liquid hype cooling je bolji termin, em su ohladili telefon em kupce.
 
Baci neki utisak za bateriju , mnogo su se žalili na nju.

Posle par dana koriscenja, baterija je super. Ja nisam neki prezahtevan korisnik, ali lagano gura ceo dan uz normalno koriscenej wifi, 3g, pozivi, net. Cak sam je koristio i za navigaciju, ni tu ne trosi puno. Grejanje telefona je potpuno nestalo, valjda je sinhronizovao sve, a sa 63 buildom radi maltene savrseno. Desi se s vremena na vreme da nesto zabode, ali daleko je od androida :)
 
Jel zna neko nesto o ovim telefonima sa kupujem prodajem koji su kupljeni u telenoru.



Npr on mi da njegovu garanciju i to sve ali da li ja mogu bez njega da ostvarim tu garanciju kasnje samo sa fiskalnim racunom i mojom licnom kartom?



krastavac u telenoru ovaj tel je 96000 din preko TB. Meni bi to bilo ok mesecno malo manje od 4000din i full garancija.



Ali na kp ima prodaje decko za 58000 din za kes, kupljena u telenoru ima tu garanciju itd.


Ja sam pre dve godine kupio zeni l520 preko oglasa sa vip garancijom. Kada joj je prso tel pre jedno tri meseca nosio sam ga u pro-mobi direktno,nisu mi pravili nikakav problem niti su mi trazili bilo kakav dokument.
 
Ali ako treba da se menja telefon servis samo izdaje potvrdu sa kojom ideš kod prodavca po novi uređaj a prodavac (operater) će ga izdati samo vlasniku ugovora
 
Da, ali sa "malom" razlikom što u tom objašnjenju piše da "SP3 had a horseshoe-shaped copper heat pipe filled with water", dok se iz gornjeg klipa jasno vidi da u bakarnoj cevčici kod 950XL nema ama baš ničega.
Nije teško pretpostaviti zbog čega na stranici o Lumiji 950XL u svojoj prodavnici više i ne pominju toliko hajpovani "liquid" cooling...

Procitaj komentare na klipu. Cak se i autor klipa slozo da nije bio u pravu kad je rekao da je FAKE.

Samo nije hteo da promeni naziv klipa zbog vise pregleda naravno.


Mada to je iskreno nebitno. Bitno je da se telefon ne greje previse sa 810 procesorom.
 
Ali ako treba da se menja telefon servis samo izdaje potvrdu sa kojom ideš kod prodavca po novi uređaj a prodavac (operater) će ga izdati samo vlasniku ugovora


Izgleda da ni to nije tacno,pratili smo preko sajta kako napreduje popravka i vec sutradan je pisalo da je telefon popravljen(sto je meni bilo cudno). Kad smo dosli u pro-mobi i predali potvrdu koju dobijes od njih kad odneses telefon na servis gospodja sa saltera nam daje l535,ja pocnem da je ubedjujem da je to greska i da smo mi doneli l520 na popravku. Onda mi je objasnila da l520 nije mogla da se popravi i da dobijamo novu l535,naravno sa garancijom od dva meseca posto je toliko ostalo od starog telefona.
 
U zamenu ti moraju dati, isti ili bolji... To je to...
 
Ne šali se, to je istina. Tako funkcioniše hlađenje.

Takođe je istina da je to šuplji marketing sa "faljenjem tečnog hlađenja".

Realno ja koliko sam pratio MS nije nesto hajpovao to tecno hladjenje. Msm pomenuli su na prezetanciji i to je to.

Sad sto ovaj mislio da tecno hladjenje mora da bude vodeno hladjenje to je druga stvar.
 
Možda je stvar terminologije... Odvodi, pa ovo vodi ispade voda... Zapravo 'cevi' odvode toplotu...
 
