Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Kad tesko je, kad je lose i kada ti ne ide.. - hard reset
 
Da napisem i ja svoja iskustva sa ovim modelom. Kupljen od kolege sa foruma, u februaru ove godine. Vec tada je bio god-god ipo star, ali navodno nekoriscen, svega 16h razgovora...

Spisak bagova je predugacak. Ubedljivo najiritantniji je bag senzora blizine, tako da kada razgovarate telefon ne ukljucuje displej kada ga odmaknete od glave, vec moram mahnito da pritiskam dugme za otkljucavanje dok se displej ne ukljuci i da tada prekinem vezu. Takodje postoji problem kod otkljucavanja, kao kod kolege pre par postova. Multitasking je katastrofalan, prebacivanje sa kartice na karticu traje par desetina sekundi. Bateriju trosi procenat u minuti. Kupio sam novu na aliju, nista se znacajno nije promenilo, osim sto se ta sa alija puni tri puta sporije od fabricke, pa sam ipak vratio fabricku. Sa sobom nosim kabal, pa cim sednem u auto, telefon na punjac. EDGE nenormalno trosi bateriju, iako je iskljucen rad u pozadini, uvek mi pokazuje vise potrosnje u pozadini nego inace. Od prednosti bih naveo jedino kameru, displej i (krajnje subjektivno) lep dizajn. Koriscenje ovog telefona zna da bude prilicno frustrirajuce
 
Desi se da telefon od tih ažuriranja počne da radi čudno tako da jedino što pomogne jeste HR i što je fora radi nakon toga bez problema
 
Dobar hw ali krs softver. U principu,imao sam osecaj da ce od uvodjenja plocastih ikonica otici pravo u propast. Sto se azuriranja tice ,moja iskustva su sledeca: pokretanje kamere iz 4te, Home dugme kao da ima neki lag, viber se ne otvara ako se ne resetuje, generalno jedan totalni debakl MS.
 
Ako neko jos uvek ima L950, da li moze da mi kaze kako rade Viber i Instagram?
 
Viber radi normalno, sem sto kad stigne poruka, dodje obavestenje da je stigla, ali se pojavi za par sekundi (bar kod mene na 950xl)
Instagram ne koristim, ali za Flicker ima jako dobra alternativa (ako te to uopste interesuje :))

PS.
I kakvo je to uvredljivo pitanje. Da li jos uvek neko ima :D
Meni je to primarni telefon.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: ale
Haha :D Bez uvrede :D

Razmisljam da uzmem neki telefon sa dobrom kamerom, jer se ne isplati popravka K Zoom-a, tj. ProMobi za nov ekran i dalje trazi 19,500 dinara :D
Od aplikacija koristim samo te dve. Slike na Flickr ubacujem preko kompjutera, tako da mi to uopste nije bitno. Valjda ce se jos neko javiti da mi kaze kako radi Instagram.

Razmisljao sam i o 1020, ali ne znam koliko je to pametno. Neki Moto sa Hasselblad modom bi bio pun pogodak, ali su preterali sa cenom.
 
Poslednja izmena:
Ja Instagram ne mogu da koristim ni na 950 XL, a ni na jakom laptopu.
To kad krene da traži po library (imam oko 5000 slika) potpuno se šlogira. Koristim stari 6tag na telefonu, i dalje dobar osim što nema stories ni video duži od 15 sec.
Viber radi sasvim dobro, mada se više ne ažurira. Nagovaram familiju da pređemo na WhatsApp koji je sve bolji i na WinPhone.
 
Te popravke su oduvek bile nebulozne. Meni pre ohoho vremena za HD2 trazili 24.000 za maticnu plocu. 808, 1020, 1520, 930, 950, sve su oni sa opasnim kamerama. Ja sam imao 1520 i sad 950xl i jako sam zadovoljan telefonom uopste. Ako je samo telefon za fotkanje, ja bih isao na 808, mada su nabili cenu, ili pak neku izlupanu jeftinu 930 ili 1020.
Ako je telefon bas za koriscenje svega, onda 1020 ili 950.
 
