Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Sta si dokazao, da postoji loading screen koji traje citave 2 sekunde? To bi trebalo da bude strasno? Telefon treba da izbaci kompletnu listu svih ringotna ukljucujuci i custom ringtone i to nije izbacio instant nego mu je trebalo 2 sekunde. Sta sad, telefon je smece zbog toga i treba ga zamjeniti? :D
Ovo sto si ti snimio mi je toliko bitno da nikad nisam usao u kontakte da dodjelim custom ringone nekome. Da nisi snimio ne bih ni znao da postoji. Ako otvaras po cijeli dan ove postavke i dodjeljujes custom ringone ljudima onda moze biti anoying jer ces bas da se nagledas loadinga :D (mada opet na samo 2 seknude)
 
Dejan je rekao da sam izmislio loading screen za ringtonove ja sam pokazao da nisam. Red je da se izvini.
Usput, loading se pojavljuje i kada se otvara settings ili čak neka sekcija u okviru settings. Ne uvek, ali se pojavljuje.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Dejan je rekao da sam izmislio loading screen za ringtonove ja sam pokazao da nisam. Red je da se izvini.
Usput, loading se pojavljuje i kada se otvara settings ili čak neka sekcija u okviru settings. Ne uvek, ali se pojavljuje.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Za sta da se izvinim?

Seti se koliko si rekao da se ceka da ucita, a taj scenario koji si pokazao je iz Kontakta, kada zelis da dodelis melodiju nekom kontaktu ... Iskreno to nikada i nisam probao, niti koristio , mozda pre 10godina kada je to bilo kul.

Izgleda cu morati i ja da sninanm wp klipove , kao dokaz!?

Sent from Mumia 950
 
Poslednja izmena:
Da li shvataš da si me uvredio time što si rekao da sam izmislio? Sad se praviš lud? Tebi je to OK?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da li shvataš da si me uvredio time što si rekao da sam izmislio? Sad se praviš lud? Tebi je to OK?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ok evo javno ti se izvinjavam sto sam te uvredio.

Sledeci put budi jasniji i kazi da je u pitanju dodela melodije za kontakt :)

Da li imas loading i kada ides da promenis melodiju za pozive u Settings/Personalisation/Sounds ?!

ili u Notifocations & actions za svaku app pojedinacno?!

Nadam se da ces odgovoriti, da li je loading sramota za jedan sistem? To ne sme da se vidi, mislim korisnik da vidi?

Sent from Mumia 950
 
Hvala. Vidiš da nije teško.
Loading se ponekad pojavljuje pri ulasku u Settings pa čak i pri ulasku u pojedine sekcije u Settingsu. Ne uvek, ali se pojavljuje.
Loading nije sramota za OS, ali je sramota za flagship telefon.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Hvala. Vidiš da nije teško.
Loading se ponekad pojavljuje pri ulasku u Settings pa čak i pri ulasku u pojedine sekcije u Settingsu. Ne uvek, ali se pojavljuje.
Loading nije sramota za OS, ali je sramota za flagship telefon.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Za sve sto tvrdis postavi video, ali nemoj tako u fazonu ponekad pa naokolo... Nego precizno sta je u pitanju.

Jel ti i sms poruke ucitava sa loading?

Eto necu da kazem da izmisljas ali jako neprecizno navodis...

Sent from Mumia 950
 
Sve u cilju da se prikaže kako je Windows Phone smeće, a android besprekoran što nije tačno svaki sistem ima svoje bubice i ako bismo se vatali za sitnice onda bi nastavak priče otišao u off. Tačno da i najbolji modeli imaju neke nedostatke ali je pitanje koliko je to nekom bitno ili ne ... Pričam an general nisam naveo ni jedan konkretan problem ..
 
