Šta je novo?

Meizu m2 note

ako ih je kinez ubacio onda dolaze. inace samo internacionalna verzija roma ima gapps po default-u ,ali ona ne moze da se instalira na kineske telefone.
 
Ubacivanje Google podrške za Meizu je 2 min. posla.
 
Porucio sam International verziju upravo (moja draga je tako htela) of Fantacy prodavca. Videcemo kakav je za 15 dana.
 
Ne verujem da Fantacy ima I verziju, ali ako dobiješ A verziju roma (moja pretpostavka), nije ubacivanje Google podrške nikakav problem. Sve ostalo je praktično isto.
 
Ne verujem da Fantacy ima I verziju, ali ako dobiješ A verziju roma (moja pretpostavka), nije ubacivanje Google podrške nikakav problem. Sve ostalo je praktično isto.

Ma znam, nije to nikakva nauka ali ona je tako htela, a i razlika je 10$.

Iskreno jedva cekam da stigne jer ce mi to biti prvo iskustvo sa Meizu telefonima. Ocekujte jedan vrlo detaljan test :)
 
Vidim sad da su na Aliju počeli da prodaju i I verziju (postoji posebna stranica za njih, a kod mene u wishlist stoje samo kineske). Nisam pratio neko vreme, a za ranije modele nije bilo moguće kupiti I verziju preko Alija.
 
mislim, jel ovo sad postaje pravilo kod kineza? ako išta može da me natera da razlupam telefon to je baš ovo :)

citat: "Still, we should mention that voices in the earpiece sound a bit on the quiet side..."

Recimo da je neki standard, heh, koliko sam primetio po reviewima...retki su kinezi sa dobrim zvučnicima...
 
ajd da kucnem koju... meni je stigao beli m2 sa 451i u pre 3 dana. utisci su sledeci:

- ekran se masti ko lud i tesko cisti
- kuciste takodje, ne primecuje se, ali se oseca, a kada se ruke oznoje pocinje da se kliza ko lud. ukupno telefon zbog tananosti deluje nežno.
- hw dugmici su tvrdo-kliktavi, npr daleko mi se vise dopadaju na devojčinom Samsungu Core Prime.
- zvučnici su tihi i kvalitet zvuka je upitan... tipa Desire S, LG Fino, Samsung Ace koji su mi prošli kroz ruke ga šiju opušteno. slušalice nisam probao.
- najveći problem koji mi se do sada javio je neka interferencija na mikrofonu, gde ljudi koji prime poziv čuju neki buzz koji se formira random uz moj glas, a u meri koja je ometajuća.
probao sam sa isključenjem vibracije pri javljanju na poziv i zvonjavi, i čini mi se da je pomoglo, nisam mnogo pričao posle tog pokušaja trablšutinga.
- sw mi nije pravio bogzna kolike probleme, pojedini widgeti ne rade, ali se nađu alternative koje rade.
primetio sam bug neki da neće da edituje info kod nekih kontakata, nisam se mnogo baktao sa tim. nedostatak notifikacija na lock screenu je smor. doduše flyme SMS aplikacija iskače na locku.
- baterija mi dosta brzo ide, ali izugra dan. možda bih mogao malo da se edukujem oko optimizacije sistema u tom smislu.

da ne bude samo da ga kudim, stvari koje su me iznenadile:
+ekran je fenomenalan
+home/back funkcionalnost dugmeta mi se jako dopala kao rešenje, lako se navikava na nju kao i ostale gestove koje nude.

stvari koje ću da spomenem a nekako su očekivane:
* prijem 2-3-4g je radi normalno na telenoru
* wifi je hvatao dobar signal kući i na poslu, mada to nisu zahtevne lokacije u tom smislu.
* kamere su ok, ništa specijalno
* nedostatak settings dugmeta u gorenjm meniju (džedži mi settings app po sred home screeena)
* volume rocker koji menja samo galsnos medija ne i notifikacija (našao neki widget da to imam pri ruci)

heh, nisam nameravo ovoliko da se raskucam, al možda nekome pomogne da se odluči ili odustane od kupovine.
 
Poslednja izmena:
- ekran se masti ko lud i tesko cisti
- kuciste takodje, ne primecuje se, ali se oseca, a kada se ruke oznoje pocinje da se kliza ko lud. ukupno telefon zbog tananosti deluje nežno.

