Šta je novo?

Meizu m2 note

ja i dalje ne vidim zasto bi onda neko kupio m2 note, zaista u svemu je inferiorniji u odnosu na redmi note2, a ir blaster i radio nikako ne mogu da im oprostim. prilicno su ih odrali ovaj put.
Milko ti je dao odgovor u onoj drugoj temi. Nema svako želju i vremena da se zamlaćuje svako malo sa efs-ovanjem romova. Flyme je lagan, radi sasvim ok, ima svega par kineskih aplikacija koje se lako brišu, i Google podrška se ubaci za 2 minuta bez potrebe za rootovanjem i sl. Ir blastersi i radio svakako nisu svima neophodni.
 
nabavih ga i ja, detaljniji utisci sutra...prvi kinez me razočarao pre svega zbog hardverskih problema, ali rekoh ajde da probam još jednom...
ma hardverski kvar uvek moze da se desi svima... i mnogo skuplji telefoni mnogo poznatijih proizvodjaca su imali hardverske probleme...

Milko ti je dao odgovor u onoj drugoj temi. Nema svako želju i vremena da se zamlaćuje svako malo sa efs-ovanjem romova. Flyme je lagan, radi sasvim ok, ima svega par kineskih aplikacija koje se lako brišu, i Google podrška se ubaci za 2 minuta bez potrebe za rootovanjem i sl. Ir blastersi i radio svakako nisu svima neophodni.
ma i redmi note 2 isto radi lepo, fabricki softver je nesto tezi, ali je hardver znatno bolji, plus dual 4g i sd slot, mislim necu da poredim. jeste da je covek dobio njegov prepun kineskog bloatware-a i bez play store-a, ali to nije slucaj sa svim primercima koliko sam na yt video, jer pojedini prodavci instaliraju internacionalni rom sa play store- om na telefon, i onda korisnik samo da otpakuje i koristi. moj drug ima mi3, telefon uopste nije bio pun bloatware-a (nije imao nista kinesko u stvari) i dosao je sa play store-om. on samo otvorio i poceo da koristi. plus su mi romovi vise android od meizu-a, ja nikako ne gotivim jedno srednje dugme. ir blaster aj nije potreban svakom, mada ne razumem ko to ne voli da mu telefon sluzi kao daljinski, ali fm radio? sta je lose imati radio? kazem, ne mora da ima, ali ovi drugi su za taj novac uspeli da strpaju i te mogucnosti, i to moze samo da bude pohvalno.

inace m2 note se pojavljuje polako kod operatera i mislim da nema smisla narucivati ga iz kine sada. ako je lik platio 5 soma dindzi carinu onda ga je izasao ~200 evra, a toliko ce da bude i kod nas na oglasima sa garancijom (mada je ta garancija upitna). ali telefon ako radi radi, garancija nije neka prednost, ali eto ima je. ja svima zelim da nemaju problema sa uredjajima, ali ljudima koji naruce iz kine posebno to zelim :) tako da neka vas sve lepo sluzi :)
 
Poslednja izmena:
telefon je zaista brz, flyme mi se dopada...ekran je zaista odličan...back varijanta sa home tasterom traži malo navikavanja, ali mogu reći da mi se sviđa, i uopšte sve što su ubacili kao dodatne funkcije su fino implementirane...uzeo sam beli telefon jer mi siva varijanta deluje bezveze, to je neka tamno siva boja a čini mi se da će to početi brzo da se ljušti...ne slažem se sa kolegom oko klizanja, ipak je prilično klizav telefon, bar ova varijanta sa glossy plastikom...neki cover koji se ne kliza mi deluje pod obavezno...