Poslednja izmena:
ono što nije normalno je da windows telefoni vrlo brzo gube podršku za osnovne programe.... low end android iz 2012. godine ima sve programe koji ti trebaju, a windows telefoni izdati pre par godina gube osnovne programe, kao što je skype recimo
 
Da zlo bude gore, skype je njihov program. Ko sada ode na wp jednostavno zasluzuje da se pati.
 
lumia 1020 nema zvanično windows 10, samo neke krš buildove na kojima osnovne stvari ne rade... ne radi navigacija, nema glance, kamera video snima sa mono zvukom... to je telefon koji ima 2gb rama! ja razumem da nisu doneli windows 10 na telefone koji imaju 512mb, ali ovde ram nikako ne može da bude problem. telefoni sa lošijim hardverom su dobili w10, lumia 1020 nije. to je bre sramota, i preko svake mere je više.

na tom primeru se vidi koliko je to sve loše. vi sada mislite da na 950 imate sve i da će to sve raditi, međutim kad vam za dve godine krene oduzimanje najosnovnijih servisa i programa ima samo da se češete.

nije ni čudo što ms i windows telefoni imaju tako mali udeo. svaki entuzijasta koji proba oni ga lupe čekićem po glavi, apsolutno nije ni čudno što više niko neće da kupuje to smeće.
 
Poslednja izmena:
lumia 1020 nema zvanično windows 10, samo neke krš buildove na kojima osnovne stvari ne rade... ne radi navigacija, nema glance, kamera video snima sa mono zvukom... to je telefon koji ima 2gb rama! ja razumem da nisu doneli windows 10 na telefone koji imaju 512mb, ali ovde ram nikako ne može da bude problem. telefoni sa lošijim hardverom su dobili w10, lumia 1020 nije. to je bre sramota, i preko svake mere je više.

na tom primeru se vidi koliko je to sve loše. vi sada mislite da na 950 imate sve i da će to sve raditi, međutim kad vam za dve godine krene oduzimanje najosnovnijih servisa i programa ima samo da se češete.

nije ni čudo što ms i windows telefoni imaju tako mali udeo. svaki entuzijasta koji proba oni ga lupe čekićem po glavi, apsolutno nije ni čudno što više niko neće da kupuje to smeće.

Jesi li koristio 1020?

U vreme kada je izbacena na trziste to je bio solidan tel po pitanju cpu-u, danas je to nezamislivo slab telefon, bez obzira na 2GB rama, njemu su trebali jis onda da ugrade quad core a ne dual, po tom pitanju 808 je bio superiorniji sobzirom da he ranije izasao... Sama obrada slike preko 30mpx je muka za neke i novije cpu-ove a kamoli na soc-u od 1020.

Kako to ne shvatas, nije za sve MS kriv , i ja bi voleo 1020 da bude vecan ali krastavac...

Izvadio sam iz kutije ovih dana i G1 prvi android fon za mase, sve je super cak i koliko toliko dok se kreces kroz menu itd ali cim se otvori neka app , to je blagi ocaj...meni je to sve jasno, nekima nikada nece biti.

Zato ti lepo budi Pixel entuzijasta , platis telefon 800e i imas sigurne 2god podrsku [emoji19] e to je super podrska, zar ne , a ne ova mS-ova [emoji24]

Sent from Mumia 950
 
Poslednja izmena:
s4 koji je stavljen u 1020 nije običan s4 već je modifikovan, lepo on radi sa slikama od 30+ mpix, ali to apsolutno nema veze sa windowsom, tj. operativnim sistemom... ako ćemo već o tome windows 10 lepo radi na njemu, bolje nego na nekim retardiranim lumijama sa 1gb rama koje imaju punu podršku za win 10. nemam ja problem sa time da sačekam dve sekunde da mi otvori nešto, ali samo neka radi. verujem da se niko ne bi bunio... pritom ako ćemo da pričamo o hardverskoj zahtevnosti, w10 ne bi trebalo da bude zahtevniji od 8.1. inače je 1020 bila na zvaničnoj listi za upgrade i onda su je u poslednjem momentu sklonili. e znate ono što smo obećali? e pa ne važi više. jel to u redu? jel tako treba da se pokaže ozbiljnost jedne firme?

