Šta je novo?

Meizu m2 note

pa da, nije ekran taj koji su se nadali da jeste... a od kog proizvodjaca je ekran u meizuu?
 
Navodno od Sharp-a,stavio sam na papir sve i to sto xiaomi ima bolje performanse mi ne igraju neku preteranu ulogu,mislim da ce meizu zadovoljiti to sto meni treba.
 
Koristio Redmi Note 2 i M2 Note, više mi se dopao Note 2, što zbog njihovog FlyMe koji naprosto leti, što zbog subjektivno boljeg displeja. To što Redmi Note 2 ima nešto bolje specifikacije se ne primećuje u realnom radu, browsing je brži kod M2 Note takođe.
 
Flyme je svetlosnu godinu ispred miui. To je android rom najblizi ios-u. Sve ostalo je smesno.
Mada meni najbitnija stvar da flyme ima multitasking dok miui drzi max 2apk u memoriji. (Nebitno od kolicine rama) Sto je smesno za 2015/2016 god
 
Poslednja izmena:
Dobar je zvuk i u slusalici telefona, nikakvih sumova, sagovornik se cuje dobro, nisam primetio neku razliku u odnosu na ostale telefone koje sam koristio.
Meizu koristi Sharpov IGZO ekran (ali stvarno ;) ).
Inace, koristi Meizu M2 note evo vec dva mjeseca, i tel je super za ulozene pare. Ali i ja smatram da je redmi note 2 sada bolja kupovina.
Kad vec pisem da kazem i ovo. Dva puta sam razbijao displej na ovom tel, jednom porucio sa nekog sajta vopomart.com i bio je los, probijalo je svjetlo na desetak tackica, i svaki treci put (otprilike) kad ga otkljucavam tac skrin ne reaguje pa mora restart. Koristio ga desetak dana, ispadne mi i ponovo pukne displej.
Drugi put porucim sa alija, i ovaj je malo kvalitetniji ali opet po koja flekica na beloj podlozi, odnosno probija svetlost na par tackica ( dve tri tacke) i jednom do triput dnevno tac skrin opet ne reaguje kad probudim telefon.
Ovo se nista nije desavalo dok je bio originalni displej na njemu.
Moj zakljucak da ti rezervni displeji sto se mogu naci kod prodavaca na aliju i sl, k...cu nevaljaju.
 
I meni je Flyme više legao nego Miui.
 
da, meizu ima bolji ekran (i softver?) i na tome se otprilike sva prednost zavrsava.

redmi note 2 ima bolji soc (da li meizu ima bolju graficku? cpu deo je sigurno bolji na redmi note 2), ima ir blaster, dual sim 4g na obe kartice + micro sd sve u isto vreme, nije unibody (meni je vise kul kad nije unibody), ima fm radio (meizu m2 nema ovako osnovnu stvar?)

videcemo kakav ce miui 7 da bude sto se softvera tice. mada me iskreno cudi da je web browsing brzi (bolji) na meizuu. onda je xiaomi nesto ukakio softverski. kad smo vec kod softvera meni se vise svidja da imam tri tastera ispod ekrana nego samo jedan...

edit: jos jedna prednost meizua je sto je jedan od boljih sajtova (gsm arena) uradio review i znas na cemu si. kod redmi note 2 je macka u dzaku. videcemo kad mi stigne, tj. dve macke u dzaku, iskreno se nadam da ce da bude sve u redu....
 
Poslednja izmena:
Vise je cool kada je unibody. Kada nije, onda je praktičnije i jeftinije za buduće zamene baterije.

