Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Ja danas dobih 950XL... Neće se on pored Redmi Note 5 Pro hljeba najesti :)

950xl izgleda perfektno. Win izgleda jednako na telefonu. Nikada nisam koristio Win na telefonu, pa zato kažem izgleda. Još nemam iskustva kako radi. Po onome što čitam od vas.... nema tu sreće.

Za sada mi izgleda da oni nemaju zvaničnu YT aplikaciju!!

Viber mi je must have, pa će ovaj 950xl vjerovatno završiti kod djeteta za gledanje crtanih.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja danas dobih 950XL... Neće se on pored Redmi Note 5 Pro hljeba najesti :)

950xl izgleda perfektno. Win izgleda jednako na telefonu. Nikada nisam koristio Win na telefonu, pa zato kažem izgleda. Još nemam iskustva kako radi. Po onome što čitam od vas.... nema tu sreće.

Za sada mi izgleda da oni nemaju zvaničnu YT aplikaciju!!

Viber mi je must have, pa će ovaj 950xl vjerovatno završiti kod djeteta za gledanje crtanih.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Windows jos uvek ima sve sto je potrebno za telefon. Dokle ce to sve da radi ne zna se, ali je sistem kao sistem jako dobar. Ja tako zamisljam operativni sistem za telefone. Sto se tice kvaliteta izrade MS lumia po meni daleko je to od onoga sto je Nokia radila.
 
Stigao mi nocas neki update, samo sam video da se zupcanici vrte. I na 532, na insajderu mi je stigao neki update. Jel jos neko dobio ?
 
"2018-10 Update for Windows 10 Version 1709 for arm-based Phone Devices."
 
Opet sam promasio verziju sa kojom radi wpinternals :/ Kako izadje nova verzija tako izadje novi update za win koji je ponisti. Moracu iskljuciti autoupdate.

btw: hteo ja da slušam radio, ali kao nema radio, wtf?, preko interop tools/regedit treba ukljuciti radio, tek onda radi.
 
Poslednja izmena:
Da li je koristio neko terracell plus bateriju? Vidim da je duplo jeftinija od org?
 
Da li je koristio neko terracell plus bateriju? Vidim da je duplo jeftinija od org?

Izmerio sam staru bateriju, punjenje sa 10% na 100% je ~1950mah. Nije lose, a nije ni sjajno.

Koliko sam shvatio org baterija nema da se kupi vise. Te sto tvrde da su org, na Amazonu ili Aliju, su porez na b*****. Kapacitet nove zamenske ili kapacitet nove nazivno orginalni baterije bi najverovatnije bio manji od kapaciteta postojece baterije?

Nisam pametan? Da li je neko menjao bateriju a da se usrecio?
 
U je, 20 dana bez problema moze WP sa njom :p
 
Pa sa nekom normalnom upotrebom izdrzi oko 2 dana.
Sledecih godinu dana ne razimsljam o novom telefonu sigurno.
 
Kupio sam teracel plus novu bateriju. Koje bacanje para nema ni pola kapaciteta orginalne baterije, oko 1400mah :smash:
 
Welp, ispade neki update za moju 950XL i izgleda da ju je brikovao. Zavrsi onaj deo sa tockicima do kraja i otad nece da se digne Windows uopste.
Pojavi se samo Windows ikoba na pocetku kad je ubodem na punjac, ali nista dalje.

Update:

Prorade posle xxx pokusaja sa restartom. Pazite se!
 
Poslednja izmena:
Welp, ispade neki update za moju 950XL i izgleda da ju je brikovao. Zavrsi onaj deo sa tockicima do kraja i otad nece da se digne Windows uopste.
Pojavi se samo Windows ikoba na pocetku kad je ubodem na punjac, ali nista dalje.

Update:

Prorade posle xxx pokusaja sa restartom. Pazite se!

ma nema od tog qursa nista, meni samo redovno stize za Whatsapp
 
Welp, ispade neki update za moju 950XL i izgleda da ju je brikovao. Zavrsi onaj deo sa tockicima do kraja i otad nece da se digne Windows uopste.
Pojavi se samo Windows ikoba na pocetku kad je ubodem na punjac, ali nista dalje.

Update:

Prorade posle xxx pokusaja sa restartom. Pazite se!

Lumia 640 XL DS sinoc dobila sigurnosne zakrpe...
Ne vidim ja sta su oni to zakrpili kad ima sve manje opcija da se koristi...
najsmesnije od svega je sto sam zarad te nadogradnje morao da uklonim par programa kako bi napravio mesta za nadogradnju...

Kuriozitet je da L640 XL DS i dalje dobija bar sigurnosne zakrpe a prilicno noviji "Moto Z" zvanicno nece vise dobijati nadogradnje OS-a...

Vec mi je pun klinac toga da proizvodjaci prave 10-tak novih modela godisnje a onda razvoj OS-a prepuste korisnicima...

Pravite vi samo tri modela jeftini, manje jeftin i skupi model i onda neka sva tri dobijaju nadogradnje bar tri godine...
 
Nazad
Vrh Dno