u krajnjoj liniji apsolutno me ne zanima ni da daju update za naredni os, ono što je zabrinjavajuće je da ti gase servise na postojećem os-u. mnogi android telefoni ne dobiju update na naredni android, ali im sve što su imali u momentu kupovine radi godinama.

podvlačim, skype radi na androidu 4 koji je os iz 2012. godine, a ne radi na windowsu 8.1 koji je os iz 2015. godine. ovo je zapravo izuzetno bezobrazno. imaš dva lika koji su u isto vreme kupili telefone, jedan sa win 8.1 jedan sa androidom, i onda ovaj sa windowsom gleda kako mu se jedan po jedan servis gasi, a ovom sa androidom sve radi. nije dovoljno to što nema veliki izbor programa, nego i ono što ima oni gospoda GASE! ej!

ono što je nedopustivo je to da ne postoji stabilan w10 build za 1020, na kome radi sve, da su hteli mogli su to da urade, ali ne, pokazali su korisnicima srednji prst i tako su se lepo korisnici okrenuli ka drugim firmama. sad ćemo da vidimo šta će androkia da donese, možda stave neku krštenu kameru u nokia 9 ili 8 kako će već da se zove.
 
Poslednja izmena:
s4 koji je stavljen u 1020 nije običan s4 već je modifikovan, lepo on radi sa slikama od 30+ mpix, ali to apsolutno nema veze sa windowsom, tj. operativnim sistemom... ako ćemo već o tome windows 10 lepo radi na njemu, bolje nego na nekim retardiranim lumijama sa 1gb rama koje imaju punu podršku za win 10. ono što je nedopustivo je to da ne postoji stabilan w10 build za 1020, na kome radi sve, da su hteli mogli su to da urade, ali ne, pokazali su korisnicima srednji prst i tako su se lepo korisnici okrenuli ka drugim firmama. sad ćemo da vidimo šta će androkia da donese, možda stave neku krštenu kameru u nokia 9 ili 8 kako će već da se zove.

Ma ja sam prvi pljuvao ms dok sam imao tu 1020, medjutim vremenom se glava ohladi i vidis da je to itekako neisplativo da podrzavaju, pa nije to nesto Sveto pa da mu toliko daju paznje [emoji33]
Low end nije tu da impresionira, nemas ti savrseni low end aparat, svaki ima izrazenu manu u odnosu na druge jace telefone...
Podrska na 2god, max 3 i to je to...sta si mislio da ce zaista 1020 da ima podrsku kakvu ima 950, ma loool.

Moze da ima i 4GB rama ako je slab procesor nema tu vajde... Eto testiraj i na PC-u stavi neki stariji dual core iz 2007 i narokaj mu koliko hoces rama , neces se odeseviti.

Za servise se slazem, to im je veoma jadan potez ali sta reci, moze im se... Tako se i nama moze da biramo, mozda i nikad vise MSovo.

Evo valjda si ispratio ovu vest pre mesec dana ;)

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/22261_Lumia_Camera_for_the_1020_retu.php

L epo kazem , moze im se, sto posle toliko vremena vracaju Lumia Cameru na 1020 ;) pa bolja je, a i ocigledno neko iz njihovog tima koristi te telefone.

Dona sigurno ne.

Dok je bila Ms & Nokia , to je sve bilo na drugom nivou, cim su ih ovi kupili sve je osstalo degradirano.
Modeli 950/xl su iskraceni za ko zna koliko opcija, i ko zna sta su sve hteli, vremenom cemo saznati...