Nikako ne može biti unibody telefon manje "cool" od onog drugog. Šanse nema. Da me pogrešno ne razumeš, unibody kućište je i za mene mana jer volim praktične stvari, ali da je manje cool, odnosno manje lepo, je netačno.
 
aha, nismo se razumeli. nisam na taj kul mislio, nego bas to sto ti kazes, prakticnije je. mada verujem da ni meizu nije mnogo tesko rasklopiti ako hoces da menjas bateriju.

meni se resenje na redmi note 2 mnogo svidja, nije unibody a kao da jeste, tj. battery cover opkoljuje telefon i sa strane, ne samo pozadi. ovo daje mogucnost da kupis 3rd party poklopce baterije koji bi ti sluzili kao bumper, samo je tanje, jer nemas cover. ne znam da li me razumes :) i to je kul :)

m2 note je glossy dok je redmi note 2 mat (plus moze da se menja)

ovde se vide ekrani jedan do drugog:
https://www.youtube.com/watch?v=A7B9QIOPFpQ

mada ja na video snimku ne mogu da procenim koliko je ekran na m2 note bolji. meni deluju podjednako dobri.
 
Poslednja izmena:
Kontam da ovo nije tema meizu vs xiaomi, meni nista ne znaci brzi procesor i brza grafika(igrice ne igram),bitno mi je da muzika radi ok,da baterija dosta drzi,kamera vidim da je ok,da je sistem fluidan tako da xiaomi u mom slucaju nije mi uopste bitan sa tim da kazem boljim specifikacijama i ovaj sam platio 140 eura.
 
Poslednja izmena:
malo komentara nije na odmet, da nadjemo best buy sub 200 telefon... mene je samo interesovalo zasto je neko izabrao meizu, a zasto bi neko izabrao xiaomi.
 
Nebitno je, nisu to tolike razlike. Uočljivo je kada ih koristiš jedan pored drugog, onda vidiš koliko je bolji displej na m2 note i koliko bolje radi, nije to drastično bolje, ali je bolje. Drugo, kupuješ telefon od 160-180$, ne možeš ni da očekuješ aždaju za te pare, zadovoljićeš se sa onim što dobiješ za uloženo.
 
pa da... tako je...

kad vec imas iskustvo sa oba, i kad si ih uporedjivao jel mozes da kazes koji se bolje vidi na suncu? to je meni recimo bitno... znam da ne mogu da ocekujem nivo jedne n808, ali mi je bitno da vidim.
 
Narucio sam tempered glass,da li je potreban za ovaj ekran(imao sam na prethodnim telefonima gorilu 3 pa se izgrebala nekako ali onako bezveze) pa cisto da stavim na ovaj ako nece preterano uticati na samo koriscenje ekrana.
 
Gorila glass se moze izgrebati peskom ...Mislim na zrnca ,svugde ih ima ..
 
Konacno je stigao, nakon mesec dana cekanja zahvaljujuci nasoj carini. Prvi utisak je odlican, jako dobra izrada, lepo lezi u ruci, ne kliza uopste (moj je bele boje). Ekran je odlican, sa donje strane postoji bleed ali to sam znao. Ostalo - klasnije.
 
Samo da javim da sam izvukao 6h SOT sa baterijom koja nije dopunjavana, samo je startovan i to je to. Zanimljivo.
 
Izuzetno brz i fluidan. Ni da stucne. Igrao sam se sat vremena sa njim, ostatak je provela moja draga kojoj sam i kupio ovu zaista sjajnu spravu.
 
Telefon sam platio 170 dolara, International verzija (verzija za trziste Kine je u tom momentu kostala 150 dolara). Prodavac je napisao da vredi 150 i za tu cifru su mi naplatili carinu i sve skupa me je izaslo 5269 RSD.
 
Drugacija je filozofija ta dva kineza :)
Meizu je skroz zatvoren sto se tice modovanja,glume iphone :)
 
ja i dalje ne vidim zasto bi onda neko kupio m2 note, zaista u svemu je inferiorniji u odnosu na redmi note2, a ir blaster i radio nikako ne mogu da im oprostim. prilicno su ih odrali ovaj put.
 
Zato što ima različitih ljudi, prosto. Neki vole jednostavan sistem, nekome se više sviđa meizu kao brend...to je isto kao i da pitaš ljude zašto bi neko pored toliko android telefona kupovao IOS telefon, jednostavno, različiti su prohtevi i ukusi.
 
nabavih ga i ja, detaljniji utisci sutra...prvi kinez me razočarao pre svega zbog hardverskih problema, ali rekoh ajde da probam još jednom...
 
Nazad
Vrh Dno