Šta je novo?

Meizu m2 note

NIsam obrisao,tamo kad udjem sve mi je dozvoljeno za sve aplikacijem,kad su mi aplikacije upaljene u pozadini onda sve stize,ako ih ugasim iz multitaska onda ne.
 
Pa ako ih gasiš pretpostavljam da onda neće ni raditi u pozadini?
 
Gasim sve aplikacije s vremena na vreme jer se tu nakupi svega i svacega,znaci fakticki treba da udjem jednom u aplikaciju i da je ne gasim kad gasim sve?
 
Pa ostaviš one za koje ti je važno da šalju notifikacije... Kad u multitaskingu držiš neku ikonu pojaviće ti se mali katanac, te bitne zakljucaj a ostale ces moci da gasiš jednim svajpom nadole...
 
Poslednja izmena:
Šta mislite o M2 mini?
 
Koliko sam ja razumeo manje više isti utisci, samo što mini ima 5"...meni se čini da je dobra kupovina za tu cenu
 
manji ekran, nije fullhd, i baterija manjeg kapaciteta, ali je i manji potrošač, nema dual led blic, nešto slabiji procesor, mislim da je to to
 
Ipak, ako mozes da se ispruzis za note, onda je bolji izbor!
 
Taj telefon na aliexpress-u kosta oko 150$ i to sve sa troskovima transporta, zaradom preprodavca, kineskom garancijom i kolicinom od 1 kom.
Prosli model M1 je kostao je na aliju oko 200$ pa su ga prodavali ovde za 31000 a ovaj je 50$ jeftiniji (dodajte i porez i carinu na tu razliku i ona postaje jos veca) a prodaju ga za 30000.
Pri tome ako ne gresim ovi sto ga uvoze kod nas i nazivaju sebe meizu-srbija nemaju nikakav zvanicni dil sa prozivodjacem tj nisu zvanicni distributeri, nemaju servisnu mrezu, vec ga i sami uvoze polulegalno pa je i njihova garancija upitna. Postoji samo jedan servis za celu zemlju i to onaj koji mnogi izbegavaju. Bilo kakva popravka ako kojim slucajem i uvaze garanciju verovatno znaci slanje telefona u Kinu i cekanje od par meseci, isto kao da ste kupili preko aliekspresa...
Ocigledno da je neko mislio da se malko obogati preko noci. Mada nista me visi ne cudi dok bude ovaca bice i sisanja.
 
Poslednja izmena:
Evo mala recenzija do sada koliko sam mogao da primeti sta i kako:
Pakovanje:
Dosao u tankoj kutiji u njoj telefon,punjac sa kabelom i flyme metalna iglica za vadjenje slota za kartice i neki papiri.
Izrada:
Izrada je po meni odlicna,izgleda kao mnogo skuplji telefon,dosta podseca na IP6,nije plastikaner(zadnja strana jesta ali ko da nije),prednje duge je uokvireno u metalni ram i izgleda super,ledja su jako jako klizava za to je cover must have,dugma su malo tvrdja ali meni se to vise svi ali su dosta glasna kad se pritiskaju.
Ekran:
Ekran je super,boje odlicne,uglovi gledanja odlicni,malko probijanje bele s donje strane na tamnim povrsinama ali je nezamerljivo,po meni je bolji od samsung s4 ali crna boja mi je dosta bolja na lumiji 730(ona ima clear black ekran).
Softver:
Ok je,navikao sam se dosta brzo,radi sve momentalno,fora sa dugmetom je odlicna i radi svoj posao jako dobro,multitask odlicno odradjen.
Kamere:
Zadnja kamera veoma slicna samsung s4,blic veoma veoma jak,na dnevnom svetlu odlicne slike,brzo fokusira jos brze okida,aplikacija kamera se pali dosta brzo,ima tonu nekih podesavanja ali meni stoji na automatsko,prednja kamera ko svaka druga,moze da posluzi,retko je i koristim,video jos nisam snimao.
Baterija:
Tu sam odusevljen,znaci juce sam imao preko sat vremena poziva,dosta fb,vibera,tt-a i novina,dosla je do 60% a imao sam SOT preko 3 sata.
Povezivanje:
Wifi radi odlicno,nema prekida,jacina signala je kao i kod drugih high end telefona,mobilni internet jos nisam proverio kako radi jer cekam da mi iz MTS-s stigne nano kartica.
Zvuk:
U slusalici je zvuk malko tisi nego kod lumia 730(kod nje mi je ionako bio prejak pa sam smanjivao da me ne bi cule komsije kako pricam jer ima preglasan zvuk),kvalitet zvuka je dobar(opet poredim sa lumijom koja po meni ima najbolji),malko je tanji nego kod nje ali opet kazem dobar,sve se cuje,ne mora se naprezati da bi se cuo sagovornik,po meni taman,sve preko ovoga bi dovodilo do distorzije i bilo bi preglasno,sto se tice spikera on je glasan ali se nalazi dole pa nekad cesto ga zagusim rukom ili necim drugim pa se slabo cuje,muzika na sluskama nije sampion glasnoce ali sa ok bubicama daje lep zvuk i glasan.
Osecaj:
U ruci lezi ok ali je veoma klizav,sve je nekako na svom mestu,i mutlitask i gornja linijia i otkljucavanja(moze preko geastures-a),tastatura mi je malko cudna pa se treba navici ali se moze instalirati bilo koja druga sa store-a,ja sam stavio internacionalnu verziju roma koja radi ok.

