Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Jeli može savet kako da u navigaciji uključim i govor (može i engleski). Uopšte ne uspevam da nađem tu opciju. Radi navigacija, a ništa ne priča...
 
imam komentar :D

android primer je bilo koji low end android telefon iz 2012. godine :D još sve radi na njima.
Ja ne znam nikog ko koristi low end android iz 2012 godine,sve je to do sad zavrsilo u djubretu ako je neki i ostao,daj Boze da moze i za pozive da sluzi kako treba.
 
Moj cale koristi Galaxy trend lite iz 2013 godine i rade pozivi i poruke bez problema i to bez interneta[emoji2][emoji2] i viber ali sa internetom. Kod low enda mora da se gleda kada je izasao i uvek uzimati najnovije modele, godinu do max dve koriscenja i menjanje. L950 nije pravljena da se brzo menja i sigurno ce najduze dobijati podrsku, izgleda i duze od dve godine

Sent from mTalk l532ds wp10
 
s4 koji je stavljen u 1020 nije običan s4 već je modifikovan, lepo on radi sa slikama od 30+ mpix, ali to apsolutno nema veze sa windowsom, tj. operativnim sistemom... ako ćemo već o tome windows 10 lepo radi na njemu, bolje nego na nekim retardiranim lumijama sa 1gb rama koje imaju punu ?
.
Greetengs from fetard 1gb wp https://www.youtube.com/watch?v=sFKjKmgqZkE&feature=em-upload_owner
[emoji2]
Malko brze


Sent from mTalk l532ds wp10
 
Poslednja izmena:
Ali ti bi 10godina support, e zato je i MS puko, niko nije hteo da uzme novu seriju 950, xl , 650 zato sto su im bili super raniji modeli sto da kupe kada radi a i tera i w10m i te servise kako tako, tako i vecina na forumu ima matore lumie, par nas fura 950...

Pre ce biti da su pustili nezavrsen proizvod, pa su svi testovi bili negativni, i korisnici bili nezadovoljni, tek su sada sredili sofwer kakav je trebao biti kada su pustili uredjaj.
Za 650ku se verovatno salis to bi bilo preci sa konja na magarca :)

Sa druge strane, kupis neki alat: busilicu, brusilicu i traje 10 godina i ista je cena sada i onda; i ves masina uz manje popravke traje 10 godina, meni i racunar traje 10 godina - samo sam ubacio xeon umesto c2d. A ocekuje se da svake godine bacis 200e za mobilni, za nesto sto i dalje radi, ali eto prestala je podrska pa je ukinut softwer. Pa ko je tu lud :) I ista prica bila za mobilni win 7, pa win 8, pa bice i za 10ku :)
 
Sa druge strane, kupis neki alat: busilicu, brusilicu i traje 10 godina i ista je cena sada i onda; i ves masina uz manje popravke traje 10 godina, meni i racunar traje 10 godina - samo sam ubacio xeon umesto c2d. A ocekuje se da svake godine bacis 200e za mobilni, za nesto sto i dalje radi.
To je to. [emoji122]



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa dal si realan da koristis I telefon 10god!?

Aj da si rekao 2god pa hajde Ali sve preko toga smori... I'ma ja I G1 nije problem da see koristi, jos he bele boje, I'ma qwerty tastaturu, Android 1.6 ma Milina
 
tema se zatrpava glupostima da li će neko od moderatora da reaguje i očisti temu ... Ljudi otišli ste debelo u off ... kakave veze ima podrška MS sa Lumiom 950? Ovo svakako nije tema gde će se porediti android vs windows ima sigurno tema gde se može o tome pisati ..
 
Poslednja izmena:
Pa dal si realan da koristis I telefon 10god!?
Aj da si rekao 2god pa hajde Ali sve preko toga smori... I'ma ja I G1 nije problem da see koristi, jos he bele boje, I'ma qwerty tastaturu, Android 1.6 ma Milina

OK, ako je nesto fizicki zastarelo, ima nesto novo sto ti hoces. Ali da se softwerski penizonise iako bi i dalje mogao da radi, pa moras da ga zamenis, bax.
Meni je n97mini dosta funkcionalan i dalje, tu su negde po godistu, bas se upotpunjuje uz noviji telefon.
 
tema se zatrpava glupostima da li će neko od moderatora da reaguje i očisti temu ... Ljudi otišli ste debelo u off ... kakave veze ima podrška MS sa Lumiom 950? Ovo svakako nije tema gde će se porediti android vs windows ima sigurno tema gde se može o tome pisati ..
Slazem seeI'm mnogonofftopica of ranije gde see pokusalo prvo napljuti 950ica pa onda I support of MS@...

