Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Ili u stvari ne moze da proda WP koliko ga neki precenjuju.
 
Na stranu sve, samo kamera i ekran Lumie vrede više od Androida te cene.

@neo, ako pazariš javni utiske.
 
Ili u stvari ne moze da proda WP koliko ga neki precenjuju.

Samo ekran za Lumiu 950 xl je oko 150e pa ti vidi da li je realna cena ili nije ...

Tvrdim da te povoljne lumie na KP imaju neke probleme, ako je po radnjama u BGu ta lumia 400 - 500e nema logike da ista na KP bude za 200 ili ispod 200 navodno nova ili "malo" koriscena.
 
Samo ekran za S5 je 200e, pa ko je lud da da vise za ekran nego sto je ceo telefon.
Stari proizvod, nema kupaca.

Vani je cesto Lumia XL Dual 950 za 250-300e sa VAT-em, u zvanicnoj radnji. U nasim radnjama su i drugi telefoni po preko 300e skuplji nego u oglasima, tako da to nije reper.
 
Samo ekran za S5 je 200e, pa ko je lud da da vise za ekran nego sto je ceo telefon.
Stari proizvod, nema kupaca.

Vani je cesto Lumia XL Dual 950 za 250-300e sa VAT-em, u zvanicnoj radnji. U nasim radnjama su i drugi telefoni po preko 300e skuplji nego u oglasima, tako da to nije reper.

Mani sta je vani... ovo je Srbija i ovde gledamo sta i kako... ne trcimo non stop po Evropi bar ne vecina nas...
 
Ne trcimo, ali po tome se formira generalno cena u oglasima. Jer neko donese te ture i obori cenu.
Kao sto su ono oborili nakon sto su dosle ture L950XL iz US, gde su dobijali L950 pride. Mesec-dva nakon toga su pale cene na oko 300e.
 
Ne trcimo, ali po tome se formira generalno cena u oglasima. Jer neko donese te ture i obori cenu.
Kao sto su ono oborili nakon sto su dosle ture L950XL iz US, gde su dobijali L950 pride. Mesec-dva nakon toga su pale cene na oko 300e.

Ok. Koja je cena po tebi realna za novu 950xl sa garancijom a koja za polovnu u super stanju??
 
Alfa, čoveče, o čemu ti pišeš?
Kakve veze ima preko, US i nazadnjačka Srbijica?
Mani da daviš sa prastarim S5, izašao S8.

Ako se neko usudi da kupi ovu XL neka iznese utiske,
pošto i meni nerealno dobro i povoljno zvuči.
 
Ok. Koja je cena po tebi realna za novu 950xl sa garancijom a koja za polovnu u super stanju??
I sta sa time, sta god da kazem samo ces nesto kritikovati :)
Realna cena u oglasima (za XL DS) je ispod 250e za novu, jer su ih za toliko uzimali u CH, pa odbijali VAT (a nas naravno nisu platili). Polovna zavisi kakva je.
 
Gde može još da se nabavi baterija za 950xl? Promobi je više nema na stanju.

Sent from mTalk
 
I sta sa time, sta god da kazem samo ces nesto kritikovati :)
Realna cena u oglasima (za XL DS) je ispod 250e za novu, jer su ih za toliko uzimali u CH, pa odbijali VAT (a nas naravno nisu platili). Polovna zavisi kakva je.

Zasto bi te kritikovao, bas me zanimalo pa te pitao :D Hvala :)
 
Lumije su izložbeni komadi i tu se cela priča završava ;)
Ako prodam svog Apolla pazariću jednu svakako, bez obzira što je izložena bila...
To se narodski zove "Duša oće, al dupe klokoće"... :D

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
 
PITANE ZA SVE:
-Da li je neko kupio L950XL kod ovog lika iz Čačka (sa KP) i kakvi su vam utisci o telefonu (nov, polovan, malo korišćen, neka anomalija (ekran ili bilo šta drugo)...)?

Tnx
Ja sam kupio ali L950 xl Dual sim,odlicno radi,sestra ga koristi i ne zali se ni na sta.Nov -290 evra.Niko drugi ga na kp nije imao mesecima.Par njih tamo samo kace oglase a nikad nemaju telefone pa se stekne utisak da je neka velika ponuda,tek kad covek hoce da kupi,vidi se pravo stanje.Polovne tamo nikad ne bih kupio.
 
Poslednja izmena:
Ovaj telefon jeste lep, jeste brz i ima odličnu kameru. Ali ipak, kao poslovni telefon, po mojem mišljenju je katastrofa. Naravno, zbog Windowsa koji je odrađen onako kako jeste...
 
Upravo ga ja koristim u poslovne svrhe i po mom misljenju ni malo ne zaostaje za androidom,sta vise,mnogo mi je bolji za posao nego prethodni samsung koji mi je samo pravio probleme...
 
^ moze neki primer desp?

Kakva katastrofa, na sta mislis?

Tapatalk Classic for WP
 
Upravo ga ja koristim u poslovne svrhe i po mom misljenju ni malo ne zaostaje za androidom,sta vise,mnogo mi je bolji za posao nego prethodni samsung koji mi je samo pravio probleme...
Može li neki primer poslovne upotrebe i u čemu je bolji od Androida za posao?
 
