Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

tolero

Slavan
Učlanjen(a)
27.02.2011
Poruke
3,325
Poena
260
Prošlo je više od godinu dana od kada je MS(tada još Nokia) izdao "flagship" model . Ono što znamo pouzdano za sada je to da će biti dva modela koji će zameniti lumiu 930 i lumiu 1520 .Sem veličine ekrana biće verovatno još nekih razlika, model 940 Xl će malo bolje karakteristike, mada to je još nije potvrđeno.

Cityman i Talkman će biti njihova kodna imena , tako da je dobro znati , da ne bi došlo do zabune.

Lumia 940 Xl

Lumia 940 XL specifications & Features:

Slim design with Metallic unibody frame

5.7 inch, 2560 x 1440 resolution display

Octa-Core Snapdragon 810 with Adreno 430 GPU

3 GB RAM

32 GB internal storgae

MicroSD card slot(GSM arena- no sd card)

5 MP FFC

20 MP PureView camera

Short Pulse variable-tone LED Flash

Continuum for Phones support

Iris Scanner

Native Pen support

USB Type-C & Dual-Role support

3300 mAh removable battery





Lumia 940


Lumia 940 specifications & Features:

Slim design with Metallic unibody frame

5.2 inch, 2560 x 1440 resolution display

Octa-Core Snapdragon 808

3 GB RAM

32 GB internal storgae

MicroSD card slot(GSM arena- no sd card)

5 MP FFC

20 MP PureView camera

Short Pulse variable-tone LED Flash

Continuum for Phones support

Iris Scanner

Native Pen support

USB Type-C & Dual-Role support

3000 mAh removable battery



phpjkhkyd.jpg


105865d1433482516-c__data_users_defapps_appdata_internetexplorer_temp_saved-images_microsoft-lumia-940-xl-design.jpg


Evo neki interesantan render

http://www.phonearena.com/news/Chec...ia-940-XL_id68994?ratelimit=all&sort=threaded



U narednom periodu biće sve više vesti i rendera o ovim telefonima, tako da se ne bi zatrpavale druge teme, možemo ovde pratiti situaciju i kačiti vesti .
 
Poslednja izmena:
Ako bude XL model imao samo 3300mah onda ce imati slabiju autonomiju od 1520 sto je bzvz. A l940 ce imati super autonomiju sa 3000mah
 
To su sve nagađanja, negde sam pročitao da će možda biti 3420mah . Lumia 1520 je imala malo veći ekran ,mada sd 810 nije u ljubavi sa baterijom ...
 
Pa sd810 i qhd nikako nisu u ljubavi sa baterijama :D Vidi g4. Ima ispodprosecno trajanje baterije iako je 3000mah. Po meni bolje 1-2 mm deblji a baterija od 4000mah.
 
Da. Moja greska. Ima sd808. Ima ga na flexu2. Od g4 su odustali zbog pregrevanja. Ja sam tu napravio gresku :)
 
Sta mislite kolika cena ce biti ovih modela realna.Specifikacije su mu odlicne koliko viidm 3 GB rama ,pa ima da leti a jos XL 4 gb rama,zver.
 
Toliko rama će biti ok za wp, pošto sa 2GB može 7 app da drži najviše
 
Kao da spremaju neki bloat sa toliko RAM-a ;) (salim se, verovatno spremaju hardver i za buduce upgrade-e)
 
Toliko rama će biti ok za wp, pošto sa 2GB može 7 app da drži najviše

I sa 512GB ram-a drzi 7 aplikacija u pozadini, tj 7 "aktivnih", samo sa 2GB rama kada se vratis posle pola sata ona nece da se otvara ispocetka jer ima dovoljno memorije da kompletna aplikacija i ostane aktivna a da je nista pre toga ne potisne.
Koliko sam cuo, na W10 ce biti 15 aplikacija u pozadini za telefone sa vise ram-a.
 
I sa 512GB ram-a drzi 7 aplikacija u pozadini, tj 7 "aktivnih", samo sa 2GB rama kada se vratis posle pola sata ona nece da se otvara ispocetka jer ima dovoljno memorije da kompletna aplikacija i ostane aktivna a da je nista pre toga ne potisne.
Koliko sam cuo, na W10 ce biti 15 aplikacija u pozadini za telefone sa vise ram-a.
Jel nije sramota da drži isto aplikacija 512 i 2giga?
 
Meni izgleda kao i svak druga Lumia ;)
 
Ovo je Lumia 930 malo photoshopovana... Ima mnogo kvalitetnijih rendera.
 
@evleaks

Vece su sanse da ovakva bude nego svi oni renderi zajedno pre ovoga..
 
Bolja mi je mnogo ona prethodna slikica.
 
Jel nije sramota da drži isto aplikacija 512 i 2giga?

Mene jok :p zezam se...

U svakom slucaju, tako nesto mi ne smeta, jer vise od 4-5 otvorenih aplikacija nikad i nemam. Nema ni svrhe, jer telefon (aplikacije) nije dovoljno funkcionalan da bih morao da se prebacujem izmedju aktivnih aplikacija.

Ako dizajn bude kao ova druga slika, bice to malo razocaravajuce. Gotovo identican 930, samo su coskovi kao na 830 malo izbaceni.
Mada, gledam prvu sliku, kad uporedim coskove deluju kao kod druge slike. Ako nista drugo, makar da W10 donese neku posebnost telefonu, inace im ne gine ista sudbina kao i do sada.
 
Ja planiram prvi put da predjem sa androida na WP posle 6-7 godina, i za to cekam ovu 940ku. Sta mislite, da li ce njen hardver podrzatavi buduci Continuum? to je ono sto me kod WP najvise privlaci da predjem, full desktop experience gde god mi zatreba, samo bluetooth tastatura, mis i miracast u rancu i to je to : )
 
Piše gore "Continuum for Phones support". Nisam ni čuo ranije za ovo, stvarno odlična stvar. Ja trenutno razmišljam da kupim Windows tablet samo zbog desktop podrške. Možda je bolje da sačekam ovo ako će biti uskoro.
 
Banalno pitanje. 1520 nece imati podrsku za Continuum?
 
To ćemo znati kad se pojavi w10fm... Ne pre toga.. :(
 
G2 sa win 10:)
 
kada bi trebalo da bude neka zvanicna microsoft konferencija/prezentacija povodom ovih upcoming lumia telefona?
 
Nazad
Vrh Dno