Sent from my Nokia 5
 
Izgleda ti ukljucen neki autocorrect na Nokii. :D
Sent from a fantastic Lumia 950 XL
 
Slazem seeI'm mnogonofftopica of ranije gde see pokusalo prvo napljuti 950ica pa onda I support of MS@...

Sent from my Nokia 5

Pa nije, 950/950XL HW odlican. Kvalitet izrade katastrofalan. Koliko god se nekom svidjalo ili ne to je relanost. Steta sto je tako ali na zalost jeste.
 
meni je ok, i deluje mi vise reparabilna i modularna od pojedinih popularnih telefona. nisam probao, ali tako deluje. kod izrade telefona jedino je to vazno ja mislim. ne znam sta bi drugo moglo biti vazno i kakve kriterijume ti imas. jedan galaxy s7/8 je uzasno nekvalitetno uradjen, ako ti se nesto pokvari bolje kupi nov odma.
 
meni je ok, i deluje mi vise reparabilna i modularna od pojedinih popularnih telefona. nisam probao, ali tako deluje. kod izrade telefona jedino je to vazno ja mislim. ne znam sta bi drugo moglo biti vazno i kakve kriterijume ti imas. jedan galaxy s7/8 je uzasno nekvalitetno uradjen, ako ti se nesto pokvari bolje kupi nov odma.

:d živa istina... kome je S7/8 ikada ispao zna o čemu pričaš...
 
:d živa istina... kome je S7/8 ikada ispao zna o čemu pričaš...
Ok je za telefon nizeg cenovnog ranga mozda ali za top model je apsolutno neprihvatljivo. A sto se tice popravke, korisnika to ne zanima mnogo posto ga nece on ni popravljati, a i ne kupuje telefon da bi ga popravljao. Meni nista ne znaci da li je serviserima laksa popravka ili nije. Plastika kod 950XL krcka to je apsolutno nedopustivo po meni.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
značiće ti kad ti jednom bude ispao telefon i odneseš ga u servis, a oni ti ga više nikad ne vrate kao kada je bio nov. a neće da ti daju drugi.
 
značiće ti kad ti jednom bude ispao telefon i odneseš ga u servis, a oni ti ga više nikad ne vrate kao kada je bio nov. a neće da ti daju drugi.

To je besmislica sto si napisao. Dakle po tebi korinisk traba da bira telefon koji se lakse otvara? WTF
To da li se telefon lako otvara ili ne korisnik ne mora da bude sposoban da procenjuje niti ga to zanima. Jedino ako je neki model telefona namenjen iskljucivo serviserima.
 
Poslednja izmena:
To je besmislica sto si napisao. Dakle po tebi korinisk traba da bira telefon koji se lakse otvara? WTF

Ne nego telefon koji će da traje čiji delovi su lako zamenljivi (zadnji poklopac) i koji ukoliko ispadne neće biti FUBAR ...
 
Poslednja izmena:
čuj, kada je telefon napravljen da je lepo modularan i servisabilan, lako je sve. to što ti kažeš i što zahtevaš je druga stvar sasvim. postoje ljudi koji nikad ne nose telefon bez adekvatne futrole. ti kad staviš telefon u futrolu apsolutno nije bitno da li je on ispod nje metalan, drven, plastičan ili mermeran. ono što je sa druge strane bitno je da li ćeš moći da ga popraviš za 50 evra ako se pokvari, ili će ista popravka da košta 300 evra. složićeš se?
 