Ok, možda je veći deo oko navike. Imao sam pre toga L640, ali je mnogo vremena prošlo.
Ono što zameram Windows-u (dakle ne specifično za 950XL), je dosta loše rešen smart dial, pa onda i multitasking.
Npr. otvorim neki pdf dokument iz attach-a maila da bih kopirao i ubacio pojedine delove u novi mail. Na Androidu sam navikao da jednistavno pogledam sve otvorene aplikacije i onda u dva koraka biram koju da prikaže. Ovde moram da se vratim iz maila koji formiram (mail ode u draft), pa ponovo otvorim mail u kome se nalazi attach koji koristim kako bih ga otvorio i kopirao deo koji mi treba. Zatim odem u drafts, otvorim mail koji sam započeo i tako u krug. Mnogo sporije nego na Androidu.
Inače, Outlook klijent mi se jako sviđa. Tri koraka ispred starog na Win 8.1; u rangu gmail aplikacije na androidu, a u nekim stvarima i bolji.
Kad pošaljem sms, ukoliko je čekirana opcija potvrde prijema, dobiću sms o tome, dakle zvoniće kao i svaki drugi sms. Na Androidu postoji opcija da jednostavno prikaže da je sms isporučen, bez zvonjave. Ako ima toga u Win, molim za instrukcije, biću zahvalan.
Tastatura je po meni bolje rešena na Androidu jer postoni ogroman izbor, ali za to ne mogu da kažem da je mana, već ipak moja navika.
 
Može li neki primer poslovne upotrebe i u čemu je bolji od Androida za posao?
Svaki android koji sam koristio je bio skup,znaci nisam nikad kupovao jeftine i nekvalitetne telefone...e u pocetku je sve bilo super,medjutim,malo po malo pocnu problemi.Recimo,zale se da me ne cuju dobro,glas se prekida ,onda baterija sve krace i krace traje,posto,jelte sve koristim ,zbog posla...pa pocne da baguje kad me neko zove,ne mogu da se javim,obavestava da je memorija puna iako nije i milion raznoraznih gluposti koje me mnogo nerviraju jer ne mogu da zavrsim posao kako treba.To je moje proslo iskustvo,kad sam kupio l640 bio sam odusevljen jer mi je bilo neuporedivo u odnosu na prethodne android telefone sto se posla tice a onda sam kupio l950 xl ds,on je jos bolji a nije skup kao ovi novi modeli androida,koji verovatno zavrsavaju posao bez i da pipnem prstom,znaci ne poredim babe i zabe,za ove pare ja sam prezadovoljan.Za 800 evra,sigurno bih ocekivao da telefon radi duplo bolje.
 
Desp sto se tice mt, vidi kako lepo prikazuje app u gridu, problem su app koje su matore i iz doba wp8 pa cesto pucaju u ram memoriji, ne mogu biti dugo kesirane...
b32950e4399daddb5578ae336e51336f.png


Lepo radi inace mt, clipboard je dobar a mozes koristiti i 3rd pary clipboard app koje imaju pristup i svasta raditi korisno, to se zna to je onaj dobar deo win jezgra.



U vezi sms-a to je davna proslo sto ti kazes, bilo nekada i ne valja to sto i dalje mislis da je isto, zato i dolazis do pogresnih stavova da ne kazem predrasuda.

Samo ispod poslatog sms-a jasno pise "prosledjeno"


395851af9feb092c6fa4bb3a0f552523.jpg


Kapiram te za tastature, veci je izbor pa mozes birati na droidu, a10m ima basic podesavanja pa se moze koliko toliko prilagoditi korisniku, sve posle ide po navici, istina gresim na njoj ali gresio sam u kucanju i na Z2 gde sam koristio opet Stock Sony tj xperia keyboard koju sam obozavao iskreno i nikako nisam mogao da koristim neku drugu.



Neko ko je davno koristio wp on misli da je sve ostalo isto, delom je u pravu ... Ali neko ko nikad nije koristio wp on tek ne zna nista, i misli da je gledanjem yt klipova ukapirao sve, hehe ...



Svakako ako se opet vracan sa wp na nesto drugo, to ce opet biti droid i najverovatnije opet po ko zna koji put Sony, imam po tom pitanju uvek jasno zasto tako zelim.



Pozdrav



@Enemoon to je tacno a fenomen ko win telefona je da vremenon rade i bolje naravno kako ms odluci da ispravlja greske u sustemu :) ovaj feature 2 rs2 je za oko mesec dana ispravio preko 20 gresaka koje w10m vuce jos od prve zvanicne verzije...
Ako umire platforma onda hvala im sto bar ostavljaju sistem jos kolko toliko zakrpljen za dalje neku upotrebu... Nismo uspeli da vidimo do sada kako bi se Google i Apple pokazao u tom smislu...

Proklete app to je zaista problem oduvek na win mobile... Evo juce uspeo da instaliram na 950 taoatalk classic , ukucao user name i sifru i povukao sve forume, ja bre srecan, meni je to jedini bila app koja mi nedostajala na w10m, bole ista nego nista.

