Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Ma ljudi ne gledajte te telefone zastarelog dizajna,ako vec morate da predjete na android,kupujte kineze,em su povoljni ,em dizajn savrsen,zbog njih je Microsoft na vreme izasao iz tog biznisa,ne vredi se sa njima boriti niti ima svrhe,necete se pokajati,za mali novac dobijate izuzetne aparate.Kinezi ce pregaziti sve konkurente,sto nama korisnicima ide u prilog jer samo dobijamo bolje za manje novca.
 
Kupio sam teracel plus novu bateriju. Koje bacanje para nema ni pola kapaciteta orginalne baterije, oko 1400mah :smash:

Sad sam kupio najskuplju bateriju cameron silo, i stigla potpuno mrtva napuni se do 100%, ali ne drzi charge ni 10sekundi. Jednostavno nema vise dobrih baterija za lumiu 950 :/
 
Sad sam kupio najskuplju bateriju cameron silo, i stigla potpuno mrtva napuni se do 100%, ali ne drzi charge ni 10sekundi. Jednostavno nema vise dobrih baterija za lumiu 950 :/

vidi neku polovnu bateriju, moja lumia 735 kupljena nova mislim 2014, izdrzi umereno dan.brojac glasovnih poziva 582.09.31
 
Imam jednu mrtvu polovnu org, jednu org sto drzi otprilike 2/3 nove - nju koristim, i jednu org sto drzi 1/2 punjenja nove.
Novu Teracel, koja je otprilike 1/2 nove, i novu silo koja je 0.
Mislio sam da izdrzim do nove godine sa lumiom pa da uzmem pixel 3a.

Edit: eno hvale polarcel sa ebay kod steve, ako mi vrate pare za silo, ulozicu u nju
 
Poslednja izmena:
ja za 640 xl imam 2 original u rezervi jedna njena stara drzi ok i jedna od drugog telefona a u njoj je original nova kupljena bila za drugi telefon kom crkla ploca tacno da nema zamenskih jer moracu i za 630 za par meseci da jurim doduse on drzi 5 dana dok je u njemu sim jer sluzi za prijem sms poruka

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Imam jednu mrtvu polovnu org, jednu org sto drzi otprilike 2/3 nove - nju koristim, i jednu org sto drzi 1/2 punjenja nove.
Novu Teracel, koja je otprilike 1/2 nove, i novu silo koja je 0.
Mislio sam da izdrzim do nove godine sa lumiom pa da uzmem pixel 3a.

Edit: eno hvale polarcel sa ebay kod steve, ako mi vrate pare za silo, ulozicu u nju

Polarcell za L950 je ok, drzi dan-dva bez problema u zavisnosti od upotrebe naravno.
 
Sad sam kupio najskuplju bateriju cameron silo, i stigla potpuno mrtva napuni se do 100%, ali ne drzi charge ni 10sekundi. Jednostavno nema vise dobrih baterija za lumiu 950 :/

Stigla mi je juce cameron silo zamena za ovu dead-on-arrival i mogu reci da radi sasvim ok.
Nisam se usudio da je stavim na quick charge, posto mislim da mi je prethodnu ubio ms orginalni quick charger, takodje ima u sebi metalne tegice, ali radi sasvim OK. Bolje od svih novih zamenskih i polovnih orginalnih koje imam.
Steta sto ne moze da ide baterija preko eu pa je problem naruciti.
 
Koja li ce biti cena za Surface Duo

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Koristi li jos neko L950 i 950xl? Ja je jos uvek furam kao sekundarni telefon.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ja bi trebalo da dobijem 950xl uskoro (polovan), možda se prebacim sa 640.
Brinu me dimenzije, baterija i da li će raditi programi koji su mi potrebni, ali se ne opterećujem dok ne probam.
 
Koristi li jos neko L950 i 950xl? Ja je jos uvek furam kao sekundarni telefon.

Ja koristim L950 dual kao primarni, a dao sam i mami jednu, za moje potrebe je ok :) Nasao sam da kupim odlicnu zamensku bateriju sto je jako problematicno naci, tako da mi baterija traje dovoljno.
Kad iskljuce wa onda ne znam... Viber mi je srr na windows platformi... unigram je dosta dobra aplikacija. Jedino mi nije jasno kako da bude stalno ukljucen? Izgleda da kada se iskljuci program ne stizu poruke ili nesto ne znam da namestim?
 
Ja koristim L950 dual kao primarni, a dao sam i mami jednu, za moje potrebe je ok :) Nasao sam da kupim odlicnu zamensku bateriju sto je jako problematicno naci, tako da mi baterija traje dovoljno.
Kad iskljuce wa onda ne znam... Viber mi je srr na windows platformi... unigram je dosta dobra aplikacija. Jedino mi nije jasno kako da bude stalno ukljucen? Izgleda da kada se iskljuci program ne stizu poruke ili nesto ne znam da namestim?
Ja sam za L950xl kupio bateriju na Nemackom EBAY-u i odlicna je. Da Viber je shit WA jos uvek korektno obavlja posao sto se tice Unigrama nzm za tu app verovatno je neka zamena za Instagram. Ja koristim 6tag i Winstagram i ona je vrh cak bolja od IG ali kosta 700 kinte. Ja sam je kupio odavno i vrh je ali nzm koliko ce se isplatiti da se sad kupuje jer je podrska za W10M do kraja godine. Mozda Unigram kao zamenska app nema podrsku za obavestenja u notifikacionom centru.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ne znam zasto ali izgleda da WA i Unigram smetaju jedan drugom???
Kada su oba instalirana, ne mogu da dobijem poruku na WA dok ne pokrenem Unigram?!
Da li moze jos neko da proba?
 
