Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Zaboravio da pitam,meni Windows mape vise ne mogu skoro nista da pronadju,ni jednu adresu.(lumia 640xl ds)
Kako je kod ostalih?
U skorije vreme imao sam prilike da nesto pomognem oko 2 lumie 550.Probao tamo mape i bez problema rade.
Iskljucen wifi mobilni net,znaci off line mod,ukljucena samo lokacija,skinuta mapa Srbije i sve radi.Sta god ukucas,pronadje adresu.
Nije mi jasno u cemu je problem.Nece da nista pronadje ni na 535.Pa stvarno mi nije jasno o cemu se radi?
 
Zaboravio da pitam,meni Windows mape vise ne mogu skoro nista da pronadju,ni jednu adresu.(lumia 640xl ds)
Kako je kod ostalih?
U skorije vreme imao sam prilike da nesto pomognem oko 2 lumie 550.Probao tamo mape i bez problema rade.
Iskljucen wifi mobilni net,znaci off line mod,ukljucena samo lokacija,skinuta mapa Srbije i sve radi.Sta god ukucas,pronadje adresu.
Nije mi jasno u cemu je problem.Nece da nista pronadje ni na 535.Pa stvarno mi nije jasno o cemu se radi?

Nazalost tu nema pomoci, moras biti na netu da bi se ista naslo...
Letos sam tokom boravka u inostranstvu prvo pinovao sve lokacije od interesa kako ne bih rabio mobilni net u romingu...
Na taj nacin sam lako dolazio do svih tih lokacija...
Cak sta vise sve te lokacije sam trazio na laptopu i tamo pinovao a telefon se prilikom kacenja na wifi sam sinhronizovao...

Zasto je to tako niko iz MS-a nije dao objasnjenje...

Generalno do pre godinu dana MS mape su mi bile dobre a od tada rapidno propadaju...
Cak ni na PC-u nisu vise kao sto su bile...
 
Meni po Beogradu radi i offline, za destinacije van Bg mi nije ni trebala, zadnje mape Srbije i to je to.
Lumia 625.
 
Pa jel ima neka alternativa MS Mapama? Jel je moguce sideload-ovati neku stariju verziju?
 
Meni po Beogradu radi i offline, za destinacije van Bg mi nije ni trebala, zadnje mape Srbije i to je to.
Lumia 625.

Da,bas o tome se i radi.
Na nekim telefonima radi normalno,a negde ne.
Eto ,na tvom 625 radi,na 2 koje sam probao 550 radi,bez interneta u offline modu,sto je neobjasnjivo.
Meni je do prosle god,leto,sve radilo dok se nije i sistem i mape nadogradile/azurirale,pa sve gore i gore i na kraju skoro,ne skoro nego neupotrebljivo.
Jedino da cekamo neko resenje,da se omoguci instalacija here sa 8.1 sistema.
Ostala mi lumia 520,zakljucana na neku mrezu,na njoj here perfektno radi.
 
Samo jednu stvar da proverim, ja koristim Here aplikaciju, i to mi radi.
To bi trebalo da su iste mape ili sam pobrkao lončiće?
 
Ma ne, na 8.1 Ja sam stručnjak za zbunjivanje :p
 
Samo jednu stvar da proverim, ja koristim Here aplikaciju, i to mi radi.
To bi trebalo da su iste mape ili sam pobrkao lončiće?

Here je bilo i ima samo za 8.1
Za desetku su napravili Windows mape,to je umesto here,a mape su iste.
Mene zanima da li ima opcija da se here instalira na desetku,posto to trenutno ne moze.
Ne moze,mislim nema u prodavnici da se skine za desetku.
Ostali koji su u ponudi,softveri za navigaciju,probao par ali nije to bilo bas kako treba.
 
jbt ovo treba u faq:
here map moze da radi samo na windows 10 mobile treshold, a ne moze da radi na AU, CU i FU.
 
Kupio sam 950-cu pre mozda 10-ak dana, kao novu, sa 50-ak sati rada...itd. Posto win telefone koristim poslednjih 5-6 godina, ovu 950 sam kupio kao krajnje nezahtevan korisnik, iskljucivo zbog simpatija prema windowsu, dobre kamere i ekrana. Od aplikacija koristim samo viber. Moje misljenje je da se ne isplati eksperimentisati sa propalim platformama, ali sta je tu je. Naime, moj telefon radi normalno (uslovno, lumia 735 je za njega zmaj), bateriju trosi normalno dok ne dodje do 25-26%. Tada se ugasi bez ikakvog upozorenja i obavestenja. Restartovao sam telefon na fabricka podesavanja i opet isto. Da li je baterija losa, ima li smisla kupovati novu?

unapred zahvaljujem na odgovorima.
 