NIje bas logicno ali dobro ako je to opravdanje loseg kucista najboljeg windows telefona koji se moze naci na trzistu.
Jesi li se nekad pitao, mozda je upravo ms odlucio da bude plastika posto su 808 i 810 ne tako slavni po tome sto znaju da s fino zagreju pa ono plastika se brze oslobadjabod toplote od stakla ili metala...
Znas li i da ona dva jaca i ona 4 na 808/810 ne rade na najvisim taktovima upravo zbog tih problema iako imaju korisne hladnjake - heatpipes...

Sent from my Nokia 5
 
Jesi li se nekad pitao, mozda je upravo ms odlucio da bude plastika posto su 808 i 810 ne tako slavni po tome sto znaju da s fino zagreju pa ono plastika se brze oslobadjabod toplote od stakla ili metala...
Znas li i da ona dva jaca i ona 4 na 808/810 ne rade na najvisim taktovima upravo zbog tih problema iako imaju korisne hladnjake - heatpipes...

Sent from my Nokia 5

Plastika je loseg kvaliteta, pa mozes da gledas iz 100 uglova, da trazis argumente raznorazne. Po tebi sta je kvlaitetnije uradjeno LUMIA 1520 ili 950XL oba telefona su od plastike? Zanima me sta mislis?
 
Poslednja izmena:
Plastika je loseg kvaliteta, pa mozes da gledas iz 100 uglova, da trazis argumente raznorazne. Po tebi sta je kvlaitetnije uradjeno LUMIA 1520 ili 950XL oba telefona su od plastike? Zanima me sta mislis?
Jel realno da poredis telefon bez poklopca i sa integrisanom baterijom i lumiu 950 !? Ma loooool

Sta je ovo ovih dana , mora da je vrucina.
Pa toliko se nije kukalo ni u pocetku, sad krenule zalopojke...

Sent from my Nokia 5
 
obrati pažnju dejane da ti argument nije na mestu, metal je bolji za hlađenje i oslobađanje toplote od plastike. takođe samo 950 XL ima heatpipe hladnjak, obična nema, ima neki heat spreader samo i to je to. 1520 je kvalitetnije urađena od 950, ali nisu za poređenje jer jedna je unibody, druga nije. ja više volim telefone koji nisu unibody. ekran (i bilo šta) se na 950 menja za 10 minuta, malo dete može da je rastavi i sastavi. dok na 930 je teže znatno, a nju bije dobar glas zbog toga što ima metalni obod. interesantno je, a ljudi ne znaju, da i plastične lumie imaju metalni frejm unutra, recimo 1020, koja je po meni 100 puta bolje urađena od 930, i kvalitetnije. ali ljudi ne vide METAL, znači ne VALJA :D lumia 1020 jeste unibody, ali se toliko lako otvara, i sve se lako menja, da sam ja oduševljen. u tom pogledu, taj kompromis između takvog unibody telefona i kvaliteta izrade je po meni ok. lepljena android gov*nca su apsolutni užas, iphone da i ne pominjem, ono je primer kako ne treba praviti telefon.
 
Poslednja izmena:
Lumia 950 XL DS, SIM1 kartica ne biva prepoznata, palo mi je na pamet i gurnuo sam izmedju kucista kartice i kartice kada je ubacena unutra mali kartoncic,i to je radilo par dana i sad opet ne radi, da li je neko rasturao taj deo oko SIM-a 1, da li ide lagano ili... ???
 
Pa bar iPhone se lako otvara, dva srafa odvrnes i sve ti je na dohvat ruke.
Bas treba korisnika da zanima dal se lako servisira....
 
koliko se secam sim 1 je zalemljen za plocu, dvojka nije. tako da keca ces tesko da zamenis :( bzv stvarno :(
 
Lumia 950 XL DS, SIM1 kartica ne biva prepoznata, palo mi je na pamet i gurnuo sam izmedju kucista kartice i kartice kada je ubacena unutra mali kartoncic,i to je radilo par dana i sad opet ne radi, da li je neko rasturao taj deo oko SIM-a 1, da li ide lagano ili... ???
Kako to, jel ti padao telefon!?
Menjas cesto kartice!?

Meni je malo napukaobpoklopac tu blizu mic jack-a odvalilo s parce 2x4mm bas bzv mada nisam ga preterano otvarao za 9meseci , mozda nekih 50x ukupno.

Sent from my Nokia 5
 
Nazad
Vrh Dno