Ne znam zasto ali izgleda da WA i Unigram smetaju jedan drugom???
Kada su oba instalirana, ne mogu da dobijem poruku na WA dok ne pokrenem Unigram?!
Da li moze jos neko da proba?
Ajde probacu ja veceras pa ti javim kako je kod mene.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
drustvo imam jedno pitanje.uzeo sam skoro lumiu 950 i nemam nigde u opcijama dttw dok se na kumovom telefonu ta opcija nalazi u settings/extras/touch. on nije skoro updateovao tel a moj je sa poslednjim updateom?da li je to razlog ili nesto drugo?da li neko ima double tap to wake a ima poslednji update?neka ideja?pozdrav!
 
drustvo imam jedno pitanje.uzeo sam skoro lumiu 950 i nemam nigde u opcijama dttw dok se na kumovom telefonu ta opcija nalazi u settings/extras/touch. on nije skoro updateovao tel a moj je sa poslednjim updateom?da li je to razlog ili nesto drugo?da li neko ima double tap to wake a ima poslednji update?neka ideja?pozdrav!

Personalizacija/zakljucani ekran i tu ukljuci dttw
 
Ljudi još koristite ovu legendu od fona ?!
Ste ih testirali sa novim Nokijama , npr 7.1 ili 8.1 ono versus 950 day/night?!
Ja sam sa 950 bio zadovoljan, ali nemam ga više ima skoro godinu dana :(
 
Ljudi još koristite ovu legendu od fona ?!
Ste ih testirali sa novim Nokijama , npr 7.1 ili 8.1 ono versus 950 day/night?!
Ja sam sa 950 bio zadovoljan, ali nemam ga više ima skoro godinu dana :(

Ja moju vec dve godine ne koristim ali je i dalje kod mene.Samo nekoliko aplikacija funkcionisu,malom broju ljudi danas treba telefon na kome ne radi instagram,fb i slicno,tj nema ok app za to.
 
@enemoon

nemam tu opciju u meniju.
razlikuje se neznatno meni kod mene u odnosu na ovaj kumov tel..ne znam da li ima nekakve veze sa onim startnim podesavanjem gde se bira zemlja ali ja nigde bukvalno nemam opciju double tap to wake.
 
npr u podesavanju za glance screen nemam opciju da ubacim (odaberem) background sliku.
pise samo show lock screen picture i to podrazumeva da ubaci sliku koja je podesena u meniju za lock screen.kod kuma se u podesavanju za glance screen moze izabrati slika iz galerije.
nije mi jasno.update je poslednji od pre neki dan.ne znam poreklo telefona i sa kog je trzista ali valjda to ne bi trebalo da utice (mada npr kod N8 jeste-u zavisnosti od trzista neke su imale fm transmiter aktiviran u firmwareu a neke ne).
 
version:1709
os build je 10.0.15254.597
firmware revision number:
01078.00017.15452.59001
hardware revision 2.1.1.2
 
@enemoon

nemam tu opciju u meniju.
razlikuje se neznatno meni kod mene u odnosu na ovaj kumov tel..ne znam da li ima nekakve veze sa onim startnim podesavanjem gde se bira zemlja ali ja nigde bukvalno nemam opciju double tap to wake.



 
Poslednja izmena:
msm znam da mislite da numem da naem :) ali nije to slucaj.
nema kod mene u meniju.a update je poslednji od pre neki dan.neka ideja?
 
msm znam da mislite da numem da naem :) ali nije to slucaj.
nema kod mene u meniju.a update je poslednji od pre neki dan.neka ideja?

Da ;)
Ja u 99,99% slucajeva koristim dugme, iako mi je ukljucen double tap, ne bi se cimao za to :)

One rukavice sto meni stoji u Dodir je reg hack :)
Ako ti je otkljucan telefon mozes probati reg edit za ddtw:
https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=66993628&postcount=418

Ovde pise da bi trebao firmware update:
https://forum.xda-developers.com/lu...50-xl-ds-rm-1116-doesnt-double-t3623849/page2
 
Poslednja izmena:
Ljudi još koristite ovu legendu od fona ?!
Ste ih testirali sa novim Nokijama , npr 7.1 ili 8.1 ono versus 950 day/night?!
Ja sam sa 950 bio zadovoljan, ali nemam ga više ima skoro godinu dana :(

Ja sam ga, posle tri godine koriscenja, zamenio pre nekoliko dana sa iPhone-om 8. I dalje imam 950ku. Mogu reci da Lumia pravi daleko bolje fotografije, pogotovo pri slabijem osvetljenju. I to mi trenutno najvise smeta. Kao i nedostatak live tile-ova. Ekran je, naravno, takodje bolji na Lumiji. S druge strane, sve ostalo je mnogo bolje na iPhone-u. Istina, ima, na moje iznenadjenje, i iOS nedostaka u odnosu na WM10. Pre svega mislim na nacin na koji se podesavaju jacine zvona i multimedije. Na WM10 je to krajnje jednostavno i prakticno uradjeno. Na iOSu se i dalje gubim. I tako jos neke stvari su bespotrebno zakomplikovali.
Zao mi je sto sam morao da na kraju batalim 950ku (WM10 mi se jako svidja, samo da je malo ispeglaniji, sto se stabilnosti tice i naravno, aplikacija), ali njenu nestabilnost, bateriju i bagove nisam mogao vise da podnesem. Mogao sam jos jedan period da je koristim, al me je svrbelo da konacno probam nesto novo, posle punih 6 godina u Windows mobile svetu, gde je skoro svaka prosla u iscekivanju boljih vremena za sistem, koja nikad nisu dosla, nazalost.

Osim kamere, sve Microsoft aplikacije su prisutne i fino rade. S te strane nisam ni osetio prelazak na drugu plarformu.
 
Nazad
Vrh Dno