Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Ma nije mi jasno da vuče bateriju 23 % kada je telefon isključen. A kada ga koristim, normalno drži. Guram dan bez problema. Telefon star par meseci..Jedino sto mi je danas telefon javio da mi facebook jede dosta bateriju,pa sam FB onemogucio da radi u pozadini.
 
Imamo par problema. Svaki put kada se telefon pali, žali se da nešto nije u redu sa sd karticom, tj sa file sistemom na istoj.

Drugi je da se posle 15tak slika kamera zaglupi I užasno dugo treba da možeš ponovo da okines sliku.

Neko imao sličan problem?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Imamo par problema. Svaki put kada se telefon pali, žali se da nešto nije u redu sa sd karticom, tj sa file sistemom na istoj.

Drugi je da se posle 15tak slika kamera zaglupi I užasno dugo treba da možeš ponovo da okines sliku.

Neko imao sličan problem?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Prebaci da snima slike na internu ako radi ok onda ti se kartica zaglupila, backup fajlova pa format kartice.
 
Ako ti nesto znaci isti problem se javlja i na dve Lumie 550, u mojoj je jedna kartica crkla (verovatno zbog nenormalnog pregrevanja fabricke baterije na izdisaju) pa sam pre nekoliko meseci kupio novu SanDisk karticu, posle toga i novu bateriju (naravno nije original), telefon se vise ne greje toliko ali se ''zali'' na nacin koji si opisao.

Na svu srecu to vise nije primarni fon, jedino mi je bedak sto ce mozda unistiti kvalitetnu karticu ali eto.
 
To sam i ja doziveo, spalila mi 950ica jednu memorijsku od 64gb...
Ima po forumima w10m unistava micro sd kartice , na wp 8/8.1 to se nije desavalo.
 
To sam i ja doziveo, spalila mi 950ica jednu memorijsku od 64gb...
Ima po forumima w10m unistava micro sd kartice , na wp 8/8.1 to se nije desavalo.

Eh da i ja sam to doziveo tri puta na istom telefonu HTC Sensation XE...

Uz njega dosla Sandisk 8GB i nije se dugo zadrzala zato sto je otisla u vecna lovista...
Umesto nje kupljena Kingston 16GB dozivela istu sudbinu...
Nakon toga kupljena nova Sandisk 32GB koja je takodje isto prosla... beli dim i vecna lovista...
U isto vreme kupljene jos dve od Sandisk 32GB koje i dan danas uz pomoc adaptera rade u Sony PSP...
(PSP se koristi samo u trenutcima nostalgije)

Iako su u pitanju razliciti kapaciteti i proizvodjaci... ja i dalje mislim da je do samih kartica a ne do telefona...

Naravno zivotni vek kartica zavisi od njihovog raubovanja jer ako ih drzite sa malo slobodnog prostora sistem pise brise po tom slobodnom prostoru koji brzo ispuca broj ciklusa upisivanja i kartica pocne da otkazuje...
Misljenja da se to desilo u mom slucaju zato sto sam vrlo brzo napunio svako od pomenutih kartica skoro do maksimalnog kapaciteta.

A sto se tice kartice koju sada koristim u L640 XL DS proizvodjac je Samsung 64GB EVO U1... kupljena kad je kupljen telefon (3+ godine) i za sada radi...
 
Poslednja izmena:
Eh da i ja sam to doziveo tri puta na istom telefonu HTC Sensation XE...

Uz njega dosla Sandisk 8GB i nije se dugo zadrzala zato sto je otisla u vecna lovista...
Umesto nje kupljena Kingston 16GB dozivela istu sudbinu...
Nakon toga kupljena nova Sandisk 32GB koja je takodje isto prosla... beli dim i vecna lovista...
U isto vreme kupljene jos dve od Sandisk 32GB koje i dan danas uz pomoc adaptera rade u Sony PSP...
(PSP se koristi samo u trenutcima nostalgije)

Iako su u pitanju razliciti kapaciteti i proizvodjaci... ja i dalje mislim da je do samih kartica a ne do telefona...

Naravno zivotni vek kartica zavisi od njihovog raubovanja jer ako ih drzite sa malo slobodnog prostora sistem pise brise po tom slobodnom prostoru koji brzo ispuca broj ciklusa upisivanja i kartica pocne da otkazuje...
Misljenja da se to desilo u mom slucaju zato sto sam vrlo brzo napunio svako od pomenutih kartica skoro do maksimalnog kapaciteta.
Zar nisi primetio ironiju [emoji3]
Mada mi je zaista riknula kartica, transcend trajala koliko i garancija na nju i crkla.. kupiio je bila jeftina , za jernu karticu od 64GB bas povoljna tada.
Sada pikiram Toshibu 32 ili 64 GB , exceria, kazu da je bas brza uhs1 / u3
Samo nije u pitanju brzina nego i kvalitet.
 
