Šta je novo?

1866 vs 1600 mhz ram

Nije placebo, ali nije ni do brzine memorije nego do kolicine. Win po defaltu ne zauzima isto na masini od 4, 8 ili 16GB. Sto je veca kolicina memorije vise ce i sistem da se razmase. Ko ne veruje a dokon je slobodno neka sebi iscupa jedan modul da proveri.

Ovo je vazilo na XP od vista pa do 8.1 imaju sosema drugi managment rama,mene isto uzima i na 8 GB i na 12 GB
 
Koliko ja znam, bas je obrnuto... Od Viste, na ovamo su promenili pristup potrosnji memorije i po defaultu radi slicno kao Linux; trosi sve sto je slobodno... Nema razloga da memorija bude neiskoriscena!
Mozda gresim...
 
Ne gresis. Posle XP-a su menjali, krale je pomesao sve. Cemu sluzi ram ako zvrji prazan stalno. Ovako bar sistem koristi.
 
ja sam uzeo Kingston Savage 8 gb 1866mhz sa CL9 latencijom. Isto sam se razmisljao da li da uzmem vise MHZ, ali rekao latetencija je znacajnija.
 
Serbianboss, ja bi to sibnuo na 2400mhz cl 11-13-13, radi provereno.
 
Ja sam prešao sa 8GB 2000Mhz CL7 na 16GB 1866 CL10 (koja mi inače radi na 1600) i ne vidim nikakvu razliku u brzini, ali se vidi razlika u komforu u radu.
 
U korist 16GB naspram starih 8GB?

Ovih dana se ja razmisljam uzeti mozda novi komp, sve novo sem hdd, ssd, zvucne...

Razmisljam 1600NHz CL9 (10) ili gledati neku zver do 2400MHZ CL11 (10 ili 9) ali me cena za brze odbija samo tako, izbor je takodje veoma siromasan u nas...

Ploca bi mogla biti Z97 (Asus deluxe ili PRO, mozda Maximus VII Hero) i zanima me na koliko volti valja da bude memorija za njih? Da li mora 1,5V ili eventualno moze neograniceno dugo i 1,65V?

Posto ploca podrzava XMP da li i memorija mora biti sertifikovana za XMP da bi radilo?

Ne bi trebalo da bude problem uzeti mamorije koje nisu par u kompletu vec 1x8GB + 1x8GB i da rade dvokanalno?

Koliko vidim uglavnom samo ima veoma malo Kingston memorija, u stvari za 2x8GB jedino oni imaju komplete.
 
ja sam na z97 plocu stavio hyperx savage koja je xmp sertifikovana, uopste nisam hteo da razmisljam o tome, ako sam sve uzeo high end uzecu i memoriju. uzmem i5 procesor sa z97 plocom i high end kulerom da mu dusu izvadim, a da stedim na memoriji... da posle lupam glavu da li ce da radi i ako nece sto nece....
 
jeste savage je kao neka high end memorija...to je svakako krsina...
 
u trenutku kupovine u srbiji nije imala da se nadje bolja. jedino svercovano da sam kupio. nije najbrza memorija na trzistu, ali je iz mog iskustva vrlo stabilna i kvalitetna memorija i skroz mi se fino uklopila u ostatak konfiguracije.

ti nisi ni napisao svoju konfiguraciju, tako da ne znamo sta ti imas, a lepis etikete "krsina"
 
Poslednja izmena:
Inace, komponentu moras posedovati da bi znao kakva je...





P307,
batali 2000+Mhz memoriju, nemas nikakvog benefita od nje ako ne koristis integrisanu grafiku. ;)
 
Poslednja izmena:
inace ne moras, ali niko ti ne brani da kazes: evo mogao si da kupis tu i tu komponentu, pruza vise za manje ili isto novca.

samo upasti i baciti trol komentar nema nikakvog smilsla i nadasve je nepristojno
 
ja imam ovo ako je to uopste bitno...

i7 4790k
gigabyte gaming g1
32gb kingston hyperx beast 2400mhz kit
gigabyte gtx 970 g1
noctua nh-d14
cm 1250w
cm cosmos 2
256gb samsung 840 pro
8tb wd red
 
inace ne moras, ali niko ti ne brani da kazes: evo mogao si da kupis tu i tu komponentu, pruza vise za manje ili isto novca.

samo upasti i baciti trol komentar nema nikakvog smilsla i nadasve je nepristojno

Nije troll, samo cinjenica.

Ali da, kazao/napisao sam mu zasto ne mora da kupuje brzu memoriju. Procitaj opet ako nisi video, editovao sam post.
 
ja imam ovo ako je to uopste bitno...

i7 4790k
gigabyte gaming g1
32gb kingston hyperx beast 2400mhz kit
gigabyte gtx 970 g1
noctua nh-d14
cm 1250w
cm cosmos 2
256gb samsung 840 pro
8tb wd red
to je skroz fino skockana konfiguracija i sad meni nije jasno zasto je hyperx savage ram krsina po tebi? beast koji imas je 1% bolji ram, pritom on apsolutno nije mogao da se nadje kad sam ja kupovao komp back then.

memory.jpg


da li bih voleo da sam uspeo da nadjem beast ili nesto slicno? da voleo bih, jer to je svakako bolji ram od mog. da li nesto preterano zalim zbog toga? pa i ne bas. da li smatram da je krsina? isto ne bas. da li smatram da je mnogo bolji od genericke 1600 memorije? isto ne bas. ono zbog cega sam ga bas uzeo je xmp i neka sigurnost, garancija.

