Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Kako su pustili flagship sa ovolikom cenom a nedovršenim softverom, ja ne razumem?
 
Da, cena uopste nije losa. Posto se on vodi kao flagship
 
Ljudi, kako god da gledamo cena je opasno prenaduvana za ovaj telefon, jednostavno ne vredi toliko tu nema sta da se prica, BAR JA TAKO MISLIM, mozda i nisam u pravu ali evo... Moja tarifa je NOVA 3, uz tu tarifu cene su:
1. Lumia 950 = 56.000 RSD
2. Galaxy S6 = 53.000 RSD
3. Lg G4 = 49.000 RSD

E sad, tacno je da su se ova dva telefona ranije pojavila, pa im malo pala cena, ali to je klasa gde se takmici l950. Da li moze ona da se nosi sa njima? Evo neka mi neko da jedan jedini razlog zasto bi neko od ova 3 telefona odabrao lumiju? Da ne bude da sam "hejter" i da pljujem lumiju bez razloga, imao sam 2 godine android, pa 2 godine win phone, sada opet imam android, i ja stvarno ne vidim razlog zasto bi neko izabrao l950. Cak i ako zanemarimo to da dolazi sa nezavrsenim softverom, koji ima dosta problema (pratim forume vezane za ovaj os), opet ne vidim neku prednost koju on ima, iskreno...
 
Pa ako si fan win kupices 950. Prosto je takvo vreme doslo.. Ako gledas razumno onda g4.

Ali opet kada gledas ako si spreman da kesiras 49k tih 56k nije daleko,ipak dobijas skoro izbacen mob..
 
Poslednja izmena:
Otprilike kao što kaže Loznica , ovi modeli su pravljeni za Windows korisnike koji nisu videli flagship skoro 2 godine .
 
Poslednja izmena:
Moze da se koriste aplikacije koje su za W10 mobile ili univerzalne. Ne moze nikad imati 100% funkcija i aplikacija kao desktop varijanta
 
Moze da se koriste aplikacije koje su za W10 mobile ili univerzalne. Ne moze nikad imati 100% funkcija i aplikacija kao desktop varijanta
znam da nemoze ko na pc-iju al office 365 moze, surf i mail moze, malo multimedije i kompanije na zapadu vise ne kupuju direktorima laptop i telefon nego samo telefon i dock :) za njih usteda ogromna a direktori vise ne vuku torbetine sa laptopom nego samo fon u dzepu. U hotelskoj sobi se bocnu na tv zakace na hotelski wifi i masala :)
 
znam da nemoze ko na pc-iju al office 365 moze, surf i mail moze, malo multimedije i kompanije na zapadu vise ne kupuju direktorima laptop i telefon nego samo telefon i dock :) za njih usteda ogromna a direktori vise ne vuku torbetine sa laptopom nego samo fon u dzepu. U hotelskoj sobi se bocnu na tv zakace na hotelski wifi i masala :)

Ovo je neki prvi korak u razvoju i nazire se otprilike primena . Za office , remote desktop , laki surf, gledanje filmova na većem ekranu ok . Razni trgovački putnici na zapadu mogu imati korist od ovoga. Tehnologija napreduje već sledeće godine us surface phone biće bliže dzepnom pc-u . Koristiš ga kao telefon bocneš u tv ,monitor ili preko miracasta I imaš light pc.

Bar nešto drugačije od drugih proizvođača koji tapkaju u mestu .
 
Poslednja izmena:
Moze da se koriste aplikacije koje su za W10 mobile ili univerzalne. Ne moze nikad imati 100% funkcija i aplikacija kao desktop varijanta

Moze ako stave Atom umesto Snapdragon SoC-a.
 
Cena pravi bezobrazluk:) Preterano za jednog preprodavca koji nabavlja iz HU
 
Juče sam pisao MTS-u kada će da imaju Lumiu 950 u ponudi odgovorili su mi da nemaju takve podatke :)!?!
 
Nikad nemaju oni podatke dok se nessto zvanicno ne objavi i nikad nikakve informacije nisu dali
 
Obrni okreni, najveci plus kod ovih telefona ispade da je kamera ,continum, DS(imaju i drugi), eventualno ekran, e sad da li je to dovoljno da neko proguta ove MS gluposti oko SW ja stvarno ne znam, znam da sam ja odustao od ovog telefona iako mi se jako svideo, ali kad sam video kako to radi i kako ce opet biti kao sto je bilo i za WP8 i za WP8.1, cuvene recenica ``vremenom ce to biti bolje``, batalio sam i kupio 6S, ne znam samo koje vreme se vise ceka, da softverski gigant kakav je MS ne moze da osposobi 6,7 godina svoj OS da bude kompletno i zaokruzeno resenje je bruka u najmanju ruku.