telefon mi je odmah ponudio neki update tako da je sada na telefonu flyme 4.5.3A verzija...fabrički telefon stiže sa nekoliko kineskih aplikacija, ali sve mogu bez problema da se deinstaliraju što sam i uradio...kad se stavi google installer dobija se play store i sve ostalo od google servisa...zvuk prilikom razgovora je odličan iako nije baš da grmi kao na nekim drugim telefonima i da mora da se smanjuje, ali deluje mi dovoljno...videćemo kad uđem u neko bučno okruženje...baterija deluje jako dobro, imam 2h25min sot-a i trenutno je na 67%...kamera jako dobra za telefon, ima i manuelnih podešavanja tako da mogu da se izvuku sasvim solidne slike...nisam oduševljen volume i power tasterima, nekako su previše tvrdi i taktilnost im je bezveze...ali ajd sad, to se ne pritiska svaki čas...

par puta me je pitao da li hoću da pravim flyme nalog pa da pitam jel ima potrebe za tim i šta se time dobija? mislim, ima li ikakve potrebe da se to ima?
 
Poslednja izmena:
Mene je izasao 140 eura telefon,stize sledecu subotu,porucio sam tempered glass i razmisljam da uzmem providni plasticni cover za njega,da li je komplikovano ubaciti google instaler?
 
Valjda moras da imas flyme nalog da bi rootovao mob ? Pored toga postoje i one opcije backup poruka,call loga itd itd. Naravno ako verujes kineskom cloud sistemu :)
 
Mene je izasao 140 eura telefon,stize sledecu subotu,porucio sam tempered glass i razmisljam da uzmem providni plasticni cover za njega,da li je komplikovano ubaciti google instaler?

nije komplikovano, naprotiv...sa meizu app centra koji se vec nalazi na telefonu skines google installer, cim ga instaliras dobices play store i google settings...minut posla...
 
[No message]
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1442825692137.jpg
    uploadfromtaptalk1442825692137.jpg
    143.4 KB · Pregleda: 316
Interesuje me koliko ti trosi kad ti je npr upaljen samo wifi ili samo mobilni internet a telefon ne koristis,meni trentuno lumia ne trosi vise 2% na sat baterije.
 
@romeo crennel

to ću tek videti, telefon imam tek par dana tako da je ovo vreme kad stalno nešto podešavam, skidam, dodajem, nameštam, ubacujem...
 
ako je nekome zvuk tih može se pojačati ulaskom u engineering mode...maksimalne vrednosti su 160, po defaultu su nešto niže za govor i slušalice...nemojte menjati ništa drugo već samo u tih prvih par parametara za audio postavite na max 160 i restartujte telefon...naravno, sve radite na sopstveni rizik!

Dialer ---> *#*#3646633#*#* ---->swipe right --->till you get to hardware testing-----> select audio...
 
U Handy-u ima ovaj fon za 31 000.U ostalim prodavnicama se ocekuje u cetvrtak ..
 
Uskoro u ponudi mts-a. Postoji najava na sajtu kompanije..
 
Hmm.. Mozda u isto vreme ubace i mx5 i m2 note u ponudu ? To bi bilo extra :)
 
mala nedoumica oko update aplikacija...imam play store i naravno meizu app store...sad sam malo zbunjen jer mi se za neke aplikacije pojavljuje update u meizu app store, i kad pogledam oznaku vidim da je to neka novija verzija od one koju sam instalirao preko play storea...pitanje je kako sad da radim update aplikacija generalno, da li da ignorisem apdejte preko meizu app store i da cekam updates na play storeu, ili mogu i sa meizu app storea da updateujem aplikacije? plasim se da ne napravim zbrku sa razlicitim verzijama programa...danas mi recimo meizu app store nudi novu verziju whatsapp za update koja nosi oznaku 2.12.288 dok je ona sa play storea 2.12.250....isto je i za youtube recimo, nudi neku novu na meizu a play store nista...

danas inace stigao novi flyme verzija 4.5.4A
 
Poslednja izmena:
Na Pandi upozorenje za ovaj model telefona da se može izgubiti play store i google sevices ako se uradi čak i reset na fabrička podešavanja. Čudno za Meizu....
 
Poslednja izmena:
Naravno da ce se izgubiti kada ih nema u romu,to jest instaliraju se kao posebna apk..
To ti je isto kao kada inst neki program preko gp i onda udaris factory reset..
 
