Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Zvucnik na ubedljivo najgorem mestu za jedan telefon.
 
Zato sto ne mozes nikako rukom da ga "zaklonis" da pokusas da preusmeris zvuk ka faci dok gledas npr youtube. Imao sam telefon sa zvucnikom na tom mestu i nisam mogao da se nacudim koliko ret treba biti da ga tu stavis.. Vise logike mi ima zvucnik na gornjoj ivici moba nego tu.
 
Poslednja izmena:
950XL

CP71T2HWIAAqB8B.jpg:large





950

lumia-9501.jpg





Ne znam meni je ok izgled . Bar se razlikuju od ostalih proizvođača koji furaju otprilike isti fazon . Ovaj telefon se dosta razlikuje od iPhone,htc,samsung I drugih .

Za razliku od novih trendova ima sd podršku , poklopac mu se menja kao I baterija . Takođe ima i taster za slikanje .

Nije još definitivno da će postojati verzija u plavoj boji .
 
Poslednja izmena:
Izbacice sigurno i u plavoj boji, nema razloga da ne izbace. Boja je jako atraktivna i trazena. Samo da ne bude glosy vec mat plastika
 
Prelep je fon i nadam se da ću za jedno dve godine uspeti da priuštim 950 Lumiu (ne XL), volim telefone sa manjom dijagonalom.
 
L950 - 5.2" - 144.9x73.2x7.6/9.1mm

[YOUTUBE]zCgAURhsaTk[/YOUTUBE]

L950 XL - 5.7" - 151.9x78.4x7.8/9.9mm

[YOUTUBE]lPqi9gvhCEo[/YOUTUBE]
 
Uzas je ovaj krom na 950 kameri. XL nazalost mnogo lepsi, kao i u 640 seriji. A ne daj boze da neko napravi flagship sa 4.5, 4.7 inca osim Apple-a.. mada iP7 vec vidim 5.2".
 
A zar nije smoreno da im svi telefoni izgledaju identicno. Udjes u radnju i kada stoje poredjane lumie ne mozes prepoznati koji je koji model. Cak i samsung kralj stancanja modela ima varijacije na temu, ovi se drze ko pijan plota.
 
Poslednja izmena:
A zar nije smoreno da im svi telefoni izgledaju identicno. Udjes u radnju i kada stoje poredjane lumie ne mozes prepoznati koji je koji model.

Bar odma znas da su Lumie, Androide tek ne razaznajem, jel Huawei ili je Xperia, Galaxy S3 ili S4..
 
Uzas je ovaj krom na 950 kameri. XL nazalost mnogo lepsi, kao i u 640 seriji. A ne daj boze da neko napravi flagship sa 4.5, 4.7 inca osim Apple-a.. mada iP7 vec vidim 5.2".

Flagship uredjaji sa malim ekranima i dalje postoje u mizernom broju a uveliko su zakasnili na trziste. Vecina ljudi danas hoce minimum 5''-5.2'' displej a koliko vidim i to je postalo malo, u Aziji su najpopularniji uredjaji sa 5.5-6'' displejima.

Cak i oni koji pomisle da hoce flagship sa ekranom ispod 5'' brzo odustanu uz argument - ''skupo bre ovo, tolike pare za telefon sa malim ekranom'' :d a to je je hw vrhunski to nista. Mnogo ima takvih komentara po netu.

Mada i ima logike, vecina ljudi ce pomisliti - daj da uzmem fon sa 5''+ ekranom kada vec dajem 300e+ za takvu igracku.

Ko hoce pravi manji flagship mora da spremi ozbiljne pare za IP6, IP6s ili Sony Z3c/Z5c, Z1c je vec prilicno jeftin ali je i displej mali.

Bar odma znas da su Lumie, Androide tek ne razaznajem

Vidi se da su ovo Lumie, to je tacno. Ali kao da su lumie nizih klasa, ipak su unazadili dizajn dok kod mnogih Android proizvodjaca dolazi do pomaka na tom polju, doduse dobrim delom jer su pravili takve nakaze da tesko moze gore :d
 
Poslednja izmena:
Ne mislim da je dizajn nešto što odstupa od zadanog, uostalom isti tim je napravio prethodne lumie. Čak je svojevremeno i sam apple naveo nokiu i xperiu kao primer inovativnog dizajna u odnosu na samsung, na sudu...
Prethodni tekstovi potvrđuju moj stav da o ukusima ne vredi raspravljati... Volim kontrast, volim crno i belo, ne volim zlatno, već platinasto... Zato imam sat sa hrom crnim detaljima, belo zlato na ruci...
I ajde sad...
Meni je 950 lepša nego 950XL...
U svakom slučaju... Nadam se da ću biti nekad u mogućnosti da sebi kupim jedan primerak... Manji!
 