Izgleda da ni to nije tacno,pratili smo preko sajta kako napreduje popravka i vec sutradan je pisalo da je telefon popravljen(sto je meni bilo cudno). Kad smo dosli u pro-mobi i predali potvrdu koju dobijes od njih kad odneses telefon na servis gospodja sa saltera nam daje l535,ja pocnem da je ubedjujem da je to greska i da smo mi doneli l520 na popravku. Onda mi je objasnila da l520 nije mogla da se popravi i da dobijamo novu l535,naravno sa garancijom od dva meseca posto je toliko ostalo od starog telefona.
Zanimljivo. Možda to zavisi od servisa do servisa.
Inače nov uređaj nova garancija :)
 
Vidim da bing mape (valjda su to te windows mape na telefonima) nemaju pokrivenost za srbiju https://msdn.microsoft.com/en-us/library/dd435699.aspx a opet nekoliko ljudi je reklo da navigacija radi bez problema. Moze neko pojasnjenje? :) Ako neko moze da mi ucini uslugu da upali navigaciju i "ode" na teritoriju Kine, Hong Kong regija da li ima pokrivenost ili ne. I koliko se trajanje baterije moze ocekivati uz neko malo jace koriscenje 3/4g i navigacije? Hvala unapred :)
 
Dajte neke samplove, kako fotka ta 950 mozda se vratim na WP :-D
 
@imbagg
Mape koje koristi bing, here..., su indentične mape. Dakle imaš global licencu, cela planeta, ti odabereš kontinent i države koje želiš... Skineš mape i to je to... Npr. Evropa, Srbija.
Imaju i značajniji objekti zbog bolje orjentacije...
Isto možeš uraditi i na kompu pod W10.
 
wp_ss_20160125_0001.png
Ja imam ove dve zemlje, a kad sam u Srbiji koristim ih bez problema... Isto kao i u Hrvatskoj, nije omanula do sada...
 
Što se tiče fotografija, ja sam zadovoljan, meni je najbitniji 1080p snimak, a to lepo odrađuje... Prezadovoljan sam.
 
WP_20160125_17_13_55_Pro_LI.jpg
Ovo ti je pola, bez podešavanja, sve na auto... Oslabljena da može da primi...
 
Procitaj komentare na klipu. Cak se i autor klipa slozo da nije bio u pravu kad je rekao da je FAKE.

Samo nije hteo da promeni naziv klipa zbog vise pregleda naravno.
Pročitao sam komentare i nema ničeg sličnog tome što sugerišeš. Naprotiv.
Sa druge strane, bilo je prilično zabavno čitati kako autor klipa mirno i staloženo sahranjuje smešne pokušaje butthurt MS fanboysa da brane neodbranjivo i izvrću očigledno.

Ne šali se, to je istina. Tako funkcioniše hlađenje.
Ne, jer ne postoji nikakva misteriozna "brzo ispariva tečnost".
Najobičnije pasivno hlađenje sa bakarnom cevi kao odvodnikom toplote, već viđeno milion puta.

Realno ja koliko sam pratio MS nije nesto hajpovao to tecno hladjenje. Msm pomenuli su na prezetanciji i to je to.

Sad sto ovaj mislio da tecno hladjenje mora da bude vodeno hladjenje to je druga stvar.
Gde ćeš većeg hajpa nego kad na zvaničnoj prezentaciji najave da će problematični Snapdragon 810 hladiti tečnim hlađenjem, a brojni IT portali i mejnstrim mediji to stave u naslove?
Evo samo nekoliko primera:

Microsoft's 5.7-inch Lumia 950 XL is liquid cooled and $649
Microsoft Lumia 950 XL with 5.7-inch display and liquid cooling announced for $649
Microsoft announces Lumia 950 and 950XL water-cooled Windows Phones

Drugo, odavno je ustanovljeno šta se podrazumeva pod aktivnim, pasivnim, vazdušnim, vodenim hlađenjem itd. Nema tu mesta za manipulaciju od strane marketinških službi megakorporacija kao što je MS, a ponajmanje za igranje rečima i izmišljanje tople vode (pun intended).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno