Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Za tebe je onda Pixel 3 XL najbolji izbor, ima dobar amoled, brz, cist UI, mocan SD845 cipset i (malo) bolju kameru od L950. Mana je sto ima jednu od najruznijih notch nebuloza na trzistu.
465 evra na KP. A verovatno bi ti i stariji/jeftiniji Pixel 2XL odgovarao.
 
Moguce. Mada sam vise nekako naginjao ka iOSu, hteodoh da probam i to cudo. Al ko zna, jednog dana, ako mi ovaj krene na zivce :) Na notcheve se ne obazirem previse :)
 
Meni su posle WP samo pixeli i Nokije (android) samo želja.
Čist sistem i dobre kamere, odličan dizajn.
 
''Nokie'' se nisu bas proslavile, cak ni na polju softvera. Moze da se kaze da su prilicno fail-ovale u odnosu na velika ocekivanja.

Posle WP/W10m - Pixeli, OnePlus, Sony ili iPhone.
 
Da. Zbog te "cistote" sistema sam i hteo isprava da isprobam iOS, a i dopala mi se njegova fluidnost. Videcu za ubuduce, ostajem otvoren za sve opcije :)
 
Sto se tice Sony-ja , tu samo jurim da neki telefon ima njihov camera sensor :d
 
Imam Lumiju 640 duže vreme, sad isprobavam 950 (XL) i jedna stvar me jako nervira, pa se nadam da neko može da pomogne - da li je na 950 (ne znam da li je do hardvera ili softvera) moguće namestiti da aktiviranje telefona na "double tap" bude trenutno, isto kao na 640 i da ne obraća pažnju na to da li tapnem 2, 3 ili više puta i kojom brzinom. Trenutno, čak i ako pogodim tačno dva tapkanja i ritam koji mu se sviđa (vrlo teško), postoji još i zadrška (barem sekund) što sveukupno jako iritira.

I da li postoji mogućnost (na W10m) da se noću ekran skroz gasi? Na 640 sam imao podešavanje od kada do kada će ekran biti ugašen (glance), ali sad, uz zadavanje "noćnog" režima, postoji i obavezan izbor boje slova tako da umesto gašenja samo prikazuje drugom bojom (a ne nudi crnu).
 
Ja u 99% slucajeva otkljucavam na dugme, nekako mi pozicija bas gde treba.
Postavke/personilizacija/info ekran?

Imam Lumiju 640 duže vreme, sad isprobavam 950 (XL) i jedna stvar me jako nervira, pa se nadam da neko može da pomogne - da li je na 950 (ne znam da li je do hardvera ili softvera) moguće namestiti da aktiviranje telefona na "double tap" bude trenutno, isto kao na 640 i da ne obraća pažnju na to da li tapnem 2, 3 ili više puta i kojom brzinom. Trenutno, čak i ako pogodim tačno dva tapkanja i ritam koji mu se sviđa (vrlo teško), postoji još i zadrška (barem sekund) što sveukupno jako iritira.

I da li postoji mogućnost (na W10m) da se noću ekran skroz gasi? Na 640 sam imao podešavanje od kada do kada će ekran biti ugašen (glance), ali sad, uz zadavanje "noćnog" režima, postoji i obavezan izbor boje slova tako da umesto gašenja samo prikazuje drugom bojom (a ne nudi crnu).
 
Postoje podešavanja za "lock screen" i "glance", ali ništa od ovoga što ja tražim. Evo, satima se već maltretiram zato što ne prihvata nipošto ako tapnem više od dvaput. :( Uz to, pločica za vremensku prognozu, umesto za pet, prikazuje prognozu za samo tri dana. Dodatni problem - zvuk iz slušalice je bukvalno duplo tiši nego na 640. Pojačano sve do kraja, ne vidim ni da ima posebno podešavanje baš za zvuk iz slušalice.
 
Cemu taj mazohizam na pragu 2020. godine? Caletovu L550 bukvalno niko ni na poklon nije hteo da uzme, ni pre 2 godine, telefon je neupotrebljiv i to pre svega zbog ocajnog softvera/aplikacija mada L550 ima i primetno slabiji hardver od L950 pa to dodatno pogorsava situaciju.
 