Mislim da M2 Note nema oleofobni premaz ili, ako ga ima, nije naročito dobar...
Kućište se kliza jer bela verzija ima potpuno glossy kućište, siva, navodno, ne bi trebalo da je toliko glatka.
 
Odlicna kupovina. Koliko sam ispratio displej je malo losiji nego na m2 note. Sve ostalo manje vise isto.

Znaci nema oleophobic premaz, i jedino se "isplati" uzeti matiranu sivu boju. :)

Sto se tice oleo premaza uzme se kvalitetno tempered staklo i to je to.
 
Poslednja izmena:
Da li će biti Meizu M2 Note u prodaji kod nas sa obzirom da je bio njegov prethodnik kod nas ?
 
^ja sam od njih uzeo. izgleda su imali po jedan sivi i beli :)

Mislim da M2 Note nema oleofobni premaz ili, ako ga ima, nije naročito dobar...
Kućište se kliza jer bela verzija ima potpuno glossy kućište, siva, navodno, ne bi trebalo da je toliko glatka.

Upravo tako. Ja sam se odlucio za beli jer sam nege pročitao da se druge boje gule. Nemojte me držati za reč, jer sam izgubio pamet dok sam se odlučio čitajući koješta.

Meizu Srbija stranica na fb izabcuje komentare kako će m2 note i mx5 biti dostupni kroz telenor od septembra. U telenoru mi nisu potvrdili, kao nemamo treutno, ne znamo da li će biti.

Da se vratim na stvari koje sam komentarisao na prethodnoj strani...
-nakon isključivanja vibracije pri prijemu poziva problem sa krčanjem prema sagovorniku u pozivu se nije ponovio.
-baterija mi je na 60-70% dok se vratim sa posla oko 17h, što mi je skroz ok. Preterano trošenje u početku je izgleda bila posledica prekomerne upotrbe u fazi upoznavanja :)
-notifikacije na lock screenu sam rešio sa odgovarajućom app (Echo), međutim povremeno zabaguje nešto pa mi proradi i flyme lockscreen, te moram duplo da otključavam ekran. nisam našao neko pravilo niti rešenje... sugerišu ljudi par restarta da to rešava, pa sad čekam da vidim kako će se ponašati.
 
Jel imao neko problema da se konektuje na mobilni net?
Jos jednu manu sam primjetio na konektoru gdje se spajaju slusalice kad pogledam kroz njega prema ekranu vidim da plastika nije dobro nalegla na ekran. Malena je rupica ali me nervira jer je nov tel. Nadam se do veceras da cu uslikati i postaviti slike da vidite o cemu pricam.
 
Veoma lepa vest. Cena uz pakete je naravno pitanje koje se uvek postavlja. Biće ga valjda na oglasima po razumnoj ceni.
 
Dobro je sto ga MTS ubacuje u ponudu jer on mi je bio najjeftiniji.
 
Ja uzeo juce Meizu m2 Note grey preko KP. Za sada prezadovoljan. Jedino mi smeta sto mu je zadnja maska uzasno klizava, tako da cu morati da stavim neku silikonsku navlaku pozadi.
 
Pozdrav,uzeo sam meizu m2 note,stize za dve nedelje,interesuje me kakav je zvuk u slusalici kad se razgovara i kakav je zvuk na sluskama kad se slusa muzika?
 
Evo sad isprobah zvuk u slusalicama (neke samsungove in ear), i zvuk je odlican. Nema suma, niti kakvih smetnji. Glasno, cisto, visoki tonovi i bas dobri. Ukratko.
Inace nisam neki ekspert za zvuk, ali ovo sto izlazi iz M2 note je sasvim dobro, da ne kazem odlicno.
 
A kakav je zvuk ovako kad pricas preko telefona(bez slusalica),imao sam jednog kineza pre godinu dana pa mi je bio tanak zvuk i onako bas bezveze,a redmi note 2 sam merkao ali jos nije izasao,pa pisu kako je ekran od nekog drugog proizvodjaca,a ovaj sam uzeo u Nemackoj i bice kod mene za 2 nedelje drugar mi donosi.
 
Nazad
Vrh Dno