Poslednja izmena:
Brzina kartice na racunaru i telefonu nije ista...
Evo recimo pomenuta Samsung Evo U1 bi trebalo da bez problema ide na 25MB upisa ali na telefonu nikad nije toliko...
Sve to zavisi od samog citaca kartica ugradjenog u telefon...

Ogradjujem se na primer mog laptopa (Lenovo Y500 star cetiri godine) i telefon (L640XL DS) star tri godine...
 
Poslednja izmena:
Brzina kartice na racunaru i telefonu nije ista...
Evo recimo pomenuta Samsung Evo U1 bi trebalo da bez problema ide na 25MB upisa ali na telefonu nikad nije toliko...
Sve to zavisi od samog citaca kartica ugradjenog u telefon...

Ogradjujem se na primer mog laptopa (Lenovo Y500 star cetiri godine) i telefon (L640XL DS) star tri godine...
Ja bar sto sam testirao do sada na z2, 950 evo i sada na Nokiji 5 , rezultati su bili jako slicni telefon - pc... sto se tice read/write...
Bilo da je sam citac na kucistu sa micro sd ili adapter za micro sd kartice...
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanjce (potreban iskren odgovor i bez demagogije):
- Da li da kupim L950XL u top stanju (170€), odnosno, vredi li da uložim u nju obzirom da od aplikacija koristim samo Viber, Skype i WA, tj hoće li mi one valjano raditi obzirom da je M$ napustio dalju proizvodnju Lumie a, valjda, i razvoj same platforme?!
Da li se pomenute apikacije ažuriraju kroz Store?

tnx
 
Jedno pitanjce (potreban iskren odgovor i bez demagogije):
- Da li da kupim L950XL u top stanju (170€), odnosno, vredi li da uložim u nju obzirom da od aplikacija koristim samo Viber, Skype i WA, tj hoće li mi one valjano raditi obzirom da je M$ napustio dalju proizvodnju Lumie a, valjda, i razvoj same platforme?!
Da li se pomenute apikacije ažuriraju kroz Store?

tnx
wa i skype dobijaju update, viber ne ali radi (napustili ili pauzirali su dalji razvoj).

uzmi dobar je deal za te pare ,pogotovo ako je u top stanju.

pozzz [emoji3]
 
Još jedno dummy pitanje:
- kako da odradim Viber data backup/restore na L950 kao što to odrađujem na Androidu (preko GDrive-a)?
Tj. Da li mogu da odradim Viber Restore data sa sadašnjeg Android telefona a koje sam prethodno bekapovao?!
 
Poslednja izmena:
Još jedno dummy pitanje:
- kako da odradim Viber data backup/restore na L950 kao što to odrađujem na Androidu (preko GDrive-a)?
Tj. Da li mogu da odradim Viber Restore data sa sadašnjeg Android telefona a koje sam prethodno bekapovao?!

kad se vrnem kuci pogledacu :d ali mislim da ne moze
 
Ako neko zeli da se otarasi primerka 950xl, a zeli android, nek se javi. Nabavih Lumiu 925 i opet mi se javila zelja za WP telefonima.
 
Sad ga nebih prodao ni za 200e [emoji1]
 
Da znas - niko ga ne bi kupio :)
 
Ako neko isto tako zeli da se otarasi Lumie 1020, da mu bas ne treba, moze da se javi :)
 
Ako neko mozda zeli da se otarasi 950XL a zeli P10L sa 2 god garancije, moze i meni slobodno da se javi.. :)
 
Da li je koristio neko 950-ku i Redmi note 4x odnosno A1 kakav je odnos kamere za fotografije :)
 
2xopticki zum ga stavlja barem u lumia930 rang? :)
 
OK, pogledao sam na yt, povlacim pitanje :D
 
Punjac od 950XL puni MacBook Pro 2017 bez problema do 100% baterije!!! Alal im curte sto su ga napravili.
 
Vredi li uzimati 950 polovan u danasnje vreme dobro ocuvan?Navikao sam na WP andra mi je skroz odbojan.
 
Pa upravo si sam sebi odgovorio :)
Ako gotivis win naravno da ti preostaju samo L950/XL do 200e, sigurno neces davati 500$+ za onaj HP X3, iz inostranstva.
 
Nazad
Vrh Dno