Navodno oba moba oled displeje sto i nije lose zbog gladnog snapdragona.
A i deluje kao da je oled u pitanju kada se pogledaju one slike
 
Mislim da je u 4 danas microsoft event na kom ce se otkriti windows 10 uredjaji, izmedju ostalih i nove lumie, pa da vidimo da l su rumori definitivno potvrdjeni : )
 
I bio je više red da ih predstave!
Valjda će go kraja godine izaći u prodaju..
 
koliko sam nacuo, trebalo bi do kraja oktobra da budu u prodaji : )

Nadam se da će biti do kraja oktobra,jer to bi značilo da do kraja oktobra izlazi i Windows 10 Mobile,ali nešto ne verujem da će to do sredine Novembra-početak Decembra biti u prodaji.Mnooogo im se odužio WM10, 10 meseci rade na istom,a i dalje u zadnjoj verziji ima Bug-ova... A telefon sigurno neće puštati u prodaju sa Tech Preview-om.
 
Nadam se da će biti do kraja oktobra,jer to bi značilo da do kraja oktobra izlazi i Windows 10 Mobile,ali nešto ne verujem da će to do sredine Novembra-početak Decembra biti u prodaji.Mnooogo im se odužio WM10, 10 meseci rade na istom,a i dalje u zadnjoj verziji ima Bug-ova... A telefon sigurno neće puštati u prodaju sa Tech Preview-om.

Ako pogledaš da je windows 10 za pc krenuo sa insider programom od 31 septembra prošle godine a zvanično izašao 31 jula kao nezavršen proizvod koji će se nadograđivati onda ovo I ne čudi. Windows 10 za telefone je izašao 31 januara valjda ili par dana ranije . Tako da je novembar neki rok ako se pogleda razvoj. Mogli su jednostavno da izdaju krajem oktobra developer preview kao ranije a novembra I decembra da puste za korisnike pa se ne bi ni primećivao ovaj dug I period razvoja.

Mislim da će telefone pustiti u prodaju novembra a apdejt za ove koji nisu insider možda krajem novembra. Uostalom videćemo za par sati .
 
Poslednja izmena:
Jb... sam i m... Nikako dočekati... :d

Mogli su da me časte sa jednom L950 za rođendan... :S:
 
Ako pogledaš da je windows 10 za pc krenuo sa insider programom od 31 septembra prošle godine a zvanično izašao 31 jula kao nezavršen proizvod koji će se nadograđivati onda ovo I ne čudi. Windows 10 za telefone je izašao 31 januara valjda ili par dana ranije . Tako da je novembar neki rok ako se pogleda razvoj. Mogli su jednostavno da izdaju krajem oktobra developer preview kao ranije a novembra I decembra da puste za korisnike pa se ne bi ni primećivao ovaj dug I period razvoja.

Mislim da će telefone pustiti u prodaju novembra a apdejt za ove koji nisu insider možda krajem novembra. Uostalom videćemo za par sati .

Potpuno se slažem sa tobom u vezi izdavanja Developer preview-a, a isto tako i za datum puštanja.
 
-Snapdragon 808 & 810 (Liquid Cooling)
-Amoled and Glance (2K)
-Dual Antenna
-20MP PV Triple LED
-USB-C
 
Poslednja izmena:
Neko liquid hladjenje SoC-a..

Nije losa prezentacija,ako nista dosta su profi :)
 
Nisu lose cene za USA trziste. Mozda i naprave nesto zanimljivo ako se kamere pokazu odlicno

[youtube]snEIjWR4lQw[/youtube]
 
Poslednja izmena:
Jel proslo sve vezano za Win 10 mobile?
 
Dizajn obe 950-ice mi se bas nesto i ne svidja ali nije los u sustini. Ovako kao celina su odlicni u svakom smislu a respect sto jedini (i dalje) ugradjuju kvalitetne mikrofone. Kamere ce verovatno biti najbolje na trzistu ili u samom vrhu, u svakom slucaju 2 odlicna telefona sa OS-om koji ce odbiti vecinu potencijalnih kupaca koji su odusevljeni ovim hardverom.
 
Nazad
Vrh Dno