Sent from Mumia 950
 
Poslednja izmena:
aman, 1020 nije low end telefon, to je flagship! pod dva, ne traže ljudi nove verzije os-a kao podršku, već da ne oduzimaju ono što trenutno radi! ja ni na android telefonima nikad nisam prelazio na naredni android, ne treba mi kad sve radi na ovom što imam.

w8.1 i w10 su druga priča. w10 je prvi windows koji liči na nešto uopšte. od 8.1 je bolji i android 4.
 
Poslednja izmena:
aman, 1020 nije low end telefon, to je flagship! pod dva, ne traže ljudi nove verzije os-a kao podršku, već da ne oduzimaju ono što trenutno radi! ja ni na android telefonima nikad nisam prelazio na naredni android, ne treba mi kad sve radi na ovom što imam.

w8.1 i w10 su druga priča. w10 je prvi windows koji liči na nešto uopšte. od 8.1 je bolji i android 4.

Bio flagship, danasnji low end imaju takav pa i bolji hw e to je sustina.
Imam i Zune, i to su unistili sta ces, tako to ide tradicionalno, sreca na winu mozes da se snadjes pa ako volis pesme, beta app i igre na Zune HD i dan danas radi, samo 1% ima zivaca za tonzezanje :)

Poenta je da nije bilo wp7 i 8 nebi bilo ni te price oko w10m... Znamo kako je MS pravio taj w10m... Dobra maska preko wp verzije... NFC menu je i dalje u fazonu 8.1 ruzan ali funkcionalan port ;) a pitas njih oni ce reci od nule je radjen w10m , ahaahahah prica za decu.

Sent from Mumia 950
 
Poslednja izmena:
ma ne zanima me to kakav je hardver, i slične priče. nema opravdanja. za gašenje servisa tek nema opravdanja...
 
ima, znam. ali da li shvataš koje su to peripetije da ljudi dođu uopšte do osnovnih funkcija. za mape ne postoji način da se reše, kao ni za mono snimanje zvuka. ej, imaš telefon koji ima najbolje mikrofone na tržištu, i ti mu napraviš da snima mono zvuk!!! alooo
 
ma ne zanima me to kakav je hardver, i slične priče. nema opravdanja. za gašenje servisa tek nema opravdanja...


Zali se , samo pre toga kada kupujes nesto vidi dokle je official support, pa tako da te ne cudi posle zasto ne radi nesto :)

WP8.1

Unsupported as of 11 July 2017

Pune 3godine podrske, jasno kao dan.

Nego znam sta je problem, ima neko ko tu lumiu tek sad moze sebi da priusti pa trazi puno pravo na sw podrsku [emoji24]

Sent from Mumia 950
 
Poslednja izmena:
kad je istekla podrška za android 4? skype radi na androidu 4. zapitaj se.

edit: pritom i te tri godine je ništa. android 4.4 je izašao 2013. godine, a i dalje je podržan. znači 4 godine and counting....

opet, kako god okreneš ms je u svemu najgori! ne postoji jedan jedini aspekt u kome su oni bolji. jedan jedini.

umesto da toj šačici ljudi koji su im pružili poverenje i kupili njihov raspad proizvod, ljube d*pe i pruže maximalno, oni ih udaraju čekićem po glavi. srAmOtA
 
Poslednja izmena:
kad je istekla podrška za android 4? skype radi na androidu 4. zapitaj se.

edit: pritom i te tri godine je ništa. android 4.4 je izašao 2013. godine, a i dalje je podržan. znači 4 godine and counting....

opet, kako god okreneš ms je u svemu najgori! ne postoji jedan jedini aspekt u kome su oni bolji. jedan jedini.

umesto da toj šačici ljudi koji su im pružili poverenje i kupili njihov raspad proizvod, ljube d*pe i pruže maximalno, oni ih udaraju čekićem po glavi. srAmOtA

A pre toga mnogi telefoni su imali wp8 pa su dobili podrsku za wp8.1 pa saberi kolika je to podrska...
Primer lumia 920, 5godina ejjj pa neko je menjao 2x bateriju na njemu, imas komentar?