- Potpuno bi razumeo da Samsung sa onim Tizen-om, pokusa prvo jedno, pa to ne uspe, pa drugo pa ga ne dovrse, pa trece, pa to ne da rezultate zeljene, onda naprave cetvrto i to je kao super, ali opet bi trebalo jos malo poraditi na njemu, ali nema veze mi cemo da izbacimo telefone, neka korisnici lome malo glave, a mi cemo na tenane, sa 6-o mesecnim update-om da korigujemo neke stvari..

Onaj ko kupi ove telefone i podrzava (svojom lovom) ovu ideju o tome kako treba da izgleda razvojni put jednog mobilnog OS je skroz fijuknuo..
 
Poslednja izmena:
Pazite kad kupujete od ove Vere sa KP.Meni nije htela da se javi kad je trebalo da nosi telefon u servis.
 
A well-crafted flagship Windows 10 Mobile device with a few weaknesses

Odlično i detaljno uz gsmarenu jedan od detaljnijih . Gsmarena za razliku od drugih stručno obradi hardver do detalja .


Ja uvek cekam gsmarenu da objavi, nekako su mi najozbiljniji. Takodje, Pocketnow ume da bude poprilicno realan.
950/950 xl su odlicni. Iako mozda nemaju taj flagship dizajn koji su svi toliko ocekivali, s'obzirom da nisu "unibody" meni su ok. Hardware je vrhunski, software mora da se doradi. Nadam se uskoro..
 
Da su napravili "metalne" uređaje koji se ne mogu otvarati bilo bi opet zamerki. Rekli su da su pravili telefon za "fanove" a fanovi sigurno vole mogućnost zamene baterije , sd podršku,bežično punjenje i slične stvari. Čak su ubacili i dual sim za Lumia 950 Xl . Dugme za kameru je I dalje prisutno .

Interesantno kako većina ovih sajtova ne pominje ove prednosti .
 
Poslednja izmena:
Ljudi, kako god da gledamo cena je opasno prenaduvana za ovaj telefon, jednostavno ne vredi toliko tu nema sta da se prica, BAR JA TAKO MISLIM, mozda i nisam u pravu ali evo... Moja tarifa je NOVA 3, uz tu tarifu cene su:
1. Lumia 950 = 56.000 RSD
2. Galaxy S6 = 53.000 RSD
3. Lg G4 = 49.000 RSD

E sad, tacno je da su se ova dva telefona ranije pojavila, pa im malo pala cena, ali to je klasa gde se takmici l950. Da li moze ona da se nosi sa njima? Evo neka mi neko da jedan jedini razlog zasto bi neko od ova 3 telefona odabrao lumiju? Da ne bude da sam "hejter" i da pljujem lumiju bez razloga, imao sam 2 godine android, pa 2 godine win phone, sada opet imam android, i ja stvarno ne vidim razlog zasto bi neko izabrao l950. Cak i ako zanemarimo to da dolazi sa nezavrsenim softverom, koji ima dosta problema (pratim forume vezane za ovaj os), opet ne vidim neku prednost koju on ima, iskreno...


Recimo ja koristim Galaxy S5 kao biznis telefon i Lumia 735 kao privatni. Galaxy koristim samo za sluzbene razgovore i mailove, i da nije toga, verovatno ga ne bih ni pogledao. Da nisam sklon best buy modelima i stavu da je sve preko 200 eur za telefon bacanje para kupio bih Lumia 950.
 
Imam 930 i za sad me vrlo fino služi. Da nije tako, sačekao bih malo korekciju cena i uzeo XL model. I pored softverskih *****arija. Znam da je subjektivno, ali meni WP leži bolje od drugih sistema..
 
Ja uvek cekam gsmarenu da objavi, nekako su mi najozbiljniji. Takodje, Pocketnow ume da bude poprilicno realan.
950/950 xl su odlicni. Iako mozda nemaju taj flagship dizajn koji su svi toliko ocekivali, s'obzirom da nisu "unibody" meni su ok. Hardware je vrhunski, software mora da se doradi. Nadam se uskoro..

ja koliko znam gsmarena je objavila review i za 950 i za 950xl. Još je ostalo da MTS izbaci ponudu...
 
Poslednja izmena:
Telenor je preterao sa cenom 96000 din. Ajde bre molim te.

Mene samo nervira sto 950 jos nije dostupna na Microsoftovom sajtu iz nekog razloga.

550$ free shipping.

Kod nas 800€
 
Nazad
Vrh Dno