Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Ni Surface nije za široke narodne mase verovatno će tako i telefoni. Guraće ih u firme,tamo im solidno ide . Mislim da ih trenutno ne interesuje stanje na tržištu,hoće jednostavno pa preokrenu posao,smanje gubitke za početak,kasnije postanu profitabilni. Više će zaraditi da prodaju par stotina hiljada Lumia 950/950XL nego da stancuju jeftine modele,čekaju druge proizvođače,kao i na pc.
Hahahaha MS postaje poput Vertu samo elita :-D
 
[youtube]QpkBebbNbq8[/youtube]


[youtube]o2y1cKh-KXs[/youtube]
 
Poslednja izmena:
@fkloznica

E ovaj continum uz doradjenu Cortanu moze biti prekretnica za WP...

Kao sto rekoh na jednom drugom forumu AKO stvar bude krenula u dobrom pravcu bez spoticanja iz samog MS-a (koje bi moglo da razvodni pricu) vrlo lako bi ovakva vizija pametnog telefona mnogo postati nesto poput licnog asistenta Alberta iz Pohl Frederik Gateway serijala, koji trenutno citam.

Originalna ideja u odnosu na konkurenciju daje bolju startnu poziciju u vecnoj trci za korisnicima i profitom... i samo treba nastaviti u dobrom pravcu i raditi na usavrsavanju...
 
Ne kapiram sliku .. Iskrivio se usb c ulaz ?
 
Da, mada ova 950 za tu cenu jeste skup telefon
 
Plastika je malo iskrivljena kod usb ulaza na poklopcu.
 
Iskreno sramota za taj poklopac, nekada su jeftini telefoni imali te poklopce, jadno... Gde je ona Nokia kukacu jos 10god, gde premium fon sa plasticnim poklopcem u 2015 god.
 
Gledam sada ovaj pregled na windows central, brate mili ova 950 laguje nenormalno, ceo ui je prozet lagom.
 
Sto te to cudi sw je jos uvek beta, nikad da završe pustolovinu... PC je koliko toliko ispeglan ali za telefone je lose, ko da je u mestu sve ostalo. Sa WP su mnogo bolje radili upgrade na vise modela iako je bio sa manje funkcija u svakom gdr-u.

Zanimljivo na WP central forumu neki lik tvrdi da mu rade app sa WP7/7.5 na W10 :-D ko zna sta su sve natrpali, mozda pokrece i nativne ios app B-)
 
Poslednja izmena:
Zašto li se uopšte ovaj verge cima kad je očigledno da rade posao preko one stvari . Surface proizvodi ne mogu da dobiju neku dobru ocenu a tek Lumiu ne vredi komentarisati.

Lik je ladno rekao da ima kameru I to je to
 
Pa pazi, da neki ajfon ima takvu kameru (hw/sw kamere) kao L950/XL mislim da bi The Verge jedno mesec dana pisao samo o tome uz ocenu 11/10 u testu a verovatno bi pokrenuli i poseban blog o toj kameri :)

Ok, nismo jos videli sta sve mogu obe L950 sto se fotografije/videa tice ali ce svakako biti odlicne, u isto vreme nista drasticno bolje od android konkurencije ali ipak malo bolje + ce imati i kvalitetnije mikrofone.
 
Poslednja izmena:
I dalje se kace The Verge testovi i ljudi ih uzimaju za ozbiljno...
 
Ja jos ne verujem da su pustili ove telefone sa jos nedovrsenim sistemom ,ja ne znam sta su postigli time ,gledam na pocketnow ladno mu ne radi double tap to wake .
 
Poslednja izmena:
Pa lik na pocket now je rekao da mu je za dva dana koriscenja lista bagova ogromna, a i po raznim klipovima wm10 deluje kao zestoka beta.
 
Posle par odgledanih klipova i obična Lumia i ova XL me ostavljaju totalno ravnodušnim. Lepše mi izgleda 930 od ove dve, i zasto su se sa metalnog rama na 930 vratili na punu plastiku? Nadam se da je bar plastika kao na 920.. Plus svi govore da je iznenađujuće lagan telefon, sto mi uopste ne lici na Lumia liniju.
Kamera jeste dobra, ali ne moze kao pre da se toliko hvali u odnosu na Androide, pogotovo sto sad dolazi nova generacija flagship androida, i Samsung i G5 ce da ih sahrane, u najboljem slučaju bice jako blizu. Microsoft ide napred, ali jako sporim koracima.
Ovaj continuum ili kako se vec zove mi je na prvu delovao zanimljivo, ali osecam da bi me mrzelo da ga kacim tako non stop da bih citao mejlove preko monitora ili isao na internet.
Bzvz mi je ovo sve, i dalje nikad ne bih prelazio sa androida ili ios-a na ovo.
Imao sam jedno vreme lumiu 920, u zivotu se vise nisam smorio nekim telefonom, jedva sam cekao da ga prodam, ovde mi ne deluje da su posle toliko vremena nesto napredovali.
 
Poslednja izmena:
Mislim m$ definitivno ima losu strategiju, umesto da su predstavili neki full alu, super kamera super mega giga telefon oni u trenutku kada su skoro nestali sa trzista izbacuju modele koji su i nazagrizenije fanove ostavili potpuno ravnodusnima.

Continuum je kao gugl naocare, dokaz da tako nesto moze biti korisno i da moze da postoji ali u skorijoj buducnosti sigurno ne, deluje poprilicno uz pomoc stapa i kanapa.
 
Poslednja izmena:
Cekaj da izbace sistem koji bar radi kako treba, a posle neka dodje hardver.
 
Hoće li uopšte ponuditi , vidim u Hrvatskoj dolazi sledećeg meseca.
 
Kod njih mozda a kod nas ce pre da prodaju odvojeno nego da poklone..
 
Da. Ovde će m - t - v svečano objaviti da uzimaju i bubreg kupovinom istog.
 
Nazad
Vrh Dno