Verovatno mogu da se konvertuju u sistemske app i onda bi preživele factory reset
 
to moze titanium backup da uradi...

a sta i ako uradis factory reset, instaliras opet google sta tu ima strasno? jos je bolje sto mozes samo google play da stavis ili da biras sta ces, ne onaj raspali gmail retardirani.
 
Ja sam uradio root pa sam ponovo uradio reflash da ukinem root i postoji opcija da se uncekira data, tako da sam vratio rom ali je sve drugo ostalo netaknuto, sve aplikacije i podešavanja... Ne znam doduše da li to važi i za klasičan factory reset...pretpostavljam da on briše sve, ali to je valjda i očekivano... Play store I ostalo se vrate brzo
 
Poslednja izmena:
Kažem to zato što m1 nije imao takve probleme sa romom. Root se dobijao na klik, google play takodje. Nije bilo potrebe za flašovanjem niti je mogao da se flešuje mx4 npr.

Sad odjednom ne može ni factory reset a reseller-i flašuju romove da bi imao google play.
 
ne flesuju valjda romove, nego samo dodaju google apps pre nego sto prodaju zapadnjacima.

velika je razlika i u tome gde je telefon kupljen.
 
Ovo kaže Fantacy, mada pišu svašta u poslednje vreme...

Pay attention please: 
1.  The M2 Note is M571U verison (Flyme. os 4.5.2U) and we will reflash the phone to M571 version(Flyme. os 4.5.1A)

2. The M2 Note can not be update, or the Russian,Italian Language will lose.when we get the newest ROM ,will let you know .

a ovo Panda. Engleski im je šou.

warmly Tips:
Factory Reset, ROM Flash or OS Update of this MEIZU m2 note smartphone may cause the loss of Google Play Store, Google Service or multi-language. Please notice this before refreshing your phone.
 
Poslednja izmena:
mislim, warmly tips :) ko sto rekoh, jednom sam uradio reflash roma i ima opcija decekiranja data podataka tako da je sve ostalo netaknuto od podesavanja do google servisa...dobio sam vec dva flyme updatea i takodje nista nije poremeceno od google servisa...

root se takodje radi jednim klikom...
 
Poslednja izmena:
posto je postavljeno u drugoj temi, aj da ja prebacim i ovde, tice se oba telefona.

https://youtu.be/PJ35qGRfQLM

naime, pricali ste da je prednost m2 note telefona to sto je brzi od redmi note 2. da li je zaista tako?
 
Stigao telefon,izgleda odlicno,ekran super,izrada celog uredjaja odlicna,e sad me interesuje da li neko zna kako da stavim internacionalnu verziju softvera na njega ?
 
Ovo kaže Fantacy, mada pišu svašta u poslednje vreme...

Pay attention please: 
1.  The M2 Note is M571U verison (Flyme. os 4.5.2U) and we will reflash the phone to M571 version(Flyme. os 4.5.1A)

2. The M2 Note can not be update, or the Russian,Italian Language will lose.when we get the newest ROM ,will let you know .

a ovo Panda. Engleski im je šou.

warmly Tips:
Factory Reset, ROM Flash or OS Update of this MEIZU m2 note smartphone may cause the loss of Google Play Store, Google Service or multi-language. Please notice this before refreshing your phone.

Dakle, postoji telefon koji je za trziste Kine i telefon koji je za ceo svet. Razlike u samom hardveru NEMA, razlika je samo u oznaci (moj je M571I sto znaci da dolazi sa International ROM-om (citaj: na engleskom jeziku), tj. U sto znaci da je za trziste Kine). Razlika je u ceni - onaj za trziste Kine je jeftiniji 20 dolara, ali od Fantacy mozes da trazis da fleshuju International ROM koji i sam mozes da skines sa Flyme sajta. Dodatno, oni mogu da integrisu neki jezik (kao sto je tu navedeno) koji se gubi ako uradis reflash jer ne dolazi sa ROM-om standardno.

Moj Meizu je dosao sa Google Play i to je to. Da sam porucio verziju za trziste Kine, dosao bi sa softverom na kineskom i morao bih sam da se akam sa tim.
 
Nazad
Vrh Dno