Instagram verovatno koci zbog velikog broja slika... Posto viber ne dobija update, pitanje je koliko ce jos raditi.

Imao sam pre cetiri godine 1020, medjutim kamera je imala fabricku gresku, kao i brdo drugih. Baterija je u startu bila bas slaba, ko zna u kakvom je sada stanju. Kasnije, dosta ljudi je prijavljivalo razne kvarove na tom modelu, i zbog toga ne znam koliko je pametno uzimati sada taj model. 808 ne bih, i pored toga sto ima fantasticnu kameru. Jednostavno, nije telefon za svaki dan. Jos uvek je 1020, koliko - toliko napredniji telefon.

Ma nije mi jasno, ekran je skoro identican onom u S3, pa ne znam kako taj ekran moze toliko da kosta. Dobro, jeste sa zamenom, ali su bas preterali.
 
Kakvo kocenje instagrama zbog velikog broja slika?

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Pretpostavka, otkud znam... Mozda mu treba vremena da prikaze sve slike, pa zato zakucava.
 
Onda 950(xl). Ekstra hardver po smesnoj ceni. Ja sam moju platio 125€ i za te pare ne postoji bolji sklop.
Mislim da je glupo da tek tako odbace par miliona (ili koliko vec) korisnika Windows telefona. Ne mora da rade nikakav update, samo nek radi ovako kako radi.
 
Windows se i dalje flashuje svakog meseca. Nikakvu promenu nisam video, ali se šalje.
I ostali Microsoft programi. Ostali uglavnom napustili ili tako-tako...
Radi ilustracije, meni je ovo stiglo u poslednje dve nedelje:
winphone_updates.png

Svejedno, pitanje je dana kada će prestati da radi nešto bitno. Čekam da vidim taj Mate 20 Pro... :trust:
 
Windows se i dalje flashuje svakog meseca. Nikakvu promenu nisam video, ali se šalje.
I ostali Microsoft programi. Ostali uglavnom napustili ili tako-tako...
Radi ilustracije, meni je ovo stiglo u poslednje dve nedelje:
Pogledajte prilog 257793
Svejedno, pitanje je dana kada će prestati da radi nešto bitno. Čekam da vidim taj Mate 20 Pro... :trust:

bax, taman me je taj update, koji nista ne radi, zeznuo i ne mogu da koristim wpi2.5 posto nije podrzan taj firmware :/
Ne znam zasto se bas dosta njih zainteresovali za mate 20 pro? I to obicno oni koji vec imaju ruzu i psuju je :)
 
Preporuke na šta preći sa WinPhone ovde mogu biti korisne.
Poslovni partner (US) me ubeđuje za iPhone ali se ne bih upuštao u Apple ekosistem, dakle Android.

Kada uzimam novi hardware mora da bude značajno bolji od prethodnog po svakom pitanju (jednu-dve generacije preskočim).
Dakle, veći ekran poželjno OLED, bar duplo brži CPU, bar dvaput više memorije, bitno bolja kamera... i sav potreban software za Office.
U porodici se troši Samsung, ali nemam predubeđenja oko marke. I oni su ne tako davno bili tamo neki Korejci u usponu.
 
Duplo brzi CPU od L950? Pa to jos uvek ne postoji :)

Ako je OLED pozeljan, izbor je prost - Samsung S7/8/9/Note8/9 ili neki Havajac koji sada ima OLED.

Ali najbolje ces se osecati verovatno na nekom OnePlus.
 