Ukoliko neko ima viska neku Lumiju da vam posaljem podatke za slanje :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Ja ne znam čemu takve poruke/pitanja u ovoj temi? Nedavno sam baš učio nekoga da koristi Android telefon i ja veći mazohizam od toga ne mogu da zamislim. Ali, nisam otišao u temu za Android i rekao "ljudi, da li ste vi normalni?". Meni je W10 primetno lošiji od 8.1 i zato mi se čini da ću ipak da se vratim na 640, ali za Android je savršenstvo.
 
Kako cemu? Pa svako ko je iole duze koristio W10m moze samo da se cudi kako/zasto neko i dalje muci sam sebe koriscenjem nedovrsenog OS-a (sa ocajnim aplikacijama) od koga je MS odavno digao ruke.
A kao neko ko se prilicno nervirao zbog katastrofalnog iskustva sa W10m i L550 telefonom jednostavno ne mogu da razumem da neko na kraju 2019. sebe i dalje ubedjuje da je veci mazohizam koristiti android nego OS za koji je cak i Microsoft priznao da je potpuni promasaj.

Meni je W10 primetno lošiji od 8.1 i zato mi se čini da ću ipak da se vratim na 640, ali za Android je savršenstvo.

Izvini, ovo mi je promaklo. Ne bih se upustao u dalju raspravu jer ovo moze da izjavi samo trol, hardkor kontras ili neko ko samo hoce malo da se sprda po forumima.
Svako dobro.
 
Poslednja izmena:
Naravno, svako ko nije ti obavezno je trol, posebno kad je u odgovarajućoj temi. Sve najbolje.
 
Pa ako neko, u samo jednom kratkom postu, sam sebi potvrdi da na telefonu/OS-u (koji hajpuje i za koji tvrdi da je savrsenstvo) ne rade ni najosnovnije funkcije, onda je bolje da je samo trol koji se malo zeza po forumu.
 
Postoje podešavanja za "lock screen" i "glance", ali ništa od ovoga što ja tražim. Evo, satima se već maltretiram zato što ne prihvata nipošto ako tapnem više od dvaput. :( Uz to, pločica za vremensku prognozu, umesto za pet, prikazuje prognozu za samo tri dana. Dodatni problem - zvuk iz slušalice je bukvalno duplo tiši nego na 640. Pojačano sve do kraja, ne vidim ni da ima posebno podešavanje baš za zvuk iz slušalice.

Kako nema? -Prikazi info ekran kada je ekran iskljucen: iskljuceno. :)
Odnosno posto je pitanje samo za nocni mod: Prikazi info ekran ukljuceno, prikazi info ekran za: 5 minuta, uvek prikazuj info ekran tokom punjenja: iskljuceno. I iskljucice se posle 5 minuta. Lumia640 je lcd a 950 je amoled, glance na amoledu skoro ne trosi bateriju.
Meni je cool crvena boja slova nocu :)

Screen shot vremenske prognoze sa 5 dana u prilogu :) (radi se o placenom programu 1e mislim da sam ga platio pre par godina).

Za double tap, ima podesavanja registara ako prethodno hackujes twp_ss_20191128_0002.pngelefon sa vcreg i interopom, ali stvarno je lakse stisnuti dugme :)
Ima reg hack da se ukljuci fm radio, za pojacavanje slualica nisam siguran.
 
@joojant200 Htedoh da mi info bude uvek prikazan _tokom dana_, kao ranije. Ako ne troši bateriju, ne smeta. (mada, telefon kao da troši bateriju i kad je ona izvađena)
Dakle, mora drugi program za prognozu? A sad vidim da mora neki drugi program i samo da bih prognozu opet imao kao pozadinu. :( I to mora stari program, koji nije UWP. Na kraju ću da se vratim na 640 samo da dobijem W8.1.

