Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Veeerovatno ćeš morati da kupuješ drugu bateriju.
Ako prethodni vlasnik redovno punio telefon preko super chargera onda tu ništa nije čudno. Meni se kapacitet baterije već posle šest meseci korišćenja osetno smanjio.

Sent from mTalk
 
Vidi,baterija se gasi na 3 procenta...sto znaci da nije umrla...izgasio sam mobilnu mrezu,ali i dalje brzo padaju procenti.
Punjen je originalnim punjacem,telefon je u mint stanju.
Imam s7 edge kome takodje brzo curi baterija,ali na ovoj l950 je to prebrzo.
Juce nisam imao sim u njemu i izdrzala je baterija ceo dan s obzirom da sam bio stalno na wifi i instalirao sve i svasta.
 
Ako se tebi istroši baterija za celu noć mirovanja, onda je oslabila. Ništa drugo ne može da bude.
Inače, da, originalni punjač je super charger.

Sent from mTalk
 
Ako se tebi istroši baterija za celu noć mirovanja, onda je oslabila. Ništa drugo ne može da bude.

O da moze da bude, poznato divljanje procesa na Windowsu, kao sto sam milion puta vec pisao, ako bilo sta 'menjas' na telefonu, instaliras neku aplikaciju, obrises neku aplikaciju, promenis raspored tile-ova, ili ga preko pogledas, to je skoro pa sigurica da ce baterija poceti da curi..
 
Hrabra odluka...
Molim te napisi kakvo je iskustvo u odnosu na L640...
Verovatno nebo i zemlja...

Meni je sasvim ok, posle mesec dana koriscenja u odnosu na staru L925.
Otkljucao sam je sa vcreg i interopom i povecao virtualnu memoriju.
Instalirao sam reboot na dugme, najvaznija aplikacija :) Jednom dnevno reboot i sve ok :)
Baterija traje ceo dan, razgovori su odlicni, zvuk je odlican.
Ono sto mi smeta:
-Viber trosi puno bateriju, nema dark mode a moram zbog posla da ga koristim zato sto svi imaju viber, a retko ko skype i whatsap.
-Sto se jako cesto zeznem kada kucam nesto da pritisnem malo nize i ubodem windows taster i izletim napolje, pogotov u hodu. Nisam nigde nasao da moze da se podesi da kada se ukljuci j**** tastatura da windows taster ne reaguje.
-Kod zahtevnih aplikacija zna da se zagreje.
-Lumije 950 su sada dosta povoljne, za te pare takav hardwer tesko mozes kupiti.
 
Poslednja izmena:
-Sto se jako cesto zeznem kada kucam nesto da pritisnem malo nize i ubodem windows taster i izletim napolje, pogotov u hodu. Nisam nigde nasao da moze da se podesi da kada se ukljuci j**** tastatura da windows taster ne reaguje.
Ovo je mene izludjivalo kod WP telefona. I kod nekih Androida, koji imaju softverski Home taster, ali nije toliko kao WP.
Ako nadjes kako, javi, keva koristi i dalje L730, i smori je to kod kucanja.
Ako se tebi istroši baterija za celu noć mirovanja, onda je oslabila. Ništa drugo ne može da bude.
Ovo je uglavnom netacno i bas obratno. Kod svih telefona, ne samo WP.
 
Sta znam...sada je malcice bolje.
Ne znam sta vuce,ili wifi ili sat kad se ekran ugasi,zaboravih kako se to zove..AOD ?
Uzgred,kakvo dugme za reebot ?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Dugme za reboot jel moguce :d

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Logicno...ima opcija da se fon samo ugasi..[emoji3]
Kakav vcreg i 'di da skinem to reebot dugme ?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Hvala puno.Sutra cu to srediti.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Baterije je imao neki prodavac sa KP (zabranjeno je postavljati link ali ko hoce da pita ima pp), tu sam kupovao baterije za L550 i naravno, nisu original ali su ok. Imao je i za L950 (900-1000 din).

@alfa
Ovo je uglavnom netacno i bas obratno. Kod svih telefona, ne samo WP.

Apsolutno se slazem, jos nisam video telefon cija je baterija toliko oslabila da u toku mirovanja, sa 50%+ dodje do gasenja uredjaja u toku noci, npr. Wave Samsung star 8 godina (i dalje sa fabrickom baterijom) nece skinuti vise od 10% u toku noci pa makar bio 3G upaljen.