Kod iPhone-a i uopšte Apple proizvoda se zna - imaš kvalitetan uređaj i aplikacije ali i način rada kako je to Apple zamislio.
Android nudi više slobode u načinu korišćenja uređaja, dizajnu i ceni.
Nisi naveo za koje namene koristiš telefon kao ni cenu. Samsung S8 i S9 su dobar izbor a Note 8 i 9 za poslovne svrhe i korišćenje olovke. Huawei P20 pro ili Honor 10 su isto dobri telefoni sa dobrim kamerama a meni izgledaju bolje os Samsungovih. Mada, to je stvar ukusa. Ako tu treba samo snaga procesora bez optičke stabilizacije na kameri imaš Honor Play za 1/2 cene ostalih telefona. A ako ti ne smeta plastično kućište i Xiaomi Pocophone F1 sa SD845 čipsetom.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Ako odustajes onda je S7/e najbolji izbor (idealno bi bilo nov ali po nekoj normalnoj ceni iz oglasa), hardverski je bolji od L950, ima veoma sposobnu kameru/kamkorder a displej je top u toj cenovnoj klasi.
Samsung softver ti je poznat sa K Zoom a na sedmici radi dosta brze.
 
Hektor@
Ne, vec pise u tekstu da dobija azuriranja do 2019, mislim da nije daleko ni prestanak rada drugih aplikacija. Takodje, sad me i Instagram `odvlaci` od ovog modela, jer svakako ne planiram telefon da menjam neki period. Pa K Zoom imam od 2014-te, i da staklo na ekranu nije polupano, ne bih ni razmisljao o menjanju.

HSV@ Meni se kamera na S7 nikada nije preterano svidjala, pre svega zbog onog agresivnog izostravanja slike. Telefon kao telefon je odlican, ali ono sto je meni najbitnije, kamera, nije mi bas nesto.
 
Pa ni meni, od samog starta sam pisao da ima izuzetno agresivan post-processing i da su fotke kao provucene kroz zilete. I DR ume da skripi ali je opet da kamera izuzetno sposobna (najbrzi AF u klasi i najbolji kamkorder) a za fotografisanje tu su rucna podesavanja i pro mod (hunder je u S7 temi postavio poredjenje gde se vidi velika razlika izmedju stock i pro moda). U svakom slucaju kamera je bolja od K Zoom (sve osim mogucnosti zumiranja, naravno).

Ili S7/E ili da nadjes Pixel Mk1 (divljak) sa KP. Chidroidi za taj novac ne nude bolje kamere.
 
Sad malo skrecemo sa teme :D

Realno, 90% novih telefona ima bolju kameru, od ove na K Zoom-u, ali mi se ksenon i opticki mnogo svidjaju :) Da, video sam te slike, ali meni i dalje to nije nista posebno. Moram jos pogledati neke modele, al da mi sad neko ponudi S9, ili nov ekran(staklo), izabrao bih ovo drugo bez razmisljanja :D
 
Bem ti klesta tek sad sam skapirao zasto meni WP ne smeta...
Pa ja ne koristim instagram i FB...
 
Ako dva puta mesecno udjem na instagram da bih postavio slike, hocu da ta dva puta sve radi glatko. Mnogo trazim?
FB ne koristim ni ja...

Telefon kao telefon je super, ali u danasnje vreme ako nema podrske za aplikacije, propadas, sto im se i desilo sa telefonima. *mjau**mjau**mjau*, pa ni viber ne radi bas kako treba! Nije to nista znacajno, par sekundi kasni poruka, ali je glupo da se to desava na Win10, ako se uzme u obzir da viber dobro radi na dosta starijim verzijama androida.
 
Sta da se radi. Tako je kako je. Kome ne smeta, taj cuti i koristi, kome smeta, taj koristi android. Ja sam nasao resenje. Posto mi je kamera apsolutno primarna, a uz put, obozavam windows telefone, 950xl mi je perfektna. Podesio sam kompjuter da mi slike sa one drive-a automatski prebacuje na google photos, pa ako mi treba neka lagana obrada u snapseed-u, uzmem tablet i obradim, posto su mi slike sa lumie i na google photos-u, jelte.
Tablet koristim samo za igranje, za sta je android i napravljen, jer ne postoji nista bolje od toga, i zbog toga ga i volim, a i koristim.
 
Nazad
Vrh Dno