Meni je double-tap jedna od najboljih stvari ikad. Dugme treba nabadati i moraš da prihvatiš telefon sa obe strane. Ekran ne možeš da promašiš. Svako jutro samo u prolazu aktiviram ekran i pogledam temperaturu (što sad ne mogu, jer ne može da stavi weather kao pozadinu). Možda se i odlučim za to hakovanje, mada ima sve više stvari koje me teraju nazad na 8.1 gde je sve bilo kako treba (samo dve sitnice u w10m su bolje, ali mnogo važnije stvari su upropastili)

Hvala ti u svakom slučaju, bar znam na čemu sam.
A neka pitanja je verovatno trebalo da postavim u temu za W10m. Izvinjavam se.

@kalin62 To je na Wp8.1, a 950 koristi W10m. Noćni režim više nema opciju "isključeno", samo tri boje.
 
Vracanje na 8.1? Radi li tu ista osim poziva i sms-a?
 
Sta ti treba vise :)
 
Cemu taj mazohizam na pragu 2020. godine? Caletovu L550 bukvalno niko ni na poklon nije hteo da uzme, ni pre 2 godine, telefon je neupotrebljiv i to pre svega zbog ocajnog softvera/aplikacija mada L550 ima i primetno slabiji hardver od L950 pa to dodatno pogorsava situaciju.

Tebi ako stvarno treba neko da udomi tu Lumiu 550 ima puno ljudi koji bi ti izasli u susret i preuzeli taj "teret" na sebe.

Sta ti treba vise :)

Nije kao da na W10 radi nesto vise aplikacija od toga.
 
Poslednja izmena:
Da, verujem da bi se forumski preprodavci otimali za takav poklon koji na KP niko nece da kupi ni po ceni zamenske (kineske) baterije za dati model.

Sto se ovog primerka tice, mozda bi neko i uzeo da se nisu pojavile 3 zute fleke na displeju, koje su se vremenom prosirile i spojile.
 
Poslednja izmena:
Može 550 da se lepo uvali tj proda na kp za 20e, ja sam skoro jednu prodao, lik bio srećan što je našao telefon za mizerno male pare a u super stanju.
Još je i bio upoznat sa sistemom, što je prava retkost na KP što se tiče W10/wp.
 
Da, verujem da bi se forumski preprodavci otimali za takav poklon koji na KP niko nece da kupi ni po ceni zamenske (kineske) baterije za dati model.

Sto se ovog primerka tice, mozda bi neko i uzeo da se nisu pojavile 3 zute fleke na displeju, koje su se vremenom prosirile i spojile.

Nije poenta da oce neko da ti uzme telefon da ga preproda, poenta je ta da ovde ima dosta ljudi koji i dalje bez problema koriste Lumia telefone jer nisu zahtevni korisnici. Evo ja jos koristim Lumia 640 LTE, ne bih ga ni menjao, ali ga nisam cuvao tokom godina, pa mu je ogrebana pa samim tim i neupotrebljiva zadnja kamera. Za nas nezahtevne korisnike W8.1 i dalje vrsi posao. Stavise meni ja i WP7 svrstavam u isti kos. OS ima neki osnovni browser preko koga moze da se koristi mbasic.facebook.com, alarm radi, ima citac za pdf/epub, ima office, mape, pravi hotspot, sve u svemu, vrsi posao.
 
Pa L550 nema 8.1, samo desetku koja je bukvalno neupotrebljiva. Da ima 8.1 to bi bio dobar feature fon za 20€ iz oglasa.

Sent from H8266
 
Koliko da tražim za Lumiu 950xl sa Mugenovom baterijom od 9300 mAh?
Stanje 8,5/10, ima dva mala oštećenja (tačke) sa leve i desne strane ali to ne utiče uopšte na funkcionisanje uređaja.
Uz telefon ide i nilkin maska, stari poklopac kao i rezervni beli poklopac koji je došao sa Mugen baterijom.
Baterija drži oko 2-3 dana umerene upotrebe.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nezahvalno pitanje. U temi bleje uglavnom fanovi ovog sistema a ljubav nema cenu. Mozda da pitas u nekom od servisa, oni su klasicni kasapini, bez trunke osecanja.
 
Nazad
Vrh Dno