U pitanju je curenje baterije zbog bagovitog sw ili lose aplikacije, to moze da se desi na bilo kom OS-u. Meni je skype na androidu pre 2 godine par puta pravio takve probleme ali su apdejtovali i ispravili bag.
 
Poslednja izmena:
Meni L640 traje standardno barem 3 dana, ali se povremeno desi da jedva izvuče i 1 dan. Onda pogledam pažljivije i primetim da odjednom telefon ne nalazi nijednu wi-fi mrežu i stalno koristi mobilnu. Iako ne koristim mnogo net (samo skuplja e-mail i proverava prognozu, možda još neka takva sitnica), čim nema wifi baterija ode jako brzo. Problem je što se to teško primeti, jer ikona za wi-fi zadržava plavu boju umesto da, reicmo, postane crvena. Elem, kome baterija kratko traje (pogotovo ako je odjednom) modža je i do toga.
 
Baterija drzi od sinoc [emoji16]
Dajte ss sta sve da iskljucim od procesa.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Nisam zedru.Pisem sa s7 samo.Imam L950

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ja bi tu vratio podešavanja na fabrička i sve iz početka ponovo podesio. Ako i dalje isto curi, menjaj bateriju (mada te čeka).
 
Namesti fabricko podesavanje na dugme :)
 
Ovo je mene izludjivalo kod WP telefona. I kod nekih Androida, koji imaju softverski Home taster, ali nije toliko kao WP.
Ako nadjes kako, javi, keva koristi i dalje L730, i smori je to kod kucanja.

Mislim da sam razumeo kako ide na L950:
-Ja sam se navikao na L925 koji ima hardwerske tastere back, home i search (vide se kada je ugasen telefon) i osetljivost ekrana se mogla podesavati u extrast/touch.
-Kada sam presao na L950 osetljivost je veca i ne moze se podesavati u extras/touch, pa sam stalno ispadao dok pisem.
To je zato sto L950 ima softwerske tastere back home i search (navbar).
Na L950 moze swipe up da se sakriju softwerski tasteri-navbar (mislim da moze i sa doubletap da se podesi) i onda moze da se pise bez bojaznosti ispadanja, a navbar ce se pojaviti ponovo na novi swipe-up ili na zakljucaj/tokljucaj ekran.

Uzgred:
-Ima tweak da se iskljuce ledovke na hardwerskim tasterima (a radice tasteri) i tweak da se totalno iskljuce softwerski tasteri ali onda ne znam kako bi izasao iz aplikacije? :) Mislim da sam video tweak da se uspori search button-treba duze da se pritisne da bi reagovao ali nesto ne radi to sto sam bio probao.
 
Poslednja izmena:
Ovo za Swipe up i down da se sklone tasteri je jedno od resenja, ali zamara realno :)
 
0nAN2VF.jpg


Sent from mTalk
 
Jel' iskljucen WiFi Sense?
 
baterije imaju na aliexpresu a mozda ima i u promobi valjalo bi to da proverite kome treba jer ja sam jurio za 640xl na kraju sam dobio originalnu polovnu na poklon od neispravnog telefona koja radi ok
pozdrav
 
Jel i vi imate 1709 build ?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
baterije imaju na aliexpresu a mozda ima i u promobi valjalo bi to da proverite kome treba jer ja sam jurio za 640xl na kraju sam dobio originalnu polovnu na poklon od neispravnog telefona koja radi ok
pozdrav
Interesuje me koliko ti traje baterija na tvojoj 640xl.?
Meni je do pre nekog meseca ali jedva od ujutru do uvece.
U medjuvremenu se nesto dogodilo,od pre nekih mesec/dva.
Najverovatnije neke ispravke/nadogradnje i sada mi od 8h ujutru do 23h,potrosi samo 30%.
Moze bez problema da mi traje 2 dana.Imam svasta na telefonu.Ovih 30% koje mi potrosi,koristim pozive,viber,WP,facebook,neko normalno koriscenje.
Ako igram igricu(Candy Crush Jelly Saga)nekih mozda sat vremena,odnosno ako maltretiram telefon ceo dan u najgorem slucaju ostane mi uvece 40% baterije.
Ja sam bas zadovoljan ovom 640xl ds.
 
Nazad
Vrh Dno