Nije troll, samo cinjenica.

Ali da, kazao/napisao sam mu zasto ne mora da kupuje brzu memoriju. Procitaj opet ako nisi video, editovao sam post.

ono za trol komentar se odnosilo na njegov komentar, ne na tvoj. mada i tvoj nije mnogo bolji.
 
Poslednja izmena:
ima razlike izmedju chipova na 1600 1866 i onih na 2400... poredis pogresne memorije. ja sam uzeo kit 32gb bilo doata skuplje nego 2 paketa po 16 opet u poredjenju sa fury savage je napredak.
 
tacno je. ali mi nije jasno etiketiranje "krsina"

sta je onda genericka 1600 memorija?

taj ram je taman toliko dobar koliko je placen (bio je skuplji mozda 10 ili tako nesto evra od genericke memorije) i ja sam se odlucio da platim tu razliku.
 
tacno je. ali mi nije jasno etiketiranje "krsina"

sta je onda genericka 1600 memorija?

taj ram je taman toliko dobar koliko je placen (bio je skuplji mozda 10 ili tako nesto evra od genericke memorije) i ja sam se odlucio da platim tu razliku.

niko tebe ne osudjuje svako kupuje sta hoce, ja nista od toga nisam uzeo kod nas, vec od fante tako da sam bio u prednosti :) chipovi u memorijama nisu isti. na ovima od 1600 su najgori moguci, 1866 kako bude...na 2400 je druga prica pogotovu ako se uzimaju kao kit fabricki...kod meen u ploci ima u bious podesi OC memorijie i radi na 2600 ladno...
 
ja sam na z97 plocu stavio hyperx savage koja je xmp sertifikovana, uopste nisam hteo da razmisljam o tome, ako sam sve uzeo high end uzecu i memoriju. uzmem i5 procesor sa z97 plocom i high end kulerom da mu dusu izvadim, a da stedim na memoriji... da posle lupam glavu da li ce da radi i ako nece sto nece....
Gle ovako. Ksd sam uzimao ovaj komp iz potpisa (u septembru ce 6 god) sklopio sam masinu i furao sam je sa Geil ultra 2133MHz. Hteo sam brzu memoriju. Posle bezbroj setovanja, igranja sa tajminzima i klokom dosao sam do nekih max podesavanja koji se primecuju samo i iskljucivo u sintetici. U igri neces dobiti niti 1fps, nece ti masina brze raditi. Jednostavo, kada bi ti memaru neko stavio na 1600MHz ti to nikada nebi saznao dok ne pogledas u biosu. Posle nekog vremena skontao sam da mi treba vise rama pa sam stavio ovaj Corsair. Primetio sam odromnu razliku zbog kolicine rama. Da se i dalje petljam s fotografijom sigurno bih imao 16GB.
Na nekim stvarima stvarno ne treba stedeti, slazem se.
Ali ne treba stedeti ni na kolicini memorije samo da bi dobili nesto megaherca koji vam nista ne znace. Pre bih uzeo najjeftiniju mogucu memaru sa duplim kapacitetom nego neku brzu ali duplo "manju". Ja sam imao i brzu memoriju, imao sam i spore i uvek sam da se prednost da kapacitetu pre nego brzini osim ako ne obarate neke rekorde u testovima.
Ako vam nije dobar savet ljudi koji su probali obe varijante onda ne znam sta da vam kazem.
 
kapacitet > brzina to je svima jasno i sasvim normalno

pitanje je da li uzeti noname 1600 ram za 10000 dinara, ili neki krsten 2400 ram sa 3 ili 5 godina za 11000 ili 12000 recimo. nekome vredi ta gajba piva koju ce da da na ram, neko ce radije da je popije.
 
ja imam savage od 8gb 1866 mhz sa CL9 podesavanjima i fenomenalno radi. Ja sam pre za manje MHZ a bolji CL
 
kapacitet > brzina to je svima jasno i sasvim normalno

pitanje je da li uzeti noname 1600 ram za 10000 dinara, ili neki krsten 2400 ram sa 3 ili 5 godina za 11000 ili 12000 recimo. nekome vredi ta gajba piva koju ce da da na ram, neko ce radije da je popije.

Moze da se uzme neki no name al ako imas celerona ili a4, Savage je nasledio Genesis memoriju tako da je to extra memorija, radi na 2900Mhz na Z97 na 1.65v.
 
Tek sada sam ukapirao da je ram memorija pojeftinila, od kada i da li je jos nesto od komponenti pojeftinilo ili samo ram?
 
Koliko sam ja zapazio, samo ram. Tako vec dva meseca.
 
Nazad
Vrh Dno