500usd za xl? Jedino ako ide surface sa njim u paketu.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Ma bez veze, kao da je rasprodaja kod nas. Stoji mi u magacinu par godina pa ajd da spustim cenu za 11,28% da ne izgubim puno...

Sent from mTalk
 
Isao danas do china telecoma da mi srede net i usput dok sam cekao uzmem da pogledam kakvi su mate 10 pro i ajfoni po pitanju kamere. jos uvek imam 950xl sa sobom pa reko ajde da uporedim. Na moje veliko zaprepascenje lumia je ostrija od oba i to na 19mpx, ajfon za nijansu bolji dr ali nema ostrinu kao zeiss staklo. Da l' sam lud ili sta... A bas planiram da uzmem novi telefon za mesec, dva mada sad kad vidim da ovi od 600e i vise nisu napredovali u fotografiji srazmerno ceni kapiram da cu da uzmem neku krbulju i milc da me izadje isto ili malo skuplje. E moj majkrosofte, mozda vam jednog dana i dodje iz d*peta u glavu.
 
950xl ima sasvim dobru kameru, ali slaba korist kad je skoro sve ostalo loše...
MILC i neki jeftiniji telefon zajedno koštaju otprilike kao premium telefon. Nije "all in one", ali zato sa MILC se mogu praviti ozbiljne fotografije.
 
Meni je sve dobro na 950-ici osim batery life-a, treba mi barem jos 33% da opusteno zavrsim radni dan. Interesantno je da 950 ima i ir front kameru ali ne moze da se koristi ni za sta drugo osim za hallo? Da li neki noviji telefon koji ima ir kameru nazad? :D
 
Isao danas do china telecoma da mi srede net i usput dok sam cekao uzmem da pogledam kakvi su mate 10 pro i ajfoni po pitanju kamere. jos uvek imam 950xl sa sobom pa reko ajde da uporedim. Na moje veliko zaprepascenje lumia je ostrija od oba i to na 19mpx, ajfon za nijansu bolji dr ali nema ostrinu kao zeiss staklo. Da l' sam lud ili sta... A bas planiram da uzmem novi telefon za mesec, dva mada sad kad vidim da ovi od 600e i vise nisu napredovali u fotografiji srazmerno ceni kapiram da cu da uzmem neku krbulju i milc da me izadje isto ili malo skuplje. E moj majkrosofte, mozda vam jednog dana i dodje iz d*peta u glavu.
Mada nisam bas covek za kamere (meni i ozbiljne izgledaju slabo kada zagledam, jer blizu gledam zbog vida :D), ali jesi li poredio sa S7/S8?
Ja sam prvi put bio impresioniran kameron na telefonu na S7, a igrao sam se duze sa L950XL kamerom izmedju ostalog (i S5 pre toga, koji mi je isto bio "meh").
 
Nisam imao prilike da cackam s7 ali sam imao priliku da uporedim fotke sa s8 doduse samo nocu i to u nikakvim uslovima u kojima je s8 ipak dao kvalitetnije fotke bar sudeci po onom sto se dalo videti na ekranima telefona. Kazem, na polju kvaliteta fotografije nije se odmaklo skoro pa nista, zato i napreduju druge funkcije tipa 4k@60fps, super slow motion i slicno. Davno je izvucen maksimum po pitanju kvaliteta a sad su samo nijanse u pitanju na tom polju, odnosno kako softver obradi signal. Sam senzor kao senzor fizicki ne moze bolje. Nadam se da cemo imati prilike da dobijemo neku novu 808 ili 1020 u skorije vreme. Bio bi red :)
 
Bre ja narucih bateriju za 950 XL sa AliExpressa. 20% veci kapacitet od standardnog.
Javljam kako sam prosao.
 
Dokle god ne bude kao Note 8 dobro je :D
 
Pa da se ne zapali...
Hvala na ohrabrujućim rečima @imbaqq

Sent from mTalk
 
^^Minor Details
 
Bre baterija stigla u ponedeljak i danas sam je pokupio. Još malo pa će AliExpress da dostavlja brže od domaćih kurira.
Na bateriji piše da ima čak 4200 mAh, mada biću zadovoljan i sa 3800.
Elem stigao mi je i neki dodatak uz bateriju, premda sumnjam da ima veze s njom. Zna li neko čemu ovo služi?

dFkCwWv.jpg


unC4GNy.jpg


BEtiXu8.jpg




Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
wp_ss_20180403_0001.jpg

Ne valja ova aplikacija.
 
Nazad
Vrh Dno