Toliko za sada,ako se setim jos necega dodacu i napisati a ako nekog bas nesto zanima nek pita slobodno.

Telefon je kupljen na gearbest.com , kostao 142 eura plus 3 eura dostava iz UK za Nemacku,doneo mi kolega tako da nema carina i ostalih gluposti.
 
Poslednja izmena:
@Romeo Crennel

napisao sam malo ranije kako se može pojačati zvuk po svim parametrima kroz engineering mode...probaj da ga pojačaš, lako ćeš smanjiti ako ti je prejako...ima razlike u svakom slučaju...

P.S. danas flash sale na aliju, internacionalna verzija m2 note za 135 evra...
 
Poslednja izmena:
Ok skoro sam sigurno resio da porucim ovaj telefon, okolina BG.
Ima li potrebe da biram nekog posebnog prodavca na Aliexpressu ili prema orders da biram?
I ima li nekih caka da se mozda ibegne carina, PDV, ili bar smanji? Nisam odavno nista narucivao od preko, ne znam sta se sad desava.
 
Ok skoro sam sigurno resio da porucim ovaj telefon, okolina BG.
Ima li potrebe da biram nekog posebnog prodavca na Aliexpressu ili prema orders da biram?
I ima li nekih caka da se mozda ibegne carina, PDV, ili bar smanji? Nisam odavno nista narucivao od preko, ne znam sta se sad desava.

ovaj ti je prodavac prilično pouzdan, problem je samo što ti ova cena važi samo danas, tačnije još nekih 20 sati a broj telefona je ograničen...

http://www.aliexpress.com/store/pro...-Phone-5-5-1920X1080P/342812_32413170987.html

nema načina da se carina i pdv izbegnu, ali ako na ovu cenu dodaš nekih 30 % to je još uvek dobra cena za ovaj telefon...mislim, postoje slučajevi da nešto prođe i bez dažbina, ali to je više stvar sreće nego bilo čega drugog...
 
Odlicna ponuda od najozbiljnijeg prodavca na aliju. Da imam love na racunu sada bih ga narucio..
 
Odradio sam update na 4.5.4 preko istog onog uputstva kao sto sam stavljao I verziju i nisam isao na clear data,sve se lepo odradilo i sve je sacuvano i isto kao sto je i bilo pre update-a.
 
Na tom sajtu su me oduševili testovima telefona, vrlo deta5ni i informativni...

M2 Note je zaista dobar za svoju cenu, generalno Meizu pravi odlične telefone (hardverski), samo je Flyme slabija tačka, da tako kažemo...lep je, sviđa mi se taj flat look, ali ima svojih bubica, nije za svakog.
 
@jurodivi

ne znam ni sam šta je to toliko problematično kod flyme-a, vidim da se ta tema malo malo pojavi okolo...čini mi se da kineski telefoni generalno imaju taj problem sa kako kažeš mušičavim softverom tako da flyme i nije neki izuzetak...ali, u praksi, ako zanemarimo tarzan engleski u prevodima nekih funkcija, i par sitnih bagova, meni se flyme sviđa...gestures me razbijaju, ima sto načina da nikad ne pipneš volume, home i power tastere, to mi se jako dopada...onaj floating touch je genijalan...

još jedan plus za ekran, što piše i u ovom testu, je što nimalo ne zamara oči...mislim, svako buljenje je zamaranje ali bar ekran tome ne doprinosi...

"Meizu m2 note’s display emits light with no pulse-width modulation. You won’t feel any strain on your eyes after continuous usage."
 
Poslednja izmena:
Slazem se s Altru-om,koristio sam i miui rom na nekim drugim uredjajima i ovaj mi se vise svidja i ispeglan je jako dobro,samo da dodam da ima i led notifikaciju koja se lepo vidi.
@jurodivi

ne znam ni sam šta je to toliko problematično kod flyme-a, vidim da se ta tema malo malo pojavi okolo...čini mi se da kineski telefoni generalno imaju taj problem sa kako kažeš mušičavim softverom tako da flyme i nije neki izuzetak...ali, u praksi, ako zanemarimo tarzan engleski u prevodima nekih funkcija, i par sitnih bagova, meni se flyme sviđa...gestures me razbijaju, ima sto načina da nikad ne pipneš volume, home i power tastere, to mi se jako dopada...onaj floating touch je genijalan...

još jedan plus za ekran, što piše i u ovom testu, je što nimalo ne zamara oči...mislim, svako buljenje je zamaranje ali bar ekran tome ne doprinosi...

"Meizu m2 note’s display emits light with no pulse-width modulation. You won’t feel any strain on your eyes after continuous usage."
 
Ta maska brzo požuti, inače i meni se svidelo kako izgleda dok je nova.
 
Za par telefona sam kupovao ovaj hard case. Dobro se pokazao i izgleda mi prilično kvalitetno...
 
Ja ne volim ove providne varijante, nekako se uvek brzo upropaste izgrebu i zaprljaju da mi bas poruzne telefon... Naručio sam neku tvrdju gumiranu u crnoj boji na kojoj navodno ne ostaju tragovi prstiju, sad čekam da stigne
 
Jedno pitanje:
Kad posaljem sms na broj tipa 0641234567 i taj broj mi odgovori ne pojavi mi se u konverzaciji vec stoji +381641234567 i onda kao da imam 2 konverzacije,tako je isto kad saljem nekom iz imenika i on mi je snimljen sa 064 a kad mi pise lepo kontakt ali u novoj konverzaciji i tamo stoji njegov broj sa +38164?
 
Nazad
Vrh Dno