Mozda neki android primer? Pre ce biti u rangu podrske sa Apple-om.

Ali ti bi 10godina support, e zato je i MS puko, niko nije hteo da uzme novu seriju 950, xl , 650 zato sto su im bili super raniji modeli sto da kupe kada radi a i tera i w10m i te servise kako tako, tako i vecina na forumu ima matore lumie, par nas fura 950...

Sent from Mumia 950
 
Poslednja izmena:
imam komentar :D

android primer je bilo koji low end android telefon iz 2012. godine :D još sve radi na njima.

ja u stvari ne znam da li postoji android telefon na svetu izdat posle 2011 na kome ne rade osnovne stvari :D skoro svaki može da se dotera do četvorke :D to je 6 godina podrške :D ako podršku gledaš kroz to.

edit: ms je bre ukinuo skype na windowsu 10! ej! DESET!, ne 8.1, ne 8, nego deset

D.E.S.E.T
 
Poslednja izmena:
imam komentar :D

android primer je bilo koji low end android telefon iz 2012. godine :D još sve radi na njima.

ja u stvari ne znam da li postoji android telefon na svetu izdat posle 2011 na kome ne rade osnovne stvari :D skoro svaki može da se dotera do četvorke :D to je 6 godina podrške :D ako podršku gledaš kroz to.

edit: ms je bre ukinuo skype na windowsu 10! ej! DESET!, ne 8.1, ne 8, nego deset

Neozbiljan si i izmisljas neku podrsku, mozda preko XDA ali to nije official, ja govorim o zvanicnoj podrsci koja je uzas po pitanju sw azuriranja na droidu a ne 3rd party app tu nema veze oem...
Opet izmisljas, nije za w10 nego specificno starije verzije w10, mesas babe i zabe , neko ovde ovo cita i tako ga dezinformises...
Opet te pitam koliki je procenat njih koji koriste TH2 w10m?


Sent from Mumia 950
 
Poslednja izmena:
eno ti zvanična podrška, na starijim verzijama windowsa 10 nemaš skype. ni godinu i po dana nisu sastavili podrške.

ako gledaš android, opet ti kažem, zvanično svaki android telefon koji je došao sa četvorkom od 2012. pa na ovamo može da se koristi. bez xda, bez ikakvog update-a sistema. NA SVAKOME RADE OSNOVNI PROGRAMI. na svakome radi jbeni skype. razumeš li ti to? na lumiji 630 koja je izašla sad možeš samo da pozoveš i pošalješ sms. pitanje je i to do kada. ms može da im ukine i opciju pozivanja sutradan. 911 da ne možeš da okreneš dumreš kad si izabrao ms.
 
Poslednja izmena:
Loading se pojavljuje i na mom 950XL kada idem u odabir melodije za kontakt. Traje kao i na snimku koji je postavio @yooyo.
Probao sam na Androidu (RN3Pro); kad uđem u meni za odabir default zvona, takođe se pojavi loading sličnog trajanja.
Mada, ne bih ništa od toga ni primetio da nisam tražio i čekao. Ne bih to piripisao kao manu, jer bi po takvom kriterijumu svi uređaju imali baš mnogo mana.
 
Loading se pojavljuje i na mom 950XL kada idem u odabir melodije za kontakt. Traje kao i na snimku koji je postavio @yooyo.
Probao sam na Androidu (RN3Pro); kad uđem u meni za odabir default zvona, takođe se pojavi loading sličnog trajanja.
Mada, ne bih ništa od toga ni primetio da nisam tražio i čekao. Ne bih to piripisao kao manu, jer bi po takvom kriterijumu svi uređaju imali baš mnogo mana.

Da li se i ti slazes oko toga da je loading nestonsto je nedopustivo na flagship modelu?
Ne racunaj Xiomi taj model nije bio flagship ali pored 960xl kao da jeste [emoji17]



Sent from Mumia 950
 
Nazad
Vrh Dno