Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Preterano. Ali, pošto su novi modeli, naši, kao i uvek, pokušavaju da se ugrade što više. Moguće je da će biti nekih sniženja za praznike, mada ipak to ne očekujem pre kraja zime..
 
950 XL i u Hrvatsku dolazi u Dual SIM varijanti.. Ne znam za 950, 950 XL dual sim je u mene..
 
Iskreno, toliko je telefon nahvaljen, da imam utisak da je MS to malo podmazao... A Engadget ga je opet napljuvao, kao da je Apple to podmazao... xD

Meni se L950 toliko svidja da to nije normalno, ali sam realan - telefon, kao i WM10, imaju mana i trebace malo vremena da se to sve ispegla, kao i da cena padne, ne bih li ga razmatrao ozbiljno. GSMArena review bi me naveo da ne jedem i skupljam pare za njega, da sam malo manje realan. :D

Sve u svemu, nekako najvise verujem Anandtech-u. Cekam njihov test.
 
Iskreno, toliko je telefon nahvaljen, da imam utisak da je MS to malo podmazao... A Engadget ga je opet napljuvao, kao da je Apple to podmazao... xD

Meni se L950 toliko svidja da to nije normalno, ali sam realan - telefon, kao i WM10, imaju mana i trebace malo vremena da se to sve ispegla, kao i da cena padne, ne bih li ga razmatrao ozbiljno. GSMArena review bi me naveo da ne jedem i skupljam pare za njega, da sam malo manje realan. :D

Sve u svemu, nekako najvise verujem Anandtech-u. Cekam njihov test.

Svaki telefon ima mana i naravno da verovatno svi po malop podmazuju. Što se tiče karakteristke L 950 je odličan telefon ali je po meni isto malo skuplji nego što bi trebao (doduše kod MTS-a je recimo jeftiniji nego G4) i što ima nešto manji broj aplikacija (nije važan broj aplikacije već fale neke ozbiljnije aplikacije). Ja lično razmišljam da ga uzmeme kod MTS-a ako bude povoljan u paketu.
Pošto Lumia nije baš popularan telefon siguran sam i da će mu cena brzo pasti. Inače telefon se već pojavio kod hrvatskih provajdera.
 
Poslednja izmena:
Svaki telefon ima mana. L950 hardverskih mana skoro i da nema. Osim mozda nedostatka skenera otiska prsta. Ekran, baterija, kamera su fenomenalni. E sad nedostatci Windovsa stoje ali to nema veze sa hardverom koji je odlican
 
Vidim u magazinu Kontakt da je Telenor ubacio model 950, ali samo nalazim za Premium paket i kosta 1din. Model 550 uz play solo 1din.
Ne nalazim nista za ostale pakete.
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-12-03-16-30-15.png
    Screenshot_2015-12-03-16-30-15.png
    688.9 KB · Pregleda: 174
  • Screenshot_2015-12-03-16-30-31.png
    Screenshot_2015-12-03-16-30-31.png
    822 KB · Pregleda: 170
Kod Hrvata Lumia 950 sa nekim paketom od otprilike 3,2k dinara je 34k dinara cenim da će slično biti i kod nas.
 
Kod Hrvata Lumia 950 sa nekim paketom od otprilike 3,2k dinara je 34k dinara cenim da će slično biti i kod nas.

Ako ja dobro sagledavam sitauciju samo kupovina sa dokom, tastaturom i misonjom (onaj novinarski PROMO paket) vredi tih para u suprotnom je ipak precenjeno...
 
Ako ja dobro sagledavam sitauciju samo kupovina sa dokom, tastaturom i misonjom (onaj novinarski PROMO paket) vredi tih para u suprotnom je ipak precenjeno...

Toga na Balkanu 90% neće biti...a bogami ni u ostatku sveta, daju samo dok (vredi oko 100usd) u USA i nekim EU zemljama...ti bi koliko vidim hteo da telefon košta 0 evra (kada se uracuna vrednost robe koju smatraš da je fer da dobijes kako bi uzeo L 950), a ono niko te i ne tera :).