Tapatalk Classic for WP
 
Poslednja izmena od urednika:
@dejan87dex
Hvala za info u vezi otvorenih aplikacija. Tražim to već par dana i nikako da nađem. Evo sad sam uspeo sa dugim pritiskom na strelicu.
Ako možeš molim te pojasni kako da mi kod sms poruka piše "delivered", pošto kad uključim sms delivery confirmation, dobijam sms o isporuci.
Pošto mi je to službeni telefon, aplikacije mi nisu problem. Imam ono što moram da imam i što mi treba i to radi dobro.

Edit:
Dešava se gotovo uvek kad u dailer-u ukucavam broj telefona, da posle 2-3 unete cifre, brojčanik se spusi. Onda moram da ga podignem i nastavim dalje. Da li je nešto negde pogrešno postavljeno ili je u pitanju nešto treće?

Btw, nemam predrasude, već umem da se iznerviram kad nešto ne mogu u par koraka da provalim kako radi.

Telefonom sam inače zadovoljan; baterija potraje ceo dan, nema kočenja, usporavanja i sl.
Samo na tastaturu da se naviknem.
I još jedno pitanje; da li sada postoji opcija da se uključi vibracija kada se kuca tekst? Olakšalo bi mi dosta.
 
Poslednja izmena:
Meni se juče desilo da je telefon posle završenog poziva i dalje prikazivao da je poziv u toku (gore u vrhu ekrana). Sagovornik je bio prekinuo vezu a dugme za End Call kod mene je bilo zamagljeno. Morao sam da gasim celu aplikaciju za pozive da bi prestalo.

Sent from mTalk
 
@dejan87dex
Hvala za info u vezi otvorenih aplikacija. Tražim to već par dana i nikako da nađem. Evo sad sam uspeo sa dugim pritiskom na strelicu.
Ako možeš molim te pojasni kako da mi kod sms poruka piše "delivered", pošto kad uključim sms delivery confirmation, dobijam sms o isporuci.
Pošto mi je to službeni telefon, aplikacije mi nisu problem. Imam ono što moram da imam i što mi treba i to radi dobro.

Edit:
Dešava se gotovo uvek kad u dailer-u ukucavam broj telefona, da posle 2-3 unete cifre, brojčanik se spusi. Onda moram da ga podignem i nastavim dalje. Da li je nešto negde pogrešno postavljeno ili je u pitanju nešto treće?

Btw, nemam predrasude, već umem da se iznerviram kad nešto ne mogu u par koraka da provalim kako radi.

Telefonom sam inače zadovoljan; baterija potraje ceo dan, nema kočenja, usporavanja i sl.
Samo na tastaturu da se naviknem.
I još jedno pitanje; da li sada postoji opcija da se uključi vibracija kada se kuca tekst? Olakšalo bi mi dosta.



Koji fon ti uposte koristis?



Na W10m ne dolazi poruka o infu da je poslata poruka, tj da je dospela onoj drugoj strani.



Nego samo ono sto sam zaokruzio na onom ss.



Za tastaturu hmmm, meni na 950 uopste ne vibrira pri unosu teksta, mozda da iskljucis u extras/touch

@Boris koji web mail? Od mts-a?

Pa vidis poruku jasno je...
fcc4b150e8cc81123c2902fbb34c13e0.png
Svasta covek ovde vidi...i sve nesto nejasno.
 
Poslednja izmena od urednika:
One drive se u win10 pc pojavljuje kao običan folder u file exploreru. Samo copy/paste, ne mora download sa browsera pa otvaranje. Mogu i direktno da radim sa One drivea, bez skidanja pa ponovnog uploadovanja. Isto sve radi i win10m, za moj posao vrh. Office lens fenomenalno pretvara .jpeg u .doc, i može da se sinhronizuje sa mob, još na 950 vrh kamera...
Velika prednost za posao je wp (a pogotovu 950) ako i na poslu imate wp10pc. Još ko hoće da se zeza sa calendarom i one noteom, sve sinhronizovano...

Sent from almost dumb phone
 
@dejan
Telefon je 950XL.
Za vibraciju, želim da uključim da ima touch feedback, ukoliko poatoji ta opcija.
Za sms zaista ne piše "delivered" kao kod tebe na ss. Pretpostavljam da nešto nisam uključio.
 
Poslednja izmena:
U podešavanjima "poruke", ima opcija da te obavesti o isporučenom sms, mms...
 
Moram da se izvinem. Bio sam u stalnoj gužvi na poslu, pa nisam primetio da je stigao update.
Nakon ažuriranja, rešeno je možda i sve o čemu sam pisao. Sms notifikacija je kako treba, smart dial takođe radi odlično.
Na tastaturu ću se već navići, ipak je to nešto subjektivno.
Priznajem da sam ispao g**p u društvu :)

Sviđa mi se naročito Timeline opcija u imeniku, pošto pokazuje ne samo pozive i poruke, već i mailove kad su poslati i što odmah odatle mogu da otvorim taj mail. Zaista odlična opcija.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno