Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Tema bi zamrla odaaaavno da nema tih postova ;)

Nego, ko je jos probao bateriju za restart?
 
Ne verujem bas da bi zamrla... Ima vlasnika, radoznali su, drzace se to jos neko vreme. Ipak su L950 i L950XL hardverski suvise dobri da bi odjednom bili nepozeljni (ekran, kamera...).

Nego, da ne ureknem (pu pu), cini mi se da mi baterija sad malo bolje drzi posle par nedelja koriscenja, nego kad je fon bio nov... Mozda tripujem, ali na pocetku sam ga pokoji put malo i znao dopuniti u trku - sad nista. Zadovoljan sam baterijom, iako nije bas da je u sampionskim vodama.
 
Ne verujem bas da bi zamrla... Ima vlasnika, radoznali su, drzace se to jos neko vreme. Ipak su L950 i L950XL hardverski suvise dobri da bi odjednom bili nepozeljni (ekran, kamera...).

Nego, da ne ureknem (pu pu), cini mi se da mi baterija sad malo bolje drzi posle par nedelja koriscenja, nego kad je fon bio nov... Mozda tripujem, ali na pocetku sam ga pokoji put malo i znao dopuniti u trku - sad nista. Zadovoljan sam baterijom, iako nije bas da je u sampionskim vodama.

Koliko imas aplikacija i sta sve radi u pozadini??

Imas li ukupno 100app sa sve stock aplikacijama?

Sent from Kin :(
 
Imam 70 ravno. U pozadini rade sve drustvene i aplikacije za messaging: FB, IG, Viber, WA, FB Messenger, Tapatalk... Mozda sam neku i zaboravio. Za njih sam bas podesio da uvek rade u pozadini, za ostale je kako je bilo po default-u.

Sto pitas..?
 
Imam 70 ravno. U pozadini rade sve drustvene i aplikacije za messaging: FB, IG, Viber, WA, FB Messenger, Tapatalk... Mozda sam neku i zaboravio. Za njih sam bas podesio da uvek rade u pozadini, za ostale je kako je bilo po default-u.

Sto pitas..?

Onako vidim zadovoljan si baterijom :) i ja sam ali imam preko 100 app mada sam nekim zabranio da rade u pozadini ;)

Ocekujem sad komentar alfe...
Odakle na wp platformi 100aplikacija [emoji24]

Ako ti zatreba ima sjajan media konverter, skoro sam iz flac u m4a prebacio dva albuma, lijepo konvertuje [emoji847]

Sent from Kin :(
 
Poslednja izmena:
Pa da. :) Nije da nije mogla biti bolja, ali ne izdaje me pre noci i to je sve sto je bitno.

A od tih 70 aplikacija bar 10 mi apsolutno ne trebaju, dosle su sa sistemom i nisam ih pobrisao (iako sam citao ovde da mogu mnoge i da se pobrisu)... Mozda bih mogao da porazmislim o tome.
 
Pa da. :) Nije da nije mogla biti bolja, ali ne izdaje me pre noci i to je sve sto je bitno.

A od tih 70 aplikacija bar 10 mi apsolutno ne trebaju, dosle su sa sistemom i nisam ih pobrisao (iako sam citao ovde da mogu mnoge i da se pobrisu)... Mozda bih mogao da porazmislim o tome.
A znam ima i kod mene tako nepotrebnih ali kad mi je zao da obrisem :( vecinom su pro verzije koje sam skidao sa my app free.

Sent from Kin :(
 
telenor banka nije sigurna ni za stabilan program za android, tako da samo i iskljucivo koristis web interfejs i briga te.

iskreno ja i dan danas ne razumem zasto ali ZASTO postoji ****ni program za nesto sto moes da uradis iz obicnog browser-a? koja je poenta? sta mi je lakse sa programom nego sto mlgu iz browsera?

oslonio sam se na program, instalirao ga, i posle dve revizije resili da mi vise ne daju update, i sad iako koristim android ni malo se ne razlikujem od wp tabora - jednostavno program za ebanking nemam! i sta sad?

moje misljenje je da je extremna glupost da bilo sta zavisi od platforme u 21. jbenom veku! alo! to su se web based servisi za koje ti je dovoljan browser jbeni iz 90-ih godina. alo bre. kakvi nativni programi za ovo i za ono?
 
Na razumem o cemu pricas, sta si imao a sada nemas na Androidu?
Prilicno je lakse preko TB appa (i Intesa i RF..) raditi na mobu nego preko web interfejsa. Za AIK uzjedno nije ni moguce preko weba raditi na mobu, ne radi UI prosto :(

Ali za TB nije nezgodno jednom mesecno da se upali browser na Lumii, krastavac... kad mora. Steta sto ne moze mCash na WP! Jednu karticu manje nosim zbog toga, iskreno mi znaci svaka kartica koju ne moram nositi.
 
program za telenor banku ne mogu da update-ujem preko play store-a, a stara verzija koju imam je ugasena i izbacuje poruku da mora da se uradi update da bi radila.
 
program za telenor banku ne mogu da update-ujem preko play store-a, a stara verzija koju imam je ugasena i izbacuje poruku da mora da se uradi update da bi radila.
First world problems, obrisi tu sto imas i instaliraj novu, sta je tu problem?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
A problemi aplikacija na android telefonima su za Lumiu 950 relevantni kako?
 
More first world problems:
- Edge opet ucitava pogresne strane. I kad ucita opet brljavi. Stavise kad kliknem na link na FB recimo i kad odem na sajt i posle pritisnem Back, Edge me vrati u aplikaciju ali ne zatvara tab sto je ranije bio slucaj.
- Live tile na kalendaru prikazuje da je petak 23. jun

Sent from mTalk
 
More first world problems:
- Edge opet ucitava pogresne strane. I kad ucita opet brljavi. Stavise kad kliknem na link na FB recimo i kad odem na sajt i posle pritisnem Back, Edge me vrati u aplikaciju ali ne zatvara tab sto je ranije bio slucaj.
- Live tile na kalendaru prikazuje da je petak 23. jun

Sent from mTalk

resetuj mail & calendar app ... meni radi na insajderu vec mesecima savrseno.

edge je stvarno neotimizovan, treba tu neka major verzija da bude i da srede vise to, bruka, puca mi ponekad samo zatvori edge..
 
Poslednja izmena:
resetuj mail & calendar app ... meni radi na insajderu vec mesecima savrseno.

edge je stvarno neotimizovan, treba tu neka major verzija da bude i da srede vise to, bruka, puca mi ponekad samo zatvori edge..

Kako se resetuju mail I calendar?

Sent from mTalk
 
Kako se resetuju mail I calendar?

Sent from mTalk

da , ne moze ipak opcija je neaktivna, auuu koji jreteni iz MS-a!

ladno za stock app jos uvek ne radi opcija reset!

Juce sam npr resetovao Feedback hub, sve proslo ok i kad sam se vratio u app ona i dalje nije prikazivala nove vesti o insajder buildovima, cak sam bio ulogovan a nije bilo ikonice tj moje slike - totalno ludilo...
 
Poslednja izmena:
Deinstaliraj obe app, posle instaliraj ponovo... Može i tako.
 
Sistemske aplikacije ne mogu da se deinstaliraju.

Sent from mTalk
 
Stavi prst, pa vidi... Outlook kalendar i mail, možeš deinstalirati.
 
Ne može, probao sam još kad mi je Dejan rekao da resetujem.

eAw28ZJ.jpg


Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Ne može :p
I win!

3ouZu3P.jpg


W9J46kF.jpg


Vi što ste na insajderima se ne računate.

Sent from mTalk
 
Ok onda nastavi dA se cudis :) fast ring a i slow nude vec mesecima stabilnije i bug fixed buildove u odnosu na stable cu, au ...

Sent from Kin :(
 
Ja nisam na insideru i meni nudi opciju da deinstaliram aplikaciju, kalendar i poštu. Jeste da je to uklanjanje programa, nije reset, samo sam mislio da će vraćanjem istog biti na početnim vrednostima...
 
Ja nisam na insideru i meni nudi opciju da deinstaliram aplikaciju, kalendar i poštu. Jeste da je to uklanjanje programa, nije reset, samo sam mislio da će vraćanjem istog biti na početnim vrednostima...

Zar nisu od CU omogucili i uninstall nekih stock aplikacija, ako ima tu verziju sistema onda ne znam sto ne moze...

Sent from Kin :(
 
Od CU može... L830 nije na CU...
 

Prilozi

  • WP_20170625_09_55_40_Pro.jpg
    WP_20170625_09_55_40_Pro.jpg
    1 MB · Pregleda: 115
I jos jedan restart danas. Cirka na svakih 5-7 dana mora da se restartuje.

Sent from mTalk
 
jedno pitanje za sve koji su kupili novu lumiu 950 xl posle koliko meseci je poceo de se desava restart...
 
Nazad
Vrh Dno