Jedino što se slažem jeste da je telefon skuplji nego što bi trebao ali to će se ispeglati za dva tri meseca...
 
Poslednja izmena:
Ovde u eu... Kupovinom lumie 950 do 31.1.2016 dobijate dock free...
 
Ja jos ne verujem da su izbacili beta software u prodaju.. Upropasti ih Michael, skroz nenamerno.. restarti, ne radi notification bar, email zabada.. uzas.
 
Toliko novaca i izbacis ovakav software i to na flagship modelu..
 
Ja jos ne verujem da su izbacili beta software u prodaju.. Upropasti ih Michael, skroz nenamerno.. restarti, ne radi notification bar, email zabada.. uzas.

Valjda ti je sada jasno zasto je pola planete kukalo kada je M$ kupio i upropastio Nokiu i zasto mnogi pominju to cuveno ''eee da je Nokia Android''.

U teoriji, mislim da bi Nokia imala prilicno cist UI tj veoma blizu stock androidu, zna se da je vecina Nokia telefona imala brz i stabilan fabricki softver (ne racunam neke symbiane) pa bi i svoj android UI verovatno lepo ispeglali.

E sad zamislite L950 i XL sa ovakvim hardverom i kamerama (koje ako cemo realno da pricamo nisu nista posebno bolje od najboljih androida, mozda za par funkcija i mikrofone), sa dobrim baterijama i ispeglanim 6.0 softverom + sa Nokia kamera app, pa prodali bi 50 milki takvih telefona :)
 
Poslednja izmena:
Stvarno odlican hardware , ali je glup potez izbaciti nedovrsen software za ovakav telefon.
 
Samo totalni mazohista moze da sebi priusti ovakav telefon :)
 
Ja sam mazohista jer bih da imam tih para na prvu kupio telefon. Kako nazvati ljude koji su na kilavom androidu? :) godinama ne odustaju od mrcvarenja sa restartovanjem telefona svaki put kada zabode užas ...
 
Poslednja izmena:
Ne moze razlika biti ko zna kakva ali postoji. To su slicni senzori po velicini. I nema onih mega iz L1020 i N808
 
Razlika je dosta manja jer su kompanije koje proizvode android telefone dosta uložile i u hardver i u softver zbog ogromne konkurencije.
Čitajući komentare po netu jedna stvar mi nije jasna. Čak i oni koji priznaju da Lumia ima bolju kameru kažu da je po tom pitanju telefon veliki fail jer nije prosto oduvao sve Android flagship-ove kao i iphone. Stvarno mi nije jasno kakvu su kameru očekivali kad u Android hardver ulažu i razvijaju velike multinacionalne kompanije kao što su Samsung, Sony, LG, Apple, Google. Mislim da je prošlo vreme kada neka kompanija može hardverski ili softverski da dominira nad ostalima kao što je mogla Nokia do pre 6-7 godina. Sa uključivanjem kineskih kompanija to će biti još teže.
P.S. Baš me zanima kako će se L950 i L950 XL pokazati u odnosu na 1020 i 808. Megapikseli su na njihovoj strani ali ima nešto i u kvalitetu senzora, optike i softvera.
 
Meni je ovo kao i mnogima koji su testirali mnogo prazan i dosadan dizajn. Upravo suprotno od onoga što čini Lumiu zanimljivom.
Pri tome je plastičan.
Surface Phone se nadam da će da digne lestvicu.
 
P.S. Baš me zanima kako će se L950 i L950 XL pokazati u odnosu na 1020 i 808. Megapikseli su na njihovoj strani ali ima nešto i u kvalitetu senzora, optike i softvera.

Pre par dana sam video neki post na allaboutwindows.com Testirali su uporedo 930, 950 i 1020.. I 950 je ukupno ispao najbolji. Dosta je dobar 950 i ima dobru reprodukciju boja ali mi se cini da ima malo vise sharpeninga nego ranije. Sto se tice l1020, koristim ga i sa njim stvarno treba znati fotografisati.Tako da sa odg. podešavanjima svašta može da se napravi :)


Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh Dno